|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG - 2 deo
2.12.2016 17:07:14   
degu
Dejana sledeci mesec ce biti dibitni user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Beta HCG - 2 deo
2.12.2016 17:14:56   
isidora88
Dejana zao mi je user posted image bice ubrzo, ne brini seuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Beta HCG - 2 deo
2.12.2016 18:42:21   
World
E bem mu, bas mi je zao, ali bice, ne sikiraj se.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Beta HCG - 2 deo
2.12.2016 19:53:34   
suzi kju
Dejana ja sam to prošla nekoliko puta i na kraju sve bude kako valja. Eventualno jos nešto od analiza pa u akciju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.12.2016 8:11:51   
dejana007
Hvala devojke, stvarno bih bila srecna da je opstalo, ovako idemo dalje user posted image user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.12.2016 8:23:27   
vocicana
Dejana na kraju, verovatno je biohemijska user posted image , ne sekiraj se i ja sam je imala u martu prosle god i brzo smo naseg junaka nacinili. Molim te budi dobro i idemo dalje. Tu smo mi tvoje RRingerajke da te user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.12.2016 12:32:50   
Bebana17
Dejana, biohemijska je super znak, bilo je samo do ploda da li će se održati ili ne, a pošto nije, čim krene sledeći ciklus vi lepo u akciju. Ja od srca navijam da nam budeš trudnica, a bićeš sigurno, samo je bitno da dođe pravo vreme za to. Ništa se ne dešava bez razloga, pa ni ovo, Samo te osnaži i kreneš dalje u pobede sa svojim mužićem. Biće dece user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.12.2016 12:34:03   
Bebana17
I obavezno meri bazalnu i lh trakice koristi, to je stvarno super pomagalo da budeš sigurna da nećeš promašiti ovulaciju, ako ne ideš na folikulometriju.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 16:21:22   
dejana007
Hvala bebana 17 user posted image user posted image A da li neko zna, obzirom da mi je beta pala kad mogu ocekivati ciklus? Sutra svakako idem na UZ ali me bas zanima, jel se prirodno dobije ili?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 16:47:42   
Mala Elena
Moja neka bliska osoba je skorije imala biohemijsku, ona je dobila ...
Bas mi je zao ali, naravno trudite se jos i budite pozitivni user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 17:28:06   
dejana007
Hvala na odgovoru mala elena user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 17:53:47   
milkica07
Drage forumasice,
posle malo komplikivane situacije i isčitanih svih živih foruma na ovu temu, molim vas za pomoć.
1.beta 30dc 24...ali dr preporučuje da nastavim sa terapijom jer je iz vto i možda se nešto ipak desi.
2. 5 dana kasnije 97 ( u međuvremenu sam prestala sa th jer je kućni test bio negativan,ali pošto ciklus nije dolazio,ponovim ponovo betu i 97)
3.beta posle 48h 180
4. posle 4 dana 480
5. posle još 3 dana 900
Na UZ se nista ne vidi...očigledno nešto nije u redu. Bojim se da nije vanmatericna ili sta vec..? ?
Ima li neko neki savet?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 18:36:35   
branki*
ne moze biti vanmatericna,neka me neko ispravi ako gresim,obzirom da je bila vto i da se embrion ubrizgava direkt u matericu.ponovi opet betu i ultrzvuk.ili ces prokrvariti,ako je biohemijska ili ce se vec videti mesak na uz,navijam da bude ovo drugo!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milkica07)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 19:15:15   
vocicana
DEjana dobices ciklus, bice jako obilan i trajace duze. To je prirodna selekcija, verovatno je losiji kvalitet jajasca bio i taj mesak verovatno ne biimao srcanu akciju.
Milkice 07, slazem se sa Branki, ali videces kako ce se dalje odvijati. Msm da je to mala beta, ali neka te posavetuju jos i mame koje su iz vto imale trudnoce i missed-e odnosno neuspele. Tu ti ne mogu pomoci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 20:46:23   
suzi kju
Milkice vanmatericna nije sigurno, Branki je u pravu.
Po meni nije ta beta tako loša, trebala bi da je malo veca ali videćeš kroz par dana. Javi nam obavezno sta se desava a ja drzim fige da bude sve super!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 21:25:54   
milkica07
Eee....drage moje da se ja ne mučim sa ovom problematikom već dugi niz godina, ne bi me muka naterala da isčitam sve živo i nadjoh X primera vanmatericne posle vto...sto je i meni u početku bilo nelogično, ali na žalost moguće je.
Iskopiracu jedan od tih primera:
"Ja bas dosta kasnim sa ovom temom. Hoću da ti napisem moje iskustvo sa vanmatericnom trudnoćom posle vantelesne oplodnje. Uradila sam betu 11 dan od embrio transfera i pokazala je trudnoću. Svaki dan je sve vise rasla, i posto je do „trudnoće” doslo asistiranom metodom tek posle 3 nedelje se ide na ultrazvuk. Na ultrazvuku sam prvo pitala jel mi je tu beba, sobzirom da sam imala krvarenje. I ništa nisu videli ni taj dan ni sledećih nekoliko dana. Zadrzali su me u bolnici da prate šta se desava i jednu noc me je probudila nepodnosljiva bol u stomaku, hitno sam zvala doktora i tek tad je otkrio da je vanmatericna trudnoća u pitanju. Nije to dugo trajalo 3-4 dana. Laparaskopijom su me da kažem ocistili, nazalost i taj jajovod su mi izvadili. Eto to je moje iskustvo."

