|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
10.8.2016 8:52:41   
lukijano
Joj izvini...kada ti je termin? Ja sad ulazim u deveti...termin mi je 13.9. Javi kakva je situacija :)

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Kamperski vodič za porodilište
10.8.2016 8:54:13   
marijana22
Termin mi sutra. Javljam, ne brini

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Kamperski vodič za porodilište
10.8.2016 8:56:52   
lukijano
Srećno! I hvala :*

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Kamperski vodič za porodilište
10.8.2016 9:11:38   
Khaleesi
Marijana srecno :-)

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.8.2016 15:22:23   
lukijano

IZVORNA PORUKA: marijana22

Termin mi sutra. Javljam, ne brini

Marijana ima li šta novo?

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.8.2016 15:43:57   
Mariya
Marijana se porodila pre 4 danauser posted image

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Kamperski vodič za porodilište
17.8.2016 15:48:54   
lukijano
Super. Jedva cekamo utiske i izvestaj. Pozdrav user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.9.2016 17:58:24   
lukijano
Evo i mene, porodila sam se juce. Sve je vec napisano ali evo da dodam. Obavezno poneti podmetace za krevet jer nemaju posteljinu da zamene, spavacice takodje svoje poneti. Mrezaste uloske i gacice takodje poneti. Jedino sto imaju su pelene svedske i tetra. Ja sam pitala da li mogu da donesem neke stvarcice za bebu, rekli su mi da mogu... Na kraju i neka im ostanu tipa benkica,zekica,pantalonice. Za bebu se nosi pampers,vlazne maramice i pavloviceva. Ako jos nekog nesto interesuje neka pita. Pozz

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 1:13:14   
Mariya
Ja se spakovala!
- 4 pakovanja mrežastih uložaka
- 3 spavaćice
- 3 peškira veliki,srednji i mali
- tanak bademantil
- 5 komada mrežastih gaćica
- vlažne maramice
- wc papir
- 1 flaša vode za početak
- plazma,keks,twix,dodaću još nešto od hrane
- papuče (japanke i sobne)
- komplet odeća za prevlačenje, helanke,majica dugih i kratkih rukava, potkošulje, gaćice,čarape,grudnjaci za dojenje
- Neseser i ono što ide u njega
Treba još čašu, češalj i punjač za mobilni da spakujem.
Lekove (analgin, Ergometril) pampers - to još nisam kupila
Za bebu tetra pelene i odeću za iznošenje - još nisam oprala! A spremila sam vlažne maramice i pavlovićevu.
I da,papire tj dokumentaciju,izvode iz mkr, fotokopije lk i zk....

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 1:27:03   
Skockica
Bravo Mariya!
Ja sam kupila par stvari ali još nisam komplet spremna, muka me hvata od tog pakovanja. Dobila sam papire sta treba da spremim i kod mene nigde ne pišu ni ulošci, gacice ni pelene, ne znam mozda to ovde po bolnicama imaju već.
Samo znam u Srbiji kad sam se poradjala nismo mogli nositi svoje spavaćice i Bademantile nego sam morala nositi one njihove iscepane, strasno.
U svakom slučaju, ovaj tvoj spisak koristan i ja ću sve to spremiti pa ako ima tamo vratiću, bolje nego da mi zafali.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 9:29:22   
Maraj
Mariya user posted image
ja sam uzela bolnicke papuce a i njihovu spavacicu. Bila sam u mojoj do porodjaja. Tamo ti nakon porodjaja obuku njihovu. N.Front je u pitanju. Meni su njihove spavacice skroz ok. Zbog dojenja. A i sto bi prljala moje. Mislim da su sve porodilje bile u njihovim spavacicama

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 9:57:24   
IvanaSK RR
Skockice, moja sestra se poradjala u Nemackoj i oni imaju i gacice, spavacice...
U Frontu kad sam se poradjala nisu imali papuce, spavacice su nam redovno davali, mada sam ja treci, cetvrti dan nosila svoje.
U Gradskoj nisu imali spavacice, tj. vrlo retko imaju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 14:52:01   
Mariya
Skockice, ti si u Švajcarskoj, to je normalna uredjena zemlja gde ideš u porodilište kao da ideš u hotel da se porodiš, ne nosiš svoje ništa, koliko ja znam, dobijaš sve tamo. A ne kao kod nasuser posted image Aj što ti ne daju spavaćce, uloške i podmetače, nego kad ne mogu ergometril i nešto protiv bolova da ti daju već ti moraš da nosišuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 15:00:10   
MishMash
Meni su i toplomer trazili.
Posteljina nije promenjena nijednom za pet dana koliko sam bila u bolnici. Pometaci za krevet i wc solju su po meni must have.


