|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 7:32:02   
mamasu35
jutro svima sada sam u 36 nedelji pa se blizi dan kada cu poci na porodjaj malo sam sad zabrinuta i sve vise mislim o tom idem dva puta nedeljno na ctg stvari su spremne i sada mi se motaju razna pitanja u glavi kako kada i tako to samo da bude ok user posted image

(odgovor članu mamasu35)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 7:55:44   
subotičanka
Jutro svima!
Druga tura urina spremna,jedva izdržim kad se probudim da se ne upiškim dok se ne operem i sredim,to mi je baš muka jer se nisam probudila noćas na wc pa mi je bešika bila kao tempirana bomba.Rezultati će mi biti gotovi u četvrtak.Držite mi palčeve da nije neka opaka bakterija.Neko me je pitao"zašto ne bih antibiotike" pa da odgovorim.Imam neku malu blokadu prema medikamentima bilo kakve vrste iz razloga što hvala Bogu nikad nisam bila bolešljiva i nisam morala da ih pijem pa mi to dođe kao TRUJEM SE!Ali opet kažu svi da je to i prednost jer mi nije organizam stekao imunitet na antibiotike pa brže i bolje deluju,tako da ako budem morala naravno da ću ih piti.Čitala sam sinoć o uvinom čaju,mišljenja su podeljena,ipak ću da se informišemo kod dr ,neću ništa na svoju ruku.

(odgovor članu mamasu35)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 9:57:44   
Jole84
Dobro jutro ženske user posted image
NM baš si zakasala user posted image jel ima bar malo bolje? Što se tiče imuniteta prvo čega se setim je matični mleč,vrhunska stvar.
Mamasu dobro nam došla user posted image
Subotičanka navijamo da nisu neke veštice user posted image
Mene ova ruka baš nervira,noćima mi se koči,nije trnjenje nego baš grtko. Beše postoji mogućnost da fali magnezijum,jel tako?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 10:42:11   
New Mom
Da, da. Mg, a mozes i malo banana da ubacis zbog kalijuma.

Nije mi uopste svejedno sto sam stalno bolesna u ovoj trudnoci. Ni placenta nije toliko svemoguca da sve zadrzi. A ja nisam ni panicar ni pesimista, verujte.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 12:51:16   
jovana jojo
Zdravo trudnice kako je? Bila sam malo odsutna ovih dana posto mi je tata bio u poseti a i muz dosao sa puta pa sam maksimalno koristila vreme sa njima... Cerkica mi je otisla kod tate tako da dam jako tuzna, sta god njeno vidim u kuci pocnem plakati koliko mi nedostaje... user posted image user posted image user posted image
Suboticanka ja sam cula da je za bakterije najbolje da se ispiras sa 2 kesice sode bikarbone razblazene u 1l vode, meni je to dosta pomoglo, hocu reci bakterija nemam a vecito sam se sa tim njakala. To je mojoj sestri preporucio njen gin. bolje je to nego kljukanje nepotrebnim lekovima...
Jole samo udri po bananama u njima ima dosta magnezijuma, ja pijem oligovit ali pored toga svaki dan jedem po jednu bananu, jabuku, kivi i pomorandzu, od viska glava ne boli user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 16:53:57   
Milica cica
Gde ste žene? Ja danas dušu povratih, izgleda mi nešto nije prijalo od hrane, imala sam i grčeve u želucu. Sad sam malo odspavala popila čaj od kamilice i bolje mi je.
MN šta piješ od vitamina?
Jole ja pijem Mg Direkt, to je onaj u kesici što samo saspeš u usta i rastopi se.
jojo koliko ti ćerkica ostaje ko d tate? user posted image

