|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.11.2015 10:13:37   
mama krava
Zakazali nam kožne probe za 3. i 4. decembar, jer kod ovog mog slinavca sumnjaju na još neke inahalatorne alegene, jer je već mesec dana nikako da izadje iz opstrukcija i slina. A taman sam se u temi Singular pohvalila kako mu pomažeuser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.11.2015 21:52:49   
Rosita
user posted image milkice. Bem mu misa user posted image .
Mi zakazali gastro kontrolu za 15.12. Da popricamo jos jednom sa dr mora li test opterecenja... blizi se treci rodjendan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.11.2015 8:07:20   
Peace*
milkice, da te tešim: nama rekloše da će nutritivne alergije proći kad se budu pojavile inhalatorne. Prošle godine su se pojavile inhalatorne. Tada su još bile prisutne i nutrtivne. Sad čekamo rezultate. Lagano se približavamo i roku "proći će u predškolskom uzrastu" (što bilo daleko, došlo blizu). Tako da... inhalatorne alergije mnogo lakše držiš pod kontrolom. Biće sve ok.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.11.2015 10:04:47   
mama krava
Joooj, Taso...hvala ti!

Ne znam...meni je lakše da mu ishranu držim pod kontrolom. Ovo nikako ne mogu da sprečim ili ublažim, ma šta radila on dobije opstrukciju!user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:21:47   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

U petak 16.10. smo bili da vadimo krv za UniCap. Reč nije rekao bubica mala. Izašli napolje, kaže "Mama, ako nisam alergičan, moći ću da pijem mleko, i jedem sir. i moći ću da ostajem sa drugarima u vrtiću da ručam! I da ostajem do kraja kao moji drugari!" user posted image

Sad čekamo... držite fige.


I dalje klasa 2.
U sredu idemo kod dr.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:23:13   
branki*
Zene,pomagajte!
U cemu je razlikja izmedju intolerancije i alergije,ima li razlike uopste?jesu li vasa deca alergicna ili intolerantna?
Sta je test igg specifican,a sta je test ige specifican?mi smo radili igg.hocu opet da odradimo,ali ne znam sta,nesto u sta bih mogla da budem sigurna.jsu li bolji ovi testovi intolerancihe iz krvi ili ove kozne neke probe koje sam ovde citala?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:25:58   
branki*
Tash,super sto sam te nasla!
Da marko sad krene da pije mleko,kako bi reagovao?
Da li dr ima neko objasnjenje za to sto je on od svog cetvrtog meseca bez kazeina,a alergija ili intolerancijha,ne da se ne smanjuje,nego je cak i veca,ako sam razumela?kako to ona objasnjava?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:30:40   
Peace*
http://www.greatplainslaboratory.com/home/eng/e-newsletter/igg_vs_ige.pdf

Narodsko rečeno, koliko sam ja razumela, IgE su akutne stvari, a IgG su nešto što imaš u organizmu, nije aktivirano, ali se može aktivirati. (možda sam lupila, ispraviće me već neko, tako sam ja razumela kod nekih svojih rezultata na koksaki).

Marku se radi Specifični IgE iz krvi.

Prošla dr je tvrdila da ništa nije tako pouzdano kao PRICK (kožne probe), a ova dr neće da mu radi kožne probe dokle god Spec IgE ne bude pao.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:41:50   
Peace*
Ah veća - manja.
Nisu rađeni isti testovi pa se ne može porediti.
Počeli smo sa Spec IgE, bila klasa 1 od 6 (valjda), pa onda godinama rađen PRICK, pa sad opet Spec IgE ali na drugoj mašini koja ima 5 klasa ukupno, pa ti to dođe na isto kao po rođenju.
Nije mi bilo jasno šta me zove na kontrolu kada je stanje nepromenjeno, pa mi mama kaže da je laboratorija nekada bitna a nekada ne, da to lekar procenjuje prema svom dojmu o pacijentu, i da može da se desi da ona odobri uvođenje kiselo-mlečnih proizvoda. S druge strane, mi još uvek nismo dobacili rok koji nam je predviđen za prolazak alergije (još kao bebi), a to je predškolsko.
Ne znam, ništa ne kapiram, videćemo u sredu šta će dr reći.

< Poruku je uredio Peace* -- 16.11.2015 13:42:34 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:47:38   
mama krava
E, eto ti sad...mi danas bili kod gastro na kontroli....da vidimo kada cemo test provokacije...

Necemo jos 6 meseci bar. Prvo da mu se uradi IgE na proteine mleka, pa ako bude ok rezultat radimo test. Ovaj dr, cuveni prof Radlovic kaze da su kozne probe tacne samo 20%, ali ni da Ige nije 100% pouzdan, tj moze da prikaze laznu alergiju.