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 15:15:47   
branki*
kod nas insistiraju da budu njihove bolnicke spavacice,ne mogu nase i redovno menjaju posteljinu,svako jutro,zaista.toplomer obavezno da se nosi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 15:42:31   
Mariya
E da, podsetiste me, i toplomer treba da nosimuser posted image
U Topoli imaju spavaćice ako zatreba daju ti ali praksa je da nosiš svoje.
Ali sad traže i tetra pelene da se nose! Kaže babica njihove su propale, pocepale se pa nosiš sebi za svoju bebu. Pre 5 godina, kad sam se porodila sa L ništa od ovoga nisu tražili, samo pavlovićevu i vlažne za bebu. Oni su davali i pampers, i tetra, i ergometril i toplomer...
Sa L sam bila 5 dana u porodilištu, promenili su posteljinu 1x, sa H sam bila 3 dana, tad nisu nijednom. Pao mi je jastuk iza kreveta pa sam dobila novu jastučnicu ali osalo ništa. Plus što je bilo hladno pa su nam trebali jorgani da se pokrijemo, a jorgan bio pun bubica i mušicauser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 16:03:39   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Skockica

Bravo Mariya!
Ja sam kupila par stvari ali još nisam komplet spremna, muka me hvata od tog pakovanja. Dobila sam papire sta treba da spremim i kod mene nigde ne pišu ni ulošci, gacice ni pelene, ne znam mozda to ovde po bolnicama imaju već.
Samo znam u Srbiji kad sam se poradjala nismo mogli nositi svoje spavaćice i Bademantile nego sam morala nositi one njihove iscepane, strasno.
U svakom slučaju, ovaj tvoj spisak koristan i ja ću sve to spremiti pa ako ima tamo vratiću, bolje nego da mi zafali.

Sockice ovde u bolnici imas uloske,kremu za bradavice,silikonsku bradavicu,caj za dojilje,za bebu pelene,maramice,toplomjer,kremica za guzu,odjelo i kapica.Samo za izlazak iz bolnice ti treba odijelo.Posteljinu mjenjaju svaki dan,a u slucaju da prorvaris mjenjeju i cesce.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Kamperski vodič za porodilište
30.1.2017 23:20:58   
Skockica
Super emice, bas ti hvala user posted image
Vidim ne piše ovde u listi da to treba poneti. Samo danas nisam našla ove mrežaste uloške to će mi svakako trebati i kuci kad dodjem, jel ima toga ovde uopšte ili si ti koristila obične?

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.1.2017 10:25:14   
emicaa
skockice ima u apoteci,cini mi se da se zovu wochenbeet binden ili tako nesto.a ima i po marketima ulozaka na taj fazon,kad odem u prodavnicu slikacu ti.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.2.2017 13:17:13   
Mariya
Sve što sam spakovala mi je trebalo, osim toplomera, pošto nas nije bilo puno imali su dovoljno za nas 4.
jedino odeća za presvlačenje mi nije trebala, došla sam kući u onome u čemu sam otišla u porodilište.
MM mi je doneo naknadno još vode, voće i još wc papira jer sam ga trošila za sve, a ne samo za ono za šta je namenjenuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Kamperski vodič za porodilište
11.4.2017 16:42:10   
krin 40
E i ja se spakovala😃Možda sam poranila(33 nedelja sam) ali se nadam da mi se ispuni želja i svi uslovi skockaju da ne moram bar ovaj put da budem trudna
40 plususer posted image .Spakovala sam:dve spavaćice,ogrtač,veliki peškir,dva mala,4 pakovanja mrežastih uložaka,pet kom gaćica za jednokratnu upotrebu,
papuče,japanke,dva para nazuvica,antiseptik sprej za hladjenje i brzo zarastanje rana,neseser za ličnu higijenu,vlažne maramice,limun(njega sisam kada ožednim jer 24h posle porodjaja ne pijem vodu.Stari recept moje bake,brže se povlači stomak
,oba puta se pokazalo tačnim kod mene)
Za bebana pelenice,vlažne i pavlovićevu.Toplomer,analgetici i sl mi ne trabaju.Rekao mi dr da sve to ima.Etoo..Još samo strpljenje par nedeljauser posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 11.4.2017 16:48:47 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Kamperski vodič za porodilište
11.4.2017 16:50:30   
Anck Su Nmaun
E neka si Krin, za svaki slucaj !
I ja sam se sva tri puta spakovala ulaskom u 9_-ti al.eto...svaki put docekala 40 nedelja a i vise user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Kamperski vodič za porodilište
11.4.2017 16:55:56   
krin 40
Anck ne podsećaj me..oba puta čekala i čekala i na kraju indukovani.Sada ako se beban okrene u 38 nedelji i pokaže dobar stepen zrelosti idem odmah na indukovani.Zato sam spremna❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.4.2017 6:09:30   
IvanaSK RR
Krin, neces nositi podmetace za krevet?
Ja za ovaj porodjaj nisam stigla skroz da se spakujem,mada sam dosta stvari bila pripremila. Moje mišljenje je bilo da cu posle termina user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Kamperski vodič za porodilište
12.4.2017 6:52:11   
krin 40
Ivana poradjaću se u Višegradskoj.Misliš da će mi trebati podmetači?.Nikako da neko napiše da se tamo skoro porodio pa da tačno znam?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here