|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
19.10.2015 17:33:38   
Animsaj9
I meni se desavalo da mi se pojave sitne bubuljice po ledjima između lopatica. Ja imam izrazito suvu kozu, naročito na ledjima, licu i bedrima. Nadam se da ce nam dr dati savet.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2015 9:47:10   
nikiteki
mi se namucismo nestane neki dan pa se opet pojave

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2015 17:41:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Imam jedno pitanje za vas zanima me da li znate zasto i da li se jos nekom od vas to desilo da se bebi od 19 meseci ljusti koza na rukicama,kao da ispuuca i pocne da se ljusti? Mazem mu samo pavlovicevu mast ali nista bolje,pa razmisljam da ga odvedem kod doktora....


Draga mama,

S obzirom na promene bilo bi dobro da se posavetujete sa lekarom koji prati dete. Treba utvrditi tačnu lokalizaciju promena, izgled I ritam... U slučaju da se radi o ne-komplikovanom ekcemu možete primeniti kremu po preporuci lekara ili CORTINAT kremu, Pharamalife , Italija koja NE sadrži kortikosteroide. Naravno uz higijensko-dijetetski režim.
Kreme koje sadrže vazelin I parafinska ulja se NE preporučuju za primenu naročito kod dece uzrasta Vašeg deteta.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2015 17:42:18   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Moj suprug ima problema zimi naročito, zbog posla kojim se bavi, i stalnog nosenja hirurskih rukavica, pranja ruku sa jakim dezinfekcioni sredstvima, u predelu izmedju palca i kažiprsta koza mu je jako suva, ispucala i cesto zna da svrbi i da se peruta. Da li je u pitanju ekcem? I da li bi mu CortinaT krema mogla pomoci...



Poštovana, kako ste opisali promene kod Vašeg supruga , verovatno se radi o ekcemu izazvanom faktorima iz okruženja.
U slučaju da ekcem nije komplikovan sekundarnom infekcijom , mišljenja sam da bi CORTINAT krema mogla da mu pomogne. Takođe obzirom na uslove radnog mesta I stalnom izlaganju, CORTINAT kremu suprug može da koristi u kontinuitetu I posle smirivanja promena , a u cilju jačanja hidro- lipidne barijere kože .
U fazi pogoršanja može komforno namazati CORTINAT kremu, utrljati, opet naneti , I staviti OBIČNE , NAJLONSKE-ŠUŠKAVE- RUKAVICE, (NE gumene ) , držati neko vreme kao pakovanje,, . Nakon što ih skine,lagano umasirati kremu u promene.
CORTINAT krema je prirodnog sastava I može se koristiti u kontinuitetu koliko je potrebno. Takođe koristi se I na licu I na kapcima, pregibima I većim površinama.
Nadam se da ce pomoći Vašem suprugu. Mnogi kolege lekari je koriste kao svakodnevnu kremu za negu kože ruku.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2015 17:42:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nikiteki

ovih dana sam primetila da mi sinu hrapovo lice i neke sitne bubuljicice se pojavile ,a cerci na licu kao sitni kapilarcici i crvenilo da li mogu da mazem cortinat da lli ce mi pomoci



Draga mama,

Niste naveli gde su se sinu pojavile promene. Ako se ne radi o aknama CORTINAT krema može da pomogne.
U slučaju ćerke moguće je da se radi I o osetljivosti na nižu spoljašnju temperaturu. CORTINAT krema može da pomogne jer se može koristiti na licu I u dužem vremenskom periodu. Pošto je koža odlično upija može da se koristi I preko dana a ne samo u kućnim uslovima. Treba biti samo malo strpljiva I NE koristiti lekove na licu bez preporuke lekara.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.10.2015 8:28:06   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Moj suprug ima problema zimi naročito, zbog posla kojim se bavi, i stalnog nosenja hirurskih rukavica, pranja ruku sa jakim dezinfekcioni sredstvima, u predelu izmedju palca i kažiprsta koza mu je jako suva, ispucala i cesto zna da svrbi i da se peruta. Da li je u pitanju ekcem? I da li bi mu CortinaT krema mogla pomoci...


