|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje AD mleko koristite
8.12.2014 9:51:44   
Trcosava
Krenula sam u istraživanje cena koliko šta gde košta i pogledala ujedno i cene mleka ovde. Ana je koristila Novalac. Koliko me sećanje služi Novalac i Aptamil važe za 'najbolje', a cene su bezobrazne ovde. Mislim verujem da ni u Srb nije ništa bolje. I sad me zanima iskustvo mama koje su koristile Aptamil

Naime, cena koju ja dobijam u jednoj prodavnici sa stalnim popustom je sledeća
Aptamil 800gr - 12,81€
Novalac 800gr - 14,33€ - e sad, u toj trgovini gde imam stalni popust nema Novalaca, a ova cena od 14€ je sa nekim trenutnim popustom, inače puna cena je 16 i kusur €.
Sad čitam i članak iz novina nekih, Novalac je u Italijanskoj Gorici bio oko 9,5€ (isto 800gr).

Dakle, iskustva mama sa Aptamilom molim.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Koje AD mleko koristite
8.12.2014 9:54:20   
Peace*
Nemam iskustva sa tim mlekima, ali npt, Allernova je u Srbiji bila 2000-2500din po limenci, a ja sam istu tu uvozila iz Mađe za 13eur.
Dakle, i tek kako pogledaj kakvo je stanje okolo, jer možda možeš da napraviš neku varijantu da uštediš velike pare na uvozu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Koje AD mleko koristite
8.12.2014 10:08:10   
Trcosava
Meni nije Italija blizu, mislim do Slo Gorice imam vozom oko 2h, pa onda ne znam koliko ima do granice. Krajnji slučaj je leto i ako idemo za vikend do Kopra, pa mogu tad da skočim do Italije (isto sam čitala da je u Austrijji smešna cena spram ove, mislim bila i onda kad je Ana bila na mleku). Pravdaju se cenom uvoza i ponovnim štampanjem uputstva na limenci user posted image - to je razlog zašto je ovde tako skupo user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Koje AD mleko koristite
11.3.2015 21:47:22   
MakiJ
Mi NAN , nisam drugo ni probala

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Koje AD mleko koristite
11.3.2015 22:03:33   
Mala Elena
Kombinujem kravicu za poparu i nan ...

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Koje AD mleko koristite
19.3.2015 13:05:40   
srculence25
mi smo poceli sa bebelac dohranom i grcevi su odma poceli uz prvu popijenu mericu.Posle kad smo zaglavili u bolnici tamo je dboijao nan ha 1
i nisam primetila da je imao grceve.Dodjemo kuci i ja kupim nan ali grcevi i dalje prisutni user posted image
Malo me bune te mere sa tabele da li ja moram tako da pravim ili vise?
po merici sad dajem 90 a u bolnici je dobijao 100.Od tih 90 nekad i prespavao bi tih 3 sata a nekad kroz sat vremena place user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Koje AD mleko koristite
19.3.2015 13:12:37   
branki*
srculence,ja sam sinu isto davala nan ha mleko.gledaj da mu dajes na 3 sata,ali ako bas place nakon manje vremena i nece da se smiri,ja bih mu napravila jos malo,2 merice,pa dala da popije.meni je boza jeo i na 2 i po sata nekad,a ne na 3,kako kad.nekad isto nakon sat hoce opet da jede,pa mu ja tako opet napravim mericu,dve,jer se jedino onda smiri.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Koje AD mleko koristite
19.3.2015 13:37:41   
imperial
Ja imam jednu neotvorenu kutiju novalaca+6,ako treba nekoj mamiki iz Kg-a,rado cu pokloniti:)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Koje AD mleko koristite
19.3.2015 17:33:51   
srculence25

IZVORNA PORUKA: branki RR

srculence,ja sam sinu isto davala nan ha mleko.gledaj da mu dajes na 3 sata,ali ako bas place nakon manje vremena i nece da se smiri,ja bih mu napravila jos malo,2 merice,pa dala da popije.meni je boza jeo i na 2 i po sata nekad,a ne na 3,kako kad.nekad isto nakon sat hoce opet da jede,pa mu ja tako opet napravim mericu,dve,jer se jedino onda smiri.

