|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.3.2017 9:43:06   
MicinaMama
Kod nas je kucni doktor specijalista Alergolog hehehe...

Mi smo porodica visoko alergicnih.Sto se kaze zivimo sa tim i opusteni smo.Prihvatili smo i to je to.

Ana da,alergija se odrazava cesto i na probavni trakt.Diareja,grcevi pa cak i povracanje.Za koprivnjacu se koristi samo Aerus sirup.Normalno ako je dete alergicno na hranu trebalo bi uzimati svaki dan sirup uz pravilnu ishranu.

Normalno nutritivne alergije mogu da prestanu sa detetovih 6 godina.(kada sam ja bila mala doktor je rekao da do 7 treba da prodje i proslo je.Isto tako jaja i mleko)

Mi imamo zajedno i nutritivnu i respiratornu alergiju.

Moja starija cerkica pocinje sa lecenjem koje traje 3 godine.lecenje se sprovodi izravnim konzumiranjem alergena svaki dan u isto vreme.Bocica alergena kosta 260 eura a za godinu treba 10.Sva sreca pa cu imati jedan deo placen od osiguranja.

Terapija : klin se klinom izbija!user posted image

Naravno uz sirup,kortizon izbegavamo.samo sam neki dan spricnula malenoj u nosic da procepi disne kanale.

U kuci imamo od desloratadina (aerus) do injekcije adrenalina.Uz Boziju pomoc da nam nikada i ne zatreba.

Eto jos da kazem da alergije mogu da se menjaju godinama.npr dok je dete malo obicno budu alergicni na jaja,mleko i jagode.Obicno prestane pa posle se ponovo vrati intolerancija na nesto levo npr. na kostunicavo voce ili dete pocne biti alergicno na respiratorne alergije.

Naravno sto jos je vazno u borbi sa alergijama je JACNJE IMUNITETA.Svaki vitamin je vazan.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 18:59:29   
Misha i Ljisha


user posted image user posted image
P se osuo. Meni ne lici na klasicnu urtikariju. Sumnjam na gluten to griz je sveze uvedena namirnica

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 19:14:51   
MicinaMama
Mislim da je ovo od virusa osip,urtikarije su obicno osip u grupicama i svrbi…

Koprivnjaca izgleda bas kao da ste se ozarili koprivom.

< Poruku je uredio MicinaMama -- 4.11.2018 19:15:20 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 19:17:09   
Misha i Ljisha
Da da zato i kazem nr lici mi.na klasicnu urtikariji. Cerka je imala crvene pecate bas tako kako si opisala a ovo su ipak kao neke sitne bubuljice

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 19:30:19   
vonavoj
Ne lici na urtikariju..pre ce biti alergija..bem ti sunce,jos i na gluten ako moras da pazis. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 19:43:01   
Maraj
Ljiso on izgleda bas ima osetljiv stomacic, kako si i sumnjala...
Ajd da odradite taj alergo test pa da bar znas sta sme a sta ne...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 19:47:39   
jess021
Ljiso, ne lici na koprivnjacu, ako je imao skoro temp, verovatno je viroza. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
4.11.2018 23:18:10   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne lici na urtikariju..pre ce biti alergija..bem ti sunce,jos i na gluten ako moras da pazis. 


Pa urtikarija se i javlja kao reakcija na nešto.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.10.2020 23:00:28   
Maraj


user posted image user posted image
S se veceras osula. Prvi put. Prvo je dobila T 38.5. Vesela ,nikad ne bih rekla da ima T...nego je mm posumnjao, delovala mu toplo. Al kako idemo na spavanje, dadoh joj ja brufen, da ne razmisljam. I sve misliko, od zuba je. Izlaze joj donje petice. Nije proslo 5 min ja joj vidim na stopalu tackice. Skunem je, a ono butine osute. Uzas.... dala sam joj aerius deluje da se povlaciE sad...sumnjam da se osula od onog sirupa za kasalj. Pravila sam juce. Dala sam joj i zalila mi se posle da je boli jezik. Danas osip. Garant da je od zalfije u tom sirupu. Al sto onda ima T.Nista mi nije jasno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.10.2020 23:12:53   
emicaa
Maraj od zaove curica ima slican osip kad popije brufen,ali njoj uglavnom po licu bude,oko usta i prema vratu.

