|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
22.2.2012 13:07:48   
jance
ja ga preko dana "uspavljujem" tako sto ga spustim u onu nosiljku AS, stavim ga na pod, nogom malko ljuljam i on zaspi za tren... za noc mi to nije resenje jer se kod prenosenja iz nosiljke u krevetac obavezno razbudi i nista nisam uradila,a onda tek krece histerija. kod nas ni nosanje ne pomaze, samo jos vise vristi. obicno ga spustim u krevetac pa ga mazim po celu, pevam mu, pricam, nagnuta sam nad krevecom dok ne sklopi oci.... a skontala sam da i ako ga probudi neki jak zvuk posle, pa prohisterise, najgore sto mogu jeste da ga podignem, onda histeriji nema kraja. najnovije ga samo mazim i pricam mu dok se ne smiri, eventualno mu dam malo vode da popije, da prekinem seriju placa, pa odma dam dudu, desi se da se tako smiri.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.3.2012 14:19:14   
ljubičica
Otkako smo ga prebacii u običan krevet stalno traži da legnemo pored njega pa nas onda jaše dok ne zaspi. Ili se u pola noći probudi i dođe kod nas ili nas vuče kod sebe....

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Suncica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
16.3.2012 10:47:12   
ishler
Mi se od skoro uspavljujemo sami.
Sisa,pomazim je i u krevetac.user posted image
ali trebalo je vremena da se naucimouser posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
16.3.2012 13:03:38   
Anck Su Nmaun
Danju je ljuljam u lezaljci (kao i sad upravo) i zaspi, a uvece cesto zaspe tokom podoja, onda je spustim u krevetic i jos malo ljuljnem koji put i spava user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:39:00   
Anck Su Nmaun
A DANJU?????

Taru uspavljujem tako sto neko obavezno lezi pored nje, drugacije nece izadje iz sobe i dodje kod nas user posted image

A Hana je posebna prica, kod nje nema problema sa nocnim uspavljivanjem. samo je spustim i ona sama zaspe , ali danju.......
Ona je jos uvek vezana za lezaljku i u njoj je ljuljam dok ne zaspe :S nekad to zna duuugo da traje.

Sad imam problem.
T jos par dana u vrtic i kraj. Onda je meni problem kad je ona kuci kako ih obe istovremeno uspavati :(
Ako sa Tarom moram malo da lezim oko 30 tak min? Sta sa bebom? Da je pustim da place do besvesti? Neznam sta cu da radim????


Uskoro idemo i na more, pa necu lezaljku nosati svuda da bi je uspavljivala user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:42:48   
Anck Su Nmaun
A volela bih i kad bi tara htela sama da se uspava, da ne mora niko sa njom da lezi???

Mame mame.... kako ste srezile taj problem? I naucile decu da sama zaspu?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:43:19   
Snelle
Tebi bi spas bila ona ljulja na baterije. Koliko sam shvatila ti to nemaš, nego je rukom ljuljuškaš? A da probaš obe da ubaciš u sobu, pa Tara legne na krevet, ti sedneš pored nje, i ljuljuškaš Hanu?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:47:21   
minavb
Ja sam do skoro morala da ležim sa Vanjom i da ga mazim. Onda sma primetila da mu sve više vremena treba da zaspi, igra se sa mnom. Pošto obožava jastuke, smestim ga u krevetac, dam mu jastuk, dudu i izađem. U početku je plakao, dva tri dana sam ulazila u sobu i mazila ga, ali se navikao i smirio. Sad ga ubacim u krevetac, dam jastuke, čujem ga kako čavrlja, smeje se, prevrće po krevetiću, i na kraju zagrli jastuk i zaspi sam. Ovako je preko dana, a uveče moram još par puta da uđem da mu dam mleko, i posle ga ostavim na miru da spava.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:50:07   
Anck Su Nmaun
Da to sam i ja rekla da sam znala da ce se navuci na ljulju kupila bi tu na baterije....
Ranije sam svasta probavala , legnem pa jednu na jednu starnu drugu na drugu, al Tara pricaaaaaa, pa bi pevala , a bebi to smeta da zaspe .
Pa sam ostavljala Hanu samu u kreveticu a ona se jadna dereeee do besvesti sve dok ne uspavam Taru.

