|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.4.2016 11:54:46   
misika
Skuvala sam sinoc soda bikarbonu pa namazem izmedju podoja.. Pratim i njena usta pa cu videti..

Kaze doktorica da verovatno nije nista nego da se razradjuju grudi, da ne brinem dokle god nema ranica, grudvica, crvenila i temperature.. user posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.4.2016 11:56:29   
vonavoj
Kako hoces..daktanol gel nije stetan..ni za tebe ni za bebu..

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
19.4.2016 20:49:40   
Valerie

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Val da sam ja na tvom mjestu, nudila bih joj prvo iz te praznije, pa tek onda punu. Obje po podoju dok ne povratiš mlijeko. Sigurno će se malo buniti u početku. A kasnije bih nudila jedan podoj jednu, jedan podoj drugu, s tim da bih tu jednu ako bi nastavila da se puni bržim tempom, izmlazavala po malo, da popusti napetost do "njenog reda" user posted image . Na taj način bi prestala da se puni tako jako, a ti bi imala zalihe mlijeka ako ti zatreba kad budeš uvodila hranu, ako budeš morala da je ostaviš ponekad nekome na čuvanje i td. user posted image



uspela sam da je ponovo pokrenem, bas sam zadovoljna! nije bilo lako i brzo, i opet nema kao u drugoj, ali joj npr. dvaput dnevno bude pun obrok, to je velika sreca! hvala vam drage na podrsci, ja bih sama verovatno odustala kao prvi put user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 10:53:13   
pipi_coco
Opet ja ovdje user posted image

Imala sam u ponedeljak zastoj mlijeka tj pocetak mastitisa u desnoj dojci ( uvecala se dojka do ogromnih proporcija u odnosu na desnu, zacrvenila se sa strane, imala temperaturu 38.8 i tako) stavljala hladne obloge, kupus, tople pred podoj i izmlazanje, masirala, beban dojio, nutkala ga stalno desnom izmlazala i sve što treba i smirilo se do utorka ujutro i kao ok je.....Ali primjetila sam da mu iz lijeve brže krene mlijeko i da se ona ( cini mi se bolje i brže prazni), al ajd rekoh sad cemo malo forsirati desnu i izmlazat cu je da se i na njoj bolje razrade kanali.

Evo jutros se probudila desna dojka mi je opet ooogromna, ali ovaj put nema crvenila, temperature, ni jednu grudvu ili cvor nisam napipala, ali osjetim da je puna mlijeka i ponavljam ooogromna je. Nudila mu je da sisa, ali nikako da mu krene mlijeko pa se unervozio sav, elem dadnem mu lijevu da se narucka i uspavam ga nekako, onda navalim na izmlazanje, dok sam navukla 30 ml on se probudio, dadnem mu to da popije i još ga stavim da i on malo sisa( ovaj put ide mljieko) i on lijepo zaspi, a ja opet vidim d je ova desna veca od lijeve.....nije više tako ogromna ali je veca, vidi se prostim okom.....opet uzmem pumpicu izvucem možda još 5 ml i nece ni kap više da kreneuser posted image

Ne znam šta više da radim više s njom, ne znam šta cu sa sobom user posted image

Nigdje na internetu nisam našla nikakav slican problem, pomagajte user posted image

P.S. Inace imam malo vece grudi, sad su se uduplale, a ova "bolesna" se kvadrirala jbt, i gravitacija ej vuce dole, pa mi je teška ko olovo :( kad hodam baš mi smeta.

