|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 45 [46] 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 11:32:38   
Mara1986
Tu bre ala ste se ulenjile ... nemam ni kafu kome da ponudim, samo spavate user posted image
Ja zvanično danas ušla u 25 nedelju to znači da sl. četvrtak ulazim u deveti i onda svaki dan čekamo user posted image
Sad u nedelju krečimo i polako sređujemo sobu tj. stavljamo sve na svoje mesto,pod lekovima sam još 2 nedelje i imam osećaj da čim mi se budu ukinuli odoh ja da primenjujem naučeno sa časa za trudnice (ako se budem svega setila) user posted image Mali je nešto prso od noćas pa više stvarno neznam gde mu je dupe a gde noge po neki put pomislim da nisu unutra dvoje koji se ritaju?! inače noćas sam ustala 1000 puta što da piškim (provalila sam tehniku da se navalim unazad dok piškim pa onda ode veća količina pa ne moram posle 10 min. opet) što zbog lažnih kontrakcija koje sad već znaju biti i malo neprijatne.... i pravo da vam kažem sad me već hvata strah.... sad mi je u glavi gomila pitanja.... Dali ću čim uđem u 9 odmah da se porodim? dali ću čim mi bude ukinula lekove? jao šta ako premašim termin (ne mogu više da čekam) ... dali je bolje da ja ipak prešišam termin? u koju bolnicu (a celo vreme govorim N.F.) -sad sam našla da se pitam?! dali je pametno da uzmem epidural ili ću i dalje da izigravam ludilo? a šta ako mi taj epidural i ne treba a ja ga uzela bzv? dali preterujem što kupujem stvari i opremam sobicu pre vremena? i gomila drugih sra.... koje ćete predpostavljam isto neke proći a neke prolaze jer su u istom periodu kao ja .... odoh da user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 11:41:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mara1986

Ja zvanično danas ušla u 25 nedelju to znači da sl. četvrtak ulazim u deveti i onda svaki dan čekamo user posted image



Izgleda da ti ne radi 3-ojka na tastaturi trudnjačo user posted image user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 11:52:56   
Mara1986
JAO GOSPODE BOŽE ovo je jedno 5-ti put da pišem i pričam da sam 25 nedelja..... user posted image
To dokazuje da ja još nisam svesna dokle sam stigla! user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 13:04:06   
subotičanka
Ćao trudnice,slabo se snalazim od kada smo sve ovako na gomili,jedva sam pratila i dok smo bile podeljene po tromesečju.Čitam vaše objave s vremena na vreme,kod mene nema novosti,38.nedelja pa sad čekam svaki dan,dosadilo mi je već.Sve sam pripremila,i za kući i za porodilište.Na bolovanju sam već mesec i po dana pa mi je jako dosadno.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 13:54:07   
Mille
Ima vas dosta koje se priblizavate terminu. Pretpostavljam i da ste ushicene ali po malo i poplasene. Mislim da je sve to normalno. Mislim da svi mi prodjemo kroz slicne faze i emocije. Uzivajte u svojim stomacima, pokretima, setnjama, a uskoro cte uzivati u svojim bebicama :)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 14:14:23   
Klarita
Samo da vam mahnem i otisla sam vec...celo prepodne sam bila na poslu, tj u skoli i ispijala kafe od kancelarije do kancelaije, napunila baterije user posted image Sad idem po dete pa cemo u pozoriste pa se kuckamo veceras...ljubim vas sve!!!

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 14:47:46   
Fidelity
Maro, ja sam u prosloj trudnoci pila ginipral i lezala od sedmog meseca. Na pocetku devetog sam prestala da pijem i svi su pricali da cu odmah da se porodim , pogotovu sto je beba bila nisko i gurala je od sedmog meseca. Na kraju sam se porodila u 39. nedelji, porodjaj je sam krenuo iako je postojao dogovor sa doktorom da mi izazove porođaj bas u 39. nedelji jer sam imala i trudnicki dijabetes. Drago mi je sto je sve islo spontano. Kod kuce sam cekala da kontrakcije budu na 3 minuta jer mi je tako rekao doktor (blizu bolnice zivim) Zato sam vrlo kratko vreme provela u bolnici, brzo sam se otvarala..Nisam primila epidural, nisam ni planirala. Ne kazem ni da sam protiv iz bilo kog razloga. Nego eto..nisam o njemu ni razmisljala. Ni sada ga nisam zakazala a nadam se da cu proci ok i sada s obzirom da je druga beba i kazu da je organizam zapamtio sta treba da radiuser posted image
Sto se tice sredjivanja sobe i kupovine stvari za bebu meni je to bilo uzivanje i nisam obracala paznju na price da ne valja.

