|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
22.5.2014 15:18:49   
Cakana84
Drage devojke, odgovori stizu uskoro. Za to vreme iskoristite priliku da postavite nova pitanja strucnjaku.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
22.5.2014 21:56:38   
nata11
Da li se ostro ziganje u jajnicima javlja pre ili nakon O?

_____________________________





(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:11:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

da li je moguće da dođe do oplodnje ukoliko levi jajnik izbaci jajnu ćeliju a ja nemam levi jajovod... šta se tada dešava...da li ga desni jajnik prihvati...




Odgovor: Nema razloga za brigu, proces sazrevanja jajnih ćelija se odvija u oba jajnika u sebi svojstvenom ritmu. Zrela jajna ćelija oslobođena iz desnog jajnika biće prihvaćena od strane jajovoda u kome može doći do oplodnje uz prisustvo spermatozoida.


Srdacan pozdrav
dr vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:14:09   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: 7marii

Kada je ciklus kraci,odnosno traje 21-23 dana,da li to obavezno znaci da je anovulatorni ili ne?



Odgovor: Za menstrualni ciklus koji dolazi na 21-23 dana nema razloga da mislite da je anovulacioni. Pogledajte tekst o BabyTime i na skali ćete videti kada treba da započnete testiranje ukoliko imate menstualni ciklus na 21 dan.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:17:47   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: milica93

Poštovana,
Prethodna menstruacija mi je izazvana inekcijama. Odmah nakon prestanka iste, Maybe Baby mi je pokazao ovulaciju. Da li je moguće da ovulacije bude odmah nakon prestanka menstruacije ili je veća verovatnoća da je MB reagovao na hormone koje sam dobila i pokazao ih kao plodne dane?
Ne znam kako da sada računam ciklus, obzirom da je prethodna izazvana, a ciklusi su mi inace 23-25 dana.

Hvala.



Odgovor: Pogledajte tekst na sajtu u kome možete videti više informacija o BebyTime i međuostalom skalu sa preporukom kada na osnovu dužine menstualnog cilkusa treba početi sa testiranjem. U vašem slučaju dan kada treba početi sa testiranjem je 7 dan od početka menstualnog krvarenja, testirate se svaki dan u isto vreme dok ne otkrijete ovulaciju tj.porast luteinizirajućeg hormona i pozitivan rezultat BabyTime testa za ovulaciju.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu milica93)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:20:24   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Doktor e imav spontan pred8 meseci trudnocata bese so IVF I od togas navamu nemam ovulacija soobiram dokumenti se spremam pak poleka za drugo IVF no od ovulacija nisto na 13 den lh I. Estradiol se nizki



Odgovor: Specifična situacija koja zahteva praćenje i kontrolu od strane nadležnog lekara.


Srdacan Pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:22:00   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

DA LI JEDNOG MESECA OVULACIJA BUDE IZ LEVOG JAJNIKA A SLEDEĆEG IZ DESNOG ILI NEMA PRAVILA



Odgovor: U jednom menstrualnom ciklusu prolaskom kroz više faza sazrevanja oslobađa se jedna zrela jajna ćelija. S obziorom da se žene rađaju sa po 200.000-400.000 prvobitnih meškova u kojima se nalaze jajne ćelije po jajniku, ciklus sazrevanja jajne ćelije i ovulacija se najčešće dešava neizmenično iz oba jajnika, ali nema pravila kada će koji jajnik osloboditi zrelu jajnu ćeliju.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:25:51   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: glukica

Kada je najbolje imati odnose od trenutka kada trakica za ovulaciju bude pozitivna?



Odgovor: Kada BabyTime pokaže ovulaciju znači da imate zrelu jajnu ćeliju spremnu za oplodnju. Jajna ćelija ima životni vek do 24h a spermatozoidi do 76h što znači da treba da je sačekaju i da iskoristite pravi momenat za oplodnju. Iz tih razloga sa praćenjem ovulacije BabyTime testovima počinjete 2 dana pred očekivanu ovulaciju kako bi ispratili ovulaciju i planirali odnos.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:27:57   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11

Zasto dolazi do toga da folikul 10-11 dc (pored redovnih cisklusa od 28 dana) naraste do 26 mm?



