|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2012 11:37:09   
Olga75
moja mama je imala problema sa budji u kuhinji , prala je sa svim i svacim i na kraju okrecila obicnim krecom , onim gasenim i to je smanjilo budjanje , kad je stavila stiropor onda je resila problem , doduse jos uvek za kuhinju koristi samo gaseni krec i kreci je dva puta godisnje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2012 11:41:27   
zoća
probaj sa resorber vlage mislim da je henkelov prodaje se po radnjama koje prodaju farbu i boju,ima u sebi neke tablete koje se menjaju kažu da pomaže

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Buđ po zidovima :(
3.2.2012 11:50:59   
neron
znam muz ima u radnji sve te fazone, al kad sam vidjela sastav malo mi je to previse otrova za spavacu sobu , sad cu pokusati ovo sa soli , vec se skida a i ima logike jer budj ne voli niti so niti kiselinu , pa i ako je kratkorocno nema veze , sad na ovom minusu ni nemogu nista drugo.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 14:50:24   
Mariya
ja nemam budj na zidovima nego u ormaru,ali nema adekvatne teme.plesan se nahvatala na svakom milimetru lesonita,znaci na poledjini ormara i dnu fioka. zna li neko kako to da ocistim?

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 15:37:56   
Sanjchezze
Mariya mislim da to neces moci da ocistis, stvarno ne znam cime bi mogao lesonit da se cisti a da ga ne upropastis. Najbolje bi bilo da ga zamenis, on nije skup a to ti je bolje nego da pokusavas da ocistis.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 15:40:54   
Trcosava
Mariya Sanjčez ti je odgovorila. To nikad nećeš isprati, još će početi i veš konstantno da se oseća na buđ. Zameni to i odmakni makar 5-6 cm od zida kad zameniš

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 17:40:22   
nata11
I ja mislim da nemoze da se skine. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 21:09:45   
NadaR
Definitivno nema sanse da se skine to zelenilo. Mi smo mijenjali sav lesonit na americkom plakaru . user posted image

On bar nije skup pretjerano. Mogu ti izrezati na mjeru I sama zakucas. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 21:17:24   
emicaa
Kod nas ima u sobi samo oko prozora,pojavilo se prošle zime dok smo bili na godišnjem,kad smo se vratili otvarala sam da se to isuši i sad stoji tako osušeno,probala sam oprati ali i dalje se vidi.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Buđ po zidovima :(
17.10.2014 22:16:19   
serpica
Kad krecite,u disperziju stavite dve,tri kesice limontusa,budj se prekrije/ocisti i vise se ne javlja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Buđ po zidovima :(
30.10.2014 14:36:24   
choopa choops
Kod nas apsolutno ništa ne pomaže!user posted image Probali: Jubocid, algicid, Ace, Domestos, Varakinu, sakupljače vlage...
Lu je rekla, a ja se slažem, treba uraditi vanjsku izolaciju, sve ostalo je privremeno rješenje...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Buđ po zidovima :(
30.10.2014 22:00:50   
NadaR
Kod nas nema budji ali nam konstantno mokar zid u jednoj sobi . To nam je soba za goste i ne koristi se . Nemam pojma otkud ta vlaga . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Buđ po zidovima :(
8.11.2014 18:13:17   
Mariya
emice, to oko prozora poprskaj varikinom.

Evo koristan link, ako nekom zatreba: http://www.savjeti.org/kako-da-ocistite-bud-plesan/

Ja sam očistila onaj moj ormar iz gornjeg posta sirćetom, pa hidrogenom, pa alkoholom. I super sam ga očistila i osušila, kad ono - buđ probila sa druge strane lesonitauser posted image user posted image I tako smo promenili lesonit. E sad, ima li neko ideju, da li bih nesto mogla da stavim u ormar da sprečim pojavu budji? Ne želim da mi se ovo ponovo desi...

< Poruku je uredio Mariya -- 8.11.2014 18:15:17 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Buđ po zidovima :(
8.11.2014 18:32:39   
amelia
budz ide po mene a ja sam mislila da sam ga ostavila tamo u stanu kad smo izasli pre dve nedelje..naime u stanu smo imali na svim zidoovima u kuhinji i dnevni bii je suh samo onako crno ruzno a u mojoj spavacoj sobi jedan zid je bio mokar kao da ga je neko prsao vodom i cela zima takko bi prosla, ormar je vise bio za bacanje stvari sam dva tri puta tokom zime sve prala mirisala da se ne cuje taj odvratni miris a i da ne pominjem da smo krecili po 3-4 puta godisnjeuser posted image sada gde smo ovde privremo sta je ali kao hotel ga izdavaju bez ugovora samo platis i uselis se evo vec dve nedelje zivimo ovde i onaj ventilator izad kuhinje ne radi i kad kuvam sve para ide gore i zidovi su vlazni mislim da cese uskoro pojaviti budz user posted image dali neko zna kako mogu to da sprecim ? u zadnje vreme kad kuvam otvaram prozore ali bas je sad hladno ne znam sta da radimuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Buđ po zidovima :(
8.11.2014 19:50:14   
choopa choops
Mariya moraš odvojit ormar od zida, da bi imalo mao promaje iza i sa strane...Jedino što mi pada na pamet da staviš u ormar su one kutije za sakupljanje vlage. Mi smo ih držali iza ormara.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Buđ po zidovima :(
8.11.2014 19:51:16   
Trcosava
Elem, mi smo za sada buđ sanirali tako što smo prvo prskali nečim baš protiv buđi, ne sećam se imena (kupili u merkuru), pa muž šmirglao. Pa opet prskali, pa čekali da se osuši zid i na kraju prekrečili disperzijom sa dodatkom protiv buđi i valjda miriše na limun, tj kao mirisalo dok se kreči. Sad je sa spoljašnjeg zida skoro sve skinuto ili odmaknuto po 10 cm od zida. Jedino trajno rešenje je spoljna izolacija, ali ja/mi za to nemamo love. Treba i krov, nadstrešnicu izolovati, sve termičke mostove ka balkonima... To ovde sa rukama za kuću celu izađe sigurno oko 10.000€. Ja te pare nemam.

