|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.10.2016 16:23:36   
MasnaMasnica
Una uz pricu, legnem kraj nje.
Noru spustim u krevetac dam flasicu, ostavim u sobi.
I tako zaspi dok pije mleko.😊

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
18.10.2016 16:23:44   
Divnica
Blago ovim mamama sto decu spuste u krevet i sama se uspavaju.Ja sam oba deteta setala ljuljala pevala pesmice... i sad isto tako jos N uspavljujem.Muke su za spavanje.Ne vole deca da spavaju, misle nesto ce da propuste pa nece da spavaju.Uspavljivanje traje po sat sat i po. Strasno je ,preznojim se unervozim,jedva zaspi.user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
18.10.2016 16:25:23   
Animsaj9
Ima dece koja vole da spavaju moj kumic zaspe i u hranilici, ma gde god ga spustis

(odgovor članu Divnica)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.12.2016 13:17:11   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Ima dece koja vole da spavaju moj kumic zaspe i u hranilici, ma gde god ga spustis

Hahaaa samo zamisljam.
Mi od kad smo spustili nivo na kreveticu zaspemo zajedno ( kad se i meni spava naravno) gledamo se kroz mrezicu i zaspemo 😄

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.12.2016 13:33:42   
Mala Elena
E da, kakve sam samo slike vidjala kod drugih, smesne poze do bola user posted image a moja deca su posebna prica. Trenutno je P u fazi da ne mogu da je uspavam tokom dana a uvece tek oko 22, 23 uspem nekako. To je strasno, poslednji atom snage mi istrosi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.12.2016 14:20:32   
suzi kju
Uvece uz mleko se uspavaju ali u narucju, a preko dana u ljulji pa ih prebacim z krevetac.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.12.2016 16:35:37   
Maraj
Moj L i dalje sisajuci se uspavljuje. Dakle , popije flasicu uvece pa odma trazi da sisa , da se uspava. Nekad ga i moja mama ili mm uspavaju na rukama. Danju mu moja mama peva i nosi ga , on isto pevusi i uspava se.
Jedva cekam da se odvikne od sisanja i takvog uspavljivanja

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.12.2016 18:45:17   
Mala Elena
Svaka cast, volim da cujem kada neko ima pomoc. Meni nece imati ko a moram dojiti preko prve godine jer idemo na duzi put ,do Pb da je krstimo a preziveti put bez sise ...ne zelim ni da zamislim.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 15:21:17   
Maraj
Mi sad imamo problem.... ne dajem vise L nocu da sisa. Inace se budio 3-4-5 puta nocu samo malo da sisa i nastavi. Sada spava sa mm jako cesto se budi. On ga nosa po sat vremena. To traje vec mesec dana. Lokusavamo da ga odviknemo od nosanja i takvog ispavljivanja. On toliko place da je to strasno. Nekad mm uspe da legne lored njega , da mu flasicu. Kad je popije on malo place i posle zaspi. Al danas smo kod mojih. L je toliko plakao da su ga moji uspavali na rukama. Onda sam se ja naljutila...pokusavamo da ga odviknemo od nosanja na ruke a moji ne mogu da slusaju kako place. I evo spavao je oko 40min , probudio se i opet plakao da ga je moja mama opet nosala pola sata sigurno i evo opet spava. Ja cu da izludim. Kako da ga odviknemo.od toga. Stvarno ne mogu da ga nosam po celu noc user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 15:33:24   
Anck Su Nmaun
Jaoo Maraj, znas kako kazu dok ne nauci sam da se uspava nece lepo ni spavati i cesce ce se buditi.
Ja znam samo za jedno a to je pustati da place, pa ga uzeti prbo na neki kraci vremenski period pa onda sve duzi i duzi, nesto tako. Ako ti to nije bolno za usi. Naravno pocela bih mozda prvo danju pa bi imalo uticaja i na nocno spavanje.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.1.2017 15:34:13 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 15:38:32   
suzi kju
Maraj neki dan smo išli kod brata i snajke, imaju sina 20 meseci. I oni au njega tako uspavljivali na rukama,nosali, pp dva sata.
Onda je jedno vece presekla i ostavila ga u krevecu da plače. Dugo je plakao i na kraju zaspao, svako sledeće vece je sve krace plakao pa je sada ok,stavi ga da mlekce i on zaspi i prespava noc,a inace se i on budio više puta tokom noći. Tako da ti je to jedino rešenje.

