|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 14:35:26   
Sanchy
Vise sam za to da se dete socijalizuje u kolektivu nego da odrasta pored dadilje,medjutim koliko vidim deca su danas non stop bolesna po tim vrticima,ne znam zasto je to tako i da li je neko od roditelja pokusao nesto da uradi po tom pitanju jer mi je to van pameti...,s druge strane meni je lako da pricam,imam dve babe na raspolaganju jos uvek relativno mlade pa ici ce u vrtic a u slucaju cescih izostanaka tu su one ...onaj ko nema tu vrstu pomoci ocigledno mora da uzme dadilju...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 14:42:40   
Anck Su Nmaun
Kod nas je u opticaju u dadilja i vrtic, ni meni se pare ne daju, ja nisam hirovita , ali kad je nemoguce drugacije! One su malene.
T ide u vrtic, a sta da radim s bebom kad idem po nju u vrtic user posted image Kome da je ostavim!? Ovde nemam nikoga!
Kad je bolesna, po ceo dan ja sama sa njima... pa to je luuudnica - a kad sam sama s njima, ne stignem ni da jedem! Pa i ja sam zivo bice majku mu, nije mi zao para, zelim da imaju kvalitetno detinjstvo, snacicu se za toliko! Kako u parkic da ih izvedem sama?
Mi smo u stanu, i da dete po ceo dan bude u stanu s dadiljom , ne dolazi u obzir, lepse joj je u vrticu sa svojim vrsnjacima!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.3.2012 14:44:51 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 14:51:04   
minavb

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Mi smo u stanu, i da dete po ceo dan bude u stanu s dadiljom , ne dolazi u obzir, lepse joj je u vrticu sa svojim vrsnjacima!

Moj je po ceo dan u parku sa dadiljom. Kod kuće je samo kad spava i jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 15:09:02   
mama kukunka
kad je j bila mala imali smo zenu koja je bila na ispomoci od njenog rodjenja i cuvala je do pred kraj predskolskog..a posla je u vrtic sa 4,5 godine..Tad sam radila cesto do 7 uvece, subotom uvek..mm biu u inostranstvu po pola meseca..dobijala je 300eur zvanicno ( radila je i sve kucne poslove), ako mi odemo negde ona dodje i detaljno sredi ceo stan, kuvala, svracala na pijacu pre nego sto dodje..Kad je J malo porasla, uvli smo subotom cuvanje kod nje kuci ( dve mladje devojcice su 1,5 i 3god starije od moje j), bilo mi je glupo da ona toliko bude odvojena od svoje dece, kad ja vec moram da radim..Isli smo zajedno na zimovanja i letovanja-vise kao porodice-njena i nasa.. Ona je bila divna prema nama, a i mi premanjoj..kad bih zakasnila, uvek sam joj tutkala pare da ide taxijem ( sto ona naravno ne uradi, nego ima za svoju decu), deci sam donosila poklone sa puta skoro kao i mom detetu..danas ume da kaze da nije brinula ni za patike ni za cizme ni za zuimske jakne dok je radila kod nas..Moje dete je i dan danas obozava..Nazalost, nasa finansijska i poslovna situacija se sada radikalno promenila..tako da mi dadilja trenutno ne treba, a i da treba, morala bi volonterski da radi.. Zato sam tetu ( tako je moja j zove, jer se zove kao ja , a godinudana je mladja od mene) preporucila jednoj mami ( javna licnost), mislila sam usrecicu je, medjutim, evo treca godina, moja teta nikako da bude zadovoljna..cimanja i danju i nocu, borba za platu, pa je onda cujem i teta pocela d azabusava..
Inace sam stzava da kad nekom ostavljas dete, tu osobu zaista trebas da postujes, bila to sveki, majka ili dadilja...ja sam moju drzala kao malo vode na dlanu, i ona je nas obozavala, a i dete nju, sto je najbitnije..
sad smo vise nekako kucni prijatelji..cak i da imam potrebe, ne znam kako bih je angazovalauser posted image ..lupam , opet bih je angazovala..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 15:10:08   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Mi smo u stanu, i da dete po ceo dan bude u stanu s dadiljom , ne dolazi u obzir, lepse joj je u vrticu sa svojim vrsnjacima!

Moj je po ceo dan u parku sa dadiljom. Kod kuće je samo kad spava i jede.


Jao ja sam mnogo ne poverljiva sto se toga tice ! jedino da mi je park ispred kuce user posted image Neznam ne smem da je pustam ako mi nije na oku, sem sa mojima i sa mm

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.3.2012 15:18:50 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 15:24:02   
VVVV

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Vise sam za to da se dete socijalizuje u kolektivu nego da odrasta pored dadilje....

