|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2012 15:25:58   
ikacc
Milenka, ja kada sam se porodila oktobra rane nisu obradjivali, samo se tusirate pre vizite. A kod kuce sam koristila jod.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2012 15:28:12   
ikacc
IZVORNA PORUKA: Azra_

Dobrodosla Jelena. Uzivaj u ostatku trudnoce. Informisi se o svemu dok imas vremena, posle bude obaveza preko glave. Preporuka svim mama je da iscitaju deo foruma o dojenju i da probaju da zapamte sto vise stvari.
 
Slazem se sa Azrom... nije da necemo da pisemo , ali stvarno ima puno obaveza oko male beb, jos teze je onima koji su sami sa bebama, a pogotovo je najteze mamama....


_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2012 20:32:48   
Jelena80
Naravno. Vec sam se bacila u iscitavanje. :)

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2012 23:13:35   
Azra_
Sto se obrade rane tice u porodilistu vam niko nista o tome nece reci. Ja sam o tome jedino cula u skolici u DZ i koristilo mi je. Ponesite sprej Oktanisept i nakon tusiranja poprskajte na ranu , prosusite malo i onda ulozak. Prskajte dva-tri puta u toku dana. Nije los ni Rivanol, njega nakapljete po ulosku, prijatno hladi. Rana bi trebalo da bude cista i suva, pa je luftiranje preporucljivo.

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Iskustva u GAK NIS
31.1.2012 18:44:57   
milenka85
Hvala žene na informacijama. Predpostavila sam da nam tamo neće ništa reći zato i pitam HVALA!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Iskustva u GAK NIS
11.2.2012 19:32:18   
serpica
Ja sam novi clan na forumu iako imam visegodisnje iskustvo mame tek sad vam se javljam.Moj prvi porodjaj bio je pre sedam godina,i nosim jako losa iskustva.Naime doktorka prijateljica koja me nije pogledala na UZ pri prijemu pokusavala je da me porodi prirodnim putem skoro 24h uz pomoc svih mogucih sredstava ( tu mislim na cimanje glave i gomilu ruznih reci upucenih meni ) da bi na kraju izgubila svest i zavrsila na operacionom stolu.Beba je jedva prezivela a i ja sa njom jer je moj pupcanik bio dugacak vise od normalnog,beba je bila umotana i bez kiseonika.Posle 17 dana u porodilistu i godinu dana u zavodu za mentalno zdravlje dece moja devojcica je dobro."Doktorka" koju je sam Bog sacuvao je lala ignjatovic i to je sve sto cu da kazem o njoj...( u otpusnoj listi napisala je da mi je vodenjak pukao u kucnim uslovima dve nedelje pre termina i da je usled nedostatka plodove vode uradjen hitan carski rez....gnusna laz da bi se opravdali ukoliko bi se nesto desilo detetu )
Drugu trudnocu,nakon tri godine vodila sam od prvog dana kod doktora Bojana Lukica fenomenalan covek pre svega a posle toga doktor,nisam ga poznavala od ranije,ispricala sam mu svoje prvo iskustvo i covek me je prihvatio kao rodjenu sestru.Na preglede sam isla privatno a sve sto je moglo da se uradi na klinici uradio je tamo,zakazao mi je carski rez dve nedelje pre termina,primljena sam na kliniku u 14:30h a moja devojcica se rodila 16:05h.Doktor je sve vreme bio uz mene kao i tri dana posle toga.Cetvrti dan smo izasle kuci a tretman u bolnici je bio bolji od Karleusinog user posted image u odnosu na prvi porodjaj sestre su se transformisale....drage moje dva porodjaja dva razlicita iskustva,moj savet je da same nadjete lekara da od pocetka budete otvorene sa njim i sve ce biti ok.Sto se sestara tice budite ljubazne ali i drzite do sebe ipak od njih vam sve zavisi...Ja se iskreno nadam da cu i treci put proci dobro ...naravno sa mojim doktorom...kad za to dodje vreme. Tu sam vam za sve sto vam treba,samo pitajte!!!!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2012 14:04:10   
tanja982
Pozdrav svima. Posto mi je ovo prva trudnoca a sledece nedelje ulazim u deveti mesec interesuje me da li mogu da ponesem anesteziju da mi je daju prilikom usivanaj rane od epiziotomije? Moju drugaricu su pre 5 meseci usivali kad se ona vec ohladila nisu joj dali anestesiju i taj deo joj je bio gori nego svi bolovi i sam porodjaj...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2012 14:11:24   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: tanja982

Pozdrav svima. Posto mi je ovo prva trudnoca a sledece nedelje ulazim u deveti mesec interesuje me da li mogu da ponesem anesteziju da mi je daju prilikom usivanaj rane od epiziotomije? Moju drugaricu su pre 5 meseci usivali kad se ona vec ohladila nisu joj dali anestesiju i taj deo joj je bio gori nego svi bolovi i sam porodjaj...


Moja drugarica je nosila lidokain.... ali to je bilo pre 3 godine.... Raspitaj se....
Mene su odmah ušili, sa anestezijom.

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2012 18:09:45   
serpica
E ovako,ja mislim da anesteziju imaju u bolnici i da treba odmah da im kazes da zelis anesteziju,ali opet se raspitaj kod svog lekara.Sada su mnogo bolje opremljeni nego pre...srecno!!!!!