< Poruku je uredio mama krava -- 16.11.2015 13:55:07 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:50:02   
branki*
Hvala,tash na ovom tekstu puno.
Znaci,vi svi ste radili ige,a ne igg?
Ja sam skroz zbunjena ovim testovima i ovom hranom i sto ne mogu normalno da jeduuser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:51:12   
Peace*
E pa šiznuću!
Kad odlepim pa istestiram dete u kućnim uslovima, biće haos! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 13:59:09   
mama krava
Taso, da ti kazem...nas dr prvo pita kako se nama cini dete i da li smo saglasni da se radi testovi. Ja Dusanu povremeno namazem ili jogurt ili puter na kozu da vidim sta ce biti. Nejmu i dalje izlaze pecati od toga i to je dr znak da nije jos uvek prosla alergija.

S druge strane, kad god odemo kod pulomologa/alergologa i kad anije nas dr u mogucnosti da nas pogleda, pogleda nas neko drugi. Inace idemo na pregled na kliniku za plucne bolesti gde su svi pulomo/alergolozi.... I ja krenem uvek od pocetka, kao papagaj...Prvo mi je da napomenem da je alergican na mleko,pa me obavezno pitaju kako znam...i ja kazem za rekaciju kad aje prvi put probao..kao pecati, gusenje.... I onada svaki, ali SVAKI dr mi maze da ce proci sigurno 100%, jer takve alergije sa anafilaksom prolaze sigurno!user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 14:09:00   
milicicak
Ajd ovako
IgE i IgG su antitela koja se sintetisu kada se organizam susretne sa necim sto prepozna kao pretnju, odnosno opasnost. igE su trenutni odgovor, IgG odlozeni.
IgE test je test za utvrdjivanje alergije onako kako je mi definisemo (javlja se odmah, dete se osipa, kaslje, kija, gusi).
IgG je test za utvrdjivanje intolerancije, dakle juri se nesto sto smeta organizmu ali se efekat ispoljava dosta kasnije i mnogo je blazi (to u smislu ne dovodi do anafilakse)
Branki, ja mislim da se kod autizma radi IgG test.
Ja samo mogu da kqzem iz svog licnog prakticnog iskustva da rezultat bilo kog testa koji odredjuje konc proteina u necemu nekad moze da zavisi od suncevih protuberanci. To je bar moje prakticno iskustvo sa Elisom. Mozda je to razlog sto im doktori ne veruju.
Tash, ja bih skupila petlju i probala, ali ti najbolje znas.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 14:15:43   
mama krava

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ajd ovako
IgE i IgG su antitela koja se sintetisu kada se organizam susretne sa necim sto prepozna kao pretnju, odnosno opasnost. igE su trenutni odgovor, IgG odlozeni.
IgE test je test za utvrdjivanje alergije onako kako je mi definisemo (javlja se odmah, dete se osipa, kaslje, kija, gusi).
IgG je test za utvrdjivanje intolerancije, dakle juri se nesto sto smeta organizmu ali se efekat ispoljava dosta kasnije i mnogo je blazi (to u smislu ne dovodi do anafilakse)
Branki, ja mislim da se kod autizma radi IgG test.
Ja samo mogu da kqzem iz svog licnog prakticnog iskustva da rezultat bilo kog testa koji odredjuje konc proteina u necemu nekad moze da zavisi od suncevih protuberanci. To je bar moje prakticno iskustvo sa Elisom. Mozda je to razlog sto im doktori ne veruju.
Tash, ja bih skupila petlju i probala, ali ti najbolje znas.

user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 14:30:15   
milicicak
Ajd da objasnim i ovo za sunceve protuberance user posted image
Stvarna ocitavanja, ono sto zaista dobijes kao koncentraciju proteina u uzorku stvarno mogu znacajno da variraju od analize do analize. To ne znaci da su totalno nepouzdani! Samo moraju da se optimizuju i standardizuju u odnosu na neki interno standard. Ja ne znam kako se to radi u humanoj dijagnostici ali pretpostavljam da su protokoli prilicno rigorozni kako se to radi. Eto to.
Samo sam htela da kazem da je to mozda razlog sto im dr ne veruju bas i sto gledaju celokupnu sliku deteta pri proceni daljeg toka lecenja.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 14:54:32   
mama krava
E, bas ti hvala, ali ja i dalje ovo citam sa pogledom kao ova krava na mom avataru user posted image .

