|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 11:02:53   
Torbica
UM, ma nista strasno, nego je on efikasan i u manjem omeru.
Sanjice, Pantenol je bas za suv kasalj, on oblozi sluzokozu i umiri nadrazaj za kasalj.
Ljubim vas

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 11:14:15   
cockic
Hvala torbiuser posted image ,znaci nije ih pila bez razloga.jer me je taj osip zbunio.odvedem je kod druge dr bas zbog osipa kaze pa ovo je bio virus zasto ab.pa reko vadjenja ks granulociti povecani i ona cuti.znaci meni kao nekom ko se u medicinu ne razume dovoljno da znam da su granulociti povecani i da ako joj daju ab ne pije bez razloga.nisam prostalica da ja sama ukljucujem ab,sem npr na letovanju,a ove god smo imale situaciju cera temp pred sam put i crvene beonjace konjuktivitis.nisam joj davala nista sem paracetamola lek ponela razmuckan.nisam ukljucivala ab samo tobrex kapi u oci i proslo je user posted image
nego me i za taj konjuktivitis temperatura iznenadila jer hoce od njega t,da znam.jer je njoj stala posle dva dana.i da li sam u pravu deluje mi da se kod virusa ona nevraca na 5-6h nego redje.sin je sad za laringitis dobio t drugi dan i onda je bukvalno imao jednom dnevno i ona se sama snizavala jednom sam mu dala paracetamol.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 11:28:39   
Zemunka85
Torbice, moram i ja nesto da te pitam.
Ja mojoj Lari nikada nista ne dajem - od tih sirupa, kapi, inhalacija i sl. Zaista nikada nista nismo koristili, sem Imunotrofine za 3. krajnik.
Nebitno sta je - da li slinav nos, kasalj, da je boli grlo, temperaturica, da se zakaslje pa zvuci kao pas (to je laringitis, tako?) to sad je sve pregurala za max dva dana, na nogama uz i njeno i nase ponasanje kao da joj nista nije. Cak ide i u vrtic - sem kada ima temp.
Naravno da bih reagovala da vidim da ne ide na bolje, ali eto (pupu) nikada se to nesto nije razvilo dalje, kada krene, vec pregura sama.
Da li je to neozbiljno sa moje str? Da li treba da joj pomognem, ili je pustim .. ako vidim da nema pogorsanja, naravno.
Pantenol! Sta je to! Hocu to :D. Evo npr sada kaslje to suvo nadrazajno i nzm sta bih ... uvek joj samo caj skuvam. I nos joj je zapusem poprilicno, ali nema slina. Ima dijagnozu alergijskog rinitisa (od pre god dana) ali ja kada citam simptome ne prepoznajem nju sem tih edematoznih sluznica ....
Mogla bih i te inhalacije da probam, ali pojma nemam sta ej za sta i onda samo mislim da cu da napravim jos gore, pa ja to tako pusti i prodje ... bas brzo, zaista.

Hvala puno.
Uvek si mi pomogla user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 14:14:19   
Torbica
Cockic, nema dileme, neutrofilni granulociti su uvek pokazatelj borbe sa bakterijama. Ako je samo virusna infekcija, poviseni su limfociti. Jeste, bakterijske infekcije su pracene agresivnijom temperaturom, u pravu si. I ona neretko djipa preko 39. I ne mozes je se tako lako resiti.
Zemunka, user posted image Pantenol je prirodni sastojak koze koji kozu cini elasticnom i mekom, on ima epitelizujuci efekat zahvaljujuci kome regenerise blaza ostecenja, ublazava iritacije, crvenilo, svrab. Sad ti je sve jasno. user posted image Kakvi neozbiljno!!!! Ti si jedna fenomenalna mama koja tacno instiktivno oseti kako joj je dete. Ni ja ne preduzimam nista dok ne moram. Dok god se dete efikasno bori, dobrog je opsteg stanja. E sad, zeznuto je kod tog suvog nadrazajnog kaslja sto moze da iziritira sluzokozu i na taj nacin je osteti pa je to potencijalno tle za neku eventualnu infekciju. Moj parametar je nocni kasalj. Ako dete kaslje nocu, uvek inhaliram, sto zbog sna koji treba da je u kontinuitetu i da odmori, sto zbog protekcije sluzokoze. Vidi, ako se tvoje dete ne razboljeva - sve radis dobro, ne menjaj nista. Ljubim te





_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 15:25:46   
Zemunka85
Hvala puno i za lepe reci i savet, pravi su drug user posted image .
Dada ima tog nocnog kaslja i loseg spavanja, znaci Pantenol. Bas sam uzbudjena :D. Probacemo to danas u razmeri koju si gore pominjala user posted image . Imai su DR danas u vrticu bas me zanima izvestaj. Ne pamtim kada je neko gledao/slusao.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 15:39:23   
Jekica89nis
Zdravo mamite, nova sam ovde.... ako moze savet..... sta se najbolje pokazalo za imunitet kod male dece? Krenuli smo u vrtic i stalno grlo crveno, nos curi :-( 21m imamo. Hvala unapred