Odgovor: U normalnom ovulatornom ciklusu, jedan folikul postane dominantan i sazreva pod uticajem hormona. Dominantni folikul raste i dostiže veličinu od 18-24mm pre ovulacije.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:30:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dzzu

Poštovanje. Imala bih dva pitanja. Dešava mi se da u toku ovulaciju, kada mi je sluz količinski najveća i izgleda kao belance da se u njoj nađe i, kao malo krvi(samo prožeta njome).? Da li zbog toga treba da se zabrinem ili ne? I drugo pitanje. Svaki mesec ima tu, tkz plodnu sluz i bol u grudima i žiganje u jajnicima, a kada nakon toga odem na uz, kao da nije bilo ovulacije odnosno nema onog žutog tela. Možda ovilacije stvarno i nije bilo ili je bila ali da su folikuli popucali a da nisu bili dovoljno kvalitetni. Hvala unapred na odgovorima....



Odgovor: Po svemu sudeći nemate razloga za brigu. Predlažem Vam da na osnovu dužine ciklusa počnete sa praćenjem ovulacije pomoću testa za ovulaciju BabyTime. Ukoliko se i posle 3-6 meseci ponove ciklusi bez ovulacije, predlažem da se obratite izabranom lekaru.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.5.2014 14:35:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: serpica

Ako menstruacija traje 7 dana,kako je moguce imati ovulaciju 7. ili 8. dana ciklusa? Tj odmah nakon prestanka krvarenja?


Postovana,

Ovulacija se u najvećem broju žena dešava 14 dana pred sledeću menstuaciju, nije u vezana za dužinu krvarenja već za period između dva ciklusa. U slučaju da ciklus dobijate na 21-22 dana ovulacija se dešava 7-8 dana od početka menstualnog krvarenja

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic



Postovana doktorka moji ciklusi su redovni na 28,29 dana,znam da je ovulacija 14.dana ciklusa,ali u mom slucaju izgleda nije tako.Naime ne znam tacno kad mi je ovulacija ali znam kad sam imala odnose a isto tako znam i da spermatozoidi zive do 76h.pa mi je neverovatno da ako mi je ovulacija bila 14.dana a ja imala odnose 8 dana ciklusa da oni prezive eto punih 6 dana.user posted image a sva tri puta sam tako ostala trudna.
Hvala puno na odgovoru.




Odgovor: Kod najvećeg broja žena ovulacija se odigrava oko 14 dana pre očekivane menstruacije, kod ostalih postoje manja ili veća odstupanja u vremenu javljanja ovulacije. Očigledno kod Vas ovulacija nastane nešto ranije, zato se savetuje da praćenje ovulacije počinje 2-3 dana pre nego što se očekuje.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
24.5.2014 11:53:09   
gogili75
Da li je moguće ukoliko su mi ciklusi redovni, na 28 dan, da mi je ovulacija oko 18dc

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
24.5.2014 23:51:51   
zece
Imav problemi so hipofizata visok prl I tsh visok I pijam eutirox I bromergon
no pred IVF bea ok 'ovie hormoni Od terapijata sto ja primam. A sega ova nizok lh I estradiol dali so terapijata za IVF sto ja davaat ke se sredata I ovie hormoni

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
25.5.2014 0:48:37   
Anoniman
Postovana,
u poslednje vreme primecujem manjak cervukalne sluzi sto rezultira neprijatnim odnosima a nema trudnoce (naravno).
Koliko to utice na pozitivu trudnocu i sta ciniti?

(odgovor članu zece)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
27.5.2014 13:49:48   
Cakana84
Devojke, iskoristite priliku da postavite pitanje strucnjaku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
27.5.2014 19:00:59   
amelia
Postovani ja po prvi put radila test za utvrdzivanje ovulacije i bilo je ovako 20 dc samo jedna crta 21 dc bleda skroz jedva vidljiva crta 22 dc iste crte pozitivan 23 dc cak testna linija jaca od conrolne medzutim negde sam procitala da ne treba raditi test sa prvim jutarnjim urinom a ja sam sve radila tako i naravno nisam imala mira pa sam sad upravo uradila jos jedan test i videla ponovo 2 crte istog intenziteta dali to znaci i da su predhodno ovi testovi tacni za koliko bih trebala ocekivati O od prilike jer i juce je test bio pozitivan? Hvala vam unapred na odgovoruuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
29.5.2014 14:33:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li se ostro ziganje u jajnicima javlja pre ili nakon O?



