|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:00:44   
marince1
Neplaca se bolovanje ako nije prijavljena,a na go ide kad i mi.
Kad joj treb neki slobodan dan,najavi ranije ,pa organizujem matorce i sebe user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:01:40   
Anoniman
Mislim da je to za probleme u Srbiji temu a ovo jeste vrsta luksuza i cinjenica je da mnogi ne mogu da plate ali oni koji mogu ne treba sad da ih bude sramota zbog toga user posted image ja bih mogla ali ne moram a da moram platila bih i vise samo da to bude prava osoba za to , pa zar treba dadilja da bude doktor nauka ili zena koja razume potrebe dece , zasto to odmah znaci da je ona neskolovana ili da njen rad vredi manje od nekog inzenjerskog user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:10:05   
Anck Su Nmaun
Ehhh Srbijaaaaa

Ne smes ni reci da imas dadilju odmah dobijes "'pogled'"... zamisli ima dadiljuuu ijuuuuuu

Muka mi je od takvih vise!!!
Ja sam imala do skoro,dadilju po potrebi, na par sati dnevno, a sad preko leta nam ne treba a s jeseni cemo videti jos...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:13:25   
Olga75
ja nisam imala potrebu za dadiljom ali kod nas je dadiljanje samo bukvalno cuvanje i to da dete jede , piski , kaki i da se proseta , zvuci kao cuvanje kucnog ljubimca
nekada su postojale guvernante - dadilje koje su pricale strane jezike , vaspitavale decu i roditelji nisu uopste morali da se bave decom , kad malo stasu pravac internat i cao
to bese nekad
fala bogu na vrticima inace bi mi plebsovci ostali sa decom na vratu 24 h user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:15:08   
Okica sljokica
Evo i ja da se oglasim. Imamo i mi bebisiterku,od utorka-petka 8h a subotom 4h. Placamo je 200e i ako ostane duze 200din po satu. ZIvi blizu nas.studirala do skoro i to joj je odgovaralo. I sad joj odgovara dok ne nadje posao u struci. Jede kod nas kad hoce i sta hoce. Dogovaramo se kad joj treba slobodan dan (nedelja i pon uvek slobodni) Na godisnji kad mi idemo ali evo sad ce imati nedelju dana odsustva jer je zatrazla..sve u svemu dosta mi znaci jer je meni zabranjeno da dizem ,saginjem se i td ,muz je dosta odsutan zbog posla a moje i njegve angazujemo kad god nam trebaju i oni su uvek tu.Stim sto ja vise volim da mi sami us pomoc "dadilje" obavljamo sve...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:18:51   
Okica sljokica
I sto kaze Olga ,ovo je cisto setanje ,hranjenje (i to uglavnom ja radim) presvlacenje..ali nije "guvernanta" dakle, mi se bavimo njenim vaspitanjem ,ucenjem ,igranjem ma jednostavno smo roditelji svom detetu user posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:21:42   
*Alexx*
Ne kažem ja da je 25000 malo ili da je 35000 puno. Kažem da, ako neka dadilja traži 35000 i roditelj pristane na to - super. Ako neka traži 25000 i roditelj pristane - super. Ali mi se ne sviđa to što sam ja, recimo, plaćala 32000 i non stop dobijala komentare "uuu, ta tvoja je skupa". Skupa ili ne, meni je bila odlična. Ako ti možeš da nađeš za manje para - super. Ne smatram da treba da radi još gomilu stvari pored čuvanja mog deteta. Kuvala je njemu ručak, jela kao ptičica.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:32:38   
Anoniman
Uf, pa nama je upala kašika u med! user posted image

Ja plaćam čuvanje 100Eura 8-15:30 pon-pet... Čuva ga jedan stariji bračni par u penziji kod njihove kuće sa još jednim detetom. Redovno dobija obroke, spava kod njih, idu u šetnju, na igralište, odvikli su ga (zajedno sa nama) od pelene, flašice i cucle. Nauče po koju priču, pesmicu, boje, brojanje... Sve što mi radimo sa njim i oni rade-kao dodatni par bake i dede user posted image Ako jednomm nije dobro (ipak su to ljudi 60 godina) ono drugo ih čuva... Ako im nešto iskrsne, mi se kombinujemo da ga čuvaju babe na smenu preko dana, ili uskoči i moj brat. Svi živimo u istom gradu, pa se snalazimo. Ali sam tim ljudima imamo maltene rodbinske odnose-ljudski je razboleti, dese se stvari zbog kojih ne možeš unapred nešto planirati.... Toliko su nam puta izašli u susret kad je vanredno trebalo pričuvati Mihajla,bez ikakve dodatne naknade, tako da i mi njima izađemo u susret, zašto da ne?!

I da, Miša je krenuo u jaslice i nakon pola godine teške agonije po (ne preporuci) naređenju lekara smo ga ispisali. Ja sam morala da nađem ženu za čuvanje. Znam da svi porede manje gradove sa Beogradom, ali i plate su takvog raspona, pa manje više svima ovakvo čuvanje dece predstavlja luksuz. Dok je u BG prosečna plata oko 40000, u SU je taj prosek ispod 20000..................

