|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2014 14:27:26   
dunja RR
Izvolite, postavljajte pitanja, naša draga dr. Mirjana čeka vas :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.10.2014 11:36:47   
Cakana84
Ja cu da postavim pitanje umesto jedne mame:

Da li Cortinat krema sme da se kombinuje sa drugim kremama i koliko vremena treba da prođe između dva mazanja?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.10.2014 19:07:59   
Mala Elena
Da li je Cortinat krema laganije teksture (kao melem ) ili je gusce kremasta i ostaje sloj na kozi ? Pitam to zato sto ova koju imam je bele boje i pod mlazom vode se ne skida, samo ako se istrlja pa me to malo smanji muke kod pranja sudova...

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 12:55:26   
branki*
ja se zahvaljujem dr na odgovorima,hvala jos jednom.

mala elena,javice se i dr,ali da,laganije je teksture i brzo ga upija koza,nije mastan i gust.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 13:22:15   
Pcelica Lila
Da li Cortinat može da se dobije uz lekarski recept?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 15:49:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Ja cu da postavim pitanje umesto jedne mame:

Da li Cortinat krema sme da se kombinuje sa drugim kremama i koliko vremena treba da prođe između dva mazanja?




Cortinat krema je prirodna I ne sadrži kortikosteroide .
Preporucuje se upotreba Cortinat krema :
-samostalno kod pojave simptoma:crvenilo,svrab,ispucalost I suvoća kože
-nakon terapije kortikosteroidnim kremama radi sprečavanja ponovne pojave simptoma.
Dužina upotrebe krema sa kortikosteroidima je ograničena I ne bi smela biti duža od 5 dana ,zbog neželjenih dejstava:izbeljivanje kože,atrofija kože,pojava sistemskih neželjenih efekata.
Zbog toga se u nastavku terapije preporucuje upotreba CORTINAT krema koji ne sadrži kortikosteroide I može se upotrebljavati u dužem vremenskom periodu ,za decu od 0 meseci I odrasle osobe.

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 15:50:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Da li je Cortinat krema laganije teksture (kao melem ) ili je gusce kremasta i ostaje sloj na kozi ? Pitam to zato sto ova koju imam je bele boje i pod mlazom vode se ne skida, samo ako se istrlja pa me to malo smanji muke kod pranja sudova...


Cortinat krema zahvaljući svojoj originalnoj –složenoj formulaciji je lako razmaziva i vrlo brzo je koža upije.
Cortinat krema zahvaljući aktivnim supstancama iz standardizovanih ekstrakata Bacope I Glicherize otklanja crvenilo,svrab ispucale I nadražene kože.Takodje, zahvaljući aktivnim supstancama (gama oryzanol,omega 3 I 6, vitamin E)iz hladno cedjenog ullja pirinčanih mekinja ,alantoinu,standardizovanim ekstraktom Onoprodium Acanthium , Cortinat krem hidrira kožu regeneriše I štiti hidrolipidni sloj kože I tako vraća koži vlažnost I elastičnost.

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 15:51:52   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lila

Da li Cortinat može da se dobije uz lekarski recept?


Cortinat krema je prirodnog sastava ,I ne sadrži kortikosteroide.
Cortinat krema može se upotrebljavati u dužem vremenskom periodu ,za decu od 0 meseci I za odrasle osobe.
Cortinat krema može se kupiti bez lekarskog recepta u Apoteci,za razliku od kortikosteroidnih kremova koji se upotrebljavaju samo po preporuci lekara I uz lekarski recept zbog ograničenog trajanja upotrebe(ne duže od 5 dana) I moguće pojave neželjenih dejstava.


Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu Pcelica Lila)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2014 16:20:03   
Mala Elena
Hvala doktorka user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 16:31:07   
Cakana84
Drage moje, postaivte pitanje doktorki i iskoristite priliku da dobijete stručan odgovor.

A uskoro proglašenje dobitnika za prethodni period.user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 16:36:40   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: lesica RR

5 najaktivnijih korisnika koji u ovoj temi sa nama razmene savete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog meseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo delotvorno rešava sve promene na koži kako kod dece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, Cortinat krem osvaja korisniki koji je prvi dao komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.