< Poruku je uredio pipi_coco -- 22.4.2016 10:55:58 >


_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:09:18   
BubaBubica
Mleko se povećalo u toj dojci jer ste forsirali tu dojku pa se stvara više mleka user posted image ništa strašno, ako neće da ide mleko sa pumpicom (kao meni što nije htelo) idi pod topao tuš, tuširaj se toplom vodom pa pod tušem uzmi pumpicu i pumpaj. Ja sam radila tako da sam sela u kadu, između kolena zaglavila tuš koji sam uperila u dojku i pumpala. Mleko je išlo ko ludo, i obavezno opuštanje svakog mišića na telu i duboko disanje. Tako isprazni dojku do kraja, mleko slobodno prospi u kadu, posle toga hladan oblog na siku i nastaviti isti tempo dojenja kao do sada bez izmalazavanja posle podoja. Kod mene je ovo ama baš svaki put upalilo i izbegla mastitis. Jednom sam primala inekcije i posle toga uvek se spasila na ovaj način. user posted image

< Poruku je uredio BubaBubica -- 22.4.2016 11:11:24 >

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:23:13   
pipi_coco
Stavim ja Bubi topli oblog ( tetra pelenu pod vrelu vodu, pa iscjedim i zamotam oko dojke pa cim se pocne hladiti još jednom je pod vrelu vodu uvalim) prije svakog izmlazanja, stavljala sam i prije podoja da mu brže krene mlijekce.....

A moguce da se u desnoj povecala produkcija....ali kako to sada da izbalansiram da ne hodam okolo ko atrakcija iz cirkusa user posted image

Šalu na stranu, stvarno se brinem i ovo mi je pravi problem user posted image Bojim se da cu ovako zapostaviti lijevu pa napraviti i tu problem jooooj

Pokušat cu poslije i pod tušem da izmuzem, sada smo sami kuci nas dvoje, pa se ne usdjujem da ga ostavim dok se ja tamo banjam.

Ovo sam samo jutros uzela da izmlazam nakon podoja samo da se malo smanji i da popusti težina....i smamnjila se malo jest, ali još nije dovoljnouser posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:34:26   
Zemunka85
Pipi, ja sam jednu vecu-drugu manju furala dve i po godine :D. Moja L je oduvek sikila skoro samo na desnoj...mislim da sam je spontano ja tako vise stavljala da mi leva ruka bude slobodna, jer sam levoruka. Sem estetskog, nismo imali problema. Dve i po god prelepog iskustva i dobrog napredovanja :D>

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:45:54   
BubaBubica
Ma previše mleka se nakupilo u toj dojci, meni ti saveti izmalaj se samo da popusti nisu pomagali, ja izmlazam, popusti i to traje samo nekih 10 minuta, posle opet ista situacija. Pa ono izmlazanje po malo u nedogled samo mi je povećavalo količinu mleka, ovako sam izmlazala svo mleko kkoliko je išlo, dojka je ostala bukvalno prazna, splasla, i nastavila da dojim kao i do sad, jednostavn samo sam izbacila tu problematičnu količinu. Meni ovako obloge ''na suvo'' nisu pomagale, jedino ovo, cela pod što topliji tuš i nema problema. Verujem da ti je problem da ga ostaviš samog, probaj ga u kolica ako imate veće kupatilo, temp, može naići vrlo brzo, to sam iskusila nekoliko puta.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:47:03   
pipi_coco
A meni valjda bilo lakše da mi je desna ruka slobodna pa sam ga stavljala više na lijevu i lijepo je razradio sebi user posted image
I nje ti smetalo fizicki, mislim ta razlika?
Estetika manje više ali ja baš osjcam kad hodam da mi smeta, nekako mi najlakše da je nosim u ruci, teška mi baš user posted image ....Pa i kada sjedim nekako se razlije sva, smeta mi pod pazuhom.

A i pošto je na njoj osjetno sporiji refleks otupuštanja mlijeka, stalno sam od strahu od novog zastoja mlijeka, jer imam osjecaj da lijevu bolje isprazni,a u ovoj desnoj ko da uvijek nešto ima,pa se stvori još pa belaj nastane, uh.

EDIT: Ma kupatilo nam je minijaturno baš, a evo ocekujem i da se beba probudi svakog trena....