hvala draga probala sam tako da napravim jos dodatnih 20 i popio je kroz sat vremena a kad sam ponudila da siki odbijao je.
kad prodje 6 nedelja pa kad odem negde hocu li morati nositi kutiju sa sobom?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Koje AD mleko koristite
19.3.2015 18:18:49   
degu
pa daj mu da sisa kad traži još između obroka.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Koje AD mleko koristite
20.3.2015 6:42:46   
branki*
srculence,ja tako kad negde idem,ponesem u flasici vode koliko mislim,npr 90 ili 120 ml i ponesem toliko merica praha,pa odmah zbuckam kad je gladan.voda ili u termoforu da bude mlaka ili u onim torbicama sto cuvaju toplotu,ima avent.
a,ja sam stavrno dugo nosila sa sobom to mleko i flasicu sa vodoom gde god da podjem,otkud znam,bolje da imam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Koje AD mleko koristite
20.3.2015 6:57:34   
serpica

IZVORNA PORUKA: branki RR

srculence,ja tako kad negde idem,ponesem u flasici vode koliko mislim,npr 90 ili 120 ml i ponesem toliko merica praha,pa odmah zbuckam kad je gladan.voda ili u termoforu da bude mlaka ili u onim torbicama sto cuvaju toplotu,ima avent.
a,ja sam stavrno dugo nosila sa sobom to mleko i flasicu sa vodoom gde god da podjem,otkud znam,bolje da imam.




Ovako sam ija radila...u jednu flasicu odmeri vodu i neka bude topla a u drugoj stavi merice mleka,mada imas u aksi i one dozere za cuvanje mleka u prahu pa mozes i tu da ne nosis celu kutiju...meni su rekli da napravljeno mleko moze u flasici da stoji na sobnoj temp. do 2h tako da mozes i da ga napravis kod kuce i poneses ako ce da pije brzo nakon izlaska..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Koje AD mleko koristite
20.3.2015 7:18:59   
srculence25
E pa moracu tako a ujedno ponudim i da siki.A u cemu je razlika izmedju dohrana od drugih proizvodjaca?
recimo razlika nan i beblac?
vidim tabele su im razlicite za nan pise 3i 4 nedelja 120 a na bebelac 2-8 nedelja 90

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Koje AD mleko koristite
20.3.2015 7:30:34   
branki*
ja to ne znam stavrno,mozda u nekim dodatnim vitaminima ili sta vec.ja nisam nijedno drugo koristila,sem nan ha,jer su mu to davali u IMD dok smo bili.moje drugarice dve su koristile bebelac,isto se nisu zalile.
a,to za nosenje mleka sa sobom,toliko ces se navici da ce ti postati rutinski,veruj mi,ocas posla..samo malo da se uhodas.

< Poruku je uredio branki RR -- 20.3.2015 7:31:39 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Koje AD mleko koristite
6.4.2015 2:00:09   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

DIJO super,videces da ce mu jos vise prijati user posted image


I te kako mu prijauser posted image
Bebelac je pio oko 110-130 ml. Retko kada 150. A i tih 130 na jedvite jade. veceras sam mu spremila Nan 210 ml i sve je popio u cuguuser posted image



E ovako, mi pre nekih 20-ak dana prešli sa Bebelaca na Nan 2, jer je Bebelac počeo sve više da ostavlja nepopijeno. I sve je bilo super do pre tri dana.

Da ispišem hronološki:

Sa 8 meseci Bebelaca pio ujutru i uveče (nekada i samo ujutru) 150 ml
Zatim počeo da ostavlja po 30 ml, znači pio 120 ml
Sa 9 meseci prešli na na Nan 2, pio celih 150 (znači nije ostavljao kao kod Bebelaca), zatim pio 180.
Od pre tri dana neće da lizne dohranu, ne, ne, i ne, otima glavu, ni blizu flašici neće da priđe. Jesam mu pre neki dan malo vruće dala, ali kada se lepo ohladilo, popio je normalno, tako da ne bih rekla da je to uzrok.
Sisa normalno, 3-4 puta dnevno, ali ja pojma nemam koliko mleka imam, brzo posisa.
Vodu neće i dalje NIKAKO, sada mu podvaljujem supice, kada kuvam meso, odvojim supicu, pa mu naizmenično dam malo kaše (meso + povrće) pa ubacim supu par kašičica u usta, i tako naizmenično, ali kada provali da ide supica par kašičica za redom, pljuje čovek. Nije mi jasno zašto neće tečnost, kako mu organizam ne traži, kada lepo klopa??
I da li su zadovoljene njegove potrebe za tečnošću? Inače, ima podčnjake, pa razmišljam da nije zbog toga, ali možda je i nasledno jer mm ima te kesice.
Probala sam g+flašicu na pisak neće.
Olga RR mu je skoro donela neki Hippov sok, nije ga hteo na flašicu, ali je popio na kašičicu oko 80ml.