Nama to noie rešenje jer bude jedna drugu, a nemamo uslova za odvajanje u dve sobe takp da ja cekam da ae desi čudo user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 15:44:15   
Anck Su Nmaun
Maraj Ne znam da li si citala o tom nacinu uspavljivanja, mnogo smo pisali ovde o tome pre par godina, mozda i nadjes al ne znam gde user posted image
Nego, Spremis dete sve po redu i ostavis u krevet, ono place, ti dodjes posle 10 minuta, pomazis ga, poljubis ali ne uzimas i izadjes, drugi put dosjes posle 15 minuta isti postupak, pa na 20 i tako dalje. Mislim treba izdrzati stvarno ali deluje. E sad ako mislis da mozes tako to ti je naj bolje resenje, ali prvih par dana ce biti pakleno.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.1.2017 15:46:30 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 16:50:40   
Sanjalicaaa
Ja sam probala tu tehniku i nije mi uspela, ili ja nisam bila dovoljno istrajna. Komiska me je savetovala i ona je tako odvikla svoju malu i upozorila plakace ali zaspace. Plakao je pola sata, vristao. Naredna dva sata je jecao u snu. Nikada mi vise nije palo napamet da ga pustim toliko da placa. Ovikao se sam od budjenja nocu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 17:42:34   
Anck Su Nmaun
Pa odvici se se sigurno jednog dana user posted image
Ma znam mucenje je to, zato kazem moras bas da stisnes i ne reagujes sto je jako tesko user posted image
Ja sam imala ogroomnih problema sa Hanom. Uspavljivala se na sisi, budila 10 puta nocu samo da sisa. Posle problemi nece sama da spava, miuke.
I jedan dan ja nju pustim da place iplace onaaa..placeeee...ja usla posle 20 minuta...... A detetu iz usta pici krv user posted image
Ona kako je ustala drzala se za ogradicu i plakala i skakutala sta vec i ugrizla se a usnu ili tako nesto ... kad sam ja to videla user posted image user posted image .. nema... naj gora majka na sveeetuuu..... i posle nista, nisma pokudsavala neko vreme.
Nekako vremenom se smirila, vise se ni ne secam da budem iskrena. Al opet kad je napunila 2 gog kad je trebala sama u krevet ( veliki) plakanje, pustili je jednu noc malo se isplakala, prvu noc, drugu.. trecu sama spavala. Al tako je bilo sa obe kad su presle u veliki krevet.

