|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 8:32:21   
Klarita
Nikolice, lepoto, vec hodas user posted image bravo! Mod, kad sam vas upoznala imao je cini mi se par meseci...kako vreme leti....

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 8:33:25   
Peace*
Kod nas inhalacije zavrse celu pricu prehlade, nista grlo, nista uho...


Juče popodne Marko kašlje. OK, i dadilja je bila bolesna, nije isključena mogućnost da je popasao. Ali ja uopšte ne mogu da procenim kako kašlje. Kašljuca često i ponekad kefće (laringitis), onda malko zasvira, al ne čujem da su pluća kad naslonim uho na leđa (bronhitis), samo se sliva iz nosa al kad diše na nos ne čuju se slinci (pa da uključim efedrin), baš sam bila u fazonu user posted image user posted image user posted image .
Elem, onda sam popiz*ela, izinhalirala sa fiziološkim, efedrinom i pantenolom, , pa dala Aerius ako je slučajno alringitis, pa dala i Flixo, ako je slučajno bronhitis, i našpricala Tantum. Sve to sme da se kombinuje. Problem koji je nastao je da je on prestao da kašlje posle toga, a ja ne znam od čega. user posted image 99% sam sigurna da je terapija za Laringitis pomogla, a da Flixo treba da nastavim da se ne bi zakomplikovalo (tako nekako osećam).


Sve stoji, samo nije to tudje dete nego nase, rodjeno unuce...


OOOOOO, Torbi. Nedavno smo mm i ja sedeli sa mojom mamom, i pričamo joj kako su klinci sami bauljali na moru, mi na ležaljci a oni 500m na levo i desno po plaži. Tad je mama rekla nešto tipa "To je ok, vi ste im roditelji! Nemojte krivo da me shvatite, ja njih volim do neba, ali oni nisu moja, već vaša deca. Meni su oni tuđa deca, ne znam dal razumete".


Znači kod nas LIJE! Kaže mm "Obuj im starke!" user posted image user posted image A ja bih najradije da im obujem debele patike za jesen što sam kupila pošto čizme nisam još user posted image . Za Marka nije frka, ali šta će Luka u debelim patikama u školi, cediću mu čarape kad se vrati kući. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 8:37:48   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Klarita

Nikolice, lepoto, vec hodas user posted image bravo! Mod, kad sam vas upoznala imao je cini mi se par meseci...kako vreme leti....


Jao jeste! Bio baaaš mala beba! A sad već hoda i već zeza i to stručno! user posted image

IZVORNA PORUKA: Peace*
Tad je mama rekla nešto tipa "To je ok, vi ste im roditelji! Nemojte krivo da me shvatite, ja njih volim do neba, ali oni nisu moja, već vaša deca. Meni su oni tuđa deca, ne znam dal razumete".


To kaže i moja mama! A moj tata se ponaša kao da ja ništa neznam kad su moja deca u pitanju! U stanju je da me preskoči i za nešto što treba uraditi oko dece zove i pita moju mamu! Jao nemoguć je! Nikolu ne ispušta iz ruku!

