|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2015 0:10:27   
Azra_
I moj sestrić ima taj problem sa laringitisom. Prošle godine od novembra zaređao samo tako. Išli su i kod orl i kod pulmologa...alergotestove radili. Sve bilo ok. I ništa, dr kaže da ima dece sa tim problemom. Kod nekog potraje godinama, pa kad ojačaju to se proredi i retko se vraća.

Mi smo u kući svi slinavi. Prvo bio muž, pa dete, pa ja. Samo, klincu je zapušen nos, slabo ima sekreta. Bez Operila nema spavanja.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2015 9:06:28   
Ivanka 75
Ivka prehladjena ima 7 dana.
Nema temp ali dise na usta, nos joj je prohoda, duvamo redovno a ona i dalje dise na usta.
Kad joj pogledam grlo cas ima bele flekice cas nema.
Niti da vodim lekaru niti ne. Prosli put dr rece da je to belo na grlu od prehlade i da prolazi samo od sebe.
Zalfija, cajevi, inhalacije fizioloskim, imunocink, riblje perle i vit C svakodnevno pa cemo valjda pregurati.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2015 9:38:37   
Azra_
Nama zatvoren nos. Ne 100%, ali nije prohodan da bi mogao da diše lepo. Da ga inhaliram fiziološkim?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2015 10:49:18   
Rosita
Fizioloski koliko znam ne moze da skodi. Bio je pre neki dan clanak u politici koliko je ljudi boolesno i da antibiotici ne pomazu, treba da se prelezi ovo sto je sad aktuelno. Ja u nedelju nisam mogla da beknem. Zadanja ti dana nisam radila jer vidim da mora da se odlezi ,nema sile. Sad mi je bolje. Dobila sam bila uput za orl za eventualne inhalacije i otisla sam jutros, ali ona kaze prolazi to, nema potrebe. Prepisala mi neki narivent sprej za nos, prvi put cujem, a skupo/ 900 dinara, kaze da je dobar, mislim da necu kupovati.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.10.2015 9:04:24   
cockic
i cera se prehladaila prica kroz nos,ne curi joj ali pocela je da kaslje.pocela sam da je inhaliram zbog sina i laringitisa.i kaslje zrelo.ali ima t i vraca joj se.dajem joj i tonsilotren ne znam da li da je vodim kod dr. ili da cekam do sutra.mada danas nam je lakse da odemo do dezurnog pedijatra i muz je kuci,a sutra moram sa oboje do dz.a sinu je karton u drugom dz.tako da bi on samo setao sa nama do dz.sto bas i nije neka setnja.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.10.2015 20:37:00   
Azra_
Jao, jesen-zima! Cockic, kako ste? Bili kod dr?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.10.2015 20:43:53   
ishler
Moja cerka starija se prehladila pocelo sa curenjem nosa i skripanjem.Uvela sam inhalacije berodualom vec je bolje ne curi joj vise nos i bolje je vec posle dva dana.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 15:26:27   
cockic
Sin ok pulmikort delovao,ali tek 2 ml pulmikorta 1 ml ništa.sad iskasljava.a cera bogami dobila ab kao grlo crveno.reko odmah da krenem da dajem.pa sačekajte do sutra.a ako bi bilo gore trebala bi da idem kod nje i napravim šou.ništa ja joj uvedem ab.evo t joj je stala.ali ima jednu autu u ustima tj na usni.ona se pre neku dan tresnula u usnu i sad nece da jede.borim se sa svakom kašičicom od juče.stavljala joj propolis plače.danas moram uzeti lysobakt.ovako ne moze da ne jede danima.dva zalogaja i plače.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 15:28:30   
cockic
Aftu na donjoj usni.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 15:31:29   
cockic
Da je virus t ne bi stala od ab posle 24 h.mada i čim se vraća na 5-6 h to nema šanse da je virus.barem kod moje dece.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 15:39:01   
ivaMark
Luka vuce vec tri nedelje ne znam ni ja sta... Prvo tri dana temp 39,5 bez ikakvih simptoma, zatim osip po telu (nisu boginje, bili smo kod dr), odmah posle dijareja, pa ponovo temp sa slinama i suvim kasljem, isla je i do 40. Pio panklav, danas nedelju dana i on se nocas zapusi ponovo... Sutra radimo bris nosa i grla, nadam se nekom resenju user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 16:27:14   
Torbica
Foot, mouth and hand disease... Karakteristicno je po osipu. Virusno, proci ce.
A nekad bude osip ako se na virusnu infekciju daje antibiotik.
Bez krvne slike ne bi trebalo davati ab, bas zbog ovoga.

