|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.2.2018 23:08:36   
IvanaSK RR
Pre deset godina u frontu nije smeo kofer, ja sam pakovala u veliku kesu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 0:08:06   
Ana RR
Ja sam nosila veliku platnenu torbu, kao za plažu. Šta pakujete u kofere? Meni je mm donosio čiste peškire svaki dan a nosio prljave. Spavaćice i papuče ne dozvoljavaju da se donose već mora njihove (u Mišoviću) ali mogle smo uzeti dnevno 5 spavaćica ako treba. Sve stoji u hodniku u ormaru. Bebe dok su tamo oblače u njihove stvari. Ako se dobro sećam, u torbi sam imala pribor za higijenu, kozmetiku, mrežaste uloške i gaćice, flašicu vode, plazmu i so user posted image Mm je doneo malo pakovanje pelena i sve drugo što je trebalo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 0:14:00   
isidora88
Kod nas nosis svoje spavacice, papuce i sve ostalo. Jedino za bebe imaju bolnicke benkice i tetra pelene.
Ja nosim za sebe spavacice (4kom), uloske, mrezaste gace, peskire (2 velika i 2 mala), carape, papuce za sobu i papuce za kupanje, toalet papir, ubruse, plazmu, vodu, sok od jabuke, pribor za licnu higijenu, gumica za kosu, labelo, podmetaci za krevet, casa.
Za bebu pampers, tetra pelene, kremicu, vlazne maramice, rukavice


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 6:46:45   
Misha i Ljisha
covece gde ce to da ti stane? U betaniju nosis?

Meni to nesto mnogouser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 7:26:01   
Maraj
Isi meni je to ok. S timstosam ja to podelila u dve platnene torbe. One kao za pijacu ili plazu. Pa samjednu ponela sa sobom. To je ono sto mi odma treba. Drugu torbu mi je mm doneo kad sam se porodila. Tu su bile i stvari za bebu. Sta ce mi benkice, tetra pelene , pampers, pavloviceva, vl.maramice... u porodilistu. To mi je mm doneo kad sam se porodila. To i traze u porodilistu da imas....a trecu torbicu mi je doneo kad smo izlazili beba i ja. Tu su bile moja garderoba i bebina i moja obuca

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 8:10:46   
IvanaSK RR
Isi, otprilike sam tako i ja nosila.
I medicinski alkohol, litarskiuser posted image ispirala ruke i sve sto je trebalo.
Muz mi je posle doneo i vestacke bradavice i pumpicu. Mada, sada sam bila tri nedelje tamo pa mi je donosio i fen, cetku...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 9:01:10   
isidora88
Da Ljiso, ne mogi da razmisljam sta ce mi zatrebati i kada pa onda da cekam dok mm uhvati vremena da donese i da se organizuje sa klincima, ovako sve nosim pa ce mi donositi samo vodu i sok a to moze bilo kouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 9:03:56   
isidora88
Nosim i fen i cetku, to zaboravihuser posted image ja moram kosu da perem svaki drugi dan tako da ne mogu bez toga. A i bebe spavaju dok radi fen pa se niko ne zaliuser posted image
Alkohol ne nosim jer imamo u svim sobama sredstvo za dezinfekciju ruku.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 9:18:29   
Rosita
E hvala isi, popisala sam i ja, sad vidim da je to mali posao, ja kao da treba bog zna sta, kao da mi je prvi putuser posted image . E, a tad, 2013, nosila sam sve uz mene i bila je jedna lepa putnicka torba srednje velicine. Ali sad cu ovako kao maraj. Nosila sam i one stitnike za wc dasku, kako se vec zovu. I asepsol. Mada ima tamo sredstvo za dezinfekciju. Kosa mi je sasvim dobra i 7 dana nakon pranja user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 10:57:41   
Maraj
E i ja sam nosila stitnike za wc solju ili kako ih vec zovu. Al kad su mi dali klizmu ne secam se da l sam i stigla da ga stavimuser posted image