Smesno mi je samo sto iako mi je druga trudnoca ipak se pitam da li cu na vreme da skontam kad je pocelo, da li smem i sada toliko da cekam kod kuce..A tu je naravno i nervoza jer ko zna da li ce sve ici glatko kao prvog puta.


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 15:08:50   
New Mom
Dajte zene, pogotovo vi sto brojite sitno, upisite se na spisak u prvom postu. Da mozemo da pohvatamo ko kad.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 15:21:39   
Fidelity
New Mom, poslala sam poruku moderatoru, nadam se da cu se uskoro videti na spisku...user posted image

E rekla sam sebi da necu da citam vise porođajne price ali ne mogu da izdrzim..i uvek placem..ma strasno..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 15:24:35   
Lepterija
Uplasi me Mara, znam da sam 25. nedelja, pa kako onda da sledece ulazim u 9. mesec. Mada, hm i licim. Joj zene, kako munjevito rastem poslednjih 15 dana, tj. samo stomak ide napred vidno bas iz dana u dan. Strah me da pomislim sta ce biti jos za 3 meseca user posted image . Nece buldozer moci da me pokrene, a tek sta cu da oblacim.
Ja sam sad 2h rasporedjivala bebi odecu, koju sam donela od sestre. Kako li je to sve malo, a meni treba jos manje, jer ce bepci sigurno biti sicusni. Moram se baciti na trazenje brojeva 50 definitivno.

< Poruku je uredio Lepterija -- 27.2.2014 15:25:11 >

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 15:53:43   
Mara1986
Polako,polako kad dođete do 35 nećete biti ni svesne da ste tu gde ste... kao npr. ja.... a da kad je u pitanju druga trudnoća nemoj da čekaš 3 min. jer će draga moja kod tebe da ide sve sad brže... npr. prvorotka ide u bolnicu na doživljenih 20 kontrakcija u razmacima od 10 min. a drugorotka ide na doživljenih 10 kontrakcija sa pauzama manjim od 30 min. pa ti vidi ... koja je to razlika ... user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 16:24:44   
Fidelity
Pa ni meni se ne ceka. U utorak na kontroli sam pitala doktora i on kaze "Isto tako.." (da cekam)
Ali Boga mi sigurno necu. Torba je spremna..Volela bih da mogu da se tusnem npr. ali znam da kod drugorotki te prave kontrakcije vrlo brzo postanu ucestale..nema zagrevanjauser posted image to je to sto ti kazes. Razlicita su iskustva, dosta sam citala i pitala..Necu da rizikujem.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 17:52:31   
buba m
Evo i ja da se javim. Ležim u bolnici jer je doktor odlučio da mi odradi sve analize, između ostalog i amniocintezu da vidi koliko je zrela beba. Ja za tri dana ulazim u 41. nedelju (po menstruaciji) a beba je po uz malo manja (38. nedelja). Sutra ću onda znati kad će me porađati. Jedva čekam pošto umirem od dosade user posted image

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 17:54:13   
dunja RR
Bubo, neka te, mirna si, ipak su tu doktori. Drži se, pa da nas obraduješ uskoro user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 19:29:21   
dijana1*

Fidelity mozes i ovde da napises datum porodjaja pa cemo te staviti na spisak. Ovo vazi i za ostale trudnice koje udju u 27 nedelju. Veliki pozdrav za sve stomaciceuser posted image
Bubo navijam da se sto pre druzis sa svojom bekom.
IZVORNA PORUKA: Fidelity

New Mom, poslala sam poruku moderatoru, nadam se da cu se uskoro videti na spisku...user posted image




(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 19:38:52   
mamica 91
Evo Dijana, mozete i mene onda da dodate na spisak user posted image ja sam sutra okruglo 27. nedelja... termin mi je 28.5.2014. user posted image
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