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 17:04:29   
Klarita
Evo i mene...ne stizem da citam od obaveza i cim uhvatim slobodno vreme umesto ovde, ja u horizontali pa kao mala bebauser posted image
Uvin caj je kontraindikovan u trudnoci, pogotovu u prvom i drugom tromesecju, jer arbutin i metilarbutin (koliko se secam sa fakulteta) mogu izazvati krvarenja i pobacaj. Secam se sigurno da nam je i prof i ass stalno napominjala kako moramo o tome voditi racuna kad u apoteci izdajemo uvin caj (obavezno pitati da li ce caj koristiti trudnica). Takodje, isto tako znam sa sigurnoscu, da se isti ne sme koristiti duze od nedelju dana i cesce nego li cetiri puta godisnje. Eto, to vam je ono sto je sigurno, a vi sad kako hocete...Ono sto moze trudnica koristiti je sigurno caj od korena zecjeg trna. Tako smo mi ucili. Pozdrav i sve najbolje user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 17:17:06   
Milica cica
Klarita kako si ti? Kako se osećaš? Eto vidiš treba biti obazriv sa čajevima, ja rekoh moja kuma je pila dok je ležala u bolnici, ali opet ja ne bih ništa na svoju ruku.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 17:31:35   
Klarita
Jao, uzas koliko je lekovito bilje opasno, a ljudi ga nekako prihvataju u stilu da im biljka ne moze nista. Na neke stavri sam se jezila kada sam slusala taj predmet na fakultetu. Taj uvae ursi folium mi je ostao urezan u glavi, onda opasnost od proazulena i azulena kao kancerogenih materija iz kamilice (opasni su za zene, misli se na vaginalno ispiranje, a upravo se masovno koristi), pa menta iz nane koja moze da ugusi novorodjence....ma niz stvari...sad sam dobila inspiraciju user posted image , a mm i K me cekaju da idemo da kupimo mikser jer je nas u kvaru vec duze vreme. MM resio da pravi projice, pa ne moze covek bez mikserauser posted image nego, neka mi je on ziv i zdrav.
Beba se sutira od prosle nedelje neverovatno. Bila sam na kontrolu u subotu, sve OK, mada malo mi stegnuta materica, pa se vracam na terapiju utrogestanom, 2x1 i po potrebi 3x1...no, osecam se dobro, tako da ne brinem previse.
Saljem vam user posted image i od NG cu na trudnicko, pa cemo cesce da se druzimo...

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 17:45:41   
Milica cica
Ja svaki dan imam to stezanje/stvrdnjavanje materice, od 20.nedelje mi krenulo. Dr kaže da je to normalno, utrogestan i Mg i to je to.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 18:39:32   
jovana jojo
Joca mi je kod tate do 22 decembra user posted image
Klarita ja sam cula da cajevi nisu preporucljivi u trudnoci i nikako neki jaki? Koliko je to moguce?

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 18:42:03   
jovana jojo
Ja se nadam da cu utrogestan prekinuti valjda skoro jer ga koristim od pocetka trudnoce a dr kaze da ga negu koristiti citavu trudnocu... kako je kod vas?

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 18:48:29   
Jole84
Jovana baš dugo,al dobro malo nek uživa s dekom user posted image Što se tiče utrogestana i ja sam mislila da će da mi ga ukinu ali nisu. Neki dr preporučuju do 16 nedelje a neki do kraja trudnoće.
Mico garant si nešto pojela što ti nije prijalo,jel si sada dobro? Kako da potražim to u apoteci,Mg direkt,koliko kesica da uzmem?
Ja ne pijem nikakve vitamine,moj dr smatra da svega ima na pijaci i da je samo potrebno da se zdravo hranim,trudim se al sve imam osećaj da mi nešto fali.
NM kako si sad? Kako Kaća? Odmaraj što više možeš,da zalečiš to,da se ne vraća.
Klarita to sam i ja čula za nanu,al mi niko ne veruje,eto sad potvrđena teorija. A šta je s brusnicom,jel ona potpuno bezbedna?


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 19:31:35   
New Mom
Klarita to lepo objasni. Ljudi ne kontaju da su i cajevi i razne mesavine lekovi jer sadrze supstance kao fabricki lekovi i svasta mogu da pomognu ali i da naruse.
Meni je davno receno uvin caj i nana nikako u trudnoci. A nanu na zalost jedinu pijem, ne volim cajeve.

Ne pijem trenutno nista od vit., i moj dr je kao Joletov oko ishrane, a tako mi i nutricionista savetovala jos u prvoj trudnoci.

Boze sto sam lose... Ne pamtim kad sam ovoliko bolesna bila...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 19:33:32   
jovana jojo
Jole moja Joca je otisla kod svog oca u posetu...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 20:04:10   
viking
Jole, baš tako, zove se Magnezijum direkt, proizvodi ga Pharmahova, i u kutiji imaš 20 kesica. Ima ukus Cedevite, baš je fino, samo istreseš kesicu "direkt" u usta i to je to :)

Držite se žene user posted image

IZVORNA PORUKA: Jole84
Kako da potražim to u apoteci,Mg direkt,koliko kesica da uzmem?


