|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.10.2014 12:40:42   
dunja RR
Ja od kada koristim Frosch za sudove, ništa, ruke mekane skroz (koristim Aloe vera i Limun). A uzela sam i za bebca Frosch baby.

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam uvek bila od onih što je tvrdila da ne ume da riba u rukavicama, al kad muka natera - naučiš. user posted image

Proajte. Meni je glavni okidač bio Fairy, nakon njegovog izbacivanja, pojavljivalo se ali mnoooogooo manje. Onda sam još i rukavice počela da koristim... već dugo nisam imala.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ekcem - dermatitits
8.10.2014 12:51:43   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: branki RR

pitanja za dermatologa-
1. da li se zaista preporucuje da se ovakva deca ne kupaju svaodnevno(to je nama receno)?
2. da li moze dete da ne bude alergicno ni na sta,a da ima ekceme?
3. sta koristiti za svakodnevnu negu koze,ima li neko mleko ili nesto(mi smo koristili niveu i avene)?
4. da li ce ekcem proci kako dete raste ili je prisutan celog zivota?
5. sta je sa suncem i suncanjem,pogoduje li sunce i more ovakvoj kozi?sta je sa kupanjem u moru,da ili ne?


Poštovana,

1. Stavovi pedijatara koji se tiču kupanja dece su se vremenom razvijali i kao posledica prekomernog korišćenja sredstsva prilikom kupanja ili tuširanja beba kao i nakon toga. Takodje sredstva koja se tom prilikom koriste su i različitih sastava i kvaliteta što je u svakodnevnoj praksi teško ispratiti. Stav je da se čestim kupanjem dece i korišćenjem šampona remeti hidro- lipidna barijera kože kao i normalna flora koja je inače uvek prisutna.

2. Ekcem predstavlja infalamaciju kože koja može biti uzrokovana različitom faktorima . Najčešći jeste alergijska predisponiranost.

3. Za svakodnevnu negu kože je najbolje da se obratite dermatologu ili pedijatru koji redovno prati dete. Lekar upoznat sa kliničkom slikom ce najbolje preporučiti sredstvo koje najviše odgovara postojećoj promeni i tipu kože deteta.

4. Ekcem se može u ranom uzrastu ispoljiti veoma blagom slikom do veoma intenzivne. Vremenom sa odrastanjem deteta slika se najčešće umiri i menja. Cilj je da se primenom adekvatnog režima preporučenog od odabranog lekara što više produži remisija , ublaži klinička slika i smanji potreba za uzimanjem leka. Kasnije u zrelijem dobu se ta slika može ispoljavati kao suva koža ili ljuspasta u pojedinim delovima ali bez dramatične slike. Kako ce ta slika izgledati zavisiće od predisponiranosti, uslova života i okruženja.

5. Boravak leti na moru najčešće dovodi do smirivanja promena na koži. Izlaganje suncu i moru mora biti umereno uz potpuno izbegavanje direktnog sunčanja naročito sredinom dana. Pred polazak na put obavezno se posavetovati sa pedijatrom ili dermatologom koji prati dete zbog higijensko- dijetetskog režima.

Pozdrav,

Dr Mirjana Mišić


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.10.2014 23:18:32 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.10.2014 13:02:04   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: milicicak

Ajd i ja da se prijavim u ovu temu...
Pitanje za dr: Da li preporucuje uzimanje vitamina D u zimskim mesecima kod dece koja su sklona ekcemima?



Poštovana,

Uzimanje Vit D samo uz preporuku odabranog pedijatra ili lekara druge specijalnosti po određenoj indikaciji. Takodje vrsta preparata sa Vit D3 takodje po preporuci odabranog pedijatra.

Od proizvoda Pharamalife Italija za ekceme se preporučuje upotreba :

1. OMEGA JUNIOR KAPI

2. IMMUNO sirup

3. CORTINAT krema

Gore navedeni proizvodi se koriste u zavisnosi od uzrasta deteta.

Za decu mladju od 6 meseci se savetuje primena OMEGA JUNIOR kapi kao dodatka ishrani i CORTINAT krema topikalno, na kožu.

Za decu stariju od 6 meseci ili od 1. Godine Kombinacija Imuno sirupa i Omega junior kapi per os i CORTINAT KREMA topikalno – na kožu.

OMEGA JUNIOR kapi mogu da se koriste uz Vit D3 kapi.


Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.10.2014 23:18:56 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ekcem - dermatitits
8.10.2014 13:03:56   
Modessty
AKo može imam ja par pitanja:

1. Da li se podizanjem opšteg imuniteta deteta može sprečiti pojava ekcema? (ishranom , sirupima...)
2. Šta je uzrok atopijskog deramtitisa?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.10.2014 13:13:11   
milicicak
Dr Mirjana, hvala Vam puno na odgovoru. Imuno sirup sam koristila prosle jeseni i zime, kupujem ga i ove :)
I imam jos jedno pitanje :) mini buba je alergicna na kazein pa po savetu dr ne koristimo soju i proizvode od soje, Omega junior kapi sadrze sojino ulje. Znam da bi ulje trebalo da bude bezbedno i da se soja izbegava samo zbog proteina ali zbog iskustva paranoisem cim na deklaraciji vidim potencijalni alergen. Dakle, da li i u slucaju alergije na proteine kravljeg mleka moze da se koristi Omega junior? Hvala Vam puno na odgovoru :)

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.10.2014 23:03:21   
Mala Elena
Peace, brisko i koristim ili se drugacije zove user posted image elem, ima drsku i dole ravnu plasticnu plocu na koju se navuce krpa .
Nju perem, umacem u lavor sa hemijom za glancanje i cedim. Kako cu drugacije? user posted image Rukavice dok stavim dok skinem...a i pola mi udje unutra dok sve to odradim jer imam samo providne rukavice a one su plitke . Nikako da okacim sliku da vidis da li je i tebi tako izgledao...

< Poruku je uredio Mala Elena -- 8.10.2014 23:04:14 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
9.10.2014 14:52:11   
Cakana84
Pitanja su prosleđena doktorki, očekujte uskoro stručne odgovore.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
9.10.2014 15:00:12   
Peace*
A da kupiš neki brisko koji ne yahteva skidanje krpe? user posted image

KLIK

i dublje rukavice KLIK

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
9.10.2014 18:29:35   
Mala Elena
Ahahahaaa.. Peace, u pravu si user posted image moram rukavice pod obavezno ali ovog briska necu da menjam odlican mi je! user posted image
Cakana, ali ja nisam postavila pitanja. user posted image Ni sliku nisam postavila.
Zelim da pitam doktorku :
- Da li je moguce da se na jednoj ruci javi kontaktni a na drugoj atopijski dermatitis? Ovaj prvi je "vlazni" ako se ne varam, gde su simptomi plikici cak izlazi gnoj i javlja se crvenilo ali je koza manje vise glatka.
Posto sam ja imala na levoj ruci i brzo je prosao.
- Cula sam da je dobro kantarionovo ulje za ekcem ali da li kao nevenovo samo zalecuje ili moze da izleci potpuno?
- Da li je obavezno da se ekcemi nekada u zivotu vrate, npr kada opadne imunitet ?
- Da li je ekcem strogo nasledna pojava i zasto se javlja? Kod mene u porodici ga niko nema, niti je imao.
- Da li je potrebno , osim kreme, da pijem neke suplemente, vitamine kako bih kozu dovela u red?
Hvala puno ...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
9.10.2014 18:32:59   
Mala Elena
Evo slike ali ne znam koliko moze da se zakljuci koja je vrsta ekcema u pitanju..

user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 2:14:44   
gugutka
Nama je rečeno da je došlo do sekundarne infekcije koja ne dopušta suzbijanje ekcema. Da li doktorka može da mi objasni šta to tačno znači i da li Cortinat pomaže u ovakvim slučajevima.

Unapred hvala

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 8:54:42   
Peace*
Pa što vam nisu dali terapiju ako je došlo do infekcije?

Moj mali je imao ekcem na kosmatom delu glave, ali baš gadan. Kraste. Otpadale su pre vremena, i ispod je vlažilo. Bilo je inficirano stafilokokom, ako dobro pamtim.
Kod nas se iskomplikovalo, jer smo krenuli ab, ali zbog alergije na mleko se pojavio osip, za koji nisu bili sigurni jel od mleka, ili od ab, pa smo ga prekinuli. Do kraja smo završili u bolnici, i tamo su to sredili kombinacijom ab i kortiko.

Samo htedoh reći da ako je infekcija, to se leči sa ab, po mojim saznanjima.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:29:49   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

AKo može imam ja par pitanja:

1. Da li se podizanjem opšteg imuniteta deteta može sprečiti pojava ekcema? (ishranom , sirupima...)
2. Šta je uzrok atopijskog deramtitisa?




