|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.10.2014 21:11:43   
branki*
e,evo ovako..da prijavim..bozi po nogama opet ekcemi tu i tamo i vec 3 veceri mu mazem kortinat kao sto sam rekla da cu da probam i stvarno se smanjilo.i mm je primetio.sad da li je slucajnost ili ne,pjma nemam,mada mislim da je ipak kortinat zasluzan,za sad sam zadovoljna.
pitanje za dr-
da li smem da kortinat mazem na celu povrsinu koze,ja sam bozi namazala citave noge,skroz ili mazem samo mesta sa ekcemom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.10.2014 21:18:47   
dunja RR
Drago mi je Branki user posted image

Verujem da će dr. uskoro da odgovori.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.10.2014 21:20:29   
branki*
i meni,dunjacuser posted image
ja ga izbombardovah pitanjima vecuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 9:39:32   
milicicak
Ajd i ja da se prijavim u ovu temu...
Pitanje za dr: Da li preporucuje uzimanje vitamina D u zimskim mesecima kod dece koja su sklona ekcemima?

Mini buba se odmah zacrveni po obrazima kada je suv vazduh a narocito kada pocne grejanje a iskacu joj i upaljene crvene tacke koje izgledaju kako bubuljice, trenutno to drzimo pod kontrolom sa Sudkremom i pantenolom.
I nama su rekli da moze kupanje svaki dan pod uslovom da voda nije vruca nego bas mlaka i da za kupanje nikako ne koristimo sapun nego uljanu kupku.

I da dodam, ja sam veliki fan Pharmalife proizvoda user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 12:00:31   
New Mom
Ovo deluje kao dobar proizvod. Moracemo da probamo.

Moj Kolja je atopicar. Redovni ekcemi i konjuktivitisi, porodicna istorija alergijskih rinitisa i astmi.
Prvi ekcem mu se stvario u trecem mesecu (sad ima ravno 2.5godine). Dok je bio manji bilo je na obrazima (ispred usiju) sto vise nema. Al ostala mesta se uvek aktiviraju: grudni kos, stomak, nadlaktice, butine, potkolenice. Od pre 2 meseca prvi put je krenuo i da se cese.
Do sada smo koristili svasta, al generalno na Elocom se smiri jedino.
Pazim na praskove, omeksivace. Mada nema puno vajde - kad se znoji leti, ekcem. Zimi suv vazduh, ekcem. Kad se razboli, ekcem.

Receno nam je da ga testiramo posle 2.rodjendana, ali sad mi kazu da cekamo i da treci prodje. Da cekamo?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 14:50:40   
mama krava
Moj debeli je dobio ekcem posle drugog Pentaxima i od tada ga vucemo....Dobio je i alergiju na kazeinuser posted image , a za jaja jos ne znamo - nismo probali. Ekcem se letos povukao, ali evo od kad se vreme pokvarilo, opet se aktivirao, ali moram da priznam da se svaki put sve blaze pojavljuje i sada je samo na licu, tj ispod donje usne i malo se siri ka obrazima. Pre 10 dana smo poceli da koristimo probiotik LATOPIC koji je namenjen ljudima i deci sa atopijskim sermatitisom i alergijama na hranu. I ne znam da li je od njega ili je to normalan tok ove bolesti, ali stvarno se povlaci. Nikada nismo koristili kortiko kreme, nego sam eksperimentisala. Malo Mustela, malo A-Derma, ali najbolje je kada mu mazem samo shea puter koji kupujem u zdravoj hrani! Preporucujem da probate, jer definitivno ne moze da skodi. Cena je npr oko 500 din 100gr, ali to mnoooooogo dugo traje. Mogu i mame da koriste, jer je odlicno za grube laktove, pete i sl user posted image .
Ja definitivno veoma cenim Pharmalife preparate, a najvise koristimo Immuno!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 15:17:54   
Mala Elena
Imam ekcem na ruci izmedju dva prsta i jako mi smeta dok perem sudove ili kvasim ruke. Mnogo bi mi znacio ovaj proizvod.
Koristila sam sudocrem jedno vreme ali posto nije pomoglo, presla sam na flogocid ali jos mi ne prolazi. user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 15:20:32   
mama krava
Pokusajte da pronadjete u nekoj zdravoj hrani shea puter i probajte, stvarno jako prija kozi, a izgleda kao svinjska mast, ali onako jako tvrda. Zene u Africi ovim neguju svoju decu!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.10.2014 15:34:07   
Mala Elena
Dunja, mislim da je bio ujed ali super sto je pomogla, treba da dobijes jos jednu da imas za svaki slucaj , i Branki isto.
Ja na svoj ekcem nikada nisam mazala pantenol ...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.10.2014 17:41:04   
rošula
Čula sam za ovaj preparat od prijatelja koji žive u Italiji, kažu da je odličan ! Drago mi je da sada može i kod nas da se nabavi.
Inače su Pharmalife proizvodi fantastični, prirodni i vrede svaku paru user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.10.2014 18:16:49   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Probala Cortinat, smanjilo se! Sada je ostala samo na tačkica u sredini, a i ovo na obrvama se smanjilo, tu nije bilo te tačkice u sredini.

