|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.2.2014 12:03:16   
Sensa
Molim Vas za savet! Moja unuka ima 15 meseci, a još nije prohodala. Veoma je živahna,ali i oprezna, drži se za stvari,ali sama ne pokušava da se pusti. Svi joj pomažemo, ona se pusti kad je neko drži za ruku,ali ,ono što nas brine je što je nesigurna, ševrda (kako to kažu), nema ravnotežu, nožice stavlja, jednu preko druge. Roditelji su je vodili u Sokobanjsku kod ortopeda i neurologa kad je imala 12 mes., svi nalazi su bili u redu. Na Forumu sam pročitala da je granica kad beba treba da prohoda 17 meseci, da li je to baš tako, i šta da uradimo da malena prohoda? Zahvalna baka! user posted image

< Poruku je uredio Sensa -- 16.2.2014 12:05:09 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.2.2014 18:32:21   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Torbica

Evo, ovako, uredno stoji sa skupljenim stopalima, dakle, svodovi, sto mi je drago! Vodicu ga naravno.
Isidora, moja deca su samo leti bosa u dvoristu, inace nisu... Iskreno, u kuci nisam ni ja bosa, pa nisu ni oni...
Pozdrav



Deca ne moraju da budu bez čarapa u kući ali je bolje da hodaju u čarapama nego u obući jer se tako angažuju mišići stopala.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.2.2014 19:03:39   
Наташица
баш ми је драго да има и физиотарапеуз на рингераји, јер бих и ја имала питање.
моје дијете мало криви ногице ка унутра, тј. зглобове кад стоји/хода. кад је почела да проходава водили смо је ортопеду, јер је педијатрица била помало забринута, међутим ортопед је рекао је све то ок и да само радимо вјежбице и купујемо тврђу обућу и да ће све бити добро. купујемо цицибан обућу и скоро стално нам је у кући у обући. имамо обућу за ван и за кућу. сада то изгледа мало боље него раније, али и даље криви. не брине нас много, јер и муж има исти проблем, наслиједила је вјероватно од њега. мислили смо да одемо поново ортопеду па да видимо да ли би требали нешто друго да урадимо, нпр. да наручимо обућу? док је још мања да то исправљамо.
поставићу слику, ако можете да погледате.
хвала унапријед.

клик

< Poruku je uredio Наташица -- 16.2.2014 19:05:42 >


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
16.2.2014 20:33:26   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović


IZVORNA PORUKA: Torbica

Evo, ovako, uredno stoji sa skupljenim stopalima, dakle, svodovi, sto mi je drago! Vodicu ga naravno.
Isidora, moja deca su samo leti bosa u dvoristu, inace nisu... Iskreno, u kuci nisam ni ja bosa, pa nisu ni oni...
Pozdrav



Deca ne moraju da budu bez čarapa u kući ali je bolje da hodaju u čarapama nego u obući jer se tako angažuju mišići stopala.


Ovo je jako logicno, probacu da se opustim i promenim film u glavi...Ja sam u onom stilu - cizme glavu cuvaju tj, najvise zbog prevencije prehlada jer ipak je to kuca... Hvala veliko!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
17.2.2014 15:16:58   
Sensa

IZVORNA PORUKA: Sensa

Molim Vas za savet! Moja unuka ima 15 meseci, a još nije prohodala. Veoma je živahna,ali i oprezna, drži se za stvari,ali sama ne pokušava da se pusti. Svi joj pomažemo, ona se pusti kad je neko drži za ruku,ali ,ono što nas brine je što je nesigurna, ševrda (kako to kažu), nema ravnotežu, nožice stavlja, jednu preko druge. Roditelji su je vodili u Sokobanjsku kod ortopeda i neurologa kad je imala 12 mes., svi nalazi su bili u redu. Na Forumu sam pročitala da je granica kad beba treba da prohoda 17 meseci, da li je to baš tako, i šta da uradimo da malena prohoda? Zahvalna baka! user posted image


Izvinjavam se, ali ne snalazim se najbolje u slanju poruka... Ona je bila upućena fizioterapeutu Snežani Milanović... s poštovanjem!