Idemo redom:

1. Mala Elena
2. Peace*
3. vonavoj
4. Modessty RR
5. milicicak


Čestitam dobitnicima!!!user posted image

Molim vas da mi pošaljete podarke na pp.

< Poruku je uredio lesica RR -- 1.12.2014 21:54:13 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 16:42:24   
Cakana84
Drage moje, krenuo je II krug takmičenja.
Srećno
user posted image



Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj obolelih kod nas i u svetu. Taj porast je posledica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dečiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se leči uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rešenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo,svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno neguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za decu od rođenja ( 0 meseci ) i za odraslih.
Pročitajte više

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom delovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Lifemedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
5 najaktivnijih korisnika koji u ovoj temi sa nama razmene savete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog meseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo delotvorno rešava sve promene na koži kako kod dece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, Cortinat krem osvaja korisnik koji je prvi dao komentar. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.



< Poruku je uredio dunja RR -- 1.12.2014 22:05:54 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 17:10:43   
veselicaa
Imam ja pitanje za doktorku nadam se da moze jer pise da mogu i pitanja u vezi upotrebe Cortinat krema.
Moja cerkica ima 5 godina i ima dosta veliku reakciju na ujede insekata.Obicno se na mesto ujeda posle jednog dana pojavi veliki crveni krug koji je veoma topao i kako ona kaze veoma bolan.To se obicno povuce tek posle 4,5 dana ali mu boja prelazi od crvene do plave(neznam da li se to mozda ona cese kada ja ne vidim ili sam od sebe poplavi).U mestu gde zivim i nema puno dermatologa ali kada sam je vodila rekli su mi samo da joj stavljam hladne obloge i d nije nista strasno.Cerkica je inace veoma svetle koze,svetlih ociju(plavih)i plave kose.Takodje nam se u toku zime ponekad na licu javi neko crvenilo ali nismo dosad imali velikih problema jer brzo prodje.Da li bi nama Cortinat krema bila od pomoci?Hvala unapred na odgovoru.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 17:33:01   
isidora88
Imam atopijski demratitis od prve godine zivota, sada imam 26 god., ekcemi izlaze periodicno, nekad prodje i godinu dana da nemam problema, a sada mi vise nista ne pomaze, koza na dlanovima mi je istanjena od upotrebe kortikosteroida (sinoderm, elokom), vec mesecima imam ekceme po dlanovima koji uzasno svrbe, ne pomaze mi vise nista. Primetila sam da mi se stanje pogorsa ako pojedem kikiriki, kad ljustim i seckam povrce (krompir, sargarepa,luk,paradajz, krastavac...), letos sam se bila cela osula po dlanovima i sa spoljasne i unutrasnje strane dlanova posle par sati od jedenja jagoda, grozno je izgledalo, nije svrbelo, ali su mi ruke bile krvavo crvene sa tackicama. Sta mi savetujete dalje? Da li bi mi pomogla Cortinat krema?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 17:46:05   
milicicak
Hvala RR i sponzoru na divnoj nagradi user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.11.2014 18:07:13   
Mala Elena
Nadam se da ce pomoci , hvala puno!
Trenutno mazem pantenol ali samo trenutno smiri.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.11.2014 12:53:07   
Cakana84
Pitanja su prosleđena doktorki, očekujte odgovore uskoro. I naravno nastavite da pitate sve što vas zanima, a tiče se upotrebe Cortinat kreme.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.11.2014 13:46:52   
vonavoj
Ijaoj sto sam srecna sto sam osvojila!! Da probam da resim problem na Tikinim rucicama!!
Hvala jos jednom!
Cakana,podatke imasuser posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.11.2014 14:44:41   
Peace*
Hvala za nagradu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.11.2014 15:57:04   
Cakana84
Imam sve, šaljem podatke sponzoru. user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.11.2014 16:21:29   
vikiveki
Ja imam jedno pitanje tj. problem pa mi treba savet. Kod starije ćerke pre dve nedelje pojavilo se crvenilo oko nokta na velikom prstu na nozi.Kad sam je vodila kod dr. ona mi je rekla da je to od neudobne obuće,ali situacija se nije promenila ni posle kupovine druge obućeuser posted image čak šta više počelo je i da se gnoji.da li ja to mogu mazati CortinaT kremom? Ne znam šta bi to moglo biti pošto je dr rekla da to nije urastao nokat,kako sam ja na početku mislila.dakle mene zanima da li se CortinaT krema može upotrebljavati i kod ovakvih promena na prstima?

