|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.12.2015 8:36:52   
Peace*
U avgustu sam bila kod zubara da popravljam zub. Kad sam primila anesteziju (koju primam već sigurno 5 god), osetila sam trnce kroz ruku, ali sam pomislila da sam se uplašila. Popravka protekla ok. Otišla sam kući, pokupila klince, otišili na fudbal. Bilo je uuuužasno toplo taj dan. Negde na pola treniga sam primetila da imam tačkice po obe ruke i stomaku. Nije svrbelo, već peckalo. Nazvala mamu, ona pogledala - može biti alergija, a ne mora, možda je od vrućine. Kako se pojavilo, tako i prošlo. Ali, to je bila faza alergija na korove i ja sam bila na terapiji antihistaminicima. Posle dva dana se opet pojavilo malo na rukama, i onda povuklo.
U septembru sam otišla kod alergologa privatno, i dr mi je rekla da se takve analize rade samo državno.
Zakazala sam državno konsultaciju za oktobar (prvi slobodan termin), a test su mi zakazali za 23.novembar. Donela sam 4 ampule anestetika, izvadili mi krv i rekli da se javim 3.12. za rezultate.
- ako su rezultati pozitivni - alergična sam i upisuje se u knjižicu.
- ako su rezultati negativni - rade se još 3 testa.
Moji rezultati su ispali pozitivni, u pitanju je neki PRIMACINE, zubarka mi je direktno rekla da ona koristi samo taj anestetik, tako da sad treba da menjam zubara. Onaj zub mi stoji otvoren još od avgusta meseca...

I sada razmišljam, ja sam celu trudnoću sa Markom popravljala zube uz tu anesteziju, da li je moguće da se moj organizam borio prtiv toga i da odatle Marku alergija? Da li je tako nešto uopšte moguće?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.12.2015 10:40:39   
mama krava
Tašo, sestro slatka....ja se nosim sličnom mišlju.

Ja sam alergična na ambroziju, a Dušana sam rodila 1. oktobra, tj na kraju sezone ambrozije. ja sam tokom celog 9 meseca pila antihistamin, tj Aerius po odobrenju dr, jer u protivnom mi pukne glas načisto i završim na ab... E sad, sve se mislim da je bolje da sam pila ab nego aerius...

Bem li ga!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.12.2015 14:11:42   
Peace*
Ne mislim da je od Aeriusa, pila sam ga i u prvoj trudnoći (tj neki drugi antihistaminik, davno je bilo), pa on nije alergičan.
Mislim da je od anestezije koju sam primala a bila alergična. Ili se alergija razvila posle?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 21:48:47   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Žene, da li znate da li se ove analize rade u domu zdravlja ili moram privatno: analiza krvi sa ANA, c3, c4. igG, igA, igE.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 22:21:20   
Rosita
Ne znam, ali cisto sumnjam! Na IMD znam da su nam radili te ige, a za ove druge ne znam ni sta su user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 22:28:44   
milicicak
Ana, za koga su testovi? I na sta se testiraju imunoglobulini, to ti je onaj IgA,E,G? Tj, koja se alergija proverava?
Verovatno ces morati da radis privatno ali obavezno idi u DZ mozda ti daju uput za VMA, IMD ili Tirsovu?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 23:18:02   
Ana RR
Za Marka. Pričala sam sa prijateljicom doktorkom iz Kalgarija, napisala joj sve što se poslednjih meseci dešava i kakve simptome Marko ima, kaže da uradim te analize iz krvi, da se proveri da li ima celijačnu bolest, kandidu, alergije..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 23:25:41   
milicicak
Ana, ovako na slepo (daj sve sto ima) raditi testove je preskupo a cisto sumnjam da ce ti neki dr dati uput. Jedan nutritivni panel je oko 5000 a ni jedan ne pokriva sve... Ja bih prvo iskljucila kandidu, pa onda polako u dogovoru sa pedijatrom radila jedan po jedan nutritivni panel. A ta dr mora da ti je napisala sta bi konkretno trebalo da radis ili je bar pitaj sta prvo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 23:45:54   
Ana RR
Rekla mi je da uradim te analize, za početak videti da li je celijačna bolest i da bi trebalo proveriti helikobakteriju (mm je imao).
Jbg, kod nas je to skupo, tamo se normalno radi kad te uputi dr.