(odgovor članu Sensa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
17.2.2014 15:22:39   
Ana RR
Ne brinite, Snežana će vam uskoro odgovoriti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sensa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
18.2.2014 21:15:34   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Sensa

Molim Vas za savet! Moja unuka ima 15 meseci, a još nije prohodala. Veoma je živahna,ali i oprezna, drži se za stvari,ali sama ne pokušava da se pusti. Svi joj pomažemo, ona se pusti kad je neko drži za ruku,ali ,ono što nas brine je što je nesigurna, ševrda (kako to kažu), nema ravnotežu, nožice stavlja, jednu preko druge. Roditelji su je vodili u Sokobanjsku kod ortopeda i neurologa kad je imala 12 mes., svi nalazi su bili u redu. Na Forumu sam pročitala da je granica kad beba treba da prohoda 17 meseci, da li je to baš tako, i šta da uradimo da malena prohoda? Zahvalna baka! user posted image


Najveći broj dece prohoda između 14 i 16 meseca, manji broj pre a neki i kasnije. Danas lekari smatraju da je potpuno u redu da dece prohoda do 21 meseca ako je sve drugo u redu. Kako vaša unuka ima tek 15 meseci i bila je na pregledu gde je utvrđeno da nema nikakvih problema u razvoji, nemate razloga za brigu. Odlazak kod fizioterapeuta bi vam pomogao da vidite kako možete da je stimulišete na pravilan način.

(odgovor članu Sensa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
18.2.2014 22:29:21   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Наташица

баш ми је драго да има и физиотарапеуз на рингераји, јер бих и ја имала питање.
моје дијете мало криви ногице ка унутра, тј. зглобове кад стоји/хода. кад је почела да проходава водили смо је ортопеду, јер је педијатрица била помало забринута, међутим ортопед је рекао је све то ок и да само радимо вјежбице и купујемо тврђу обућу и да ће све бити добро. купујемо цицибан обућу и скоро стално нам је у кући у обући. имамо обућу за ван и за кућу. сада то изгледа мало боље него раније, али и даље криви. не брине нас много, јер и муж има исти проблем, наслиједила је вјероватно од њега. мислили смо да одемо поново ортопеду па да видимо да ли би требали нешто друго да урадимо, нпр. да наручимо обућу? док је још мања да то исправљамо.
поставићу слику, ако можете да погледате.
хвала унапријед.

клик


Uzrok deformiteta stopala je pre svega genetika, ali kada se na vreme uoče i rano započne sa vežbanjem kao što ste vi uradili velike su šanse da će se u velikoj meri korigovati. Svakako je dobro da ponovo odete na pregled kod ortopeda, moguće je da su potrebne cipele po meri ili ulošci koji se rade prema otisku stopala. Obuća održava pravilan položaj skočnih zglobova i to je jako važno da se ne bi javio deformitet kolena ali sa druge strane onemogućava aktivnost mišića stopala. Zato je dobro da u kući dete hoda boso (u čarapama preko zime) da bi se mišići aktivirali i tako jačali, jer se u protivnom deformitet neće ispraviti.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
18.2.2014 22:35:33   
Наташица
хвала вам пуно на савјетима. много нам значи што сте одговорили.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
18.2.2014 23:07:52   
Sensa
Hvala na Vašem odgovoru i ohrabrenju, uradićemo kako ste nam savetovali. Sve najbolje, Mimina baka! user posted image

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
22.2.2014 22:47:07   
dunja RR
Iskoristite priliku i pitajte stručnjaka user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sensa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.2.2014 15:42:11   
Ana RR
Pitajte stručnjaka user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
28.2.2014 15:40:32   
Ana RR
Mame, pročitajte sjajan članak o vežbama za kukove KLIK



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
2.3.2014 13:56:59   
big mum
Poštovana

Imam djevojčicu od 6 god.Uredne motorike za svoju dob.Prohodala spontano bez hodaljke sa 11.5mj.
Vrlo je spretna u penjanju,skakanju,prelaženju sprava poput -vidite sliku
user posted image

pravljenju sitnih gim. vježbi poput kolut napred /nazad,pravljenju mosta hodanju po gredi i sl.
Inače ima ravna spuštena stopala koja naginju prema unutra te nosi ordtopedske cipele i uloške u ostaloj obući.
Juče je krenula na časove gimnastike pa me zanima da li to može loše uticati na njenu kičmu .I uopšetno kad bi djeca trebala da se počnu baviti ovim sportom.

Na časovima sam vidjela trogodišnjake i nekako mi učinilo isuviše rano.

Zahvaljujem se na odgovoru

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
2.3.2014 21:52:12   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: big mum

Poštovana

Imam djevojčicu od 6 god.Uredne motorike za svoju dob.Prohodala spontano bez hodaljke sa 11.5mj.
Vrlo je spretna u penjanju,skakanju,prelaženju sprava poput -vidite sliku
user posted image

pravljenju sitnih gim. vježbi poput kolut napred /nazad,pravljenju mosta hodanju po gredi i sl.
Inače ima ravna spuštena stopala koja naginju prema unutra te nosi ordtopedske cipele i uloške u ostaloj obući.
Juče je krenula na časove gimnastike pa me zanima da li to može loše uticati na njenu kičmu .I uopšetno kad bi djeca trebala da se počnu baviti ovim sportom.

Na časovima sam vidjela trogodišnjake i nekako mi učinilo isuviše rano.