Amelia, za kuhinju nemaš drugi izbor - ili otvaranje vrata/prozora ili osposobi napu. Od kako imamo napu, manje ima buđi po zidovima u kuhinji, ali je i dalje ima.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Buđ po zidovima :(
8.11.2014 20:07:21   
Ivanka 75
Ja sam budj u kupatilu unistila prskajuci Ace. Ipak je budj glivica pa je treba nekoliko puta tretirati dok se ne iskoreni u potpunosti.
Smrdi ali je upalilo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 0:59:09   
dunja RR
Meni se u kupatilu pojavila buđ oko kazančeta user posted image
Nismo je imali ranije na tommestu, bilo je ponekada iznad prozora, malo, ali valjda sada češće uključujem mašinu, otkud znam da li je to razlog, ali mi ništa drugo ne pada na pamet.
Buđ mi se javlja u jednoj lijini na zidu ispod/iznad koje ide cev za kazanče, i oko ventila za kazanče.

Da li bi tu pomogao ACE?

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2014 3:24:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 2:57:58   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: serpica

Kad krecite,u disperziju stavite dve,tri kesice limontusa,budj se prekrije/ocisti i vise se ne javlja.

Ovo moram da probam,sad kada budemo sredjivali nasu sobu..Deciju upravo renoviramo i ako se mali nije ni uselio u nju,strasno..Sredili je dosla zima haos ,mokri zidovi ..Imamo spoljnu izolaciju tako da ni to vam nije resenje..mislim da je problem u pvc stolariji i u tome sto ne grejem konstantno pa se javlja neka razlika u temparaturi..Inace sad smo stavili i unutrasnju izolaciju,prethodno mm namazao nesto sikino sto izgleda kao malt_er ,protiv budji..ostalo jos da se prekreci pa videcemo..nadam se da smo resili problem u toj sobi

< Poruku je uredio Sanchy -- 25.11.2014 2:58:36 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 3:25:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanchy
i i u tome sto ne grejem konstantno pa se javlja neka razlika u temparaturi.



Hm, moguće onda da je kod nas ovo ... ne grejem kupatilo a susednu sobu da ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 8:13:12   
Trcosava
Sanči prosto mi je neverovatno da imate spoljnu izolaciju i da opet imate buđ? Jesu dobro obrađeni svi termički mostovi? Ne znam gde živite (kuća ili stan), koji sprat... Pitanje je da li imate kapiralnu vlagu u zidovima. Da li ste radili izoalciju temelja, temeljne ploče? Ako kažeš da su mokri zidovi, meni to liči na kapilarnu vlagu. Pitanje je da li ćeš išta rešiti i unutrašnjom izolacijom.

Dunja, zar nemaš pločice u kupatilu?

To što se ne greje konstatno jeste problem. Tj povremeno grejanje je veći problem nego ne grejati uopšte. Bilo koja para (veš mašina, kuvanje) će samo pospešiti vlagu (barem iz mog iskustva)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 8:17:48   
soni
Bolje ili da se negreje ili da se sve greje..Toplo hladno je najgore...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 9:24:36   
cockic
kod mene u kupatilu isto iza kazanceta ima budji,ali meni je to na plicicama.onako kao crni sloj na plocicama.i to mogu da obrisem.gurmen neku krpu.ali se opet stvara user posted image
a sto se tice stana imala sam u cosku zidova,a to su inace uglovi od otvorene terase.pa mi se tu stvara.jer i na terasi kad pada kisa u tom cosku bude bazencic.lose su nakosili terase.
e sad ne znam da li ste probali sto se tice zidova po stanu,kad se to sve odusi i ismirgla izgletuje namaze se farba za beton.ima ih u raznim bojama.meni sad kad je majstor krecio je namazao te coskove i budji nema.isto se i moja mama resila kondezacije i budnji na plafonu u kujni.evo druga zima nema nista.a do tad je bilo uzasno,nema sta nije pokusala dok joj majstor to nije namazao.i ta farba kosta nepunih 400din koliko se secam.a u njoj ima za vise mazanja tako manjih povrsina.ona nije masna nego normalna mat bela boja.meni je nazao i ono ispod pvc prozora jer i oni umeju da od kondezacije propuste po par kapi i onda mi ukvase onaj deo ispod prozora.ta farba moze da se brise mokrom krpom,tj.obdija vodu neupija.jer ja na taj deo kod prozora posto ima mesta stavim nekad kafu,sok...i ako se prospe bude sve musavo ili klinci ako stave neku cokloladicu.i zato sam i to namazala i sad kad se nesto prospe ja samo mokrom krpom obrisem i nema nista user posted image

a to cas grejem cas ne.ili cak susenje vesa u sobi sve to stvara kondezaciju i pravi tu budj po stanu.mi se grejemo klimom i norveskim grealicama tj.onim kopijama od po 3000din i super su,jer je etazno za 70 kvadrata 2012god. bilo 20.000din.od tad nepalim.cera je tad bila beba palili te zime i skontali smo da smo te zime bacili 100.000din.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 9:33:42   
Ivanka 75
Mi smo imali budj u kupatilu iznad prozora, ja prebrisala Ace-om i nema je vise.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 9:35:33   
Trcosava
Te boje za beton su čini mi se paronepropusne i to je isto problem. To što ga ne vidiš, ne znači da ga nema.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here