|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena dadilje
24.7.2012 23:34:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dadilja

Zasto mislite da svako sebi moze da priusti dadilju?Gde to ima? Ko ne moze da je priusti,molim lepo posaljite dete u vrtic. Za 8h cuvanja sada je cena 35000 i to je ok,i zasto se stalno spominje kako je to cisto na ruke i bez poreza? A ne razmisljate da ta dadilja mora da plati prevoz(jedino ako zivi blizu,sto je retkost) i mora sama da uplacuje doprinose ako zeli jednog dana da ima penziju(izuzetak jedino ako je dadilja penzioner,sto je opet retkost). Da ne pricam da sve to mora ako ima platu 25000 sto je vama mnogo! Drage moje,to nije cista plata,kad prijavite dadilju i uplatite joj doprinose i prevoz i na racun primi tih 25000 e onda je to cista plata! I ako neko misli da je to lak posao izvolite pa cuvajte necije dete samo mesec dana pa cete videti da nema tih para....ne volim takve komentare od zena koje nikad nisu cuvale tudju decu. Ima raznih dadilja koje sebe tako nazivaju a nisu ni blizu toga i to stoji,a one nam nazalost obaraju cenu rada...i to sto prihvataju da za male pare dvore nekom...stop


user posted image



IZVORNA PORUKA: milvul

Devojke, može li pomoć? Koliko je realno platiti dadilju koja vanredno čuva dete (mama i tata izlaze u grad, na 2-3 sata). Redovno je angažovana 4 sata, od pon- pet., plaćamo 8.000 i nema nikakve obaveze u kući, već se samo bavi detetom (1 god). Neke moje prijateljice su plaćale 150 din/sat ali da li je to malo...? Šta kažete?


U NS je 200din na sat, ako dobro znam.

(odgovor članu dadilja)
  Direktna veza do poruke: 276
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 0:02:18   
snješka
Kod nas su cijene niže i kreću se oko 400 KM, negdje za dva djeteta toliko, a negdje za jedno. Sve zavisi od toga šta dadilja treba da radi. Mada sam ja uvijek prije za vrtić nego za dadilju.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 8:57:00   
mihi
Draga dadiljo 25000 din je u današnje vreme premija plata, imam ženu koju plaćam toiko, živi dve zgrade dalje, otišla je u penziju rano tako dda nema troškove za doprinose. I pored toga ovog meseca je išla jedan dan kod lekara i danas mi kaže da u petak ide na odmor, tri dana ovog meseca neće raditi i očekuje punu platu. Odbiću joj ta tri dana.

< Poruku je uredio mihi -- 25.7.2012 8:58:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 9:22:48   
*Alexx*
Mihi, nemoj da se ljutiš, ali živi ti od 25000 din mesečno u Beogradu. Moraš dobrano da se stisneš. To nije premija plata, to je minimalac, a nisi ni prijavljen.
Ja se slažem sa dadiljom. Druga je stvar što ljudi jednostavno danas nemaju za dadilju jer je sve otišlo dođavola. I ja sam uvek pre za vrtić, ali imam primer moje dobre drugarice - dete je sa godinu dana krenulo u jaslice, počele su nebrojene upale ušiju, i ona je morala da ga povuče iz vrtića. I sad plaća vrtić 4000 i dadilju 25000 (jedva je nađoše za te pare, ostale su tražile 300 evra - čuvajte vi tuđe dete za te pare). A još su i podstanari. I itekako se stiskaju.
Po meni dadilja je dadilja, a nije kućna pomoćnica. A ako još hoćete pravu dadilju, koja je završila odgovarajuću školu, to tek treba da se plati, kao i svaki posao.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 25.7.2012 9:25:54 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 9:42:50   
cockic
za dadilju nemam moja plata je ko sto kaze mihi 25000 din,ja i kad bi dva vrtica platila i isla na posao radila bi samo za vrtic to mi je slicno kao da cuvam dvoje dece ja kuci sama.jer dinar nebi donela kuci od moje plate.

a najverovatnije ce tako i biti ici ce oboje u vrtic a ja cu samo za njega raditi,ako se ne odlucim za trece user posted image jer vise dobijam na user posted image nego kad radim

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:09:15   
cockic
moram samo da se nadovezem i kazem da danas jako malo ljudi ima vecu platu od tog minimalca,tako da ti koji imaju i treba da plate dadilju i 50 000din.ja nemam imam minimalac pa sam samo rekla da nemam za dadilju,ja za vrtic pa puna kapa u beogradu je i vrtic 8666,a koliko samo ljudi koji imaju 50 000 din za dadilju daje za vrtic 2000din jer im se svi poslovi vode privatno a oni napisu za prosek plate neku jos manju bedu od moje.e nama su vtrici zato i puni dece i to dece ciji roditelji placaju 2000din a imaju uzasno vece plate a ja i mm koji smo prosek i,sad mozda mogu da placam nesto manje ali je pitanje opet cu placati 7500din.