Odgovor: Oštro žiganje u predelu jajnika se može javiti u sredini menstrualnog ciklusa, tokom ovulacije.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
29.5.2014 14:35:05   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

Da li je moguće ukoliko su mi ciklusi redovni, na 28 dan, da mi je ovulacija oko 18dc



Odgovor: Kod najvećeg broja žena ovulacija se odigrava oko 14 dana pre očekivane menstruacije, kod ostalih postoje manja ili veća odstupanja u vremenu javljanja ovulacije. BabyTime test za ovulaciju može Vam pomoći da ispratite ovulaciju.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
29.5.2014 14:37:46   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Postovana,
u poslednje vreme primecujem manjak cervukalne sluzi sto rezultira neprijatnim odnosima a nema trudnoce (naravno).
Koliko to utice na pozitivu trudnocu i sta ciniti?




Odgovor:Pod dejstvom hormona tokom ciklusa stvara se i menja cervikalna sluz. U sredini ciklusa pred ovulaciju žlezde pojačano luče sluz koja postaje bistra, providna i veoma rastegljiva. Ovakva sluz olakšava ushodno kretanje spermastozoida na putu ka jajnoj ćeliji.
Smanjeno lučenej sluzi može biti prouzrokovano hormonskim poremećajem, infekcijom ili smanjenim unosom hrane. Ukoliko problem traje, obratite se nadležnom lekaru kako bi utvrdili uzrok i dobili adekvatnu terapiju/savet.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
29.5.2014 14:39:28   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: amelia

Postovani ja po prvi put radila test za utvrdzivanje ovulacije i bilo je ovako 20 dc samo jedna crta 21 dc bleda skroz jedva vidljiva crta 22 dc iste crte pozitivan 23 dc cak testna linija jaca od conrolne medzutim negde sam procitala da ne treba raditi test sa prvim jutarnjim urinom a ja sam sve radila tako i naravno nisam imala mira pa sam sad upravo uradila jos jedan test i videla ponovo 2 crte istog intenziteta dali to znaci i da su predhodno ovi testovi tacni za koliko bih trebala ocekivati O od prilike jer i juce je test bio pozitivan? Hvala vam unapred na odgovoruuser posted image



Odgovor: Za praćenje ovulacije se ne koristi prvi jutarnji urin, urin se uzima između 10 i 20h, preporuka posle 12h. Dok pratite ovulaciju pomoću BabyTime testa za ovulaciju preporuka je da urin uzimate svakog dana u isto vreme i 2h pred testiranja treba smanjiti unos tečnosti. Kada na test pločici uočite da su C(kontrolna) i T (test) linija istog intenziteta boje ili je T linija tamnija od kontrolne, do ovulacije će najverovatnije doći u narednih 24-48h. Ukoliko želite trudnoću najbolje vreme za odnos je posle 24h, ali pre 48h.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
29.5.2014 17:29:17   
gogili75
koliko dugo spermatozoidi mogu da prežive u telu žene..da li je najbolje imati odnese svaki drugi dan za vrema O ili svaki dan...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
4.6.2014 16:18:06   
Cakana84
Drage moje, iskoristite priliku, pitajte doktora sve sto vas zanima na ovu temu.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
9.6.2014 12:06:41   
Cakana84
Evo konacno spiska srecnih dobitnica:user posted image user posted image

1. nata11 287 objava
2. serpica 127 objava
3. 7marii 76 objava
4. amelia 51 objava
5. Maraj 41 objava

Zelimo da nas uskoro obradujete lepim vestima. user posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
9.6.2014 12:18:12   
Cakana84
Molim vas da mi posaljete na pp podatke (ime i prezime, adresa, broj telefona).
Hvala

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
9.6.2014 12:31:41   
nata11
Hvala RR user posted image

_____________________________





(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here