A inače, danas je reagovao na deksametazon-neomicin kapi i ona mi kaže da neomicin izaziva osip kada se uzima kod virusne infekcije. Što znači da dr nije ni trebala da mu prepiše. Muka mi je od lekara i njihovog otaljavanja. Ne dajem mu ni ranisan, neću dete da trujem dok ne ispitam konkretno šta je u pitanju. Ja vidim da se nešto događa u njegovom organizmu. Bol u stomaku, svrab, kijanje, podočnjaci, crvena guza, gasovi, hiperaktivnost, burno reaguje na sve, lako zaplače... nije bio takav.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.12.2015 23:54:46   
milicicak
Ana, ja bih pre rekla da je kandida nego bilo sta drugo. Odnesi uzorak stolice koliko sutra na analizu.
Ono sto mozes da uradis su ukupni IgA, IgG i IgE iz krvi pa ako su povoseni da trazis detaljnije analize i vidis da li je neka alergoja ili netolerancija na hranu.
Lekara nemam da preporucim osim nase divne pedijatrice koja bi ti mozda rekla u kom smeru da radite dalja ispitivanja... Jbg, divan nam je ovaj zdravstveni sistem...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.12.2015 0:00:28   
Ana RR
Hvala ti draga.. i ja sumnjam najviše na kandidu, po simptomima. Kaži mi, da li se krv vadi iz vene za IgA, IgG i IgE?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.12.2015 0:02:49   
milicicak
Ja bih rekla da jeste zbog promena raspolozenja i razdrazljivosti.
Krv se vadi iz vene i zato mislim da je bolje da prvo proveris kandidu da ga ne bi bespotrebno traumirala ako se ispostavi da jeste.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.12.2015 0:43:13   
Ana RR
Mislila sam da će mu to odraditi u Tiršovoj, kad su mu već vadili krv iz vene. Ništa sem standardne ks nisu radili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.12.2015 0:53:42   
milicicak
Uzas. Bas mi je zao sto se tako maltretirate po doktorima

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.12.2015 10:43:47   
Ana RR
Ma bzvz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.12.2015 0:17:28   
Christabel
Uh, Ana bas mi je krivo sto nista niste resili. Sto se tice kandide, negde sam nasla podatak da se nose na analizu 3 uzastopna uzorka stolice pa su nam u privatnoj lab.to i potvrdili. Mi smo K.nosili na analizu stolice na sve i svasta par puta do 5 meseci. Od tad nismo jer se manje vise svaka promena pripisivala reakciji na nesto sto ja jedem. Ne znam sta me je konkretno navelo da dam skoro stolicy na analizu - ekcem pre svega, pa stolica koja se nekad tegli, nekad je cvrsta, pa izgled... i spremila sam 3 flasice da uzmem redom stolice. U prvoj je pokazalo kandidu u velikom broju! Za koji dan, cim zavrsi neki antibiotik, krecemo lecenje i molim.Boga da bude ok. A ljuta sam na sebe sto nisam i ranije proverila stolicu iako nisam bila mirna.

Tako da te potpuno razumem! Mislim da je majcin instinkt ipak nepogresiv. Ig-eovi su iz vene. Svaki od njih (ukupni) je oko 500-600 din. Ako se odlucite da proverite, kad mu vec vade krv iz vene, dogovorite se sa laboratorijom da sacuvaju uzorak krvi da mozete da uradite jos nesto ako bude trebalo, da ga ne bodu dvaput. Moze 7 dana bez problema da se cuva.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.12.2015 0:49:45   
Ana RR
Vidiš, ništa mi nisu rekli danas u Konzilijumu kad sam odnela uzorak.. ništa, proveriću. Uradiće mikološki, parazitološki i bakteriološki. A kasnije ćemo videti za ig-eove.

Pa mi smo da decom 24h i vidimo svaku promenu, meni jednostavno ne pije vodu to što je rekao gastro. A on se uhvatio samo za podatak da ga stomak boli posle palente, mislim da me nakon toga ništa više nije čuo a sve simptome sam mu nabrojala i objasnila. Tako da definitivno čovek sve mora sam da obavi..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.12.2015 12:18:06   
Ana RR
Stigli rezultati, sve je negativno.

