|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 11:03:53   
*Alexx*
Preživesmo!
Danas i sutra sat vremena. Ušao je bez problema, odmah otišao da istražuje, ali kad sam se vratila po njega, bio je uplakan. Valjda tako mora user posted image Tamo je baš vruće, on se jadan skroz oznojio, još je plakao pa se još i više oznojio... Sutra mu pakujem dve majice bez rukava i dva šorca. Kaže vaspitačica da je za prvi put bilo super.
Nešto mislim da će sutra biti muka da ga ostavim jer sad zna šta ga čeka. A jbg, što se mora - mora se.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:35:34   
lanajelena
Nas prvi dan...Lana je bez problema(za divno cudo) uletela kod vaspitacice u zagrljaj kaze mm nije mu se ni javila za 30 min idem po nju pa cu da vidim da li joj se po obicaju spavalo u 9
A sto se Dusana tice bice problema danas smo isli zajedno ustane pomalo da se igra uzme sta mu treba i vrati se da  mi sedne u krilo,non stop me trazi po sobi i uspeo je da se posvadja sa drugarom user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:40:47   
pepeljuga
Jao, ja pisala u temi kakav je vas vrtic...Evo iskopiracu i ovde, mislim da je pre bilo za ovu temu, ne zamerite, skroz sam pogubljena danas

Kopiram iz one teme:
Mi smo bili jutros na sat vremena i ja sam vec razocarana sistemom privikavanja 
Bilo je podosta dece (sve su nova deca, prakticno bebe), mi smo dosli, Vuka su nam bukvalno uzeli iz ruku i odneli ga u sobu, nas poslali napolje tj. da dodjemo po njega za sat vremena. Oni su svi urlali u glas a ja sam toliko bila izgubljena da se sad cudim samoj sebi sto nisam odreagovala (mada nije ni cudo, stvarno nisam bila pri sebi). Kao prvo mi je glupost da ih dovodimo u vreme dorucka, a prvi put se tu nalaze. I ja bih plakala na njegovom mestu, mikica, ko zna sta je pomislio Kad smo dosli, posle jedno 45 minuta, izneli su ga, on je plakao iz sveg glasa, dotrcao do mene i stegao me za majicu i jecao, plus se ukakio (dobro, to ne zameram momentalno, nadam se da bi ga presvukle nakon dorucka). Moram da napomenem da je on jako drustven i veseo, od rodjenja okruzen velikim brojem ljudi, nije neka kenjkava beba. Kad smo usli nasmejao se vaspitacici i mislim da bi sve bilo ok da su nas pustili da budemo jedno deset_ak minuta makar tu ispred sobice sa njim, da se malo oputi i oslobodi. Ne znam kakav im je ovo metod. Starija vaspitacica je rekla nesto u stilu sve je to normalno, svi placu, to tako mora. Ja znam da moje dete ne place tek tako. Kapiram da je guzva i prvi dan i da one imaju iskustva sa svim tim vise od mene, ali ovo mi je nekako malo pregrubo, ne znam da li gresim. Do sutra cu se pribrati i morati da malo popricam sa njima, bojim se da ce ovako navuci traumu bez potrebe.


_____________________________

I''''m sweet, romantic and traditional. I''''m a bit prissy and naive, and I wont set__tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu cockic)


< Poruku je uredio pepeljuga -- 1.9.2011 13:41:09 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:46:49   
bokicans
Nađa je bilo do 11,dans i sutra tako a od ponedeljka -redovno.Kaze nije nesto plakala,i da je njoj frka spavanje,Uglavnom mnogo bolje kaze nego prošle godine,kada je stigla vaspitacica je zagrlila i poljubilauser posted image Al evo sada je zaspala placuci ,vice ispiši me ,molim te.Jela nije ništa u vrticu i kaze nece deca samnom da se igraju a u stvari ona im ne prilazi nego se drzi sa strane,i kada su se igrali napolju ona je sedela na klupi  oni se igrali.Boze kao da je partibrejkeruser posted image

E da prvo kaze ide sutra a sada kaze ne ide.Alo boga mi ide,i to kao bela lala.I sto bih Nađa rekla  i tačka kom!