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 15:49:18   
Zemunka85
Dosla je Lara iz vrtica, izvestaj lekara je da je ona zdrava. Ona zaista ne kaslje puno, ali taj nos joj je cesto neprohodan - najcesce bez ikakvog sekreta. Nikako da ustanovim gde je njen problem,a javlja se jamo nocu. I to u epizodama. Znaci - npr 10ak dana, 2 nedelje hrce, ne kao odrastao covek, nego da se trese sve, ali bukvalno. Ja stavim vatu u usi (svega mi) i sidjem sprat dole i cujem je, majke mi moje. Apneje i zastoji u disanju. Te noci su grozne. Ali samo noci. Ona niti dise iskljucivo na usta preko dana, niti prica kroz nos. Kako zaspi, ugusi se - cini mi se da je to treci krajnik. Posle 10ak dana, to prodje i onda se sporadicno desi ponovo za 3,4m .. i tako od januara. Bila je narucena za vadjenje treceg krajnika, ali ja sve cekam .. ne znam ... zdravo dete .. zao mi. Znam da i te sleep apneje i hrkanje nikako nije dobro, ali prodje brzo .. :(... Sad je opet krenula nocu da kasljuca, pa bih , po prvi put, nesto da probam. Uopste mi nije jasno, 100 razlicitig dijagnoza - da l je grlo, nos, sinusi, krajnici, ALERGIJE (!?!) .. nista ne kapiram ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 15:49:28   
cockic
Hvala torbice puno,stvarno tvoj svaki savet znaci user posted image Zemunka super za ceruuser posted image
mi kod dr.nismo bili od pocetka juna.ali to mi je opet bilo pre bilo 4tri meseca.u njenom slucaju mi ostaje samo da cekam sta ce biti sa tim krajnicima prirodno do 7 godine pre toga necu odlucivati nista.e sad u tu prirodu stavljam i tonsilotren mozda probam i homeopatu.imunitrifinu nismo jos,nece ni ona stetiti user posted image
ali svako dete razlicito sin imao do druge godine problema sa upalama usiju,posle sa laringitisima.to je jos ostalo jednom godisnje dobije evo u ovom periodu laringitis.pregurasmo ga upravo sad.
cera sa krajnicima u grlu,prva godina vrtica na dve nedelje ab svaki put sa ks.to se sad proredilo,ali opet joj je slaba tacka.prirodno veliki i od prehlade se odmah spusti na njih.

(odgovor članu Jekica89nis)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 20:25:13   
Zemunka85
Drustvo je l to ovo?

user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 20:26:41   
Sanjica26 RR
Jeste Zemunka.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 20:31:29   
Sanjica26 RR
Evo upravo smo se mi inhalirali pantenol. Sve sto opisujes Zemunka potpuno je isto Teodori. Sem sto ne hrce tako glasno.user posted image Nikad nam niko nije pominjao treci krajnik. U sustini ona je uglavnom zdrava.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 20:42:42   
Zemunka85
Ali ovde ne pise da je za inhalacije?? U grcu sam da nesto ne pogresim ...

Sanjice, ja nju prepoznajem kada citam simotome uvecanog 3. krajnika. Samo se DR cude kada cuju da nismo imali nikada ni bronhitis ni upalu uva i sl. Tu se ne uklapa. I onda mi je bzv da joj to vadim. Pri tom, opet kazem to su neke faze. Ja kao laik to vidim ovako - kada naleti neki virus, on uveca treci krajnik i onda kuburimo sa njim neko vreme. Pri tom, ja sve to veoma slikovito zamislim i tripujem da je to tako. Po njoj se nista ne vidi, sve ok, ali tih dana kada hrce ja racunam da je "naceta". ORL rece da su sva tri uvecana ali ova dva nisu za vadjenje jer ne prave problem. Sto se treceg tice, probao je antihistamicima, nine islo. Onda je bio za vadjenje. To je proslo samo od sebe, pa je nisam vodila. Ali vraca se..moracu se pozabviti time...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 20:48:19   
Sanjica26 RR
Zemunka slobodno inhaliraj kako je rekla Torbica. Nama je dr uvek prepisivala takvu terapiju kad uvece suvo kaslje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 21:00:25   
Zemunka85
Ijuuuu nisam htela reci da vam ne verujem, nikako. Nego da nisam sigurna da sam kupila to sto trebam. Znaci ok je 😀. Hvaaalaa