user posted image user posted image ovo je super! nisam ni isla do apoteke,a na rucicam ima bas sitne bubuljice!
KOliko kosta,ako sme da se pise?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.10.2014 18:30:46   
Mala Elena
Moracu da probam ovaj proivod ! Svekrva mi rece da njoj pomaze triderm ali misli da je on na bazi kortikosteroida, meni to ne odgovara zbog dojenja.
A ekcem mi se siri na unutrasnjost prsta. user posted image jos mi danas paradajz dospeo na to mesto, pa me pocelo peci .

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.10.2014 19:15:56   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: mama krava

Ja definitivno veoma cenim Pharmalife preparate, a najvise koristimo Immuno!



Isto. Imam Fitimama kremu i Hiper gel za alergiju na sunce i zadovoljna sam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.10.2014 23:05:56   
Mala Elena
Pitanje za doktora: Imam ekcem na ruci izmedju dva prsta kao da se siri, prvo se javljaju plikici koji svrbe pa pucaju i javlja se hrapavost i crvenilo.
Primetila sam da mi puca prst na vrhu i bas me pece ! Jel to ima veze sa ekcemom ili je nedostatak nekog vitamina?
Poslacu vam sliku sutra u toku dana . Inace , ekcem ne prolazi zadnjih 7 meseci. user posted image
Hvala.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 8:38:20   
Peace*
ME, meni se to pojavilo nakon prvog porođaja, na srednjem prstu desne ruke, sa tendencijom širenja na 4-ti. Od onda se s vremena na vreme pojavljuje, ali mnogo ređe od kada koristim rukavice za ribanje kupatila i kuhinje (kontakt sa hemijom) i ustvari prvo poboljšanje se desilo kada sam izbacila Fairy deterdžent za sudove i prešla na Mer ili Pur.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 8:45:35   
vonavoj
I meni izlazi izmedju prstiju,tacno od praska,hemije..a i sad od zime se pojaca..user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 8:49:01   
Peace*
Ja sam uvek bila od onih što je tvrdila da ne ume da riba u rukavicama, al kad muka natera - naučiš. user posted image

Proajte. Meni je glavni okidač bio Fairy, nakon njegovog izbacivanja, pojavljivalo se ali mnoooogooo manje. Onda sam još i rukavice počela da koristim... već dugo nisam imala.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:00:41   
vonavoj
Isto,doduse,sudove ne mogu sa rukavicama..ostalo sam naucila!
Fairy nikad nisam ni koristila,svi ga hvale,ali on je prejak..neki domaci uzimam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:08:06   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mama krava

Pre 10 dana smo poceli da koristimo probiotik LATOPIC koji je namenjen ljudima i deci sa atopijskim sermatitisom i alergijama na hranu. I ne znam da li je od njega ili je to normalan tok ove bolesti, ali stvarno se povlaci.