Poznanik mog tate, koji je hirurg, je imao problem sa hiruškim rukavicama, godinama se mučio, onda je promenio rukavice, koje imaju drugačiji sastav, i rešio problem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.10.2015 10:27:34   
Animsaj9
Hvala Vam puno na savetu dr!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.10.2015 18:57:51   
Mariya
Danas mi stigla kremica, hvala RR i sponzoruuser posted image user posted image
Krema se lako razmatuje i predivno miriše, a moj ekcem na ruci je rešila nakon jednog mazanjauser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.10.2015 21:45:16   
branki*
B je tri meseca puna,a mozda i 4 bio na ishrani bez secera,glutena,soje,jaja i svega na sta je reagovao test intolerancije.telo mu je bilo cisto kao suza,nigde nicega.i onda je poceo da trazi plazmu.i noge su mu opet u ranama.da l je gluten,dal je soja ili jaja ili aditivi ili sve kompletuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.10.2015 23:25:27   
Bibilib
Hvala na savetu...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.10.2015 20:29:45   
Mariya
Jao Brankiuser posted image
Sačekaj da se sve povuče, da se očisti organizam pa mu ponovo daš nešto ali samo jednu vrstu.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.10.2015 20:31:47   
Animsaj9
Branki, pokusaj jedno po jedno da mu dajes u razmaku od nekoliko dana... T

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.10.2015 21:14:43   
branki*
To cu i da uradim.plazma sadrzi sve to i soju i secer i jaja i gluten.videcu da izbasim soju i jaja,a da gluten ostane.da vidimo kakvo ce stanje biti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.11.2015 13:36:59   
Animsaj9
Nesto cemo morati da menjamo, naročito zimi, kad je vazduh suv, i hladnoca, onda su mu ruke problematicne

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.11.2015 15:43:08   
marketing RR

Čestitamo oktobarskim dobitnicama user posted image

Animsaj9
Peace*
Bibilib


Napomena: Bibilib je osvajala i ranije Cortinat ali s obzirom da su i ostale korisnice koje su pisale na temi u oktobru, već osvajale (u ovoj godini), Cortinat je osvojila Bibilib, koja je napisala najviše poruka od preostalih korisnica.

Drage dobitnice, pošaljite nam na pp ime, prezime, adresu (u Srbiji) i broj telefona, najkasnije do 6.11.2015.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.11.2015 16:22:52   
Bibilib
Hvalaaa punoooouser posted image user posted image user posted image
Iskreno nisam ocekivala ali dobro ce nam doci jer smo predhodnu vec potrosili...a pomaze nam kod ekcema.
Hvala jos jednom RR i sponzoruuser posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.11.2015 18:54:00   
dddaca
Beba ima 9 meseci. Koza na obrazima je izuzetno suva i rapava vec duzi vremenski period. Povremeno je namazem pavlovicevom, ali mislim da nema efekta. Nisam sigurna da li je to ekcem ili samo reakcija na hladan vazduh kada izlazimo napolje i suv vazduh u stanu. Ne znam, rastu joj zubici, svasta stavlja u usta, pa pretpostavim da joj to balavljenje dodatno isusuje kozu. Da li bi Cortinat krema mogla da pomogne? Da li sme da je koristi svakodnevno obzirom da je koza lica u pitanju?

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
10.11.2015 16:26:18   
babybeemaja4
Postovani, porodila sam se 01.10.2015. godine i dobila sina koji ima svetao ten i posle mesec dana mu se pojavilo crvenilo na obrazima i oko usana. Jos uvek nismo probali ni jedan preparat jer znamo koliko je osetljiva decija koza. Primamo svakodnevno Fraksiparin. Da li je on mogao da utice na pojavu tog crvenila?
Koji proizvod mozete da mi preporucite kako bi nestalo crvenilo? Imam i cerkicu od 3.5 godine koja ima taman ten i nikad nije imala problem sa kozom.