To sam i ja mislila dok nismo krenuli u vrtic. Moje dete obozava drustvo i decu i volela je i da ide u vrtic. Medjutim tri dana ide pa bolesna 2 nedelje, i tako 3 puta za redom. Svakako bude kod kuce, samo jos ne sme ni napolje imuci se. Oslabila je 2 kile (na svojih 10 kg koliko je imala u septembru).
Osim sto je ona bila bolesna, i ja sam se stalno razboljevala, pa mi je bilo jos teze da radim. I mm, i babe... i onda stvarno nastane problem.

POsle mesec i po dana sam zakljucila da je bolje da ne ide u vrtic do daljnjeg

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 15:56:04   
marija32
IZVORNA PORUKA: minavb

Po meni je to mnogo. Moja radi 8 sati, ima platu 25000, kupujem joj bus plus mada to nije tražila, i uplaćujem joj dopunu za telefon, a ni to nije tražila. Ovo dodatno joj dajem jer je stvarno dobra žena, vredna je i baš se trudi oko Vanje. Sama je uzela da pegla veš, oribala rernu, obrisala prašinu... kaže da joj je dosadno dok Vanja spava. Odlučili smo da joj dajemo malo više novca, ili bar da joj tu i tamo kupimo nešto za decu, jer je stvarno mnogo dobra.


Mi nasoj placamo 28.000,a ne 25.000 kako smo mislili prvo, cuva malog 9h, ode po starije dete u skolu ili je odvede kad ide posle podne, ne cisti kucu iz razloga sto smo insistirali samo da se posveti detetu(a i nasla sam super zenu za ciscenje), ali slozi stvari sa strika, raskloni sve po kuci, nekad skuva rucak...super smo zadovoljni i zaista ne zalim ni dinara. I ako radis, trebace ti i kada mali podje u vrtic da ga kupi i bude sa njim kada ne ide u vrtic.

< Poruku je uredio marija32 -- 29.3.2012 15:59:26 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 16:11:02   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Tash
IZVORNA PORUKA: VVVV
Drzavni vrtic jeste najevtinija varijanta, ali opet kad je dete pola vremena bolesno, opet mora ili babe i dede, a ko nema opet mora dadilju....

A u tom slučaju plaćaš i dadilju i vrtić, pa je onda bolje da dete bude sa dadiljom do 3eg rođ, zdravo, a kada već malo ojača, sa 3god, onda ga daš u kolektiv.
Meni nikada nije bilo žao para koje su date dadilji.

U potpunosti se slažem.
Stariji sin će sada u vrtić, napunio je 3god, a mladjeg će dadilja čuvati do trećeg rodjendana.
Mi imamo kombinaciju dede i dadilje, svako po polovinu radnog vremena, asada na porodiljskom mi dolazi samo dadilja na 4h dnevno. Za to je plaćam 500din za 4h, plus uplaćujem doprinose za minimalac na puno radno vreme, što dodje oko 11000 mesečno. Za tih fiktivnih dvadesetak hiljada mesečno čuva ih obojicu 4h dnevno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 16:13:50   
branki*
nije tema,ali je neko spomenuo 30000 za vrtic,doduse privatni.obdaniste u boru je 4000.zar je moguce da je tolika razlika???

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 16:59:43   
Leki 77
U Bg-u je državni vrtić 8500din, a privatni su oko 250€, ali u to je uračunat engleski, sport i razne aktivnosti koje se plaćaju na ovih 8500din pa je razlika zaprsvo manja.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Cena dadilje
29.3.2012 21:13:39   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Leki 77

U Bg-u je državni vrtić 8500din, a privatni su oko 250€, ali u to je uračunat engleski, sport i razne aktivnosti koje se plaćaju na ovih 8500din pa je razlika zaprsvo manja.

Da ali mnogi roditelji se ipak odlucuju za drzavno ne samo zbog pare vec kazu da su u drzavnom deca podeljena u grupe po uzrastu i shodno tome uce sta vec treba i kako za taj uzrast a da u privatnim nema dovoljno dece za tako nesto pa su sve starosne grupe zajedno sto im se uglavnom ne svidja mislim na roditelje...jaa jos nisam u toj prici to je ono sto sam cula od njih...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 9:15:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Leki 77

U Bg-u je državni vrtić 8500din, a privatni su oko 250€, ali u to je uračunat engleski, sport i razne aktivnosti koje se plaćaju na ovih 8500din pa je razlika zaprsvo manja.