Sl. nedelje ćemo vaditi krv. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.12.2015 12:27:16   
choopa choops
rezultati stolice?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.12.2015 12:28:22   
Ana RR
Aha. Nekako sam očekivala da će nešto naći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.12.2015 12:38:51   
choopa choops
Da. Ne znaš šta je gore, kad nađu nešto pa moraš sa tim da se boriš, ali kad ne nađu pa se opet vraćaš na početak jer ne znaš šta je user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.12.2015 13:10:47   
Ana RR
Upravo to..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.12.2015 14:12:38   
Rosita
Da javim da smo mi bili kod gastro. Ja sam htela da vidim sa njom da li, posto ce D za tri meseca 3 godine, da probamo nesto kod kuce, malo po malo, jer ja, poslovicno, sve zelim da izbegnem test opterecenja. Medjutim, ona je kao i pre godinu i po rekla ne. Moramo ga opteretiti, naprosto, on moze posle 5 meseci upotrebe nekih mlecnim proizvoda da razvije simptome, radi potencijalne diferencijalne dijagnostike, radi svega, moramo znati kako i koliko reaguje na koju kolicinu mleka, to je za nju nezaobilazno. Mogli smo odmah na test, maltene za dva dana. Ali, posto je on jos rovit sa ydraavljem i idu praznici, nisam sad zakazala. Zvacu posle praznika, volela bih da zakazem krajem januara.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.12.2015 14:21:09   
Ana RR
I mi smo u sredu bili kod gastro (gde smo verovatno i pokupili opet neki virus pošto su sva deca, i zdrava i bolesna u jednom hodniku) rekao da više ne pije ranisan (koji sam mu ja davala par dana pa ukinula) i da je to osetljivost na laktozu. On se zaista nije žalio na stomak od kako smo prvi put bili kod gastro, da li se jadan prepao zbog onog vađenja krvi, ne znam. Uglavnom, uradiću mu još neke testove iz krvi što mi je rekla naša doktorka iz Kanade, ali to tek kada ozdravi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.1.2016 18:50:59   
Christabel
Zene, treba mi savet. Potpuno sam zbunjena u zadnje vreme pa me zanima sta biste vi radile na mom mestu.
Da ponovim ukratko, K.je jedan poduzi period reagovala sluzavim stolicama sa tu i tamo tackicama krvi na nesto sto jedem. Sa 5 meseci smo isli kod gastro koji je savetovao izbegavanje nekih alergena za mene (mleko, riba, orasasti plodovi...) a moja dijeta je u tom periodu bila strozija. Sa 7 meseci smo je na svoju ruku odveli na test IgE - panel od 20 namirnica i ocitala se alergija na soju i kvasac. Ja i dalje ne jedem mlecno, jaja i soju, kvasac koliko mogu izbegavam. Blizi se prvi rodjendan, blizi se i moj povratak na posao. K.i dalje sisa, ali to preko dana nece biti moguce zbog posla, a ne znam ni koliko cu uspevati da se izmazam i ostavljam joj to mleko za kasice. Brine me i cinjenica da sama moze da prekine s dojenjem. U tom slucaju ne znam koje mleko ce da konzumira!! Ja joj specijalne formule ne bih uvodila ako za tim nema sad potrebe. Ali ne znam na koji nacin to da ustanivim.

Njoj je krenuo ekcem sa 7 m otprilike, sirio.se, dugo je bio prisutan, na kraju se povukao od elokoma. Kasnije je tu i tamo izbijao tj.desava se da izbija jos uvek, bude i nekih tacaka ali ne mogu konkretno da povezem ni sa jednom namirnicom. I sad ima na 2 mesta. Gluten sam krenula da joj uvodim od 11 punih meseci, prosli smo speltu i ovas, promena u stolici nema. Zumance nije probala, ni mlecno, ribu...

U zadnje vreme sam bas nervozna jer ne mogu da odlucim sta je najbolje da uradim. Razmisljala sam da je odvedem privatno negde da joj se urade prik testovi na problematicne namirnice (u nasem gradu toga nema). Ako mleko i jaje i tu budu ok, krenula bih da joj to polako uvodim i u tom slucaju bi uzela obicno ad mleko za slucaj da ne sisa vise. Drzavno mi se ne ide zbog cekanja na zakazani termin, sto moze biti i mesec dva a ja moram do tad imati neko mleko kao rezervnu varijantu a Aptamil adc nije prihvatila jos pre plus sto za to mleko nisam sigurna ima li soje ili ne. Moj muz misli da krenem da joj uvodim mlecne proizvode i pratim a ja se ne usudjujem jos. Ako se stolice jako pokvare, to bih primetila svakako, ali ne bih umela da prepoznam reakciju.na nesto konkretno kroz ekcem. U Tirsovoj od 5.og meseca nismo bili a mislim da nam tamo ne bi ni radili sad neke testove, mozda taj sa opterecenjem, a mozda i ne, buduci da IgE nista nije pokazao (a mozda ga i ne bi priznali jer nije radjen kod njih). Svakako i tu bi trebalo prodje koja nedelja dok ne stignemo na red.

Sta biste vi uradile da ste na mom.mestu? Iskreno, ja nisam uopste sigurna sta je najbolje. Da li bi prik test pokazao ako postoji alergija kod bebe od godinu dana? Ja bih svakako i da ne bude reakcije uvodila polako i pazljivo. Za mesec dana necu biti s njom 24h i svakako mi nece biti svejedno zbog toga jer necu JA moci da ispratim njeno ponasanje, kozu, sve stolice...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here