|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: STVAR POVJERENJA
28.7.2009 23:55:52   
ZVONČICA
"Normalan nalaz ultrazvučnog pregleda ne predstavlja garanciju normalnog kariotipa ili izostanka morfološkog poremećaja koji se u datoj gestaciji ne može videti, kao ni budućeg razvitka poremećaja u kasnijoj gestaciji. Ultrazvučni pregled ima svoja ograničenja, kako od strane aparata, tako i od strane operatera, habitusa majke i položaja ploda." To je napomena koja stoji u zaglavlju svakog rezultata ultrazvučnog pregleda koji sam ja bar radila.

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: STVAR POVJERENJA
30.7.2009 16:15:22   
jelena011
Potpuno se slazem sa tobom draga Zvoncice, meni je los dabl test i odbicu da radim tripl jer poucena iskustvom devojke koja je sa 27 god rodila dete sa dawnom, radicu amniocintezu pa kako Bog dauser posted image  pre nego sto sam procitala njenu poruku mnogo sam se dvoumila ali sada sam potpuno sigurna

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: STVAR POVJERENJA
30.7.2009 19:39:38   
Debeljuca
ja sam protiv onoga da se amnio radi
ako je rizik povrcan samo po godinama majke..
a ostali parametri su OK..

a ako nesto ne stima onda svakako sam za amnio....
sto se vidi ili double ili triple testom ili ultrazvucnim pregledom...

eto meni u prethodnoj trudnici je doslo do prekida zbog anomalija ploda genetskog porekla...

ali ovu nije ni lekar hteo da rizikuje....jer su testovi OK... cak nas nije ni drzao u bolnici nekoliko dana kao sto zna....

moj je stav samo da amnio treba raditi kad za to postoje razlozi...ili parametri ... ili neko u porodici.....

a raditi eto cisto zabave radi i zato sto je to milsjenje jednog lekara koji te salje negde privatno... e protiv sam toga...
nadam se da smo se sad razumele...

Jelena... ako si se odlucila na taj korak... savet jer znam po zenama koje su lezale kad i ja u bolnici...
radi je u bolnici... i obavezno taj ceo dan... miruj potpuno... i posaetuj se sa lekarom kako da lezis da se posteljica nebi pomerila...
i da ne bi doslo do komplikacija...

drzi se... bice sve OK.... a onda sa prvim prolecem 2010 organizujemo neku setnju po parku sa kolicima...
moze???

(odgovor članu jelena011)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: STVAR POVJERENJA
16.8.2009 15:49:43   
Coka011
Naravno da moze setnja, sada se javljam sa mog kompa, inace ranije sam se javljala sa kuminog pod imenom jelena011 . Idem na amnio 20.8 na IMD nadam se da ce sve dobro proci drzite mi figeuser posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: STVAR POVJERENJA
16.8.2009 16:32:32   
mihi
Postoje u svetu jasno određene indikacije za amniocentezu, jedan od parametara su i godine ako majka ima više od 37 a otac od 40 radi se amniocenteza i tu nema dileme. KOliko god da je neko za ili protiv.......  A sad svako može da odbije to na sopstveni rizik to pokazuje i pismo ove majke koja je uz sve UZ kontrole i double test koji je bio blizu cut off nije uradila amniocentezu i rodila bebu sa Down-ovim sindromom. Amniocenteza je nezamenljiva dijagnostička metoda uz cordocentezu za utvrđivanje genetskih anomalijaploda  i pri tom piše da je 97% pouzdana, 3% greške je moguće i kod amniocenteze...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Stvar poverenja
16.8.2009 21:04:12   
guppy RR
Držim pesnice.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here