|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:27:42   
milicicak
To sa suncem sam htela slikovito da objasnim da ponekad rezultat testa zavisi od potpuno slucajnih faktora. Necu vise da budem slikovita, ocigledno mi ne ide user posted image
A sto se intolerancije tice, ja mu ne bih davala nista sto je IgG pokazao kao visoku intoleranciju. Bar ne prvih 6 meseci. Posle je igra pogadjanja sta ces smeti da ponovo uvedes a sta ne.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:30:16   
branki*
Leleuser posted image
A,mislis da se to moze prevazici?dr,ako sam je lepo shvatila,kaze da to ne znaci sad da on celog zivota nece smeti to da jede.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:31:31   
daca77
Branki, mislim da je to ipak samo program i da se ne mozemo toga slepo drzati...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:32:57   
branki*
Kakav program,dacouser posted image
Ma,da sam ja u pitanju,ja se ne bih ni drzala,sem da mi je,ne dao bog,zivot o koncu,nego zbog boze mog.

< Poruku je uredio branki RR -- 16.11.2015 21:34:17 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:36:55   
milicicak
Jeste, dobro si je shvatila. Ja se nisam mnogo bavila IgG istrazivanjima, jbg moje dete je alergicno pa mi nije bilo u fokusu ali ono sto sam usput pokupila je da intolerancija dolazi i prolazi u zavisnosti od celokupnog stanja organizma. Tu me mislim na laktoznu intoleranciju i nemogucnost tolerisanja alkohola iz choopinog primera, tu fali enzim koji razgradjuje laktozu i alkohol. Intolerancije na hranu se povezuju sa celokupnim stanjem organizma i cesto se desava da malte ne sve moze da se reuvede postepeno i u ne preteranim kolicinama nakon detoksikacije organizma.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:44:27   
branki*
Uh,hvala milicicak puno!zivim za dan kad vise nece biti intolerantan ni na sta ili da ostanu samo neke glupe intolerancije tipa ananas,badem i sl.bez toga mogu da ga hranim,ali ovo drugo je bas bedak.pogotovo sto on sad naucio da trazi sta hoce i samo vice hocu keks,hocu strudlu,hocu jafuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.11.2015 20:42:15   
daca77
Branki, meni je biohemicar jedan objasnjavao kada sam ih ganjala zbog Tripl testa, da je to program preuzet sa Zapada i da nije tacan...da je prosto nemoguce da svima nama smetaju namirnice sa ovih prostora i iste ne smemo uzimati...ko ce ga znati...ja kako sam rodila N, nesto se i ne opterecujem time...ne jedem sir i ostale mlecne proizvode, pa kako hoce...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.11.2015 8:21:56   
Peace*
Bili juče na kontroli.
Unicap je u novembru 2014 bio 1,87 ne znam čega u ne znam čemu, što je klasa 2, sada je 1,39, i dalje klasa 2, ali pada.
Dr mu je radila PRICK PRICK (sa živim uzorkom), tj stavila je kap mleka na ruku i bocnula, izašao je plih oko 4mm.
I dalje eliminaciona dijeta.
Kontrola za godinu dana.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.11.2015 8:24:27   
Modessty
Dobro je Tash da bar pada . Jel se razočarao?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.11.2015 12:23:40   
Peace*
Jeste

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.11.2015 14:16:24   
Ana RR
Miš mali user posted image

Ja evo skoro mesec dana ne mogu da zakažem jbn pregled kod gastro u Tiršovoj user posted image na telefon se ili niko ne javlja ili kad se neko javi kaže da zovem sutra do 13h, pa ja zovem i onda se niko ne javi. A što se tiče online zakazivanja već 4 puta šaljem i niko ne odgovara. Pa jbt!!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
20.11.2015 13:17:05   
Rosita
Na imd zakazuju telefonom najurednije. Ja zakazala pre par dana.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.11.2015 21:48:21   
Christabel
Ana, a da zakazes kod nekog drugog, da nije Perisic? Meni su zakazali odmah cim sam zvala, na tom glavnom call centru za R. Ili da odes licno ako si iz Bga?

Mama krava, ja sad znam da nista ne znam!! Lazno pozitivni rezultat za IgE? Nama se onda ocitalo na soju i kvasac. A vec duze vreme je puna ekcema, jedno zalecim, drugo izadje, znaci ima jos nesto!