Sto se pranja kose tice...hormoni odrade svoje. Bila mi.je kosa ok. Nisam je tamo prala. Bude hladno u wc-u. Samo.mi jos treba da se prehladim tamo. Ja sam kupila u dm-u neki sampon za suvo pranje kose. Da kao izadjem lepa iz porodilista. Nisam ga ni koristila. Bila mi je kosa ok a bila sam u porodilistu sve ukupno nedelju dana. Od ponedeljka do nedelje.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 11:04:00   
Ana RR
I ja sam nosila podmetače za wc šolju, asepsol, kantarionovo ulje, oktanisept, t.papir, ubrus... to sve spada pod sredstva za higijenu. Ali opet nisam nosila kofer. Mada, spavaćice, papuče, peškiri... to zauzima mesto. Ja nisam htela da gomilam peškire pa sam ponela dva a mm mi je svaki dan menjao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 11:05:34   
isidora88
Rosita ne treba bog zna sta, ali sve se pakuje u posebne kese, jedan deo za prijem, drugi za sanitarnu obradu (klizma), jedna kesa za posle porodjaja, kesa za bebu, pa onda jos i kozmetika i tako te sitnice. Sve to treba sortirati da bude u svakom momentu dostupno.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 11:12:28   
madre
Isidora, jesi li sigurna da ce te primiti sa tim koferom? Prosli put jesu?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 11:16:21   
mama Jo
Ja sam prvi put ponela sve sa spiska pa sam shvatila da mi dosta stvari fali.... onda je muz svako malo dolazio da mi donese... a sada drugi put sam svasta lepo ponela- za svaki slucaj...
Bog'me dolazile su zene sa ozbiljnim koferima u Betaniju sad 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Kamperski vodič za porodilište
7.2.2018 12:21:43   
isidora88
Hoce madre, nije to neki veliki kofer kao za letovanje, recimo velicine. 60*40cm otprilike.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.3.2018 10:01:23   
Dora89
U Front nisu primali ni sa koferom, ni sa torbom, insistirali su na kesi, ali veličinu kese nisu precizirali, a to sam iskoristila! user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.3.2018 11:06:04   
Dora89
Stvari sa spiska su ok za početak, ali se podrazumeva da muž donese još stvari za bebu, i eventualno šta vama lično još treba. Ja sam svakog dana pravila frizure, u smislu punđe, pletenice itd, tako sam se lepše osećala.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.3.2018 11:15:55   
IvanaSK RR
Zavisi koje je porodiliste i sta imaju(i koriste) za bebe. U Gradskoj su bile potrebne pelene, Pavlovićeva i vlazne maramice. Odelo za izlazak. Ja sam dosta koristila tetra pelene jer mi je curkalo mleko.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.3.2018 11:18:41   
Dora89
U Frontu se dobija jedna benkica za ceo boravak, naravno, na vraćanje, pa sad vi kako hoćete.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 11:16:38   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Smesko pa trazili su nam u porodilistu. Sve zene su imale. Pelene i pavloviceva pod obavezno. Ja sam ponela i 2 tetra pelene da imam kad je beba kod mene. Ovaj put cu i nrku benkicu da ponesem. Prosli put kad beba bljucne i bude sva mokra nisu imali drugu benkicu da daju. Kao na pranju su. Al necu vise u off...



IZVORNA PORUKA: smeško

A-ha. Meni nisu trazili bilo sta, zato nemam pojma.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Smesko, mi smo se poradjale u isto vreme. I meni su trazili.



IZVORNA PORUKA: Maraj

U Frontu bebe ne kupaju. Front se u tome razlikuje od ostalih porodilosta koliko ja znam. Samo prebrisu bebu da bi taj "sloj" sto duze ostao na bebi. Prvo kupanje je kuci.... Inace oni su jedini koliko ja znam koji bebu otpustaju bez sirokog povoja




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 13:05:50   
mama Jo
U Betaniji sve bebe imaju slicne benkice, jako krut materijal neki... dole ih umotsju u pelenu, i onda u neki kao jorgancic...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 13:34:44   
Misha i Ljisha
Hajde sta jos kupiti> Sta je bilo neophodno a nije bilo na spisku??? Za Betaniju pogotovo. Mama jo pisi. Ja sam sve zaboravila.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 13:59:51   
isidora88
Za bebu pelene (20 kom) ili manje pakovanje, pavloviceva, vlazne maramice, tetra pelene (3,4).
Za tebe ulosci (3,4 pakovanja), mrezaste gace, par podmetaca, spavacice, toalet papir, sapun i ostalo za licnu higijenu, papuce gumene i sobne, carape, labelo.
Ja sam nosila fen i cetku i fenirala se posle porodjajauser posted image , sminku da se ulepsas za izlazak. user posted image
E da peskir za ruke ili ubrus, peskir za kupanje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 14:10:06   
mama Jo
Tako sto je Isidora napisala, ja sam pakovala po onom spisku sto su nam dsli u skoli za trudnice pre 2 godine 😁
Samo da ga potrazim pa cu staviti ovde sliku.
Ponela sam odmah i onaj oktanisept za ranu, mada nam je tamo dolazila sestra i prskala nas 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 14:22:50   
isidora88
Gumica za kosu, snalica, casa

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here