Sestra mm imala isti problem, i ona je ostavljala tako bebu da place, kaze par dana i sad se sam uspava.
Ja neznam, nekad mislim da je dobra ideja , a nekad mi zao user posted image
Mada bi se spasila....moja mama kaze onda ako ti je zao ti cupaj kosu s glave kad se dernjaju na sve strane user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:52:10   
minavb
A da daš Tari zadatak da seki tiho pevuši i da je ljuljuška? Zamisli kako će biti sva važna kad je pohvališ što je uspavala seku. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:56:20   
Anck Su Nmaun
user posted image

Tiho pevusi user posted image Snimila je ona kako to mama radi pa je ljuljuskala, veruj mi i meni treba i snage i zivaca ovog malog djavolka uspavati, Tara je ljuljne par puta i ode user posted image

Kad bi Obe same znale preko dana da se uspavaju...pa gde bi mi bio kraj user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 9:58:59   
tanjica85
dok su bili manji,(narocito ovaj mali) imali smo odlican patent- ljuljasku s ogromnim kanapom. smestimo ga u ljuljasku i onda iz dnevne sobe povlacimo kanap. kad se uspava prebacimo ga u krevetac.
muku sam mucila s ovom malom, narocito dok je isla u skolu. nisam mogla da je uspavam, pre 22h nije htela da zaspi, a ujutru se jedva budila. par puta sam je zatekla kako drema na wc solji. onda je mm smislio...dva kruga oko zgrade, pa kad se vrate pusti muziku i igra s njom,rade vezbe igraju balet. user posted image dok ne padne od umora i smeha ne ide na tusiranje.
to je bila tortura. user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 10:02:14   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Barvo za ideje user posted image user posted image user posted image jesu sasave al kad uspeva nista nije vazno!user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 10:10:06   
Snelle
Jao Anck, a meni je žao da beba plače da bi ti Taru uspavala. Po meni je Tara ta koja je velika i koja u ovom slučaju mora sama da se uspava. Izvini, znam da ti nisam pomogla user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
19.6.2012 10:18:31   
Anck Su Nmaun
Sta da kazem meni je zao da Biloo koja place radi uspavljivanja user posted image
Al nesto moram da resavam, Taru ako budem ucila ona ce da bezi da se vraca luudnica, a hana jadnicak je u krevetu i nema vrdanja....

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 8:55:34   
Anck Su Nmaun
Dan je ostao velika problematika, ali za noc da se pohvalimooo

Sinoc su obe same zaspaleeeee! Beba inace sama zaspe , ali Tara je bila dobrica. Jednom je samo ustala i dosla po nas (jer uvek neko s njom spava) mm je vratio u krevet. Malo je pricala, vise puta smo joj govorili pssssst probudices bebu.
Ja dosla da je poljubim, a ona pokazuje na jastuk i kaze mama tu tu tu (da legnem pored nje), al bila sam jaka i ljubnula sam je i izasla, ubrzo je sapala! user posted image

Ovo cemo sad redovno da praktikujemo, pa ce mozda i preko dana hteti da zaspe sama...nadam seeeee

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 9:16:39   
tijatija
samo treba da istrajes, i da ne popustis, jer jednom ako popustis i legnes gotovo, deca su lukava i vise razumeju nego sto mi mislimo. Ja moju neuspavljujem od rodjenja ni jednu, u pocetku je bilo placa ali isplati se, prvo najmladji dam mleko u krevet, sama ga popije poigra se sa njenom pelenom i zaspe. Starije isto spavaju zajedno u krevetu , uh to mi je spas neznam kako bi kad bih morala da ih uspavljujem

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 9:27:56   
isidora88
meni se mateja samo u kolicima uspava,nemam pojma sta cemo na moru jer ih necemo nositi,ima li ko kakav predlog,kako to da resimouser posted image
sam nece da se uspava,odmah izadje iz sobe i kreveca i dodje kod nas

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 9:52:22   
tanjica85
isidora, zasto ne nosite kolica? idete kolima?