Zahvaljujem se na odgovoru


Plivanje, atletika i gimnastika su bazični sportovi, najbolje bi bilo da sva deca prvo krenu sa tim pa tek kasnije sa ostalim sportovima. Pre toga dete treba da ima dobro razvijenu motoriku kao što je ima vaša devojčica jer je to preduslov da bi mogla nečim da se bavi. Takođe je dobro što ima šest godina jer je dovoljno razvijen koštano-mišićni sistem koji može da podnese opterećenja kome će biti izložen na treningu. Važno je i da nema takmičenja kako dete ne bi bilo izloženo stresu, već da to bude za nju rekreacija i zabava u kojoj će uživati. Jedino na šta treba da obratite pažnju je jačanje trbušnih mišića koji su kod nje slabiji, deca koja imaju spuštene svodove uvek imaju slabe trbušne mišiće, tako da je potrebno njihovo jačanje.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
7.3.2014 22:41:34   
nina26
Postovana,

moja devojcica ima 16m, prohodala je sa 13m otprilike.

Kukice nismo nikada snimali, jer ovde ne rade to, osim ako ne postoje indikacije za to. Malo me to brine, jer ona cesto padne, da li zbog toga, sto je u obuci stalno, jer u kuci imamo plocice, pa me je strah da se ne prehladi, i ako mi je dr rekla da je pustam da hoda u carapama. Patofne kada joj obujem, nekako joj se krive nogice na spolja, valjda zato sto su meke pa i mozda krivi nogice u njima.

Sta da radim prvo povodom kukica, i ako me nasa pedijatrica ubedjuje da dete normalno hoda i da sada nema smisla raditi uz, i drugo koju obucu u kuci da joj dam da nosi, posto cesto i pada, a kada je bosa, malo gazi na prsticima ?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
7.3.2014 22:58:25   
dunja RR

Draga Snežana, bila sam večeras na vašem predavanju u Školi roditeljstva Nada Lazić ali sam zaboravila nešto da pitam - da li je neophodno (tj. da li ima smisla i koristi) pohađati psihofizičke vežbe (da li u DZ da li na drugom mestu, svejedno) ukoliko je vrlo moguć, ili planiran carski rez?




< Poruku je uredio dunja RR -- 7.3.2014 23:04:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.3.2014 20:09:47   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: nina26

Postovana,

moja devojcica ima 16m, prohodala je sa 13m otprilike.

Kukice nismo nikada snimali, jer ovde ne rade to, osim ako ne postoje indikacije za to. Malo me to brine, jer ona cesto padne, da li zbog toga, sto je u obuci stalno, jer u kuci imamo plocice, pa me je strah da se ne prehladi, i ako mi je dr rekla da je pustam da hoda u carapama. Patofne kada joj obujem, nekako joj se krive nogice na spolja, valjda zato sto su meke pa i mozda krivi nogice u njima.

Sta da radim prvo povodom kukica, i ako me nasa pedijatrica ubedjuje da dete normalno hoda i da sada nema smisla raditi uz, i drugo koju obucu u kuci da joj dam da nosi, posto cesto i pada, a kada je bosa, malo gazi na prsticima ?


Snimanje kukova nije neophodno ukoliko nema spoljašnjih znakova koji ukazuju na moguće postojanje deformiteta, tako da ne brinete jer bi vaša doktorka to sigurno već uočila. Vaša devojčica hoda tek tri meseca i to je još uvek nedovoljno da hod bude dovoljno stabilan, normalno je da deca padaju u fazi u kojoj je ona. Strah od prehlade je neosnovan, male šanse da se to dogodi jer se deca neprestano kreću. Dovoljno je da ima debele čarape, a i da se nekad i prehladi posledice su svakako manje nego da se stopala ne razviju onako kako bi to trebalo kada se dete nesmetano kreće. I sami ste primetili sve nedostatke obuće, naročito patofni. Hodanje na prstima je normalna faza razvoja ukoliko to ne radi stalno. Ovo je jako važan period formiranja pravilnih šema hoda, eventualne propuste sada ne možete kasnije da nadoknadite.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.3.2014 20:34:09   
nina26
Hvala puno na odgovoru, trudicu se da primenim sve sto ste rekli, samo je malo problem za hodanje u carapicama, jer su nama u kuci svuda plocice, a one su jako hladne i ako joj obujem 2,3 para carapa...to me samo brine, ali nacicu vec neku alternativu.

Jos jednom, hvala na odgovoruuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.3.2014 21:07:15   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: nina26

Hvala puno na odgovoru, trudicu se da primenim sve sto ste rekli, samo je malo problem za hodanje u carapicama, jer su nama u kuci svuda plocice, a one su jako hladne i ako joj obujem 2,3 para carapa...to me samo brine, ali nacicu vec neku alternativu.