< Poruku je uredio bokicans -- 1.9.2011 13:48:22 >

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:47:29   
tijana86
Drrage moje dajte neki svaet kako da prezivimo !!!! Mi u ponedeljak polazimo .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:47:56   
Pretty78
I mi smo bili danas 1h....David i ja i bilo je hm.........user posted image
Kad smo usli u sobicu stao je na vrata i ukopao se....ni makac, ja sam otisla i sela na strunjacu on je ostao da stoji i kad me video da sedim samo se bacio na pod i poceo da place :(((

Posle se smirio ali svo vreme je bio pored mene, ja se pomerim on dodje, ode po loptu pa se vrati i samo se nasloni na mene...vaspitacica ga pipne , nesto mu kaze, sa sve osmehom on odmah pocinje da place. Bas sam se smorila, Martina uospte nije tako reagovala ...nadam se da je ovo samo sindrom prvog dana user posted image ali nekako imam utisak da ce ovo ici dosta tesko user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:50:56   
Olga75
zvericica se danas potukla , plakala , nije rucala user posted image
pa , privikavanje , evo je sad spava a zaspala mi je u rukama kad smo dolazile kuci, videcemo sta ce biti sutra


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:51:03   
pepeljuga
Kako to vi mozete da budete sa decom, je l' to samo prvog dana? Kod nas to nije dozvoljeno.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:52:58   
pepeljuga
zvericica se danas potukla , plakala , nije rucala


Joj, srce malo...Pa kad je vama sa vecima tako, onda ja treba da cutim za ovog mog bebironca user posted image
Navici ce se, to svi znamo, ali ovaj pocetak je nezgodan za njih, misici mali...


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:53:17   
Olga75
prosle godine sam ja bila prvi dan dva sata sa njom , drugi dan oko sat , treci sam izasla pa su me zvali da udjem posle nekog vremena , cetvrti je bila sama oko tri sata ( zvali su me po nju ) a peti dani i nadalje je bila od ujutru dok nisam dosla po nju sa posla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:56:12   
minavb
Duse moje maleuser posted image Ja cu Vanju na prolece u vrtic.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:56:23   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Kako to vi mozete da budete sa decom, je l' to samo prvog dana? Kod nas to nije dozvoljeno.


pepeljugo kod nas ide ovako

1 nedelja - 1h sa mamom
2 nedelja - 1h sami ali smo mi u vrticu
3 nedelja - sami do spavanja ja sam kuci
4 nedelja - do 14h sami

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:56:41   
mihi
Pepeljugo ja isto mislim da je sistem u državnim vrtićima surov i da to uošte tako ne mora da bude. Nego su vaspitačice navikle svu decu skupi 1. septembra pa svi u isti koš i kako im bude. Nekasu deca osetljivija manje a neka više na promenu svakodnevne rutine. Čini mi se da se ponašaju kao da su deca tu zbog njih a ne obrnutu i sve je podređeno da njima ne budfe teško a deci kako je nije bitno. I onda kad počnu da mi pričaju sigurniji je državni vrtić od privatnog ne znam samo po čemuuser posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:57:14   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Kako to vi mozete da budete sa decom, je l' to samo prvog dana? Kod nas to nije dozvoljeno.


Nama su rekli da je izbor na nama da li cemo da ostajemo sa decom tih prvih dana,ali da one ne preporucuju jer ce dete steci utisak da ce mama uvek onda biti tu sa njima i da se tako privikavanje samo produzava. Ja jos ne znam da li cu ostati sa njim,nisam jos nacisto sama sa sobom.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 13:57:15   
tijana86
Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim ? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:00:05   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: tijana86

Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim user posted image user posted image user posted image


Pa nemas mnogo izbora, ako ne mozes da ostanes user posted image


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:01:19   
pepeljuga
Meni je stvarno surovo da ih samo tako odjednom bace same, uopste nisam ocekivala da ce biti tako. Naravno znala sam da necu moci da sedim s njim tamo ali sam ocekivala makar za nijansu suptilniji pristup. Malopre sam pricala sa drugaricom cija cerkica je isla u tu grupu jaslica u koju ce sada ici Vuk i pricala mi je da je jednu stariju vaspitacicu (za koju je mm jutros rekao da ima grozan glas i da sigurno plasi decu) redovno zaticala kako se sminka dok deca oko nje placu i prave sou. Ako zaista bude tako, ja cu poludeti user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:02:23   
tijana86
IZVORNA PORUKA: Pretty78


IZVORNA PORUKA: tijana86

Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim user posted image user posted image user posted image


Pa nemas mnogo izbora, ako ne mozes da ostanes user posted image

Ma znam da nemam , ali da li da se oprastam , da cekam , da se krijem negde oko vrtica . Kako bi ste se vi ponasali?