Nego da te pitam, da li si ti Tari radila neke od ovih testova?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 15:22:17   
milicicak
Milkice, nisam. Mi smo radili test opterecenja sa godinu dana, posle toga se sve nesto potrefilo da je slucajno probala pa odreagovala. I pre par meseci sam skupila petlju da probam u kucnoj radinosti, pisala sam u temi.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 18:35:43   
mama krava
Da, da...znam da si sama probala...ali sam se pitala da lu ste pre toga u nekom periodu radili neke testove iz krvi i koje? Kao ti si kompetentnija i znas da li to vredi icemu?!!! 😕

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 18:56:41   
choopa choops
branki
"Intolerancija na hranu je pojava neželjenih reakcija organizma na neku vrstu hrane ili njen sastojak. Javlja se svaki put kada se hrana jede, a naročito ako se konzumiraju veće količine.

Intolerancija na hranu nije isto što i alergija na hranu, jer se ne aktivira imuni sistem. Nije isto niti ima iste mehanizme kao trovanje hranom koje je prouzrokovano bakterijskim toksinima, virusima ili parazitima. Intolerancija na hranu ne podrazumeva ni psihološke reakcije na hranu.

ŠTA JE IZAZIVA?

* Zapaljenje disajnih puteva usled neadekvatnog oslobađanja medijatora alergijske reakcije: histamina, citokina, lipidnih medijatora.
* Suženje disajnih puteva zbog bronhospazma, edema sluzokože bronhijalnog sistema, žilavog bronhijalnog sekreta (dyscrinia).
* Poremećaji oksigenacije zbog neadekvatne ventilacije i perfuzije, a kod teškog astmatičnog napada dolazi do hiperkapničkog prestanka disanja.

Intolerancija na hranu nastaje kada telo nije u stanju da toleriše određenu vrstu hrane. To nastaje zbog toga što što telo ne proizvodi dovoljno određene hemijske supstance ili enzime koji su neophodni za njihovu razgradnju.

Tako je, na primer, jedan od najčešćih tipova je intolerancija na kravlje mleko. Kravlje mleko sadrži jednu vrstu šećera koji se zove laktoza. Mnogi ljudi imaju manjak enzima laktoze. Tako se šećer iz mleka ne može razgraditi na niže, jednostavnije šećere koji se mogu resorbovati u krvotok. Simptomi koji se javljaju daju iste simtome kao bolest iritabilnih creva.

Poznat je i opisan nedostatak enzima alkohol dehidrogenaze. Pijenje i najmanje količine alkohola, kod ovih ljudi, dovodi do tegoba kao što su mučnine, povraćanja, glavobolja.

Neki ljudi imaju neželjene reakcije na konzervanse i aditive koji se nalaze u većini namernica iz industrijske proizvodnje kao što su sulfati, benzoati ili salicilati, glutamat, kofein, tartrazine i drugi.

Nedostatak određenog enzima u organizmu može dovesti do nagomilavanja toksičnih produkata i histamina, koji tada oponašaju simtome allergijskih reakcija. To se zove "pseudo-alergijska reakcija".

KOJI SU SIMPTOMI?

Obično ne znamo koju vrstu hrane ne tolerišemo, ali tegobe koje možemo imati mogu biti nadimanje i bolovi u trbuhu, promene u stolici, vrtoglavivce, glavobolje i to nakon konzumiranja određene vrste hrane. Tegobe se mogu javiti satima, ali i danima nakon konzumiranja takve vrste hrane. Ozbiljnost simptoma varira u zavisnosti od količine enzima koju imamo u organizmu i količine hrane koju smo konzumirali.

Mogu se javiti umor, migrena, bolovi u zglobovima i mišićima. Jedan od simptoma može biti i astma, ali i pojava depresije. Svakako, da pomenemo, da je intolerancija na hranu jedan od uzorka i pojavi gojaznosti.
"

Preuzeto sa cea.rs

I
"INTOLERANCIJA IgG
STA JE INTOLERANCIJA NA HRANU?

Brojne studije, u proteklih 25 godina, pokazuju da 55% ljudske populacije pokazuje hipersenzitivnost - abnormalnu reakciju organizma na odredjene komponente hrane i pica koji se uzimaju svakodnevno. Ovakva reakcija organizma se naziva intolerancija i moze biti urodjena ili stecena.
Metabolicka, tj. urodjena reakcija intolerancije, nastaje usled nedostatka ili smanjene aktivnosti nekog enzima, kao posledica urodjene greske u genetskom kodu nekog od enzima, ukljucenih u slozene metabolicke procese. Ovakav poremecaj se javlja u periodu odojceta, a dijagnoza se potvrtdjuje genetski na molekularnom nivou. Primer za ovakvu vrstu poremecaja su fenilketonurija, mlecna intolerancija usled nedostatka laktaze i favizam.
Imunoloska reakcija u kojoj se stvaraju IgG antitela- IgG intolerancija. To je dugotrajnija, hronicna reakcija organizma koja vitalno ne ugrozava pacijenta, ali je dokazano da moguci uzroci bolesti illi nekih hronicnih stanja kao sto suartritis,astma, kandidijaza, celijaklija, sindrom hronicnog umora, depresija, anksioznost, digestivne smetnje, nadimanje, zadrzavanje vode u organizmu, oticanje, infekcija uha, sinuzitis, fibromijalgija, migrenozne glavobolje,vrtoglavice, nesanice, bol u misicima, mentalni umor, psorijaza, ekcem i druga oboljenja koze, gojaznost ili gubitak telesne tezine, mogu lezati u IgG intoleranciji odredjene namirnice, ili vrste pica...