Jos jednom, hvala na odgovoruuser posted image


Kupovina tepiha, itisona, pazla ili bilo kakve prostirke rešava problem hladnoće a dete će moći da hoda boso i da se sedi i igra se na podu.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.3.2014 21:12:10   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Snežana, bila sam večeras na vašem predavanju u Školi roditeljstva Nada Lazić ali sam zaboravila nešto da pitam - da li je neophodno (tj. da li ima smisla i koristi) pohađati psihofizičke vežbe (da li u DZ da li na drugom mestu, svejedno) ukoliko je vrlo moguć, ili planiran carski rez?





Planirani carski rez ne znači i da će te se tako poroditi, puno je okolnosti koje mogu da dovedu do prirodnog porođaja, naravno moguća je i obrnuta situacija. Vežbe koje će te raditi omogućiće vam brži i lakši oporavak nakon porođaja. Informacije o toku porođaja su svakako bitne ako se porodite prirodnim putem tako da bih vam svakako preporučila sa idete na psihofizičku pripremu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.3.2014 22:03:25   
dunja RR
Hvala vam puno, jasnije mi je sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
11.3.2014 10:48:12   
big mum

IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović


IZVORNA PORUKA: big mum

Poštovana

Imam djevojčicu od 6 god.Uredne motorike za svoju dob.Prohodala spontano bez hodaljke sa 11.5mj.
Vrlo je spretna u penjanju,skakanju,prelaženju sprava poput -vidite sliku
user posted image

pravljenju sitnih gim. vježbi poput kolut napred /nazad,pravljenju mosta hodanju po gredi i sl.
Inače ima ravna spuštena stopala koja naginju prema unutra te nosi ordtopedske cipele i uloške u ostaloj obući.
Juče je krenula na časove gimnastike pa me zanima da li to može loše uticati na njenu kičmu .I uopšetno kad bi djeca trebala da se počnu baviti ovim sportom.

Na časovima sam vidjela trogodišnjake i nekako mi učinilo isuviše rano.

Zahvaljujem se na odgovoru


Plivanje, atletika i gimnastika su bazični sportovi, najbolje bi bilo da sva deca prvo krenu sa tim pa tek kasnije sa ostalim sportovima. Pre toga dete treba da ima dobro razvijenu motoriku kao što je ima vaša devojčica jer je to preduslov da bi mogla nečim da se bavi. Takođe je dobro što ima šest godina jer je dovoljno razvijen koštano-mišićni sistem koji može da podnese opterećenja kome će biti izložen na treningu. Važno je i da nema takmičenja kako dete ne bi bilo izloženo stresu, već da to bude za nju rekreacija i zabava u kojoj će uživati. Jedino na šta treba da obratite pažnju je jačanje trbušnih mišića koji su kod nje slabiji, deca koja imaju spuštene svodove uvek imaju slabe trbušne mišiće, tako da je potrebno njihovo jačanje.



Zahvaljujem se na odgovoru.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
20.3.2014 14:23:34   
jela 76
Draga Snežana, mojoj bebi od 2,5 mes. je doktorka tek pre neki dan, na kontroli videla hipotoniju vrata i tortokolis. Na moje ukazivanje...Dala nam je uput za neurolga, koji će da proceni da li dete treba da radi vežbice kako bi ojačalo mišiće. Valjda...
Nadam se da nismo zakasnili sa vežbama, ako joj uopšte i daju. Beba je vrlo aktivna, čak se u krevetu sa boka okreće na leđa, kao i glavu na suprotnu stranu. Ali kad je stavimo na stomak malo i kratko drži glavu podignutu.
Neki savet ako možete da mi date dok ne odemo kod doktora.
Hvala svakako!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.3.2014 21:56:13   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: jela 76

Draga Snežana, mojoj bebi od 2,5 mes. je doktorka tek pre neki dan, na kontroli videla hipotoniju vrata i tortokolis. Na moje ukazivanje...Dala nam je uput za neurolga, koji će da proceni da li dete treba da radi vežbice kako bi ojačalo mišiće. Valjda...
Nadam se da nismo zakasnili sa vežbama, ako joj uopšte i daju. Beba je vrlo aktivna, čak se u krevetu sa boka okreće na leđa, kao i glavu na suprotnu stranu. Ali kad je stavimo na stomak malo i kratko drži glavu podignutu.
Neki savet ako možete da mi date dok ne odemo kod doktora.
Hvala svakako!

[/quote

Neurolog će utvrditi da li postoji potreba za nekim dodatnim pregledima ali svakako bi trebalo da se sa bebom vežba. Verovatno će te ići kod fizioterapeuta na vežbe. U međuvremenu stavljajte bebu na stomak i stimulišite je da podiže glavu. Dobro je i da radite masažu kako bi se beba podsticala na aktivnost. Uzimanje, držanje i nošenje bebe takođe treba da bude stimulativno.

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here