< Poruku je uredio pipi_coco -- 22.4.2016 11:49:43 >


_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 11:54:36   
BubaBubica
I moja je volela jednu dojku više i lakše je išlo mleko iz nje, zato mi je ova druga i pravila uvek problem kao i tebi user posted image i meni je nekako bilo udobnije na onoj strani gde je ona više volela da sisa pa je možda i dodatno moja napetost na neudobnijoj strani doprinela da mleko sporije teče, jer to baš ume da utiče na tok mleka, napetost majke.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 12:00:01   
vonavoj
pipi,probaj da ugrejes pre podoja tu dojku i da je malo rucno izmasiras i izmuzes pre pocetka podoja, ja sam tako..moja leva je bila duplo veca i sporije je mleko islo...

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 14:56:57   
choopa choops
Pipi, valjda se javi NM pa ti kaže tačno kako bi trebala, ali ja bih na tvome mjestu prije podoja pumpicom izvukla malo mlijeko, čisto da navučeš i da krene mlijeko, znači ne previše, pa onda dala bebi da sisa iz te dojke. I to ne do kraja, nego recimo pola podoja (zavisi koliko vam inače traje podoj), a onda bi ostatak dala i iz druge. Zato da se ne bi napravio problem u drugoj. Tako dok se malo ne izreguliše ponuda i potražnja, a onda se opet vratila na jednu po podoju. Sada savjetuju samo jednu dojku po podoju, i ja jesam tako radila sa svo troje, ali znam iks žena koje davaju obje i bebice im isto odlično napreduju. Bitno je samo da nema upala i da seu i beba i mama zadovoljne :-)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 15:19:00   
pipi_coco
I ja se nadam da ce se NM javiti, ona sigurno ima najviše informacija o dojenju i problemima sa dojenjem.

Von upravo to i radim gledam da je zagrijem prije podoja da se krvni sudovi i kanalici rašire pa da prije potece mlijeko( a nekad se ranije probudi pa onda vriska citava dok ja pokušavam da zagrijem, pa brzo odustanem i samo mu je dadnem) Jesi li ti na taj nacin uspjela da rješiš problem? Moožda treba vremena da se ova vrati u normalu, možda ne može za jedan dan....pojma nemam.

Chopa to sam uradila maloprije ( malo zagrijela i malo izmuzla) i onda dala bebi da doji, i dojio je nekih 25 minuta i zaspao...eh sad ona nije više tvrda ( mada nije ni jutros bila nešto posebno tvrda) znaci prilcno je mekana ali je i dalje velika....otišla je negdje pod pazuh se raširila...ne boli me ali mi ta njena velicina stvara nekakav neugodan osjecaj težine, eto ne znam kako bih to opisala...nije bol više je nugoda

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.4.2016 22:09:00   
Kata90

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pipi, valjda se javi NM pa ti kaže tačno kako bi trebala, ali ja bih na tvome mjestu prije podoja pumpicom izvukla malo mlijeko, čisto da navučeš i da krene mlijeko, znači ne previše, pa onda dala bebi da sisa iz te dojke. I to ne do kraja, nego recimo pola podoja (zavisi koliko vam inače traje podoj), a onda bi ostatak dala i iz druge. Zato da se ne bi napravio problem u drugoj. Tako dok se malo ne izreguliše ponuda i potražnja, a onda se opet vratila na jednu po podoju. Sada savjetuju samo jednu dojku po podoju, i ja jesam tako radila sa svo troje, ali znam iks žena koje davaju obje i bebice im isto odlično napreduju. Bitno je samo da nema upala i da seu i beba i mama zadovoljne :-)




Pipi Choopa je upravu.poslusaj je........i ja sam isto tako radila na pocetku........
jednostavno moras tako,bolje da sisa kad vec imas mleka.
Znaci kod svakog podoja.jedna sisa,i tako izmenicno.
Videces kad krene,samo ce ti teci mleko.......nece biti zastoja.

