Meni je prijateljica preporu;ila ovaj probiotik ya dete, takođe zbog ekcema i ja ga na žalost nisam našla. Rekla mi je da se ćeri sve povuklo kad je počela da joj redovno daje LAtopic.


Bebac je imao ekcem ili bar nešto slično na obrazima zimus. Probali svašta i Mustelu i A-Derma kreme i još neke čijih imena sad ne mogu da se setim i ništa nam nije pomoglo. Kada sam počela da mu dajem probiotik i da mu lice mažem samo Pantenol kremom sve se povuklo za nedelju dana.
Sada imamo problem sa ujedima pauka ili čega već. Još uvek ne možemo da provalimo šta ga je izujedalo. On baš burno reaguje na ujede insekata. Prvo se naduje to mesto, pa onda se to crvenillo smanji ali ostane kao bubuljica koja ne prolazi i po dve nedelje i više! Dr nam je dala da probamo Elocom da mažemo par dana. Ja uopšte nisam pristalica kortiko preparata, ali probla sam da mu mažem tri dana i ne vidim neko poboljšanje. Da li mogu da probam sa ovom novom Cortinat kremom? Dete ima 13 meseci.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:15:46   
Peace*
Moje kada nešto jako izujeda, u smislu da ima puno ujeda, pošto isto jako otiču, ja dam Aerius, i mažem elocom, ili Synopen.
Pošto su leti gotovo stalno izujedani, ne dajem baš uvek Aerius, prosto procenim.
Recimo Luku je letos pojedo komarac kao blesavog, desna noga mu je bila duplo veća od leve, i tada sam dala Aerius. Smirilo se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:20:29   
Modessty
Nikola se uopšte ne češe, znači da ga ne svrbi ali je baš baš izujedan. I po vratu i po nogama i rukama, katastrofa. Sutra mi dolazi rođeak da prska protiv raznih buba. Ne možemo da provalimo šta ga je to toliko pojelo. I mi smo svi izgrickani ovde onde, ali ne kao NIkola. Opet smo sve rasturali i brisali i čistili po stanu. Nemam tepihe i zavese, tako da nema gde da se zavuku razne bube i pauci. I uopšte mi nije jasno zašto nam je dr dala Elocom!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:49:32   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: vonavoj


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Probala Cortinat, smanjilo se! Sada je ostala samo na tačkica u sredini, a i ovo na obrvama se smanjilo, tu nije bilo te tačkice u sredini.

user posted image user posted image ovo je super! nisam ni isla do apoteke,a na rucicam ima bas sitne bubuljice!
KOliko kosta,ako sme da se pise?


Cortinat krem košta u apoteci između 900-1100RSD. Najjeftinije apoteke Srbotrade, Sindjeliceva 3 u blizini Kalenica I Bulevara I Aloja- Gradska bolnica Zvezdara, a uskoro ce ga biti I u svim Lilly apotekama.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 9:54:00   
vonavoj
user posted image user posted image moram da cekam Lilly apoteke,jer nisam u Bgu!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 10:37:20   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Peace*

ME, meni se to pojavilo nakon prvog porođaja, na srednjem prstu desne ruke, sa tendencijom širenja na 4-ti. Od onda se s vremena na vreme pojavljuje, ali mnogo ređe od kada koristim rukavice za ribanje kupatila i kuhinje (kontakt sa hemijom) i ustvari prvo poboljšanje se desilo kada sam izbacila Fairy deterdžent za sudove i prešla na Mer ili Pur.



Na istom mestu i meni! Fairy koristim , rukavice recimo ne stavljam kada brisem parket jer radim dok je E budna pa zurim da zavrsim ..a koristim Smac za glancanje .Nadrazi mi se bas. Sinoc me svrbelo izludela sam a ona nikako da zaspi da namazem .

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 11:03:08   
Peace*
Zašto parket ne brišeš briskom? Čemu ruke? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here