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 10:25:11   
jance
mi vec nekoliko veceri zaredom imamo zurku, nece pre 11 da zaspi i to uz prave tantrume, to je stvarno strasno!
sinoc je mm u jednom od njegovih izliva besa raskrvario desni!
a i preko dana bez toga da provristi prvo, nece da zaspi nikako. stvarno ne znam vise sta sa njim da radim. kako ga stavim u krevetac, tako stane na noge i pocne da kenjka, a ko ga ne uzmemo pocne da vristi. evo sad sam ga uspavljivala posla sata, jos uvek se tresem od njegovog vristanja....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 11:46:08   
isidora88

IZVORNA PORUKA: tanjica85

isidora, zasto ne nosite kolica? idete kolima?


idemo kolima sa mojom mamom i njenim muzem tako da nema mesta u kolima ni za stvrari,tako da kolica otpadaju,pitanje je i kako cemo stvari nagurati,ima da se raspadnemo do morauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 12:21:14   
Torbica
Sa prvim detetom je bilo mazenje i stojanje pored kreveca u pocetku. A onda sam procitala knjigu Naucite dete da spava od Nevene Lovrincevic i to je spas ogromni. Deca mi se uspavljuju sama, sin od prvog dana. Preporucujem svima! Pozz

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 12:39:00   
Anck Su Nmaun
Torbice pa podeli znanje i sa nama user posted image

Kuci cu nastaviti ovako, ali bicemo kod mojih veci deo leta, a tamo mora neko s njom da spava jer su na spratu, pa se bojimo opet na stepenice sama da ide user posted image Neznam onda kad dodjemo kuci opet sama...malo ce je zbunjivati.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 17:29:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sa prvim detetom je bilo mazenje i stojanje pored kreveca u pocetku. A onda sam procitala knjigu Naucite dete da spava od Nevene Lovrincevic i to je spas ogromni. Deca mi se uspavljuju sama, sin od prvog dana. Preporucujem svima! Pozz


a koliko ti je imalo starije dete kada si pocela "dresuru" po ovoj knjizi?
ja sam odavno nabavila knjigu, ali nemam srca da je pustim da besomucno place.

mi se preko dana uspavljujemo sisanjem, i to ne mogu lako da je odlepim od sebe.
a uvece se takodje uspavljuje sisanjem user posted image onda je onako u polusnu spustim u krevetac. ona nekada odmah zaspi, nekada se maloprevrce, ja je mazim kroz resetke pa na kraju zaspi. a nekada odmah pocen da place kada ukapira da je u krevecu, onda je vadim, pa je nosam i ljuljuskam. user posted image tek kada padne u komu na mojim rukama spustam je jer sam se u protivnom zeznula, plakace ponovo.
kada smo negde van kuce, moze da se uspava samo nosanjem. ali dok je u polusnu ne dozvoljava da se nikako sedne, znaci taj neko (mm ili ja) moramo da hodamo i ljuljuskamo je.
nemam pojma kako cemo kada bude trebalo da prestane da sisa..
inace, ona sad kada se probudi odmah ustane, i onda tako stoji i place. a nekada se i bacaka po krevecu, onda pocne da se igra... user posted image

a kada je bila malecka uspavljivala se - vreca, laza, gasenje svetla! ja se vratim par puta da joj vratim lazu kada joj ispadne. onda samo vidim ne javlja se vise, dodjem do sobe, ona spava. ne znam kako smo uspeli da je napravimo da bude ovako komplikovana sto se uspavljivanja tice.

(odgovor članu Torbica)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.6.2012 17:30:35   
Verus
Slazem se sa Macaki: ja ne mogu da ih pustim da placu..ne znam ne mislim da je to normalno. Dete do nekih godinu dana uopste ne shvata da je odvojeno bice od majke (zato su tako divni i slatki a kad skotnaju onda postanu bezobrazniuser posted image ).... Dete uvek place zbog nekog razloga, bilo da je gladno, hladno, prljavo, sta god. Nekad place jer samo zeli da ste tu, nema tu nista lose. Jest da je zeznuto i tesko prvih godinu i po do dve, ali ja sam 1 vece to uradila Heleni i nikad vise. I evo, jos od pre dve godine starosti (tacnije nekih 19 meseci), sama zaspi u svojoj sobi. Ja joj dam mleko, procitam pricu, mazimo se, izljubim je, izgrlim, i uvek joj kazem "mama je odmah tu, ako ti nesto treba samo me zovi". I ona jos leskari malo sama i zaspi.


Oliver jos uvek spava sa mnom u krevetu....lakse mi je tako da ga dojim nocu, on odmah zaspi, nikad ne povrati nocu (jer se ne mrda, ne podize i sl sto ga uvek tera na povracanje), a ja ipak odspavam bolje nego da ustajem i idem u drugu sobu. Vec vidim da ce sa njim biti malo teze, ali neka, nisu oni dugo mali, hocu da ih mazim i volim i mirisem lepu bebecu kosu sto duze moguuser posted image


< Poruku je uredio Verus RR -- 21.6.2012 17:34:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here