|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 12:16:49   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Sanči prosto mi je neverovatno da imate spoljnu izolaciju i da opet imate buđ? Jesu dobro obrađeni svi termički mostovi? Ne znam gde živite (kuća ili stan), koji sprat... Pitanje je da li imate kapiralnu vlagu u zidovima. Da li ste radili izoalciju temelja, temeljne ploče? Ako kažeš da su mokri zidovi, meni to liči na kapilarnu vlagu. Pitanje je da li ćeš išta rešiti i unutrašnjom izolacijom.

Dunja, zar nemaš pločice u kupatilu?

To što se ne greje konstatno jeste problem. Tj povremeno grejanje je veći problem nego ne grejati uopšte. Bilo koja para (veš mašina, kuvanje) će samo pospešiti vlagu (barem iz mog iskustva)

Kuca,i to je nova znaci sagradjena pre pet sest godina a ovaj deo gde mi se pojavljuje budj renoviran pre dve godine,inace je bila radionica i da,prizemlje je u pitanju..i ja se plasim da nije kapilarna vlaga,mada vidis kada je mm premazao samo sa tom sikom znaci pre stirodura ,nije se pojavljivala vlaga dok u drugoj sobi jeste znaci mozda smo resili problem ,videcemo..U tim sobama imam betonsku coklu i mislim da je ona najveci problem..U drugom delu kuce pocela je budj da mi se pojavljuje ispod prozora i po coskovima..Nama je izolacija toliko dobra da ja nemam potrebu da grejem konstantno ,upalim klimu ,klima je sa inverterom,zagreje odlicno taj deo gde smo najcesce a to je nekih 60 kvadrata temp bude 24 stepena i drzi dugo i kad je iskljucim.,hodnici i spavace sobe ostaju hladne jer tu preko dana i ne zalazim mnogo ..inace imamo sprovedeno grejanje ,imamo gasni kotao i kotao na cvrsta goriva znaci imam i cisternu sa gasom imam i uglja ali nemam potreba da ih koristim jer je u kuci zbog izolacije pretoplo medjutim zbog nedostatka grejanja tj.konstantne temp u svim prostorijama stvara mi se budj a pogotovu jos kad uzmem da peglam sa peglom na paru ili susim ves..Stvarno mi je i to problem,Imam zatvorenu terasu ali tu je hladno ves nema sanse da se osusi danima a pegla ispusta oblake pare ,Ajde planiram da uzmem masinu za susenje vesa ali gde da peglam?user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 12:48:38   
choopa choops
Moraš da prestaneš da sušiš robu u kući. Mi imamo konastantan problem sa vlagom u kući, ali sušenje veše je prvo što sam prestala da radim, i bilo je dostaa bolje. Ne sjajno, ali opet bolje nego prije. Onaj koji nađe trajno rješenje za ovo će biti multimilijarder user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 12:49:22   
Sanchy
A gde ga susis?I gde peglas ako koristis peglu na paru?Nocas sam ves ostavila u hodniku gde se ne greje i naravno da je i dalje skroz mokar,jutros sam ga izbacila napolje ali i dalje je mokar jer je jako hladno


< Poruku je uredio Sanchy -- 25.11.2014 12:51:11 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 13:21:34   
Trcosava
Sanči to oko prozora što se pojavljuje mi liči da nije dobro urađen termički most. Betonska cokla - isto mora da se izoluje spolja. Jel temeljna ploča ispod ili temelji? Mislim ništa od ovoga ne ni ja toliko znala da se ne akam sa istim u svojoj kući plus sam prevodila kompletan sajt oko izolacije user posted image pa sad mogu da se duvam. E sad, moji su uradili spoljašnju izolaciju i ni v od vlage više nema. Mama redovno pegla.

Za peglanje nemam neki ultra pametan savet ostim da kad peglaš, otvoriš prozor na kip

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 13:29:59   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni se u kupatilu pojavila buđ oko kazančeta user posted image
Nismo je imali ranije na tommestu, bilo je ponekada iznad prozora, malo, ali valjda sada češće uključujem mašinu, otkud znam da li je to razlog, ali mi ništa drugo ne pada na pamet.
Buđ mi se javlja u jednoj lijini na zidu ispod/iznad koje ide cev za kazanče, i oko ventila za kazanče.