ne bunim se za placanje placacu pre vrtic i 10 000 jer mi odgovara da mi je dete tamo i njemu je ok,vec voli da ide user posted image

ovo jeste omasena tema ali sam morala da napisem sta mislim user posted image

a kao prvo ta cena dadilje od 25000 sto je nekom malo ona treba da jede iz mog frizdera tako da ni to nimalo nije mala cirfa frizder stalno mora da bude pun.pa dodati i hranu koje mora stalno da ima pa onda sabrati sve i videti realnu cenu dadilje.jos nekom 25000 malo pa bi 35000.pa mislim da ce ta u danasnje vreme tesko naci posao.

odo ja sa ove teme sto je sigurno sigurno user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:16:54   
mihi
Izvini Alexx to su cene imam njih nekoliko u parku, moja dadilja ima i penziju to joj je dodatni posao, no nema veze, ja plaćam i vrtić i dadilju i ona kaže da joj je super kod mene, uvek dobije slobodan dan ide na odmor 3 radna dan pre kraja meseca dobije celu platu. I na kraju jako je malo žena koje rade taj posao a da im je to osnovno zanimanje, uglavnom rade žene koje su u penziji ili studentkinje kojima je to džeparac.

< Poruku je uredio mihi -- 25.7.2012 10:17:55 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:22:27   
Anoniman
Moja drugarica je placena 500e , radi od 08-18h , nekad i duze , nekada prespava , a vikendi su joj slobodni osim kada je ta zena zamoli da dodje uvece ili slicno . Meni je to ok plata , ni ja ne bih cuvala za manje novce necije dete , pogotovo ako je radno vreme fleksibilno . Ona nema nekih obaveza ima odraslu decu .

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 283
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:25:05   
*Alexx*
Meni su na razgovor dolazile žene kojima je to osnovno zanimanje. Jeste mnogo danas dati 35000 (ili koliko već) za dadilju, tu nema spora, ali dadilja je luksuz. I, na kraju krajeva, ako neko može da nađe dadilju za 25000 - super! Ja nisam uspela. Moja koleginica je slala dete godinu dana kod svekrve u Mladenovac jer nisu uspeli da ga upišu u vrtić - muž radi na crno, a ona radi standardno, prijavljena, pa je viđala dete samo vikendom. Ljudi se snalaze kako znaju i umeju.
Da nam je sistem uređen, svako dete bi imalo mesta u vrtiću i grupe ne bi bile prevelike, pa bi i potrebe za dadiljom bile drugačije.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:29:33   
mihi
Moja dadilja radi od 8 do 16 ali je to retko jer kad uspava Miloša a ja sam došla kući pustim je u 3 ili ranije, ispegla Miloševe i naše stvari jer se Miloš sam igra i gleda TV. Nudila sam joj 300e da radi i subotom 5 sati nije htela ok. Kada bude radila 4 sata plaćaću je 15000 i ona je zadovoljna. I ja mislim da je to realno ona razgovara sa drugim dadiljaqm u parku i sama vidi kako se kreću cene za čuvanje jednog dete za dvoje i dodatni posao u kući je druga priča. Meni za spremanje kuće dolazi druga žena tako da ona nema nikakve obaveze te vrste u kući. I na kraju sve je stvar dogovora.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:41:51   
mihi

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Meni su na razgovor dolazile žene kojima je to osnovno zanimanje. Jeste mnogo danas dati 35000 (ili koliko već) za dadilju, tu nema spora, ali dadilja je luksuz. I, na kraju krajeva, ako neko može da nađe dadilju za 25000 - super! Ja nisam uspela. Moja koleginica je slala dete godinu dana kod svekrve u Mladenovac jer nisu uspeli da ga upišu u vrtić - muž radi na crno, a ona radi standardno, prijavljena, pa je viđala dete samo vikendom. Ljudi se snalaze kako znaju i umeju.
Da nam je sistem uređen, svako dete bi imalo mesta u vrtiću i grupe ne bi bile prevelike, pa bi i potrebe za dadiljom bile drugačije.