_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.5.2016 17:36:33   
Anck Su Nmaun
Ja ga dojim iz obe, naravno sledeci podoj pocinjem s onom s kojom smo prethodni zavrsili, jer ako bih preskocila jedan podoj jednu dojku sva se skameni i jako me boli. Kasnije kad se sve izregulise i grudi ne budu vise bolne mozda moze samo iz jedne...neznam ja sam uvek dojila iz obe.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.5.2016 7:41:04   
Petkovici
Zene, opet ja :) Bebac od 2,5 meseca nece
L da sisa nigde van kuce. Pocne da se ljuti, pa da place i na kraju upadne u takvu histeriju da ne mogu da je smirim i stavim na dojku nikako. Moram da je naviknem da jede na raznim mestima, posto za 20 dana idemo na more, a ne mozemo da ponesemo kucu sa sobom :) Je l imala neka ovaj problem i kako je resila? Hvala

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.5.2016 8:08:08   
Mala Elena
Uh ne znam... meni obavezno trazi kada sam u haljini ili majici koja nema v izrez pa moram da je podignem odozdo a to ne ide zar ne ?user posted image

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.5.2016 8:40:28   
serpica

IZVORNA PORUKA: Petkovici

Zene, opet ja :) Bebac od 2,5 meseca nece
L da sisa nigde van kuce. Pocne da se ljuti, pa da place i na kraju upadne u takvu histeriju da ne mogu da je smirim i stavim na dojku nikako. Moram da je naviknem da jede na raznim mestima, posto za 20 dana idemo na more, a ne mozemo da ponesemo kucu sa sobom :) Je l imala neka ovaj problem i kako je resila? Hvala




Verovatno trazi mir i tisinu u poznatoj sredini,a mozda si i ti napeta prilikom dojenja van kuce pa ona to oseti..za poceetka probajte da budete negde u blizini kuce,ispred,u dvoristu,budi smirena,polako,ja sam recimo hodala i dojila u pocetku jer nije htela da sedim,tako smo setale dok je ona sisala. Probaj,mozda upali.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.5.2016 9:28:41   
Petkovici
Gde mogu da hodam i da dojim, kad ovaj moj tenkic ima 7kg i 63cm :) Jedva je i sedeci spakujem uz sebe :)

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.5.2016 11:23:55   
serpica

IZVORNA PORUKA: Petkovici

Gde mogu da hodam i da dojim, kad ovaj moj tenkic ima 7kg i 63cm :) Jedva je i sedeci spakujem uz sebe :)




Moja saad ima skoro 11kg pa opet hodam i dojim kad prigusti,evo nocima ne spava i to nam je jedini nacin da zaspi na sisi hodajuci..ne pitaj kako sam...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
29.5.2016 13:22:38   
Anarunika
MOja Živa izvodi akrobacije dok sisa ,to je opšti haos i smejurija.Bukvalno dubi na glavi, skače, pa skoči sa fotelje i sisa stojeći i kad završi kaže mi "a" (hvala) mahne mi i ode. Hit!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.6.2016 10:39:54   
IvanaSK RR
Od nocas imam bol u desnoj dojci. Ne boli bas nesto mnogo, ali je neki neprijatan osecaj. Nemam nikakvih grudvica, ni crvenila. Bolucka i dok dojim i kad se izmuzam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.6.2016 17:18:54   
Maraj
Ivana probaj da se istusiras toplijom vodom

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.6.2016 17:35:51   
Mala Elena
Ivana jel te boli bradavica? Mene da zadnjih dana ali zato sto je tegli...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.6.2016 17:43:13   
World
Ja sam u takvim situacijama pod tusem masirala i izmuzala (znam da je izmlazanje, ali mi se ne svidja ta rijecuser posted image ), a nekad nakon toga stavljala kupus i svinsjku mast, samo ne na bradavice.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here