Da li bi tu pomogao ACE?


Mislim da bi. Otvaraj prozor kad ukljucujes masinu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 13:38:21   
soni
Ili u tim sobama sto se ne greju da bude malo odsktinut prozor..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 13:52:35   
choopa choops
Sanchy ja na balkonu, sad kad mi je pokvarena mašina za sušenje, ali vjeruj mi kad smo je kupili to mi je bila najbolja investicija baš zbog te vlage. Ako već moraš, onda otvori prozore dok sušiš ili peglaš. I ja obavezno sada preko dana držim otvorene prozere u tim sobama koje ne grijem, jedino dne boravak trpezariju i hodnik grijem non stop. i onda čim zatvorim prozore u tim sobama palim grijanje. Mislim u braku smo od 2006 i od tada živimo u ovoj kući, a krečili smo svaku prostoriju nekoliko puta user posted image Ne mogu više da dajem pare na krečenje a da mi kuća poslije nekoliko opet izgleda užasno user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 25.11.2014 13:59:56 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 13:55:38   
Ivanka 75
Meni masina za susenje vesa stoji u kuhinji (jer ima prostora), kad je ukljucujem sad u zimu, iskljucim radijator i otvorim prozor, zatvorim vrata i niko ne ulazi dok ona radi.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 17:10:31   
dunja RR



IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dunja, zar nemaš pločice u kupatilu?



Imam Trcka, ali ne idu skroz do gore nego do 2/3, to ću prvo promeniti kada ga budem renovirala, tj. da budu skroz. A buđ se stvara i po pločicama, tačno po toj liniji kuda ide cev.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 17:12:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni se u kupatilu pojavila buđ oko kazančeta user posted image
Nismo je imali ranije na tommestu, bilo je ponekada iznad prozora, malo, ali valjda sada češće uključujem mašinu, otkud znam da li je to razlog, ali mi ništa drugo ne pada na pamet.
Buđ mi se javlja u jednoj lijini na zidu ispod/iznad koje ide cev za kazanče, i oko ventila za kazanče.

Da li bi tu pomogao ACE?


Mislim da bi. Otvaraj prozor kad ukljucujes masinu.


Super, probaću ACE. I, uvek otvaram prozor kada radi mašina, čak i kada je minus, i uvek otvaram posle tuširanja, ali džabe. Kupatilo nam je uvučeno, ima mali prozorčić koji vidi na terasu koja je delimično zatvorena, tako da je zaklonjeno ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2014 17:14:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Buđ po zidovima :(
25.11.2014 17:12:47   
soni
I Kod nas u Srbiji je tako pola pola...Prvom prilikm stavljamo sve

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Buđ po zidovima :(
26.12.2014 20:54:11   
Maraj
Moji menjali prozore u celom stanu. Sad na spoljnjem zidu od terase- sa unutrasnje strane stvara se kondenz vlazi zid i stvara se budj odma ispod prozorauser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Buđ po zidovima :(
11.2.2015 18:37:57   
dunja RR
Žene, Lesica i njen B, mi preporučiše ovo

user posted image

Danas sam nabavila i isprobala. Bukvalno naprskaš i pred očima buđ nestaje, zid beo kao sneg, ne provali se ni na sekund da je tu bila ogromna crna fleka do malopre.

S(z)avo je extra user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.2.2015 18:38:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Buđ po zidovima :(
11.2.2015 18:47:12   
veselicaa
Dunja gde si kupila ovo?U hodniku imam jedan zid na koji nije stavljen stiropor jer planiramo tu da nadogradimo decju sobu i pri vrhu i pri dnu se pojavila budj.Bas je grozno,ja to prebrisem pa se opet nakupi a i kada obrisem ne skine se skroz nego se vidi da je zid siv.Bas ruzno izgleda,a to je jedino mesto u kuci gde nam se pojavila budj,verovatno zato sto nema izolaciju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Buđ po zidovima :(
11.2.2015 19:07:02   
dunja RR
Veselice, ja sam našla na pijaci kod ljudi koji donose robu z Mađaraske, košta 400 dinara. L mi je rekla da ponekada i Dis ima, ali ja nisam našla kod njih.