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Iskustva u GAK NIS
14.2.2012 23:34:18   
Ivanka 75
Mene niko nije pitao da li hoću anesteziju ili ne. Samo sam osetila ubod igle, i nakon nekoliko minuta je počeo sa ušivanjem.
Doduše, meni je odmah zatim rađena revizija pod opštom (valjda se tako kaže, ubrizgali mi 4 neke oooogromne inekcije) pa možda nisam ni kompetentna da pričam....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Iskustva u GAK NIS
15.2.2012 16:41:28   
dejana007
i meni dali anesteziju a nisu ni pitali, dakle imalo je user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Iskustva u GAK NIS
16.2.2012 11:09:38   
tanja982
Hvala vam na informacijama......user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Iskustva u GAK NIS
16.2.2012 19:43:29   
serpica
nema na cemu user posted image A meni treba informacija,da li je neka mama imala tri carska reza i kakvo je misljenje lekara po tom pitanju? Ja sam imala dva,prvi pre 7 god drugi pre 3,5 god i planiram trece dete pa me zanima moze li ko reci nesto o tome...Hvala!!!

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.2.2012 20:12:36   
Jelena80
Seprice vidim da hvalih dr. Lukica. Gde on privatno radi? (ako ovde moze da se napise ime klinike ako ne onda na pp).
Jaoooo mene panika na mahove hvata. Cas bi epidural, cas ne, pa dal cu sve da stignem da spremim...... strasno :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.2.2012 23:46:12   
mati

IZVORNA PORUKA: tanja982

Moju drugaricu su pre 5 meseci usivali kad se ona vec ohladila nisu joj dali anestesiju i taj deo joj je bio gori nego svi bolovi i sam porodjaj...

Tanja, sa mnom je bilo isto tako.Ceo porodjaj je super prosao, ali stvarno super, babice su me hvalile s obzirom da je prvi porodjaj, ali je zato dr koja me je usivala i sada moja nocna mora. Nije me ni pitala za anesteziju, a kada sam ja videla da vise ne ide tako i pocela da molim za anestezijom ona je krenula da se dere na mene. Iako, ponavljam, ni glasa nisam pustila. Tako da su iskustva razlicita. Ja bi recimo svakoj pozelela porodjaj kao moj, samo bez usivanja...user posted image

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Iskustva u GAK NIS
18.2.2012 18:53:22   
tanja982
Ma vidim ja da cu ipak da ponesem svoju anesteziju pa ako budu krenuli bez nje da siju da im dam ....kako mi je svih opvih 9 meseci proslo da ih nisam ni osetila , ne mora bas to usivanje da bude toliko bolno ako vec mogu da sprecim to :)))

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Iskustva u GAK NIS
19.2.2012 11:51:54   
serpica
JELENA,mislim da nije problem da se napise ime klinike mislim zasto bi???? Doktor Lukic ( Kralj nad doktorima ) radi u Demetri,kod ucitelj Tasine skole,videces natpis. Obicno se zakazuje dan dva unapred,ali kreni odmah ( ne znam u kom si mesecu ) da ne bude trazis ga pred sam porodjaj user posted image razumes? Fenomenalan je i od srca ti ga preporucujem,sve najbolje!!! Sta god ti treba pitaj...user posted image Pozdrav svim buducim mamama..nadam se da cu se uskoro pridruziti....pozz

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.2.2012 20:51:07   
Azra_
Ja sam nosila sa sobom Cistokain za usivanje. Ispalo je da nije trebao, ali eto...imala sam kod sebe. Malo je problematicno da se nadje, ali je najbolji anestetik za te potrebe.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.2.2012 14:46:59   
Azra_
Srpice, dobro sto nisam procitala tvoj post pre porodjaja jer se meni zatekla na porodjaju doticna doktorka koju si spomenula. Pregledala me je, ona mi cackala vodenjak, i kasnije jos jednim pregledom konstatovala da sam spremna za porodjajni blok. U boksu su bili i ona i dr Kutlesic koji je obavio veci deo posla, pomoc pri guranju i kasnije usivanje. Sve pohvale za dr Kutlesica. Smiren, sve lepo objasni...nisam ga ranije znala, ali eto..imala sam srece da mi se zadesi na porodjaju kao dezurni lekar.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.2.2012 18:05:59   
serpica
Azra drago mi je da je sve proslo ok i da doticna dr nije preuzela porodjaj...sve najbolje tebi i bebi...user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.3.2012 19:16:58   
serpica
Gde ste mame????user posted image zar ste toliko zauzete??? Salim se naravno,samo nista novo na forumu pa brinem... pozdrav svima!!!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.3.2012 21:01:31   
Jelena80
Jaoooo mene pocela panika da hvata, za 2 dana ulazim u 9. Treba jos neke stvari da kupim i sledece nedelje pocinjem sa pakovanjem torbe.
Jel se u bolnicu javlja odmah cim ti lekar da uput i otvori porodiljsko?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Iskustva u GAK NIS
2.3.2012 23:13:40   
Ivanka 75
Jelena80, ja sam dobila uput za GAK u 7 mesecu. Uput ti je za svaki slučaj da ga imaš ukoliko beba krene ranije.

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.3.2012 11:41:29   
Azra_
Jelena, meni su uput dali kad sam usla u 9.mesec zajedno sa svim uputima za Higijenski zavod. Dobro je da imas kod sebe, ali ako nesto porani, i nemas ga, nema veze, primaju, samo ce neko od tvojih da donese.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.3.2012 22:41:37   
serpica
Jelena drzimo ti palceve,sve ce biti ok...samo napred,javi ako treba jos nestouser posted image pozz

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here