Fidelity mozes i ovde da napises datum porodjaja pa cemo te staviti na spisak. Ovo vazi i za ostale trudnice koje udju u 27 nedelju. Veliki pozdrav za sve stomaciceuser posted image
Bubo navijam da se sto pre druzis sa svojom bekom.
IZVORNA PORUKA: Fidelity

New Mom, poslala sam poruku moderatoru, nadam se da cu se uskoro videti na spisku...user posted image







< Poruku je uredio mamica 91 -- 27.2.2014 19:39:28 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 19:49:18   
dijana1*
Mamice na spisku siuser posted image
Kako si ti? Mogli smo da organizujemo kafu dok je lepo vreme. Sada nas ima dosta iz BLuser posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
27.2.2014 20:29:19   
mamica 91
Hvala...dobro sam, malo prehladjena ali nije strasno user posted image moze, ja sam za ! ali po mogucnosti da nije ponedeljak i petak user posted image ...ima li neka tema za nas ? da ne pisem ovde...veeeliki user posted image za Kostu (nadam se da nisam pogresila), Vuka i tebe..
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mamice na spisku siuser posted image
Kako si ti? Mogli smo da organizujemo kafu dok je lepo vreme. Sada nas ima dosta iz BLuser posted image



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 7:48:00   
dunja123
kuc kuc, ima li koga.mi ustali davno ...pili mlekce.sad jedemo makarone sa sirom, pa cemo napolje dok nije krenula kisa koju najavljuju.bebac u stomaku luduje vec danima. jedva ceka i ono malo da ga vidim u utorak.da vidim koje cu stvarcioce bebanu da spremam.

uzivajte u ostatku dana.upravo probi jedan zrak sunca...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 8:41:57   
Klarita
Dobro jutro, zenske...ajmo user posted image

NM, ja sam se prijavila, ali sad cu da proverim da li to bese u drugom tromesecju user posted image Kako god, ako rekoste, moze i ovde, evo meni je termin 15.04.i cekam decaka...

Kod nas nema kise u najavi i nadam se da je nece biti user posted image Odoh da cituckam a, vi se sluzite kafom i uzivajte.

(odgovor članu dunja123)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 8:51:57   
moja ciklama
Jutro user posted image .
Hvala na kafi. Divna jeuser posted image
Noćas spavala..al me mori briga neka pa sam sva napeta - ne volem!

Moja Danica se nije osećala do pre nedelju dve,sada je hit. Već sam počela da se tripujem da samo ja ne osećam bebuuser posted image .
Čini mi se da će kiša, čini mi se!

Nego što kupih prslatku pižamu za 1200 din, u radnji, preslatka i preudobna!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 9:42:09   
mika79
Evo i mene da pijemo kafuuser posted image , juče sam radila OGTT i nalaz je uredan, neznam kako vi ali ja već 2 dana loše spavam, više ne spavam nego što spavam, nešto mi i pritisak pada u popodnevnim satima pa me zaboli glava ništa jako ali smeta. Jedva čekam da se vreme ustali, meni su promene najgore. I da jedva čekam sledeći četvrtak da idem na UZ, nisam bila od 05. februara na UZ.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 10:06:14   
Mara1986
Dobro jutro trudnjače lepe .... ako dobijete zahteve za prijateljstvo na face to sam ja user posted image
Miko glavobolje će proći to je skoro kod svih na početku ... a što se tiče spavanja tek si počela da se prevrćeš i da nespavaš user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 10:14:16   
mika79
Maro user posted image nadam se da će glavobolje brzo proći, a što se tiče spavanja ja sam prava spavalica zaspim u trenu pa mi sad ovo neobično, nema veze naspavala sam se ja user posted image ovo mi je taman priprema za user posted image .

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
28.2.2014 10:54:03   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: mamica 91

moze, ja sam za ! ali po mogucnosti da nije ponedeljak i petak user posted image ...ima li neka tema za nas ? da ne pisem ovde..


Mamice KLIK user posted image

Klarita vec si bila na spisku. Na prvoj strani ove teme je spisak pa mozete da pratiteuser posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 45 [46] 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 45 [46] 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here