Tash, bas mi je krivo zbog tvog decaka!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.11.2015 22:22:44   
Ana RR
Uspela sam jutros da zakažem user posted image

Mama krava user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
24.11.2015 11:38:40   
mama krava
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 15:55:26   
Ana RR
Mi smo jutros bili u Tiršovoj, bili smo zakazani kod prof. Radlovića ali nas je primio neki dr Leković, profesora nismo ni videli. Inače, svekar me jutros najstaršnije iskritikovao što mu nisam rekla da idemo u Tiršovu a pogotovo kod profesora pošto ga svekar zna, kaže pre 10ak dana su bili zajedno u klinici (svekar je nekad radio na klinici). Jbg.

Uglavnom, ovaj dr misli da su u pitanju nervozna creva zbog mlečnog šećera. Vadili mu krv iz vene (mislim da ga je ceo Beograd čuo koliko je urlao), prepipao mu stomak i to je to. Prepisao mu ranisan ujutru i uveče pa 16.12. na kontrolu.

Idem kasnije i kod naše pedijatrice na konsultacije. Jel još nečije dete pilo ranisan? Uopšte mi se ne mili da mu to dajem..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 16:29:52   
milicicak
Cekaj, Ana, a dijeta bez mleka? I nije mi jasno zasto Ranisan ako su mu nervozna creva zbog laktozeuser posted image i svakako se konsultuj sa pedijatrom.
Ti pritegni svekra pa kod Radlovica :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 16:48:57   
Ana RR
Pa nemam pojma, miliciak, ništa ti se ja u to ne razumem. Ja sam ga pitala da li treba nešto da izbacimo iz ishrane, on je rekao da smanjimo unos mleka (Marko mleko i ne pije) i svega što sadrži mlečni šećer. To je sve. Sad mi je baš krivo što nismo insistirali da nas primi Radlović a lepo sam kod njega zakazala. Videću šta će pedijatrica reći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 17:05:55   
milicicak
Pa bas vam je lepo objasnio user posted image
Trebalo bi da smanjite unos mleka i svih mlecnih proizvoda... I da citas deklaracije na svemu konditorskom sto mu dajes da vidis da li ima laktoze... A i da smanjis mleko u kuvanju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 17:19:49   
Ana RR
Dok je on kucao izveštaj sestra je rekla da sme jogurt, kiselo mleko i neke vrste sireva, čini mi se feta, gauda i još neki, ali on sir i ne jede.





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.11.2015 17:25:32   
milicicak
U principu sme kiselo mlecne proizvode jer one sadrze manje laktoze od mleka ali to ne znaci da je ne sadrze. Uzmi vise proizvodjaca pa uporedi koji jogurt ima najmanje laktoze na 100ml pa njega kupuj. Tvrdi sirevi bi takodje trebalo da su ok ali i tu pogledaj sastav.
Vi ne morate u potpunosti da izbacite mleko i mlecno ali bi trebalo da smanjite unos do kontrole da se vidi da li je laktoza stvarno uzrok problema...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.12.2015 22:22:24   
Christabel
Ana, ja sa mobilnog ne vidim koliki je tvoj sin ali ranisan piju nekad i bebe od 5-6 meseci ako je to potrebno (najcesce za ger). A Lekovic i njegova nervozna creva... I mojoj starijoj je rekao da je iritabilni kolon kad smo lezale tamo zbog krvi u stolici. To verovatno kazu vecini pa se onda upustaju u ispitivanja... Ne mogu da se setim sta je kod tvog malog problem, ne kazem da nije u pravu ali mogao ti je malo detaljnije objasniti to oko laktoze.
Inace ako hoces i kod Radlovica, radi i privatno, znam za dve klinike. Ne znam je li smeju nazivi da se pisu ovako na forumu, al ako ti treba poslacu ti u pp.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.12.2015 22:34:27   
Ana RR
Christabel, moj Marko se poslednjih meseci žali da ga boli stomak. Išli smo par puta kod naše pedijatrice na pregled i ona nas sad uputila kod gastroenterologa, čisto da se proveri. Izvadili su mu krv, uzeli urin, on ga je pregledao, to je sve.

Neću privatno kod Radlovića, ako treba pojuriću svekra da nas odvede kod njega pošto se znaju. Odradiću sada kako je Leković rekao, pa ću videti šta će biti na kontroli. Pije pola tabletice ujutru i uveče, danas se ni jednom nije požalio da ga boli stomak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
2.12.2015 0:11:45   
Christabel
Najbitnije da njemu bude bolje, da resite to.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
2.12.2015 0:11:49   
Christabel
Najbitnije da njemu bude bolje, da resite to.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here