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 308
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:33:24   
cockic
olga  user posted image

mislim ni da roditelj nikad nije siguran sta ona radi za tih 8h,da li sedi spava ili cuva dete.
ja sam sad posle porodjaja htela da uzmem neku devojku da mi bude u kuci ali sa mnom u slucaju kad mi mali ne ide u vrtic tipa prehladi se jer sa njih dvoje ne mogu sama i to bi vec platila.ali ipak sam ja tu i znam sta radi.
a ja da placam da ostavim dete nekom tesko to bas mora da bude neka jaka preporuka da je osoba ok i proverena.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:38:18   
Okica sljokica
I da jos dodam ,imam potpuno poverenje u ovu devojku,nasa je (dalja) rodjaka,bukvalno je znam od rodjenja(njene roditelje,familiju) drugo blage je naravi i sa njom se vrlo lako i lepo dogovaramo.I ona ostaje duze i to ne zeli da naplati ali mi insistiramo jer ipak to je njeno vreme.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:43:53   
cockic
onda svi koji imaju za dadilje neka nama koji nemamo oslobode mesta u vrticima user posted image pa sto ti koji imaju nedaju 35000din za dadilju a ja koja nemam placacu vrtice za po 8500 jer toliko mogu user posted image onda bi svi bili srecni i zadovoljni ovi sto placaju dadilje i ovi sto salju decu u vrtice jer bi bilo mesta za ovu decu srednjeg staleza user posted image
jer se ja u toj grupi pronalazimuser posted image

da 35000 nije puno za dadilju moze reci neko ko je stanbeno obezbedjen mi nismo placamo stan tako da ni meni dadilja nebi bila luksuz da neplacam stan taman je to ta cifra.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 12:47:45   
tanjica85
Nina, bas si imala srece user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 13:16:49   
Anoniman
a kao prvo ta cena dadilje od 25000 sto je nekom malo ona treba da jede iz mog frizdera


Moja dadilja ne jede iz mog frižidera. Daleko od toga da joj je zabranjeno da sebi napravi sendvič ako će da padne u nesvest od gladi, ili naravno da može uzeti parče torte, ali nema obroke kod mene. Doručak donese, ima svoj sok u mom frižideru, a ruča kada ode kući, uostalom, i ja ručam tek kad stignem kući.


Prosto pitanje je pa i to su ljudi kojima treba odmor i ponekada se i razbole, šta onda biva sa decom ko ih čuva? Koliko platite dadilju kada se razboli?


Dadilja ide na odmor kada i mi. Naravno da ako joj treba dan-dva neću praviti problem, uskoči svekrva, mama, ali je moj izbor da one nisu adekvatne osobe za čuvanje deteta stalno.
Kada se razboli, da se ona pita - došla bi na posao, ali je jednostavnije da ne dođe i ne donese bolest deci, tako da je pošaljem kući.
Uvek dobije punu platu. Zarad toga, mogu da je nazovem kada god hoću, i ona pričuva decu a neće da uzme pare.


Ja moju plaćam 30 000, ona čuva Marka prvenstveno, a kada on legne da spava, onda pegla. Sem toga kuva Marku obroke.
Plan je da Marko dogodine krene u vrtić, a Luka u školu, tada planiram da joj menjam obaveze (ako prihvati), da kuva ručak svima, da sprema stan, ispraća i dočekuje decu (tj Luku, Marka ćemo mi odvoditi i dovoditi iz vrtića). Da čuva decu ako se razbole pa ne mogu u kolektiv...

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 313
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 14:28:27   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: cockic
ja sam sad posle porodjaja htela da uzmem neku devojku da mi bude u kuci ali sa mnom u slucaju kad mi mali ne ide u vrtic tipa prehladi se jer sa njih dvoje ne mogu sama i to bi vec platila.ali ipak sam ja tu i znam sta radi.
a ja da placam da ostavim dete nekom tesko to bas mora da bude neka jaka preporuka da je osoba ok i proverena.


Tako je bilo i kod mene, nisam je zelela,bila sam misljenja -ceo dan stranac da mi set_a po kuci user posted image a li mm radi ceo dan, meni nema ko da uskoci ni babe ni dede, sestre...bekana stigla a starija cura je jos malo veca beba. Nisam znala gde udaram.

Bila je samnom u stanu po 4-8 sati, hranila se kod nas, ma sve opusteno.... oko 18 000 je dobijala mesecno.
Imala je obavezu da usisa i oriba zbog dece prvenstveno,obrise prasinu , ostalo je bilo da se igra s decom.
Dok na kraju nije doslo do situacije kad ja radim a ona sedi i gleda TV user posted image

Tu je stvarno bio kraj, posle smo imali finu devojku -studentkinju medicine, bas je bila skromna i fina cura. Na zalost zavrsila su se predavanja i vratila se kuci.

