|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 21:00:16   
dejana007
hm vez veza i vezica ces tesko uspeti , bas tesko. ali guraj napred i sto je najvaznije nema straha. videces. il ja bila kukavica il niko, al kad mi puko vodenjak takvu snagu dobila da mogla da poletim. znas to je to, ides zbog bebe, ti i bol postajete nebitni. a posto mi muz radi u klinickom bilo mi glupo da vristim pa jadna samo se stiskala i pricala gluposti sa babicama cisto da zaboravim bol. I zacas pšroslo vreme. srecom nijedna se nije poradjala sa mnom pa kao prvorotka nisam morala da gledam sta me ceka :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Iskustva u GAK NIS
30.12.2011 18:49:31   
milenka85
Dejana, daj Bože da prodjem kao ti pa da mi epiduralna ne bude ni potrebna... user posted image  

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Iskustva u GAK NIS
31.12.2011 23:21:27   
dejana007
evo ja ti zelim u novoj 2012 da prodjes bolje nego ja na porodjaju! i jedva cekam da nam ispises utiske :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.1.2012 16:31:20   
faraonka
i ja cu ovde pisati o utiscima, mada nadam se najboljem, za sad sve dobro ide :) veliki pozdarv sugradjankama! user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.1.2012 16:06:22   
milenka85
Hvala Dejana!!! Lepšu želju mi nisi mogla poželeti... user posted image I ja to isto želim svim trudnicama na forumu!!! Ja sledeće nedelje ulazim u 9.mesec i čekam user posted image Azra nema te kako si? Tebi se baš približilo...user posted image

(odgovor članu faraonka)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.1.2012 16:20:51   
ikacc
I ja se plasila, bio je prvi porodjaj, sada oktobra, ali nisam nikada pomislila na epidural, smatram da to jedna zena moze da izdrzi za svoje dete, i da i nije bas preporucjiv epidural... pa sad , kako ko zeli.. neko se hvali, neko zali, neko ima posledice, neko nema. U sustini, porodjaj je nesto najnormalnije sto je priroda dala, tako da smatram da treba svaka zena to osetiti i iskusiti....

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.1.2012 16:22:06   
ikacc
Azra.. jel ti bese janura ocekujes?????? Da ti pozeli puno srece , i samo hrabro, naravno, to zelim svim ostalim buducim mamama... user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.1.2012 16:23:20   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: milenka85

Hvala Dejana!!! Lepšu želju mi nisi mogla poželeti... user posted image I ja to isto želim svim trudnicama na forumu!!! Ja sledeće nedelje ulazim u 9.mesec i čekam user posted image Azra nema te kako si? Tebi se baš približilo...user posted image


Ako ne gresim Azra se vec porodila user posted image (pogledaj nove teme)

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Iskustva u GAK NIS
6.1.2012 15:50:13   
milenka85
Jeste??? user posted image user posted image user posted image E baš lepo,nadam se da je fino prošla na porodjaju... Azra, javi nam se sa utiscima kada budeš našla malo vremena... user posted image A ja sam danas kupila spavaćicu i poneću je, pa šta bude. Torba još uvek nije spakovana,ali se stvari polako prikupljaju... user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Iskustva u GAK NIS
13.1.2012 14:58:07   
milenka85
Buduća mama gde si??? user posted image Kada je tebi termin, čini mi se da si rekla početkom februara? Meni je 10. Kako si??? user posted image

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.1.2012 22:42:27   
Azra_
Buduce mame, kao sto ste mogle da procitate , ja sam se porodila. Beba malo pozurila, ali dobro. Jos uvek se oporavljam i uhodavam, pa ne stizem da pisem.
Generalno, porodjaj prosao bas brzo, ali sam se unutra jako pocepala, kaze dr takvo mi je tkivo, pa sam morala na usivanje pod totalnom anestezijom, izgubila dosta krvi, pa transfuzija, itd. Generalno, lakse mi je pao sam porodjaj nego ovajs sada oporavak. Epidural nisam dobila, sve je bilo iznenada i brzo.
Sto se osoblja tice, nemam vece zamerke. Nisam ocekivala skoro pa nikakvu pomoc od njih, tako je uglavnom i bilo, ali nisu bile neljubazne, ili nesto posebno namrgodjene.Ranu same obradjujete, a niko vam to i ne kaze kako treba. Nama su to u skolici u dz objasnili, a u porodilistu niko nije ni spomenuo.
Dakle, dobro se informisite, opremite i nece biti problema.
Ja sam imala svoju spavacicu, ali je nisam oblacila, niti sam videla da je neko nosio svoju. Ne bih prezivela bez vlaznih maramica za wc solju! Tesko je sa ranom lepo se namestiti, a jos da cucis nad soljom, nikako...
Toliko za sada...jedva i ovo napisah. Nadam se da cu uskoro moci punom snagom da ucestvujem u forumu, pa se cujemo.