Sve u svemu to je resenje, pa ko izdrzi duze user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 17:53:10   
Sanjalicaaa
On se oko godine odvikao. Meni je to ok. A uspva se tako što ga stavim u krevetac, popije mleko i zaspi.
Starijeg sam uspavljivala tako što legnem sa njim, međutim zadnjih dana se uspavljuje sam. Sad mi bude krivo što mu više ne trebam.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 18:02:30   
emicaa
David se preko dana uspavljuje sa cucom a nocu popije mlijeko i samo ga spustim,on se namjesti kako mu odgovara i zaspi.Konacno da jedno dijete ne moram nosati po pola sata da bi zaspalo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 21:24:21   
Maraj
Mi smo bas u "problemu". L se prvo uspavljivao sisajuci. Onda se cwsto budio samo da po malo sisa. Sadnam je haos jer mm spava sa njim. Da l se on budi i trazi opet mene. Ne znam. Al place. Ne prestaje. Mm ga uzme i nosa. On se malo umiri. Al i ako zaspi , ne spava dugo. Mm ide sav izmoren na posao. Ne znam sta cemo. Mi smo zamislili da lwgne neko sa njim , on popije mleko i nastavi da spava. Al bas nam i ne ide. Jedino sto nam.je uspelo keste da ne sisa sad tako cesto danju , a noću nikako. Sad nas zeza sa tum nosanjem. Mm ga nosi po sat vremena u 2 nocu. Taman ga apusti , ovaj se probudi il spava 2-3 sata , pa opet ista prica. Nisam pametna kako da ga odviknemo od uspavljivanja na rukama i kako da prsepava noc . Mnogo trazim jel da user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 21:49:00   
emicaa
Maraj prelomite jednom i nema nosanja ali se pripremite na dreku.Sto se tice spavanja cijelu noc ne znam dal da se smijem ili da placem user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 21:57:36   
suzi kju
Meni spavanje po celu noć deluje nedostižno! !!Nemoguća misija kao i kod Emice.
Pomirila sam se s tim da cu se naspavati kad napune 4-5 godina a mozda i kasnije.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
9.1.2017 22:43:11   
MishMash
Ja definitivno nisam najbolja osoba za deljenje saveta po ovom pitanju. Šmizla ima 5 godina, a još joj pravim društvo dok ne zaspi. Čitamo priču, malo se mazimo i kada zaspi ja odem. Spava celu noć u svom krevetu, neeeekad dođe u goste kod nas.

Bebac se uspavljuje sisajući, pa mu stavim cuclu kada ga spustim u krevetac.

Pisalo se dosta o tom načinu uspavljivanja plakanjem, pisale su baš Torbica i Didy o tome, evo teme KLIK

Maraj, ja bih se vratila u spavaću sobu. Čini mi se da nije problem u nosanju i flašici, nego ga nosaju i teše tata i baba. Mislim da mu ti nedostaješ, ipak je navikao da ga ti uspavljuješ. Čitala sam negde da dečica oko godine imaju izražen strah od separacije od majke.

Kada se probudi, neka ga tm nosa, ali budi i ti tu, ponudi mu flašicu.


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.1.2017 11:10:36   
wivern
Tako sto legnemo u krevet, on me brzo uspava i onda se juri po stanu sa psom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.1.2017 11:12:23   
Sanjalicaaa
Wiw user posted image user posted image user posted image
Jel se posle sam vrati u krevet ili se ti probudis pa ga vratis?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.1.2017 11:12:42   
suzi kju
Ko tu koga uspavljuje user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.1.2017 12:11:10   
wivern
Ja se probudim i vidim da lezi pored mene i spava user posted image
Jednom sam ga zatekla da je zaspao na pola tj gornja polovina tela na krevetu a donja visi sa kreveta. Kao da se nalegao pa zaspao user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.1.2017 14:06:42   
jess021
Maraj, kod nas vrlo slicna situacija. Mm spava sa Lenkom, jer smo Mila i ja u drugoj sobi. Ona je sa 7-8 meseci uveliko spavala celu noc, a sad se opet budi po nekoliko puta. Nekad nastavi da spava, a nekad bude budna po 2 sata i onda ujutro odvali do 10h.
Narocito se ispomera kad bude bolesna, kao sto je bila sad za docek, pa trazi da se nosi i onda se to nastavi i kad ozdravi.
I mm komiran ide na posao.
Mislim da je dodatno problem sto joj on nekad daje mleko i u 2-3h ujutro a ja mislim da za tim aposlutno nema potrebe.
Tako da imam problem i sa njim i sa Lenkomuser posted image
Po danu spava jednom i to nekih 2 sata, uvece ide na spavanje izmedju 21 i 22h.
Ne znam da li primenjivati radikalnije metode ili ce se to srediti samo od sebe?!
Da ne promasim skroz temu, kad je ja uspavljujem onda joj pricam pricu.

< Poruku je uredio jess021 -- 10.1.2017 14:09:41 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here