Alexx u pravu si ali kad bi naši vrtići bili takvi kakvi treba da budu a bili bi možda da vrtić ne košta 8660 puna cena. Kako je moguće da Vam neko čuva dete 8 sati i duže i hrani ga za te pare, to je stvarno mala cena. Sad sam dok sam bila kod supruga gledala u Americi je vrtić 1200$ a za bebe od 3 meseca 1400 do 1600$ ali je to vrtić u kome deca dobiju sve adekvatnu negu od bebe do školarca, edukaciju, igračke sve. Off topic
Takođe je stvar izbora kakvu dadilju želite ja sam pokušavala preko Bebi servisa i nijedna mi se nije dopala ova žena dolazi od Miloševog drugog meseca, lepo se igra sa njim, nahrani ga presvuče, šeta obavezno pre podne, čita mu knjige, uredna je čista, normalna, za sve drugo strani jezik, vaspitanje sam zadužena ja. Moram da priznam da je kod nje potpuno uređen sistem, zna se kad je doručak, igranje, šetnja spavanje, kad sam ja sa njim vikendom obavezno preskoči spavanje.user posted image
Smeta mi to što ona misli da je normalno da u sred nedelje u radno vreme ide kod lekara, na odmor pre kraja meseca (vidi da sam ja na odmoru) ali nema idealnih.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:47:36   
red3lilu
Ne znam da li kod nas postoje dadilje, mislim nisam čula da je neko za svoje dete angažovao dadilju. Znam da ima masa žena kod kojih roditelji vode svoju decu, pa je samim tim i jeftinija varijanta jer te žene čuvaju više dece. Ipak je ovo manji grad pa je lakše dete odvesti negde na čuvanje, ali i to su ređe varijante jer imamo dosta vrtića i mesta u njima..
Cene o kojima pričate su prosto nepojmljive za ovdašnje uslove.

Ali moram nešto da primetim. npr. mihi u prethodnom postu si napisala da ćeš dadilji odbiti od plate dane što nije radila (za doktora i odmor), a posle pišeš da joj daješ punu platu i ide na odmor kad joj treba...!?user posted image
Prosto pitanje je pa i to su ljudi kojima treba odmor i ponekada se i razbole, šta onda biva sa decom ko ih čuva? Koliko platite dadilju kada se razboli?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 10:50:59   
Anoniman
Meni su dadilje skupe ali ja sam stipsa user posted image
md je jos gori od mene , tako da nikad nisam razmisljala o dadilji ali bi to bilo vrlo drugacije da ja moram da idem na posao a beba mala i slicno , onda bih trazila dok ne nadjem odgovarajucu i platila bih koliko god da trazi .

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 288
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:01:44   
red3lilu
OK, ali nikad ne možeš platiti više nego što imaš. Čini mi se da ovde imamo više opcija na raspolaganju. Kod nas masa žena radi za 15000 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:09:44   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: red3lilu

OK, ali nikad ne možeš platiti više nego što imaš.user posted image


Upravo zato i kažem da je dadilja, u principu, luksuz. Isto kao i cigarete. Onaj ko puši paklu dnevno, puno para potroši na cigare. Jbg, lukuz je to. Mislim da je Marinče (?) pričala da je plaćala ženu nešto oko 100 evra, mi iz Bgd-a smo se sablaznili tako malom cifrom. Beograd je preskup, ali tako je kako je.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:26:39   
marince1
Evo da se oglasim,ja sam iz unutrasnjosti,imam jednu zenu,penzionerku koja je cuvala D. 8 sati radnim danima za 12.000 dinara,bez prijavljivanja.
Naravno jede kod nas.Ali ona kuva za malog (ja kuvam za nas),ukljuci mi nekad masinu,prostre ves dok mali spava,pocisti...
I to je realna cena kod nas.
Ona ima penziju i to joj je dopuna,ja zadovoljna,ona zadovoljna.

Sad imamo drugu situaciju,ona se posvadjala sa ''deckom'' sa kojim je zivela i sad zivi kod mene.
D. ide u vrtic do 2,i iona ga cuva dok ja ne dodjem s posla (do 5,6 sati),uvece mi pomogne da ga okupam,sve teze poslove po kuci odradi (posto sam,jel trudna) i placam je isto.Naravno,pre podne je slobodna i uvece kad sam ja tu.
Malo je specificna situacija,probala sam da objasnim i udavila vas.user posted image

Imam prijateljicu koja dadilju placa 12.000 dinara za 8 sati.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:33:42   
marince1
Btw,ja placam vrtic 3750 user posted image

Aliiii,jedva smo upali,i vaspitacice nisu preterano zainteresovane za neku edukaciju dece,vise su tamo da im prodje vreme.