Da ali mnogi roditelji se ipak odlucuju za drzavno ne samo zbog pare vec kazu da su u drzavnom deca podeljena u grupe po uzrastu i shodno tome uce sta vec treba i kako za taj uzrast a da u privatnim nema dovoljno dece za tako nesto pa su sve starosne grupe zajedno sto im se uglavnom ne svidja mislim na roditelje...jaa jos nisam u toj prici to je ono sto sam cula od njih...


Moje dete je dve godine proplakalo u državnom vrtiću. Mislim, nije plakao svih 8 sati boravka tamo, ali svako jutro je plakao da neće da ide, i molio tatu da požuri sa posla po njega.
Onda smo ga prebacili u privatan vrtić, i od tada on neće kući!!! Nije tačno da su svi u istoj grupi. Ima mešovita grupa od 3.5god, starija grupa od 5-6, i predškolska od 6-7. Naravno, svaki uzrast svoj program, koji je jednostavno fenomenalan, što nikako, ali nikako ne bih mogla reći za državni vrtić u NS.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 262
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 9:21:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Mi smo u stanu, i da dete po ceo dan bude u stanu s dadiljom , ne dolazi u obzir, lepse joj je u vrticu sa svojim vrsnjacima!

Moj je po ceo dan u parku sa dadiljom. Kod kuće je samo kad spava i jede.


Jao ja sam mnogo ne poverljiva sto se toga tice ! jedino da mi je park ispred kuce user posted image Neznam ne smem da je pustam ako mi nije na oku, sem sa mojima i sa mm


Isto. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 11:20:12   
minavb

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Leki 77

U Bg-u je državni vrtić 8500din, a privatni su oko 250€, ali u to je uračunat engleski, sport i razne aktivnosti koje se plaćaju na ovih 8500din pa je razlika zaprsvo manja.

Da ali mnogi roditelji se ipak odlucuju za drzavno ne samo zbog pare vec kazu da su u drzavnom deca podeljena u grupe po uzrastu i shodno tome uce sta vec treba i kako za taj uzrast a da u privatnim nema dovoljno dece za tako nesto pa su sve starosne grupe zajedno sto im se uglavnom ne svidja mislim na roditelje...jaa jos nisam u toj prici to je ono sto sam cula od njih...

I u privatnim vrticima su podeljeni u grupe. U jednom koji smo mi gledali postoje cak dve jaslene grupe, mladja i starija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 11:49:17   
tanjica85
kcerkica ima 7, u septembru ce 8 godina. sin ima 5.
nije mi problem za sina, vec nema ko da odveze i da saceka cerkicu iz skole. kod nas radno vreme ne postoji. radim u skoli i plus privatno, mm je takodje po ceo dan na poslu i cesto na putu.
i meni je mnogo 30000 plus lastina markica. ne znam sta da radim, ovih dana ludim, ostavljam dete kod komsinica.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 13:43:14   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Leki 77

U Bg-u je državni vrtić 8500din, a privatni su oko 250€, ali u to je uračunat engleski, sport i razne aktivnosti koje se plaćaju na ovih 8500din pa je razlika zaprsvo manja.

Da ali mnogi roditelji se ipak odlucuju za drzavno ne samo zbog pare vec kazu da su u drzavnom deca podeljena u grupe po uzrastu i shodno tome uce sta vec treba i kako za taj uzrast a da u privatnim nema dovoljno dece za tako nesto pa su sve starosne grupe zajedno sto im se uglavnom ne svidja mislim na roditelje...jaa jos nisam u toj prici to je ono sto sam cula od njih...

I u privatnim vrticima su podeljeni u grupe. U jednom koji smo mi gledali postoje cak dve jaslene grupe, mladja i starija.
Snaja je gledala vrtice po Banovom brdu i Zarkovu ,to su njene reci da deca nisu podeljena kada su u pitanju privatni vrtici ...u sustini ako stvarno ima malo dece ne isplati im se bas da ih dele po grupama,mozda takva situacija nije svuda,ne znam ali znam da sigurno ne bih davala pare za privatne vrtice i kasnije privatne skole i ja sam isla u drzavne pa mi nista ne fali...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 13:53:52   
viking
Evo u državnom vrtiću pored Dositejevog muzeja (ne mogu da se setim kako se zove) nema starostih grupa, svi su zajedno u istoj grupi, od najmlađih do najstarijih. Deverove tri ćerke idu tamo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 14:26:00   
Ognjenka
Kod mog sestrica u privatnom vrticu klinci su podeljeni u grupe-jaslice, mala grupa 2,5 (zavisno od toga da li nose pelene ili ne) do 4 godine, 4-5 godina je velika grupa, i 6 je predskolsko. Svi uce razlicite stvari. Grupe su male (kod njega u "maloj" grupi ih ima 5). U jaslicama samo 3, koliko vidim. Inace vrtic je u Jerkovicu, i kosta mesecno 18 000. U to ulazi i engleski i dodatne aktivnosi. Radi do 19h, pa nije frka kada roditelji (i tetka user posted image ) malo duze rade. Inace organizuju i rodjendane, i imaju vecernje vaspitacice za posebno cuvanje dece. Tu jesu svi u istoj grupi i to se posebno placa.
Kod kumice u vrticu na Banovom Brdu deca jesu u istoj grupi, samo su jaslice odvojene, i kosta 25 000. I ima samo dve vaspitacice koje su ujedno i vlasnice (majka i cerka).
U stvari, izgleda da se treba samo dobro raspitati o vrticu.