_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:03:05   
Nensi*
Sve zavisi i do same vaspitacice,ako ti se tvoja ne svidja trazi da ga prebace u drugu grupu.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:04:01   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: tijana86

IZVORNA PORUKA: Pretty78


IZVORNA PORUKA: tijana86

Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim user posted image user posted image user posted image


Pa nemas mnogo izbora, ako ne mozes da ostanes user posted image

Ma znam da nemam , ali da li da se oprastam , da cekam , da se krijem negde oko vrtica . Kako bi ste se vi ponasali?



Ja ako ne budem usla sa njim,bicu ispred vrtica svo to vreme dok je on unutra.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:05:46   
mihi
U parku sam letos upoznala dve mame vaspitačice, jedna je skoro počela da radi i priča otvoreno da je sistem takav po malo surov ali da se deca brzo naviknu i sve bude ok, druga toliko priča da imam utisak da ni njeno dvoje ne može da pazi, pre neki dan se stariji sin izgubio, ali su ga brzo našle žene u parku zajedničkom akcijom. Naravno nisu sve vaspitačice iste ali nekako imam utisak da su ravnodušne i da ih to što deca plaču i pate na početku ne pogađa mnogo, možda tako treba ne znamuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:06:31   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: tijana86

IZVORNA PORUKA: Pretty78


IZVORNA PORUKA: tijana86

Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim user posted image user posted image user posted image


Pa nemas mnogo izbora, ako ne mozes da ostanes user posted image

Ma znam da nemam , ali da li da se oprastam , da cekam , da se krijem negde oko vrtica . Kako bi ste se vi ponasali?



ni u kom slucaju, nema gore stvari od toga, da se krijes pa da te on vidi , to ne radi

normalno ga dovodes kazes mu da ieds na posao i da ces doci po njega cim zavrsis posao, poljubac i okrenes se i odes i srce ti puca i places ko magarac do kuce i kod kuce user posted image user posted image user posted image i sve ja to jako lepo znam u teoriji user posted image user posted image user posted image i primenjivala sam kod Martine ali mislim da sa Davidom ce to ici malo teze user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pretty78 -- 1.9.2011 14:07:44 >


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:09:44   
tijana86
IZVORNA PORUKA: Pretty78

IZVORNA PORUKA: tijana86

IZVORNA PORUKA: Pretty78


IZVORNA PORUKA: tijana86

Jao zene cula sam da kod nas roditelj ni minut ne moze da ostane ! A pricala sam vam da se Vuki i ja nismo razdvajali nikad , i ovo sto sam isla u BG sa "Blic zenom " a on ostajao sa tatom bile su tantalove muke ! Sta da radim user posted image user posted image user posted image


Pa nemas mnogo izbora, ako ne mozes da ostanes user posted image

Ma znam da nemam , ali da li da se oprastam , da cekam , da se krijem negde oko vrtica . Kako bi ste se vi ponasali?



ni u kom slucaju, nema gore stvari od toga, da se krijes pa da te on vidi , to ne radi

normalno ga dovodes kazes mu da ieds na posao i da ces doci po njega cim zavrsis posao, poljubac i okrenes se i odes i srce ti puca i places ko magarac do kuce i kod kuce user posted image user posted image user posted image i sve ja to jako lepo znam u teoriji user posted image user posted image user posted image i primenjivala sam kod Martine ali mislim da sa Davidom ce to ici malo teze user posted image user posted image
uhhhhhhhuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:10:12   
pepeljuga
Rodjena sestra mm je vaspitacica i jako je savesna, voli taj posao i vidi se da sa uzivanjem radi, da li je prosto tip za to ili je jos mlada pa ima entuzijazma, ne znam ali to je valjda sve do ljudi. I ona sama mi kaze da neke njene koleginice boli uvo da kod kuce osmisljavaju kako ce se igrati sa decom, nego gledaju kako da prelistaju novine a decu ne konstatuju. Sve je to lutrija, a zna se da u nasim drzavnim firmama i dalje nema pravih internih kontrola, tako da im se moze user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Idemo u vrtić!
1.9.2011 14:10:38   
*Alexx*
Hajde, bre, žene, malo pozitive! Tako nam je kako nam je, šta da se radi. Glavu gore i samo pozitivno o vrtiću pred decom user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here