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.12.2016 23:12:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: milkica07

Drage forumasice,
posle malo komplikivane situacije i isčitanih svih živih foruma na ovu temu, molim vas za pomoć.
1.beta 30dc 24...ali dr preporučuje da nastavim sa terapijom jer je iz vto i možda se nešto ipak desi.
2. 5 dana kasnije 97 ( u međuvremenu sam prestala sa th jer je kućni test bio negativan,ali pošto ciklus nije dolazio,ponovim ponovo betu i 97)
3.beta posle 48h 180
4. posle 4 dana 480
5. posle još 3 dana 900
Na UZ se nista ne vidi...očigledno nešto nije u redu. Bojim se da nije vanmatericna ili sta vec..? ?
Ima li neko neki savet?




Ne verujem da je vanmatericna,meni vise lici na BO beta raste ali ne dovoljno,ne duplira se pravilno... mislim da je pre BO.Imala sam slicnu situaciju

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milkica07)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 11:14:32   
Bebana17
Posle vantelesne je moguce da dodje do vanmatericne, jer embrion pluta u materici i trazi najbolje mesto za implantaciju, pa se desi da odluta na pogresno mesto. Na beti od 1000-2000 mora se ultrazvukom konstatovati da li je mesak u materici ili ne. Do trudnoce je doslo, a da li je uredna ili ne otkrice dalji razvoj situacije. Treba da budes pod lekarskim nadzorom svakako.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 12:10:12   
Maraj
I ja prvi put cujem da je moguca vanmatericna i vto....
jesi li bila opet na uz? Meni je cudno , da ti tako beta bude mala na pocetku , i da se ne duplira pravilno , a onda odjednom raste.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 12:35:03   
milkica07
Bila sam uz, ne vidi se ni mesak, niti bilo sta u materici, ne odgovara čak ni endometrijum trudnoći, beta raste (koliko-toliko), pa gde je onda taj embrion!?
Zato i sumnja na vanmatericnu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 12:45:30   
branki*
Uhuser posted image navijamo da bude najbolje,ali pripremi se,koliko mozes,za najgore.bas bzv.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milkica07)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 12:50:39   
Maraj
Milkice , bas mi je zao. Od pocetka je nesto bezveze krenulo , sa tako malom betom.
Drzi se user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 14:31:54   
mazinjo
Nazalost moguca je vanmatericna kod VTO,ja sam imala slucaj gdje mi je jedan plod bio u materici,a drugi u cervikalnom kanalu (vrlo rijedak.slucaj vanmatericne trudnoce).Plod iz materice je sam otisao kad sam prokrvarila,a ovaj iz cervikalnog kanala rjeseno je metotrexatom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.12.2016 15:14:18   
dejana007
I ja prvi put cujem za vanmatericnu na vto user posted image i bas bezveze user posted image

ja sam bila kod ginekologa, uradio mi UZ. Ima dobar zadebljan endometrijum ali plod se ne vidi, ako do ponedeljka ne dobijem uradice jos jedn UZ i morace kiretaza ili bar neka vrsta kiretaze, nisam bas razumela. tako da eto sad molim boga da dobijem da se ne izlazem dodatnom stresu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Beta HCG - 2 deo
8.12.2016 10:59:13   
Bebana17
Dejana, ja ne bih isla na kiretazu, sacekala bih jos malo, krenuce to samo svojim tokom, zasto da se izlazes nepotrebnom stresu..

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here