Intolerancija na hranu nije isto sto i alergija na hranu

Nasuprot IgG intoleranciji, alergijske reakcije su vrlo burne, karakterisu se jakom reakcijom imunog sistema na odredjene namirnice. Simptomi alergije na hranu se javljaju u vidu otezanog disanja, oticanja kijanja, osipa na koži, iritaciije kože,curenja nosa, umora, dijareje , povracanje, anafilaktickog soka. Simptomi se obicno pojave nekoliko minuta posle konzumiranja ili posle dolaska u kontakt sa reaktivnom hranom, a mogu se pojaviti i sa zakašnjenjem od dva sata. Alergije na hranu su izuzetno retke, smatra se da oko 2,5% populacije ima dijagnostikovan ovaj problem. Najcešci primeri hrane koja izaziva alergiju su kikiriki, (badem i brazilski orah), jaja, kravlje mleko,psenica, kvasac i školjke Kada je izloženo izvoru alergije, telo stvara specificna antitela (IgE) koja ce se suprotstaviti alergenima iz hrane. Kada se hrana sledeci put unese u organizam dolazi do reakcije imunološkog sistema u vidu ispuštanja histamina i drugih supstanci, prirodno stvorenih u telu. Alergijske reakcije na hranu znatno se razlikuju po svojoj ozbiljnosti , a neke cak mogu biti i smrtonosne.

Savrseno zdrava hrana za jednu osobu, moze biti stetna, toksicna za drugu!


Preuzeto sa dialab.rs

< Poruku je uredio choopa choops -- 16.11.2015 19:02:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 20:12:50   
branki*
Milicicak, choopo user posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:04:19   
milicicak
Testovi za alergiju iz krvi vrede i treba da se rade! Ali procena sta i kako posle njih zavisi od celokupne klinicke slike. Nama se jednostavno potrefilo da ih nije bilo smisla raditi kada je vec reagovala na dodir sa mlecnim. Mislim, sta ce mi test kad vidim koprivnjacu. Al to je moj stav.
Branki, za tvoju situaciju stvarno ne znam sta da kazem. Iskreno, mislim da igE test nema smisla raditi u Bozinom slucaju. IgG ima smisla. Ali opet ga ne bih radila na svoju ruku nego uz konsultaciju sa dr koji ga vodi. A prilicno sam sigurna da postoje i neki drugi testovi iz krvi koji mogu da pokazu reakciju organizma na supstance iz hrane.
Jel sam mnogo konfuzna kad pisem? Izvinite, ako nesto treba bolje da objasnim, molim vas kazite user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:13:31   
branki*
Milicicak i ja mislim da ige ne radim.to je npr kao kad kad pojede smoki sa kikirikijem,automatski krece koprivnjaca,nakon minut.
A,sto se tice igg,on tamo ima gomilu namirnica u trecoj crvenoj zoni,znaci izuzetno visoka intolerancija,ima zelena,to je bezbedno,zuta,to onako i tri nivoa crvene.to se ne sme.i sad ja njemu ne sme da dajem nista iz tih crvenih zona oko 6 meseci.a,moguce i duze.mislim,vidim ja,evo ekcem je opet tu,noge su mu katastrofa.ja sam kao mislila da ostavim gluten i jaje,a da izbacim soju i sve drugo,pa da onda pratim. Nemam pojma.u svakom slucaju ,moram opet neki test da mu odradim.
Na koje si jos testove mislila,milicicak?
Ovo sad kapiram,a ono sa suncem bas i nisamuser posted image





_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:23:52   
daca77
Test intolerancije, koji sam svojevremeno radila, je po meni potpuni promasaj...Naime, on je pokazao da smem da uzimam samo tresnju, brusnicu, od povrca pasulj i kupus i od mesa svinjsko, sve ostalo je zabranjeno...namece se pitanje-sta jesti?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.11.2015 21:26:26   
branki*
Daco,tako slicno i mom bozi.on je u trecoj crvenoj zoni na jaja,gluten,soju,badem,lesnik,sargarepu,grasak,boraniju,pomorandzu,limun,paradajz,paprikyuser posted image i jos ne mogu svega da se setim sad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here