< Poruku je uredio Modessty RR -- 3.9.2014 8:41:24 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 8:40:36   
Peace*
Bravo za vas Mod! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 9:09:06   
emicaa
Dobro jutroo,da odmah započnem sa pitanjem,nisam našla temu pa ću ovde.Teodora se diže sama i već je počela sve uzimati,sa stola sam sve sklonula ali kako da joj zabranim da ne dira tv,uhvati se za njega i tako stoji,strah me da ga ne povuče na sebe,kad joj kažem ne ne samo me pogleda,nasmije se i nastavi.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 9:11:36   
Peace*
uhvatiš za ruku i pomeriš, i tako milion puta.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 9:31:04   
emicaa
zanima me kako one zene koje nikad ne sklonu nauce da djecu da ne pipaju,moja prijateljica je sve drzala u stanu kao i prije bebe i kao nije maloj bilo zanimljivo,meni je to nelogicno,svako djete hoce bas ono sto ne smije ili je to mozda samo kod mene tako user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 9:57:00   
Torbica
Ehej zenske!
Peace, tipujem na Efedrin, on bas smiri glasnice ako je pocetak laringitisa. Ma taj efedrin je majka, za prehlade i laringitise... Samo nastavi, kako god, dobro radis!
Modd, cestitke za malog velikog coveka!
Emice, mora dete da istrazi, i ne moze ona da svuce TV na sebe, pretesko je to. Ja nisam pristalica frustriranja dece sa ne ne ne ne ne, ionako oguglaju pa ni ne slusaju. Ja sam prostor prilagodila njima. U kuhinji su svi plastikaneri u donjim elementima, redovno ispakuju, kao i fioke sa escajgom i krpama. Briga me, sve se to lako vrati i to uvek zajedno uradimo, svaki dan. Kod tako malo dece samo skretanje paznje pali i to milion puta, sto kaze Peace...
U dnevnoj sam jedino CD-ove podigla. Ne volim bas sto i ves vade iz ormara ponekad u sobama, ali, definitivno, kad dozvolis, uradice par puta, izgustirati i ostaviti. Smrt fasizmu, sloboda narodu sto se toga tice.
Moja mama uvek kaze - nasa deca pa je meni valjda to tako prirodno, ali razumem i ovaj deo odricanja od odgovornosti user posted image , vasa deca, vasa posla...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:03:06   
Modessty
Danilu nije bilo interesantno da bilo šta dira sem diskova. Nije otvarao fijoke )ili se piše fioke?!) nije otvarao ormare, sem da uzme svoje stvari za oblačenje, nije cepao knjige....
E zato sad Nikola sve to radi ! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:16:18   
Mala Elena
Modessty, mm kad nesto ne zna zove svoju mamu ili sestru i to je Amin. Daj uradi to kad bar nisam tu da se ne osetim nesposobnom user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:20:37   
emicaa
Ma ništa mi ne smeta što osim tv a velik je nemam ga gdje pomaket,a u kuhnji zatvaram vrata,tamo mi cica maca ima hranu pa samo emu pustim kad hoće ručkat.ovo ostalo nek pipka,sve je to dječijeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:20:38   
Mala Elena
Torbice , ja uopste ne znam kako cu se ponasati po tom pitanju ali sludecu i nju i mene ako budem stalno govorila: nemoj ovo, nemoj ono, ne tamo, pusti to. Bukvalno se vokabular svede na tih par prostih sablona a i deca oguglaju i prestanu da prate. Da li je greska sklanjati sve sto im je na dohvat ruke?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:47:09   
Torbica
Nije greska sklanjati. Ali budes mudra pa poredjas svasta nesto sto sme, i svi srecni!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:55:01   
Sanjica26 RR
Modesti isto kao kod nas. Teodora nista nije dirala. Zato Sofija dura sve sto ona nije dirala.
Mi jos kuburimo sa temperaturom. Nije vise 39, ali se set_a izmedju 38,3 i 37,8.
Veceras imam roditeljski. Sta da obucem kad je sugi vreme.
Ju u susednoj sobi sam.
Mama slusa tv. Cujem prepoznatljiv glas. Isti kao Torbicin.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 3.9.2014 11:00:49 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 10:57:34   
Torbica
user posted image hihihi. Dobro je da jenjava temp... Poljubac andjelcici malenoj.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 12:24:46   
Klarita
Ako cete nam odati tajnu, Torbice i Sanjice, ne zaboravite da ima i nas koji vole sve da znaju user posted image

Vreme je da se bacim na user posted image jer ce posle da se probudi N, pa K dodje iz vrtica, pa od posla nema nista...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 13:34:12   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame.

Ja sam stava kao i Torbica da se nered brzo skloni tako da je moja D vadila sve iz ormara, vadila serpe ma svasta. Jedino sto nisam nesto posebno sklanjala stvari da ona ne bi dohvatila. Iskreno to mi je sluzilo za "vaspitavanje".user posted image Naravno i da sad zeli da makne nesto sto ne sme, negoduje ali zna sad sta se ne sme. Sve je to decije pokusavati. Pa D ulazi u šupu a tamo ne znam sta bih pre sklonila, alat, zice, masine raznorazne mislim ne vredi nikako sklanjati, idem za njom gledam sta uzima pricam joj da ce se povrediti, branim joj i dopustam svasta iskreno. Neka istrazuje sta da radim to tako mora. Ali ja se tesim da bas zato nije jedno od one dece koje ode u goste i onda napravi lomove i sta ti ja znam. Evo danas smo posle vrtica otisli da se druzi sa Teodorom i ladno smo njegova mama i ja pile kaficu u kuhinji a njih dvoje su se svrkali po kuci. Nikakav lom i nered nisu napravili. Igrali su se igrackama u njegovoj sobi i svrkali se malo po kuci i dolazili s vremena na vreme do nas i to je to.