Sad je nemamo,cure su koliko toliko odrasle ,pa mi je maaalo lakse.
Jos malo H da stane na svoje nogice cini mi se da sam na konju. Nce mi valjda vise trebati. Od NG planiramo da se zaposlim pa nek i ona ide malo u jaslice...al videcemo jos..



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.7.2012 14:30:16 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 23:19:41   
JasnaM
Pitanjce za one koje imaju dadilje, a kako ste ih nasle? Ja cu morati da angazujem nekoga, s obzirom da cu uskoro poceti da radim, a mi na zalost nemamo baka servis. Pitala sam sve koje znam i ili imaju vec svoje (koje ne daju za zivu glavu user posted image ) ili su im deca presla u vrtic ili su vec velika. Prosto ne znam sta da radim. Naravno da bi lakse bilo da je neko koliko toliko poznat ili da ima dobru preporuku, ali kako ga naci? Da li je neko koristio usluge baby siterskih agencija kojih ima po netu, neko iskustvo?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Cena dadilje
25.7.2012 23:29:19   
Sanjica26 RR
JasnaM ako si iz Bg mislim da je Mina svoju dadilju preporucila. Pogledaj na 11 strani.

(odgovor članu JasnaM)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 8:39:47   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: JasnaM

Da li je neko koristio usluge baby siterskih agencija kojih ima po netu, neko iskustvo?


Ja sam preko poznanika nalazila, drugacije nije dolazilo u obzir.
Agencije ti jesu sigurnije ali zato s cenama skidaju kozu s ledja user posted image

(odgovor članu JasnaM)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 10:57:39   
JasnaM
Hvala Sanjice, jesam iz Beograda sam. Jedino sto je Mina napisala da je dadilja slobodna od oktobra a to je meni malko kasno. Ja bih da neko krene sada, dok sam ja jos tu, makar na par sati. Ne bih mogla da samo ostavim dete i odem na posao, moram da upoznam osobu.
Anck, i ja bih naravno preko poznanika, prijatelja ali kao sto rekoh situacija je trenutno takva da niko koga poznajem ne zna nekoga da preporuci s obzirom da ili imaju svoju a ne znaju nikoga ili su prerasli dadilje. Zato mi je palo na pamet prica sa agencijama, mada mi je to zadnja varijanta. Sto se cena tice, sad ne znam na nekom sajtu sam videla da je za 8 sati radnim danima cena cini mi se 27.000, sto nije nesto preterano skuplje od cena koje se ovde pominju.
Uh, videcu jos, ali moram sto pre da smislim...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 12:03:36   
Anoniman
Moja kuma je u BG koristila neki servis. Priča se završila tako da je dadilja dala otkaz u servisu i nastavila da radi kod kume. user posted image

(odgovor članu JasnaM)
  Direktna veza do poruke: 319
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 12:15:58   
ivaj

IZVORNA PORUKA: JasnaM

Da li je neko koristio usluge baby siterskih agencija kojih ima po netu, neko iskustvo?

Nisam koristila ali moja drugarica radi "preko agencije". I stvarno je dobra devojka.Inace,agencija salje vise devojaka pa koju izaberes.Plata je 30.000,s tim sto nema nikakvu obavezu po kuci,znaci samo cuvanje deteta.

Moja deca idu u privatni vrtic,na poludnevni boravak,i cena je 55e mesecno po detetu.Ostaju pet sati,imaju jedan obrok i jednu uzinu i super.Ali to moze samo u mom krajuuser posted image (mislim da bude tako jeftino).Ovde izadje 280 din po danu,a ja svojevremeno placala bebisiterki 250 din po satu.

(odgovor članu JasnaM)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 12:21:07   
Anck Su Nmaun
Sta god odlucis, svakako je skuplje placati na sat, nego da odredis mesecnu platu!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 13:00:09   
JasnaM
Anck, nisam mislila da placam po satu, mozda sad u avgustu dok sam ja tu pa i nema potrebe vise od par sati dnevno cisto da se beba upozna sa istom i ja vidim kakva je osoba. Od septembra pocinjem da radim puno radno vreme pa mi naravno dadilja treba za isto toliko, sto podrazumeva placanje mesecno. Takodje, ne treba mi osoba koja ce spremati kucu, vec neko ko ce biti 100% posvecen detetu to vreme.

Tash, ajde molim te pitaj kumu koju je agenciju koristila :). Ivaj, isto pitanjce, ako ne moze javno posaljite mi na pp.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 13:42:31   
Anoniman
Kuma je na putu, podseti me od nedelje, zaboraviću. 

(odgovor članu JasnaM)
  Direktna veza do poruke: 323
   RE: Cena dadilje
26.7.2012 22:30:20   
JasnaM
oki doki, reminder ukljucen :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Cena dadilje
27.7.2012 8:54:32   
mihi
To je bebi servis ja nisam bila zadovoljna njima. Pogledaj bebi servis ili agencija Gatos.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here