Tako sam i ja, brisala i brisala a ono stalno ponovo izbijalo, i što kažeš, bilo je sivo kada obrišem. Ovo samo naprskaš i ništa ne brišeš, bukvalno kao magijom nestane, da nisam gledala svojim očima ne bih verovala. Sredstvo je na bazi varikine, pa smrdi neko vreme. Ne znam sada koliko će trebati buđi da se opet pojavi, ali ću ja ponovo poprskati čim krene, jer imam još dosta ovo sredstva, vrlo sam malo potrošila, ne troši se puno za to prskanje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.2.2015 19:08:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Buđ po zidovima :(
11.2.2015 19:13:42   
veselicaa
Hvala Dunja,pokusacu da nadjem.Nije mi problem sto mirise na varikinu jer je taj zid u hodniku user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Buđ po zidovima :(
12.2.2015 18:23:26   
Sanchy
Taj Szavo je stvarno magija za budj ali ima dve lose strane,prvo ima jak miris koji danima ne moze da se eliminise,mi nismo koristili te sobe nekoliko dana kada sam prskala,pogotovu nije zdravo za decu..drugo sto nije trajno resenje,,traje neko vreme a onda budj ponovo krene.Kod nas u decijoj nema vise budji ali smo morali da premazemo sa onom sikom sto sam pisala vec pa preko stirodur plus spoljna izolacija i stvarno nema za sad,pratim svaki dan za svaki slucaj..e kod nas u spavacoj smo tu tehniku ostavili za prolece a za sad je premazao sa necim sto se zove perma white koji je odlican u smislu da nema budji vise ali ima dve mane,prvo mora zid da bude 100 posto suv da bi se time premazalo,a meni naravno nije bio suv cim je bilo budji pa je pocelo da se ljusti(ali i dalje nema budji,bez obzira)i ne mozete kreciti preko toga..inace miris je blag,izluftira se za jedno popodne

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Buđ po zidovima :(
13.2.2015 1:49:40   
dunja RR

Jeste, jak je miris. Nama je buđ bila u kupatilu beo zid) tako da bebac nije ulazio, juče popodne smo prskali, sada se vrlo malo oseća iako je prozor u kupatilu zatvoren.
Ali zanima me da li Szavo može i na obojeni zid? Da li on nagriza i boju pa tu ostane belo ili ne?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Buđ po zidovima :(
13.2.2015 12:21:00   
Sanchy
Nagriza u smislu da posvetli taj deo,mi smo prskali na plavi zid i bila je primetna razlika u boji..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Buđ po zidovima :(
9.3.2015 20:58:24   
acalukic
postoji sredstvo za premazivanje predhodno treba da se ocisti zid

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Buđ po zidovima :(
10.3.2015 1:30:20   
Mala Elena
Ne znam kakvo je to sredstvo ali mojoj sestri pobudjali zidovi dnevne jer je velika kvadratura a kotao manji pa ne moze da ugreje... Uzas! A skoro su krecili i sredjivali za bebu.user posted image

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Buđ po zidovima :(
10.3.2015 1:42:08   
dunja RR
ME, ako su beli zidovi neka isprska SZAVO, nestaće odmah. Jedino što će smrdeti neko vreme, ali nestaje buđ, provereno!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Buđ po zidovima :(
10.3.2015 10:41:26   
Plavusa34
Mi smo uzeli neki prozvod kao sto je dobar al nista ne vredi nestalo je al se ubrzo i vratio bud

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Buđ po zidovima :(
6.12.2016 14:32:04   
IvanaSK RR
Nemamo budj, ali imamo kondenz na prozorima.
Da li je neko koristio apsorber vlage, da li pomaze?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Buđ po zidovima :(
6.12.2016 17:07:19   
Animsaj9
ivancice to se nama desava samo u spavacoj sobi, zasto ne znamo ni mi ,ista izolacija kao u celoj kuci , isti prozori , isto grejanje (podno), ove godine smo uzeli Ceresitov skupljac vlage sa onom tabletom unutra i mogu ti reci za sad nema vlage po prozorima

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here