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 20:30:38   
mamica 91
Da se i mi upisemo ovde, vreme je user posted image za ovih 14. nedelja hvala Bogu bez mucnine za razliku od prve trudnoce, ali zato ledjaa user posted image haos koliko me bole...veeliki user posted image za sve...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 20:55:51   
ANDJEELA
mamice dobrodoslauser posted image Ja sam super sto takodje i svim trudnicama zelim,odmaram,setam po malo,samo ruckam bas dosta,nema mucnina..Nadam se da ce tako i ostati. Sve vasuser posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 21:08:47   
pocahontas
cao zenske!

vidim da pisete o cajevima, sad mi nije jasno, koji caj smem da pijem? inace pijem od kamilice i nane, ponekad od divlje tresnje...

sve vas punouser posted image mazite trbice!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 22:12:24   
viking
Poc, ja inače ne pijem čajeve ni pod pretnjom smrću jer ne volim tople napitke, ali mislim da su voćni čajevi sigurica mada oni ništa ne leče, to je kad pijete zato što vam se pije.

Mamice, dobro došla!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 22:26:35   
Milica cica
Ja popijem od kamilice.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.12.2013 23:00:47   
little_one
Dobro vece zenice!

Nove trudnice dobrodosle, a poseban pozdrav za moju sugradjanku mamicu user posted image

Sto se tice cajeva, ja volim da pijem brusnicu, mada ove zime jos nisam otvorila sezonu cajeva..Klarita neko te vec pitao, al da ponovim...sta je sa brusnicom, mozze li ona u trudnoci i dojenju??? Ja imam neku informaciju da je potpuno bezbjedna....



(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.12.2013 8:57:18   
subotičanka

IZVORNA PORUKA: Klarita

Evo i mene...ne stizem da citam od obaveza i cim uhvatim slobodno vreme umesto ovde, ja u horizontali pa kao mala bebauser posted image
Uvin caj je kontraindikovan u trudnoci, pogotovu u prvom i drugom tromesecju, jer arbutin i metilarbutin (koliko se secam sa fakulteta) mogu izazvati krvarenja i pobacaj. Secam se sigurno da nam je i prof i ass stalno napominjala kako moramo o tome voditi racuna kad u apoteci izdajemo uvin caj (obavezno pitati da li ce caj koristiti trudnica). Takodje, isto tako znam sa sigurnoscu, da se isti ne sme koristiti duze od nedelju dana i cesce nego li cetiri puta godisnje. Eto, to vam je ono sto je sigurno, a vi sad kako hocete...Ono sto moze trudnica koristiti je sigurno caj od korena zecjeg trna. Tako smo mi ucili. Pozdrav i sve najbolje user posted image


E ovo je odgovor kakav želim.Hvala Klarita!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.12.2013 9:41:26   
Suncepravde
Pozdrav svima!
Ponovo imam kompjuter, pa mogu da pisem, mada sam pratila preko mob.
Meni je dr. uvela vitamine i gvozdje jer ima tendenciju da pada, mada se ja trudim da ishranom to nadoknadim, ali ono pada.
Sada sam 18 nedelja, jos uvek ne mogu da raspoznam pokrete bebe. Da li treba da se zabrinem?
Amniocinteza je protekla dobro, sad cekam rezultate i nadam se da ce biti dobro.....

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.12.2013 10:11:15   
little_one
Sunce ne treba da brines, jer se pokreti bebe mogu osjetiti i tek dosta kasnije, pogotovo kod prvorotki....polako, samo ces pomalo poceti da osjecas treperenje....meni je druga beba i tacno sam znala kad su krenuli prvi pokreti, tj treperenja i mogla sam da ih prepoznam...ali tek pravi pokreti, oni sto se bas osjete su krenuli tek negdje skoro prosle sedmice....tako da ne brini...bitno je da bebica raste i napreduje a ima pravo i da je mirnija beba user posted image

I postavi nam tiker!

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Moćna fotka: kako se pomeraju kosti leđa t...
Ova neverovatna fotografija žene koja se porađa dokazuje koliko je ljudsko telo neverovatno. Pogledajte kako izgleda ana...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here