Moraju se nauciti i reda a moraju i istrazivati. Mora postojati neka sredina.

Rucak mi se kuva. D spava. Mm na poslu. Meni se prispavalo od ovog vremena. Valjda ce stati kisa pa da idemo malo po baricama D i ja kasnijeuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 13:41:37   
Modessty
ja danas imam gošću. i baš mozgam šta da smućkam slatko. nešto sam sva uspavana. Nikola se često noću budi jer ga muče dvojke koje nikako da sasvim probiju! Taman se uspavam on nešto zakmeči ili čak sedne i trlja rukom desni i spava u isto vreme. Strašno!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 17:28:58   
superm
Vratila se sa posla, skuvala rucak, nahranila bebca, napravila dezert, sredila obe masine, pomogla sinu da uradi domaci, sada planiram da napravim kiflice,..user posted image ne bih da se hvalimuser posted image ma, samo da ovako nastavim i na konju sam!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 17:34:03   
Torbica
Bravo user posted image
Ja danas ništa pametno ne uradih..

< Poruku je uredio Torbica -- 3.9.2014 17:35:01 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 21:19:08   
doktorkakristal
MOD bravo za Nikolu user posted image
EMICE sasvim je normalno da sve diraju i da im je sve interesantno,ja sam isto kao TORBI prilagodila prostor Dori ,ona sada puzi po celom stanu ili kuci zavisno gde smo,ja je samo pratim da se negde ne udari,penje se uz sve zivo i tada cici od srece,sad je u fazi da se pusti kad se popne pa se zadrzi par sekundi na nogicama i bupne na dupe user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 21:43:52   
Sanjica26 RR
Samo da mahnem. Mrtva sam. Dva roditeljska sam imala. Sutra imam opet.Pre podne vodimo Sofiju kod homeopate. Ona i dalje ima temperaturu. Sad se skroz ohladila zbog lekica.
Teodora se pita zasto ih vaspitacice u starijoj grupi vise ne maze.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 21:52:00   
Torbica
Mazice ih user posted image , ovo moje cudo od 6 god, pa se i dalje mazi. A lukavaaa, juce ujutro kaze u dvoristu vrtica, cek da uberem cvetic za vaspitacicu!
Poljubac Sofiji!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 21:57:14   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Danilu nije bilo interesantno da bilo šta dira sem diskova. Nije otvarao fijoke )ili se piše fioke?!) nije otvarao ormare, sem da uzme svoje stvari za oblačenje, nije cepao knjige....
E zato sad Nikola sve to radi ! user posted image


Isti slucaj,Sve nam je na policama i na dohvat ruke,i nista nije dirao kao manji, ali otvarati i onda uzimati cd-ove obozava. Dugo je to radio,pa i sada nekada,i ne sprecavam ga puno,ali cinjenica da je neke i pokvario. Mod,bravoouser posted image
Najvaznije mi u svemu tome da kada kod nekoga dodje nista ne dira i stvarno se cini kao dobar i miran deckic user posted image
A,ono NE deci mora da zvuci ,da vide da to i mislis.I nema popustanja,ako odlucis da nesto ne dajes.
Ja sam to ne dozoljavanje detetu da nesto dira sto nije za njega,gledala da ne preteram,ali najviseiz razloga jer sam se bojala da ce se i kod drugih navici da dira sve i svasta. Ali eto,glatko smo prosli u tome.Videcemo kako ce Markouser posted image
Tash,vazno da si detetu olaksala user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori mama 09/14 [chat]
3.9.2014 22:41:37   
dijana1*
Dobro vece.
Mod bravo za Nikoluuser posted image
Ja sam mrtva umorna, jedva cekam da odem u krevet. Danas je bio duuuug dan.
Vuka sam vodila u vrtic da upozna tetu i drugare i svidelo mu se. kratko ali slatko. Naravno, sigurna sam da ce sledece nede;je biti suza ali bolje da bude u vrticu negoh u stanu. Prosle godine smo imali igraonicu u zgradi pa sam ga tu redovno vodila a sada se ona zatvorila. Ima da izludim do prolecauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here