Zena u mom komsiluku cuva klince kod sebe kuci, sada ih ima troje. Jedno ima 2 godine, i drugo dvoje su blizanci od 4. Kod nje dobiju dorucak, uzinu i rucak. Ona naplacuje 12 000 mesecno po detetu. Roditelji su, malo je reci, prezadovoljni. Klinici su zdravi, bas vole tetu, Vidim i da ih izvodi, seta sa njima i sve super. Pravili su veeelikog sneska ispred zgrade zimus.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Cena dadilje
30.3.2012 15:14:13   
NadaR
Cena vrtica >> KLIK

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Cena dadilje
19.7.2012 14:50:02   
milvul
Devojke, može li pomoć? Koliko je realno platiti dadilju koja vanredno čuva dete (mama i tata izlaze u grad, na 2-3 sata). Redovno je angažovana 4 sata, od pon- pet., plaćamo 8.000 i nema nikakve obaveze u kući, već se samo bavi detetom (1 god). Neke moje prijateljice su plaćale 150 din/sat ali da li je to malo...? Šta kažete?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Cena dadilje
19.7.2012 14:52:51   
Anoniman
Nama su isto rekli, ako Mihajlo ostaje povremeno duže-150 dinara po satu... Meni za SU nije malo, za BG ne znam kako idu cene

(odgovor članu milvul)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Cena dadilje
24.7.2012 15:32:07   
dadilja
Zasto mislite da svako sebi moze da priusti dadilju?Gde to ima? Ko ne moze da je priusti,molim lepo posaljite dete u vrtic. Za 8h cuvanja sada je cena 35000 i to je ok,i zasto se stalno spominje kako je to cisto na ruke i bez poreza? A ne razmisljate da ta dadilja mora da plati prevoz(jedino ako zivi blizu,sto je retkost) i mora sama da uplacuje doprinose ako zeli jednog dana da ima penziju(izuzetak jedino ako je dadilja penzioner,sto je opet retkost). Da ne pricam da sve to mora ako ima platu 25000 sto je vama mnogo! Drage moje,to nije cista plata,kad prijavite dadilju i uplatite joj doprinose i prevoz i na racun primi tih 25000 e onda je to cista plata! I ako neko misli da je to lak posao izvolite pa cuvajte necije dete samo mesec dana pa cete videti da nema tih para....ne volim takve komentare od zena koje nikad nisu cuvale tudju decu. Ima raznih dadilja koje sebe tako nazivaju a nisu ni blizu toga i to stoji,a one nam nazalost obaraju cenu rada...i to sto prihvataju da za male pare dvore nekom...stop

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Cena dadilje
24.7.2012 15:36:02   
Jelena81
Slazem se sa dadiljom. To je necija cela plata. Vrtic bi bio manje a i dete bi bilo u drustvu. Mi smo imali zenu-komsinicu koja je penzioner i koja nam je uskakala po par sati da uzme dete iz vrtica dok ja ne zavrsim sa predavanjima, jer je muz radio u drugom gradu.
Ali, 100 ljudi 100 cudi...

(odgovor članu dadilja)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Cena dadilje
24.7.2012 15:37:12   
Jelena81
Mislila sam na cenu drzavnih vrtica, ne privatnihi, da ne bude zabune!

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Cena dadilje
24.7.2012 22:57:09   
minavb
Moja dadilja ke savrsena. Nasmejana, prica, peva, trudi se, crta fenomenalno, pegla, kuva za dete... prima 25000, dobija bus plus i mesecnu dopunu za telefon od 750 din. Ona je zadovoljna, mi zadovoljni. Medicinska sestra po struci. Slobodna je od oktobra pa ako nekome treba nek se javi. Ne trazi doprinose i nije besna ko neke.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here