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Iskustva u GAK NIS
15.1.2012 20:35:14   
dejana007
ih azra, nisam znala user posted image
odmori (koliko mozes pored bebe).. sve ce se zaboraviti...

nikako da nadjem temu, pa cu ti ovako cestitati i neka ti je bebac ziv i zdrav!!!!

sto se tice vlaznih maramica za WC zaboravila da napisem vaznu stvar - ponesite 100% alkohol i vatu pa time brisite daske u kupatilu. ja tako radila, bila na patologiji trudnoce 3 nedelje a pred sam porodjaj VS bila grupa II user posted image

< Poruku je uredio dejana007 -- 15.1.2012 20:48:10 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 11:51:28   
Svetnik
Azra,pozdrav tebi i svim buducim mamama i onima koje to vec jesu na forumu!Nakon citanja iskustava (nazalost uglavnom negativnih) na forumu resih da se "uclanim" i pripremim koliko je to moguce na ono sto me ceka kroz savete vas koje ste to iskustvo prosle.Ja sam u 18.-toj nedelji trudnoce i do sada,hvala Bogu,nisam imala nikakvih poteskoca.Inace,ovo mi je prva trudnoca.Trudnocu vodim u dispanzeru duvanske industrije kod doktorke Simone Dasic i za nju kao i za obe sestre imam samo reci hvale,zaista.Zao mi je sto ne mogu kod nje da se porodim i ne znam kada bi i kom doktoru trebalo da se javim u GAK-u.Da li skola za trudnice postoji samo u DZ?Svaki savet je dobrodosao!Hvala unapred!

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 14:36:50   
Azra_
U DZ imas skolicu. Krece negde od 7.meseca. Imas casove jednom nedeljno, a termini su od 11h ili od 18h.

(odgovor članu Svetnik)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 15:01:54   
Svetnik
IZVORNA PORUKA: Azra_

U DZ imas skolicu. Krece negde od 7.meseca. Imas casove jednom nedeljno, a termini su od 11h ili od 18h.

Hvala ti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 15:25:40   
Svetnik
Da li ste htele da znate pol deteta?Ja sam htela,ali bebica je bila sklupcana i mirna,pa nam nije dala da vidimo.UZ mi je radjen preko stomaka i,iskreno,ni ja ni tata nismo videli bas jasno.Prethodni UZ mi je radjen vaginalno i bas sam jasno videla sve,bila sam tada u 13.-oj nedelji,bebica je bila bas aktivna,non-stop se pomerala,i na poslednjem UZ sam se malo razocarala jer sam ocekivala da ce se jasnije videti beba i da cemo saznati pol.Naravno da nam je svejedno i da nam je najvaznije da sve bude dobro,da i beba i ja budemo uredu.Doktorka nam je rekla da cemo sledeci put saznati,a da ce svaki sledeci UZ biti radjen preko stomaka,da se u odmakloj trudnoci ne radi UZ vaginalno.

(odgovor članu Svetnik)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 15:29:18   
Svetnik
Ne snalazim se najbolje na forumu oko postavljanja pitanja/odgovora,pa mi ne zamerite.user posted image

(odgovor članu Svetnik)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 18:54:50   
Svetnik
Da li je u GAK-u u Nisu dozvoljeno prisustvo oca na porodjaju?


< Poruku je uredio Svetnik -- 20.1.2012 19:06:05 >

(odgovor članu Svetnik)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Iskustva u GAK NIS
20.1.2012 22:07:32   
Azra_
Za sada ocevima nije dozvoljeno prisustvo na porodjaju.

(odgovor članu Svetnik)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.1.2012 23:40:39   
Jelena80
Pozdrav drage sugradjanke.
Ja sam 7. mesec, 30-ta nedelja, i mogu da kazem da me vec polako hvata panika oko porodjaja.
Trudnocu vodim u Zeleznisckoj kod dr. Nese, i za sada je sve islo super.
Termin mi je 4. aprila, pa polako pocinjem sa pripremama.
Za neki dan krecem i u skolicu, pa ce to valjda malo daa mi pomogne i da me ohrabri. Citam vasa iskustva ovde i izgleda da nema pravila, kako se kome zalomi.U svakom slucaju mnogo ce mi znaciti ono sto citam ovde, trudicu se da i ja budem azurna na forumu, pa mozda i to nekome pomogne.


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.1.2012 11:17:22   
dejana007
Dobrodosla jelena!!! Drzimo ti palceve!!! user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.1.2012 20:13:24   
Jelena80
Hvala puno! Nadam se da cemo se lepo druziti!!user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.1.2012 23:03:28   
Azra_
Dobrodosla Jelena. Uzivaj u ostatku trudnoce. Informisi se o svemu dok imas vremena, posle bude obaveza preko glave. Preporuka svim mama je da iscitaju deo foruma o dojenju i da probaju da zapamte sto vise stvari.

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2012 19:43:52   
faraonka
svi smo ovde u istom sosu user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2012 14:37:31   
milenka85
Naravno da jesmo, samo  je neko bliže a neko dalje krajnjem cilju... Ja sam se baš približila a volela bih da nisam, nekako imam utisak da uopšte nisam spremna za sve ono od čega me dele 2 nedelje u najboljem slučaju...user posted image   Žene, što se rane tiče-čime je obradjujemo? Da li u famoznu torbu treba da spakujem neki jod ili sl.? 

(odgovor članu faraonka)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here