Jačanje opšteg zdravstvenog statusa ima za cilj da produži mirnu fazu bolesti, ublaži kliničku sliku I smanji potrebu za uzimanjem leka.
- Za decu mlađu od 6 meseci se preporučuju OMEGA JUNIOR KAPI,
- Za decu stariju od 6 meseci , se preporučuje kombinacija OMEGA JUNIOR kapi I IMMUNO sirupa , Pharamalurfe, Italija
- Za starije od 12. godine I odrasle se preporučuju IMMUNO A 24 tablete.
Naravno da je potreban I određeni režim ishrane koji isključuje sve okidače na alergiju kao I tzv. ,,brzu hranu,, nekontrolisanig kvaliteta, preparđevine... .


Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 13.10.2014 13:52:26 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:32:15   
Modessty
hvala user posted image

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 13.10.2014 13:51:51 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:32:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: milicicak

Dr Mirjana, hvala Vam puno na odgovoru. Imuno sirup sam koristila prosle jeseni i zime, kupujem ga i ove :)
I imam jos jedno pitanje :) mini buba je alergicna na kazein pa po savetu dr ne koristimo soju i proizvode od soje, Omega junior kapi sadrze sojino ulje. Znam da bi ulje trebalo da bude bezbedno i da se soja izbegava samo zbog proteina ali zbog iskustva paranoisem cim na deklaraciji vidim potencijalni alergen. Dakle, da li i u slucaju alergije na proteine kravljeg mleka moze da se koristi Omega junior? Hvala Vam puno na odgovoru :)



OMEGA JUNIOR kapi sadrže prečišćena ulja uključujući I ulje soje. Mi imamo saznanja da su Omega Junior kapi korišćene kod alegije na kazein ali I pored toga se savetuje PRVO da se posavetujete sa lekarom koji leči dete. Jedina kontraindikacija za primenu ovih kapi jeste alergija na neki od sastojaka preparata – kako je I navedeno u uputstvu za primenu.

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:33:59   
Leptiric123
Moje preporuke i za Omega Junior kapi i Cortinat user posted image user posted image user posted image dobili smo na ringeraji i fenomenalna su oba proizvoda.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:35:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Mala Elena
- Da li je potrebno , osim kreme, da pijem neke suplemente, vitamine kako bih kozu dovela u red?
Hvala puno ...


U slučaju da se radi o odrasloj osobi , pored Cortinat kreme je poželjno koristiti IMMUNO A 24 tablete .

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:37:05   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: gugutka

Nama je rečeno da je došlo do sekundarne infekcije koja ne dopušta suzbijanje ekcema. Da li doktorka može da mi objasni šta to tačno znači i da li Cortinat pomaže u ovakvim slučajevima.

Unapred hvala



Sekundarna infekcija podrazumeva da je došlo do infekcibakterijama , virusima ili gljivicama a na koži koja je oštećena ekcemom.
U slučaju da je došlo do sekundarne infekcije potrebno je I nju primarno tretirati a u skladu sa izazivačem.
CORTINAT krema se može koristiti PREVENTIVNO jer svojim sastavom smanjuje mogućnost pojave sekundarne infekcije kao I naknadno nakon izlečenja navedene infekcije.

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 13.10.2014 13:48:13 >

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 13:49:14   
Cakana84
Molim vas da ne menjate naziv sponzorisane teme.

Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 14:04:16   
milicicak
Hvala Vam puno na odgovoru user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 18:55:52   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Moje preporuke i za Omega Junior kapi i Cortinat user posted image user posted image user posted image dobili smo na ringeraji i fenomenalna su oba proizvoda.



Verujem! Kako se koriste te kapi? Piju se?

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 18:57:50   
Mala Elena
A ostala pitanja? U dilemi sam i zanima me.. .user posted image
Hvala na odgovoru .

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 22:55:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR
Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.10.2014 23:20:27   
dunja RR

Vidi ME KLIK

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Moje preporuke i za Omega Junior kapi i Cortinat user posted image user posted image user posted image dobili smo na ringeraji i fenomenalna su oba proizvoda.



Verujem! Kako se koriste te kapi? Piju se?



< Poruku je uredio dunja RR -- 14.10.2014 0:12:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
14.10.2014 0:10:11   
Mala Elena
Hvala Dunja! Ja mislim da nisam pogresila jer su pitanja vezana za ekcem koji imam ali nisam imala CortinaT kremu pa ne mogu da tim da povezem ,izvinjavam se! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here