< Poruku je uredio Torbica -- 12.10.2015 16:28:20 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 16:34:01   
adulence
Ivka nam je donela slina i slina,bas sam na oprezu mali mi je ovaj moj decak a ima slina prolicno,Ivka mi nije bila prehladjena do 1.5god pa me ovaj mali bas brine...
Vec kad vidim torbicu ovde aamo da pitam,jel za sada dovolno dto mu propirem nos fizioloskim i izvlacim slinice i naravno dajem da siki vim pozeli?!

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 19:14:53   
cockic
ovaj put ceri nismo vadili ks,svaki put kad vadimo ks joj budu povecani granuliciti na osnovu cega joj dr da ab.sad osipa nema treci dan je danas.a jednom je imala osip bila pod ab vadjena ks pre uvodjenja ab isto granulociti povecati.to mi nije jasno ako su znak bakt. infekciije od cega osip.jedino od ab.ili granulociti nisu samo znak bakt. infekcije.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.10.2015 19:37:35   
madre
cockic, da sto pre ozdraviteuser posted image
drugari kako resavate problem zapusenog nosica koji potraje duze od 10 dana? nocu nema sanse da zaspi bez kapi za nos (samo tada ih i koristimo), a vec ih koristimo 10 dana! inace ne kaslje, u toku dana cistio nosic marisolom...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 0:05:54   
Azra_
To sa nosem se i nama desi nekad... Tako zaređa pa nikako da se očitavi i prodiše. Nekada pomogne inhalacija, nekada ni to...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:09:58   
Azra_
Kako beše inhalacija Pantenolom? Koliko ide? Nešto škripi iz grla, pa da mu dodam u fiziološki.

< Poruku je uredio Azra_ -- 13.10.2015 10:15:21 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:22:10   
Anoniman
Ja Uni, ima oko 22 kg stavim 3ml fizi, i 1, 5 pantenola..

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:31:28   
cockic
ja njima i dalje 2ml fiz 1ml pantenola.jedva i toliko sin hoce da se inhalira.evo sad smo samo na berodualu,pulmikort smo zavrsili.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:36:05   
Azra_
Ok. Hvala!
I nos mu je slinav, to sad kad krene da se sliva mislim da nam ne gine kašalj...user posted image Ni prvi ni zadnji put.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:39:31   
Anoniman
Nistauser posted image da brzo ozdravite, ja cim primetim da zaslinavi, ukljucim pantenol i fizioloski, i meni sam sada kada sam bila prehladjena u septembru, Torbi rece da mogu i trudnice.

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:48:12   
cockic
mozda je bolje to 3ml fiz 1,5ml pantenola.ali nema sanse da bi moji izdrzali toliko da se inhaliraju.traje i ovo dugo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:53:29   
Torbica
Adulence, , samo ukapavanje je korisno jer razmeksava sekret koji se nakuplja u gornjim partijama nosa, pa se lakse izduva - kad dete zna da izduva. Kad ne, izvlacimo ili ispiramo nos. Jedina prava mera je uklanjanje slina, jer su one pogodno tle za razvoj kojekakvih mikroorganizama. Sve radis odlicnooo! user posted image
Cockic,, moze biti da je kombinovana infekcija, granulociti su uvek znak bakterijske.
Madre,, nasa dr nije pristalica direktnog ukapavanja kapi u nos tako da to ne radimo. Inhaliramo Efedrinom - 5-6 kapi Efedrina (0.5 ili 1%) na 8h i propiramo nosic. Skromno cu da kazem da nemamo nikad problem zapusenog nosica koji nije resen na ovaj nacin.
Azra, Pantenol inhaliramo svim uzrastima 0.5ml i 1,5ml fizioloskog na 8h.

< Poruku je uredio Torbica -- 13.10.2015 10:54:22 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:56:00   
Sanjica26 RR
A cime inhaliramo dete kad cele noci kaslje suvo? Naime, Teodora je ovako ok. Ali tokom noci kao da je nesto iritira. Nisam pametna da li da je inhaliram.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.10.2015 10:57:29   
Anoniman
Torbi ja sam nju samo jednom dnevno ovako, valjda nisam pogresila?user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here