< Poruku je uredio vikiveki -- 5.11.2014 16:23:02 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.11.2014 15:32:57   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: veselica

Imam ja pitanje za doktorku nadam se da moze jer pise da mogu i pitanja u vezi upotrebe Cortinat krema.
Moja cerkica ima 5 godina i ima dosta veliku reakciju na ujede insekata.Obicno se na mesto ujeda posle jednog dana pojavi veliki crveni krug koji je veoma topao i kako ona kaze veoma bolan.To se obicno povuce tek posle 4,5 dana ali mu boja prelazi od crvene do plave(neznam da li se to mozda ona cese kada ja ne vidim ili sam od sebe poplavi).U mestu gde zivim i nema puno dermatologa ali kada sam je vodila rekli su mi samo da joj stavljam hladne obloge i d nije nista strasno.Cerkica je inace veoma svetle koze,svetlih ociju(plavih)i plave kose.Takodje nam se u toku zime ponekad na licu javi neko crvenilo ali nismo dosad imali velikih problema jer brzo prodje.Da li bi nama Cortinat krema bila od pomoci?Hvala unapred na odgovoru.




CORTINAT krema se preporučuje za primenu nakon uboda insekata jer ublažava crvenilo i posebno svrab kože.
Slobodno možete primenuit na dete bez obzira na lokaciju ujeda ( krema se može primeniti na lice, telo kao I na pregibe).
Crvenilo koje spominjete da se javlja na licu u zimskim mesecima takodje može biti tretirano CORTINAT kremom jer ga redukuje, može se aplicirati na lice I nije lek.

Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.11.2014 15:33:52   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: isidora88

Imam atopijski demratitis od prve godine zivota, sada imam 26 god., ekcemi izlaze periodicno, nekad prodje i godinu dana da nemam problema, a sada mi vise nista ne pomaze, koza na dlanovima mi je istanjena od upotrebe kortikosteroida (sinoderm, elokom), vec mesecima imam ekceme po dlanovima koji uzasno svrbe, ne pomaze mi vise nista. Primetila sam da mi se stanje pogorsa ako pojedem kikiriki, kad ljustim i seckam povrce (krompir, sargarepa,luk,paradajz, krastavac...), letos sam se bila cela osula po dlanovima i sa spoljasne i unutrasnje strane dlanova posle par sati od jedenja jagoda, grozno je izgledalo, nije svrbelo, ali su mi ruke bile krvavo crvene sa tackicama. Sta mi savetujete dalje? Da li bi mi pomogla Cortinat krema?



Navodite da Vam je dijagnostikovan atopijski dermatitis I predložena terapija lekovima. Takodje navodite da se alergija razvija I posle uzimanja određene vrste hrane.
U oba slučaja možete koristiti CORTINAT kremu za ublažavanje simptoma.
Važno je napomenuti da ukoliko je slika ozbiljnija , verovatno postoji potreba za primenom leka per os ili topikalno, a isključivo po savetu Vašeg lekara.
CORTINAT krema se koristi I u kombinaciji sa lekovima a sa ciljem bržeg ublažavanja simptoma I produžavanja mirne faze bolesti.
Naprimer , ako se lek nanosi na kožu 1 x dnevno , I to najčešće uveče pred spavanje, CORTINAT krema se slobodno može koristiti više puta u toku dana.
Želim da Vam napomenem I da se COTINAT krema može koristiti I duže u kontinuitetu a po potrebi pacijenta.

Bilo bi dobro za Vas da uradite detaljne alergološke analize I da formirate režim ishrane I života koji maksimalno smanjuje mogućnost izlaganja alergenima.


Pozdrav,
Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.11.2014 15:39:01   
vikiveki
Da li možete odgovoriti i na moje pitanje ili bar dati neki savet?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.11.2014 17:50:43   
isidora88
hvala vam na odgovoruuser posted image , odlicno da moze da se koristi na duze, kod demratologa nikako da mi zakazuuser posted image , pokusacu da je ubedim da mi da da radim alergo testove, da resim problem vec jednom jer je ovo svakodnevno mucenje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here