Sto n vazi za sve vrtice u gradu,cak ni za sve vaspitacice u tom vrticu.
Mojoj drugarici su tamo dete odvikli od cucle,od flasice i od pampersa.
A mi kad smo se odvikavali od pampersa nismo ga uopste salili u vrtic

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:36:33   
marince1

IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Meni su na razgovor dolazile žene kojima je to osnovno zanimanje. Jeste mnogo danas dati 35000 (ili koliko već) za dadilju, tu nema spora, ali dadilja je luksuz. I, na kraju krajeva, ako neko može da nađe dadilju za 25000 - super! Ja nisam uspela. Moja koleginica je slala dete godinu dana kod svekrve u Mladenovac jer nisu uspeli da ga upišu u vrtić - muž radi na crno, a ona radi standardno, prijavljena, pa je viđala dete samo vikendom. Ljudi se snalaze kako znaju i umeju.
Da nam je sistem uređen, svako dete bi imalo mesta u vrtiću i grupe ne bi bile prevelike, pa bi i potrebe za dadiljom bile drugačije.

Alexx u pravu si ali kad bi naši vrtići bili takvi kakvi treba da budu a bili bi možda da vrtić ne košta 8660 puna cena. Kako je moguće da Vam neko čuva dete 8 sati i duže i hrani ga za te pare, to je stvarno mala cena. Sad sam dok sam bila kod supruga gledala u Americi je vrtić 1200$ a za bebe od 3 meseca 1400 do 1600$ ali je to vrtić u kome deca dobiju sve adekvatnu negu od bebe do školarca, edukaciju, igračke sve. Off topic
Takođe je stvar izbora kakvu dadilju želite ja sam pokušavala preko Bebi servisa i nijedna mi se nije dopala ova žena dolazi od Miloševog drugog meseca, lepo se igra sa njim, nahrani ga presvuče, šeta obavezno pre podne, čita mu knjige, uredna je čista, normalna, za sve drugo strani jezik, vaspitanje sam zadužena ja. Moram da priznam da je kod nje potpuno uređen sistem, zna se kad je doručak, igranje, šetnja spavanje, kad sam ja sa njim vikendom obavezno preskoči spavanje.user posted image
Smeta mi to što ona misli da je normalno da u sred nedelje u radno vreme ide kod lekara, na odmor pre kraja meseca (vidi da sam ja na odmoru) ali nema idealnih.




E ovako je i kod nas.Za sve sto je naucio zasluzna sam ja ili otac mm.Ostalo obavlja vise nego korektno.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:40:01   
Shishica
Pa dadilju moze da placa jedino neko ko ima mnogo vecu, mnoogo vecu platu nego sto je uobicajeno.
Ako bi trebala toliko da placam onda bih radije ja sedela kuci sa detetom i ne primala isto toliko para da radim.
Ali da treba da budu toliko placene - treba.

Zato.. vrtic. Ali i to je filozofija user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:43:32   
Anoniman
penzinerka se posvadjala sa deckom ? user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 295
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:44:09   
minavb
Ne kapiram u cemu je frka. Neki placaju 25000 neki 35000. Prva nam je toliko trazila, a drugoj smo toliko ponudili i sasvim je zadovoljna. Dobija bonuse, cak i pokloncice za decu jer je stvarno zasluzila. Ako je zadovoljna svojom platom, ne kapiram sto je neko drugi misli da je malo placam. Jbt, pa moje servirke dizu lonce od po 25kg i trpe svakave budale za 20000, pa jos dobiju destimulaciju 10% ako ih vidim bez rukavica, pa kad ih stegne isijas od tih lonaca i odu na bolovanje, dobiju 65% od plate...

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:45:04   
marince1
Naravno Shishi,to je sustina price.
Ko ima racunicu da radi a od plate placa dadilju i da mu ostane to je ok,sve drugo je besmisleno.

Sto se tice cena dadilje u Bg,verivatno su tamo vece plate,pa je i to skuplje.

Ne zelim da mislite da je ja podcenjujem,niti da se ona tako oseca,sta vise vrlo je zadovoljna.

Ribizla,jes'''' smesno,ali to je duuuga prica

< Poruku je uredio marince -- 25.7.2012 11:48:08 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:53:02   
red3lilu
Niste me konstatovale, šta se dešava kada vam se dadilja razboli ili ide na go? Kako se sa decom organizujete i koliko je plaćate tada?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:57:21   
cockic
ja sam samo rekla da ce se ona nacekati da nadje posao od 35000 cuvanje dece,ljudi sa fakultetom pa rade sve i svasta ona hoce da uzima 35000 pa da je astronaut za cuvanje dece nebi je uzivotu toliko platila.

pogotovo sto naci obrazove za cuvanje dece je jos mnogo skuplje od 35000 a i neverujem da ih ima puno.a ponavljam koliko pravnika,ekonomista pa rade za beduuser posted image

evo moj drug iz osnovne dr za pravnika,da mi je znati sta ce on raditi u zemlji srbiji i za koliko user posted image on ce uzimati plafon ko sto ta trazi 35000 i to je pitanje.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 11:58:21   
minavb
Nema bolovanje, a na go je isto kad i mi. Prima punu platu kad je na go.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here