< Poruku je uredio dunja RR -- 6.4.2015 2:01:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Koje AD mleko koristite
6.4.2015 9:12:41   
doktorkakristal
DUNJA povremeno hoce oni tako da odbijaju mleko bez nekog razloga ali se stredi za par dana,za tecnost ne brini traze oni kad im treba vidim i da sisa tako da ne brini ne treba njima nesto puno tecnosti,za par dana bi trebalo da se sredi sve

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Koje AD mleko koristite
6.4.2015 13:06:19   
dunja RR

Hvala Doco user posted image

Probaću onda da mu za koji dan opet dam Nan.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Koje AD mleko koristite
20.4.2015 0:15:14   
Klarita
Mi presli na nan3 malko ranije, nekih 10 dana pre prvog rodjendana. Sve bilo OK, i poceo je cesce da kaki i stolica mu je bila finije strukture (da tako kazemuser posted image , ali meksa) i onda je poceo da odbija. Sad mene zanima nesto drugo...je l' zna neko koja je razlika izmedju Nan3 i Nan junior 1+...presla sam na nan junior1+ i K je njga pila.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Koje AD mleko koristite
20.4.2015 7:14:37   
doktorkakristal
KLARI ja nemam pojma Dora jos pije NANA 3 samo ujutru i to nekih 150 ml vise joj ostalo kao navika

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:08:58   
wivern
IZVORNA PORUKA: serpica
IZVORNA PORUKA: branki RR
voda ili u termoforu da bude mlaka ili u onim torbicama sto cuvaju toplotu,ima avent.
a,ja sam stavrno dugo nosila sa sobom to mleko i flasicu sa vodoom gde god da podjem,otkud znam,bolje da imam.

kutiju...meni su rekli da napravljeno mleko moze u flasici da stoji na sobnoj temp. do 2h tako da mozes i da ga napravis kod kuce i poneses ako ce da pije brzo nakon izlaska..

Ovo me intereseovalo, uletela sam u ad neocekivano a sve sam zaboravila iz skolice.
Znaci ad moze da stoji do 2 sata na sobnoj temperaturi, znam da ne sme da se podgreva nikako.

Branki ovo je super stvar i za kuci, jer mi nemamo tacan tajming sikenja, ja sam njega stavljala da siki kad god je hteo i sad imam problem. Em on nece ad, pa je gladniji nego inace i trazi cesce da jede a meni dugo treba priprema, dok ne udjem u fazon user posted image
E da, koliko ad mleka treba beba da popije dnevno?Ja mu pravim sada po 120 on mukica popije max 40 na silu.

< Poruku je uredio wivern -- 2.5.2015 7:15:40 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:24:57   
degu
wiv jeste li prekinuli dojenje?
T jos nije probala nijedno ad mleko, nadam se da ce sisati jos dugo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:32:24   
wivern
Degu morali smo od sinoc

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:42:01   
serpica
Wiv pokusavaj da se izmuzavas da sacuvac mleko..predpostavljam da je zbog alergije jel da? user posted image
na svakoj kutiji pise koliko ml po mesecima ide,negde i po kilazi..bas mi je zao....probaj da uzmes NAN sensitiv kazu da njega deca prihvataju brze.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:43:15   
mali_mis
wiv, trebalo bi da pise koja je dnevna doza na kutiji ili limenci, i to ide cini mi se po tezini deteta user posted image
Evo sad sam nasla bebelac 1, kod njega pise za bebe od 5 meseci 5 puta dnevno po 210ml, dok je za bebe od 6 meseci 4 puta po 210ml.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Koje AD mleko koristite
2.5.2015 7:49:28   
wivern
Serpi to cu i pokusati, nadam se da ce sa ovim lekovima sve biti gotovo za nedelju dana.
Mi sinoc uzeli novalac, niti smo imali vremena da razmisljamo o mlekcu. Ovo je bilo daj sta das. Ma pice guzica kad ogladni, nego mu se poremetio ceo svet pa je sav kenjkav.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here