T moze i od nekog virusa,u kolektivu je lako nesto pokupito

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.10.2020 23:20:43   
Maraj
Emice nisam pametna. Proslo je bukvalno 5 min od kad je popila brugen, do momenta kad sam primetila osip. I bio ke poprilicno velik. Po obe butine i po stopalima.
Sjmnjam na zalfiju iz sirupa, al ko ce ga znati. Zaspala je pa sedim pored nje i gledam koliko se povlaci. Proslo je sat vremena od aeriusa. Nije se skroz povuklo. Nazire se i dalje. Al nije onako crveno i ispupceno kao malo pre

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 7:11:31   
pari
Kako je sad Maraj?



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 7:41:13   
Maraj
Hvala ti pari...
U toku noci je sve nestalo. Povuklo se. Sad cu joj dati jos 2,5ml aeriusa.
Temperaturu je imala nocas u 4 pa sam joj dala paracetamol. Nisam smela brufen. Nisam 100% sigurna da nije od brufena iskocila alergija,, al 95% je od onog sirupa za kasalj tj od zalfije

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 7:55:23   
Tiziana
Maraj, moja mama je dobijala urtikariju od brufena. 5min je dovoljno da bude sva u plikovima. I onda je prestala da uzima brufen i uvek koristila alt_ernative.



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 8:07:56   
jess021
Maraj, kad si joj dala taj caj od zalfije? Neobično je sto ima i povisenu temp. Ili se tako bas namestilo



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 8:26:56   
Sanjica26 RR
Maraj, moguce da je od žalfije tako reagovala. Npr mojoj mami neka krema za ruke koju sam joj kupila u manastiru Žiči je smetala. A sve je na biljnoj bazi. Neka biljka joj je zasmetala 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 9:37:31   
bokicak1
Mozda ima dete i virus uz alergijsku reakciju. Nema temperature kad je samo alergija.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 10:51:49   
Maraj
Jess kuvala sam joj onaj caj, za kasalj sto nam je von dala recept. Ono secer, voda, zalfija i lovorov list. Skuvala sam u ponedeljak. U utorak joj dala ona se zalila da je "boli jezik". Ja odmah posumnjala. Uplasila se da joj ne otice jezik. Kad ono nista. Ja nastavim da joj dajem. Ona se zali da je bole stopala. Pogledam 2 -3 pliha kao komarac da je ujeo. Juce sam joj dala ujutru 1 kasicicu i kad se vratila iz vrtica dam joj oko 18h drugu dozu, pa oko 20h trecu dozu. Tu je ona pocela da dobija temperaturu. Ja joj dam brufen posto idemo na spavanje, a ona vesela , ma nikad civek ne bi rekao da ima T. Oci bistre. Nos ne curi. Al ajd dam joj brufen jer smo krenuli na spavanje. Ma nije proslo 5-10min ona mi se opet zali na stopala i pokaze mi opet da je dobila taj osip. Ja je skinem, a ona sva , u butinama osuta. Zato sumnjam na zalfiju

(odgovor članu bokicak1)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 10:54:37   
Maraj
Mozda je bila veca koncentracija zalfije u organizmu. Taj sirup se daje 3 puta dnevno. A kako je ona bila u vticu ja joj dam dozu i 18h pa oko 20h.
Ne znam...opet ne mogu 100% da tvrdim. Nisam smela nocas da joj dam brufen. Oko 4 jutros je imala opet T. Osip se povukao, pa sam joj dala paracettamol. Od rad je ok. Hvala Bogu, nema temperaturu
Dal hoce T da skoci usled izbijanja osipa od alergije?
Nama.se ovo prvi put desava

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 11:04:55   
bokicak1
Maraj ne bi trebalo da bude tako. Alergija ne dovodi do temperature. Virus verovatno i uz to alergija.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 11:10:22   
jess021
Slazem se sa Bokicom, alergija ne dovodi do temp. Mozda se slučajno poklopilo, u svakom slučaju nemoj joj vise davati sirup za kasalj i budi oprezna sa brufenom



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bokicak1)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 11:28:32   
vonavoj
Sad sam iscitala,ti si njoj vec davala sirup,nisi joj prvi put dala,pa se odmah osula..Ako je alergija na hranu,lek,to izbije odmah...Ne bi trebalo da je od zalfije,ako je vec pila..ali svakako pazi..Da nisi dala mozda novi brufen,sad vise nije rozi,nego beli i jaci?Ne deluje da je osip zbog tempe..to je sitnije,pod kozom...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 12:05:20   
emicaa
Maraj ja bih pokusala dati opet nekad brufen,cisto da budes sigurna da li je do njega.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 12:40:24   
bokicak1
Maraj moze li da pogleda pedijatar? Ne znam kakva je sad situacija po domovima zdravlja zbog novog naleta kovida.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.10.2020 12:40:30   
pari
Možda se osula i od temperature



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here