Unapred zahvalna zabrinuta mama

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
10.11.2015 19:15:15   
dddaca
I ja sam primala Fraksiparin, ali nije mi palo na pamet da povezem crvenilo na licu sa njim. A da nije mozda reakcija na nesto sto si pojela?

(odgovor članu babybeemaja4)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.11.2015 13:07:03   
Tajčica
Pitanje za dr. Mirjanu, nije vezano za Cortinat ali jeste za jedan od proizvoda iste kompanije:

Beba ima 17 meseci, još ne govori, velika je maza, i nema puno vršnjaka u svom društvu, pa slabije uspostavlja kontakte sa decom.

Da li preporučujete u našem slučaju uzimanje Omega junior kapi?

Unapred hvala



< Poruku je uredio Tajčica -- 13.11.2015 13:11:18 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.11.2015 21:43:39   
dddaca
I ja bih zamolila dr Mirjanu da mi odgovori.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
14.11.2015 12:43:58   
Maraj
Ja upadam ko padobranac...al babybee zasto i dalje koriszis fraxiparin? On se koristi samo do2 nedelje nakon porodjaja. Tako sam ja

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
14.11.2015 12:59:47   
dddaca
Odosmo u of, ali i ja sam ga primala 6 nedelja posle porodjaja. Teze mi je palo bockanje tih 6 nedelja nego kroz celu trudnocu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.11.2015 22:01:44   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: dddaca

Beba ima 9 meseci. Koza na obrazima je izuzetno suva i rapava vec duzi vremenski period. Povremeno je namazem pavlovicevom, ali mislim da nema efekta. Nisam sigurna da li je to ekcem ili samo reakcija na hladan vazduh kada izlazimo napolje i suv vazduh u stanu. Ne znam, rastu joj zubici, svasta stavlja u usta, pa pretpostavim da joj to balavljenje dodatno isusuje kozu. Da li bi Cortinat krema mogla da pomogne? Da li sme da je koristi svakodnevno obzirom da je koza lica u pitanju?


Draga Mama, promene na koži lica deteta ne moraju odmah ukazivati na ekcem.
U svakom slučaju ja ne bih primenjivala kreme koje sadrže derivate nafte ( vazelin, parafinska ulja) ili Cink Oksid na koži lica posebno kod beba I male dece.
CORTINAT krema se koristi kod promena koje ste naveli.
CORTINAT krema može da se koristi na koži lica I na koži lica kod beba, na pregibima, više puta dnevno I duže u kontinuitetu.

Dr Mirjana Mišić

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 21.11.2015 22:04:49 >

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.11.2015 22:02:43   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: babybeemaja4

Postovani, porodila sam se 01.10.2015. godine i dobila sina koji ima svetao ten i posle mesec dana mu se pojavilo crvenilo na obrazima i oko usana. Jos uvek nismo probali ni jedan preparat jer znamo koliko je oset__ljiva decija koza. Primamo svakodnevno Fraksiparin. Da li je on mogao da utice na pojavu tog crvenila?
Koji proizvod mozete da mi preporucite kako bi nestalo crvenilo? Imam i cerkicu od 3.5 godine koja ima taman ten i nikad nije imala problem sa kozom.

Unapred zahvalna zabrinuta mama


Draga mama, pošto Vaše dete prima leka a Vi imate sumnje da bi mogao biti uzrok promena na koži , najbolje bi bilo da se posavetujete sa lekarom koji je dao lek. U slučaju da lek nije uzrok pojave crvenila na koži lica , već se ono javlja kao rezultat povećane oset_ljivosti , CORTINAT krema se može primeniti I na lice , I oko usana, više puta dnevno I duze u kontinuitetu.

Dr Mirjana Mišić

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 21.11.2015 22:08:51 >

(odgovor članu babybeemaja4)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here