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 22:48:44   
Torbica
Zemunka, neces pogresiti, divan ti je instikt! user posted image Ne moze da skodi pantenol. Treci krajnik je svakako u visku, da tako kazem, ostaje joj jos ihaj krajnika, ako stvara problem i otezava disanje, ja sam za vađenje. Vec ces proceniti i sama.
Ljubim Sanjicu puuuuuno! Cockic user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 22:54:55   
Sanjica26 RR
Zemunka evo meni se T uopste nije zakasljala, a ni Sofija.user posted image
Poljubac Torbice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
14.10.2015 18:26:55   
Rosita
Devojke, D kaslje po malo laringiticno, ono zvonko na krajevima, ali suvo, nos cist. To ponekad nocu i ujutro, preko dana ne. Je l ok da ga inhaliram pantenolom, ili moze rastvor 1.5 fiziol., 0.5 pantenol, 1 ml pulmikort? Ja bih probala samo pantenol. Prskamo propolis na grlo.

< Poruku je uredio Rosita -- 14.10.2015 18:28:11 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
14.10.2015 20:37:31   
Torbica
Pantenol, nemoj Pulmicort, njega cuvaj kad gori kuca. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
14.10.2015 20:49:30   
Rosita
Hvala torbic :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.10.2015 13:55:07   
ivaMark
Luka kaslje.... Dr kaze da nema nista na plucima, grlo mu je sada dobro (bilo je blago upaljeno) a on...imam osecaj da mu se raspada sve kada kaslje, ja se najezim kada ga cujem user posted image

Zvuci laringiticno sa slajmom ali dr kaze da ne cuje nista na plucima. Dala mu je bisolvon da pije kapi (ja ga inhaliram jer mi je lakse, miran je a kapi kada mu dam on pola pljune, gorke su, probala ja). Nista bolje ne zvuci. Ne znam ima li smisla davati mu bisolvon ako nema efekta user posted image tj nema nista na plucima, koja je svrha toga.


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.10.2015 14:23:16   
cockic
meni je sin kasaljao prvo laringiticno,suvo bez sekreta.a posle laringitisa je poceo da kaslje bas dosta.i prvo sam mu davala prospan,ali on mu je slabo taj sekret izbacivao i uzmem bronhikum i sad je vec prestao da kaslje.sad mu dajem samo jednom dnevno bronhikum.jer vec i nema toliko sekreta.vala kasljao je zrelo vise od nedelju dana.a ne ide u vrtic od 8 oktobra,kad je kretao laringitis.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.10.2015 14:26:05   
ivaMark
cockic a da li mu je dr cula nesto na plucima? Inace i Luka vuce ovo vec mesec dana....

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.10.2015 15:55:39   
cockic
mi njega nismo vodili kod dr.dr mi telefonom rekao koliko pulmikorta jer manja doza nije delovala.poceo posle 3-4 dana od pulmikorta da kaslje zrelo ubacili prospan i berodual uvece.prospan nije puno delovao kupili bronhikum i to je to.njemu na bronhije se jednom spustilo kad je bio mali.a ja sam za svaku slucaj ubacila berodual.juce je kasljucao,danas tek par puta.tako da mislim da je sve izbacio.ali kasljao je proslog ponedeljka zrelo koliko se secam.i evo tek danas prestao.
a ja povremeno naslonim uvo da cujem kako dise.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
26.10.2015 17:28:05   
choopa choops
Je l' zna neko od koliko mjeseci/godina se smije mazati onaj Mucoplant dr Theiss balzam? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
27.10.2015 23:41:08   
Mariya

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Luka kaslje.... Dr kaze da nema nista na plucima, grlo mu je sada dobro (bilo je blago upaljeno) a on...imam osecaj da mu se raspada sve kada kaslje, ja se najezim kada ga cujem user posted image

Zvuci laringiticno sa slajmom ali dr kaze da ne cuje nista na plucima. Dala mu je bisolvon da pije kapi (ja ga inhaliram jer mi je lakse, miran je a kapi kada mu dam on pola pljune, gorke su, probala ja). Nista bolje ne zvuci. Ne znam ima li smisla davati mu bisolvon ako nema efekta user posted image tj nema nista na plucima, koja je svrha toga.



Nešto slično je bilo i sa Lu, nos joj je curio 1 dan, imala temperaturu 5 dana i kašljala, ali toliko užasno, grozno za čuti a kašlje toliko da skoro povratiuser posted image
Dr je poslušala, kaže pluća čista, uši ok, grlo jako crveno, dala nam prospan i tantum verde.. I sad, posle 2 nedelje joj se kašalj smiruje. Još uvek kašlje ali ređe, nekoliko puta na dan i onako čudno, krene suvo, kao laringitično i onda krene sa šlajmom, pa ne znam da li da joj menjam prospan za beli slez?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here