|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 21:34:13   
milicicak
dve kasicice pavlake, solja jogurta u proji su ok, pola nekog od onih decijih pudinga, do 100 ml mleka, kasicica cipiripija (samo jedno od nabrojanih stvari u toku dana) ne izaziva reakciju. Na vece kolicine pocinje da se osipa ali ne otice, ne gusi se, ne povraca (ali uzasno stuca). Dala sam joj da proba i 5 ml mleka, osula se i malo otekla u roku od odmah al sam joj dala Aerius i sve se brzo povuklo. Tako da je za sad klimavo ali sam bar sigurna da nece biti reakcije ako negde uzme nesto sa mlekom.
I da cist jogurt i pavlaku moram da maskiram, uopste joj se ne svidja ukus user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 21:45:36   
degu
pa to,bar ne moras da strahujes od svega sto moze strpati u usta,al definitivno je i dalje alergicna. A aerius je protiv gusenja,oticanja? Da li ga mogu kupiti bez recepta?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 22:05:48   
milicicak
Aerius je antihistamin, ublazava ili prekida alergijsku reakciju. U stvari radi to sto pitas, ublazava osip, oticanje i gusenje ili ih potpuno prekida. Mozes da ga kupis bez recepta u svakoj apoteci. Ja ga svuda nosim kad idem negde sa T cak i kad idemo u parkic user posted image al ja sam luda user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 22:22:46   
World
Mozes i fenistil kapi, i one su za ublazavanje alergijskih reakcija.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 22:24:28   
degu
nisi uopste, razumem te. T je sad pod mojom kontrolom skroz sto se hrane tice jer je mala, a nije lako kad su stariji, za cas cape nesto i strpaju u usta. Treba imati taj aerius bar u kuci ako ne u parkicu :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
30.6.2015 20:42:42   
Christabel
degu, sjajne vesti. Bice to sve ok.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.10.2015 0:22:03   
Christabel
Mi smo skoro na svoju ruku bebi odradili specificni IgE iz krvi po nutritivnom panelu od 20 namirnica u jednoj lokalnoj priatnoj laboratoriji. Test je radjen sa malo vise od 7 meseci i pokazao je malo povisen nivo IgE na soju i sojino brasno i kvasac. Normalne vrednosti su do 0.35 tih nekakvih jedinica, a na ove dve stvari je 0.47. Pise da je to klasa alergije 1 (ostalo je 0 a ima ih valjda 5 ili 6). Molim mamu koja ima vise iskustva sa testovima ovakve vrste da mi da svoje misljenje. Znam da su kod beba testovi neouzdani, da negativan rezultat ne znaci nista ali me zanima sta sa ovim pozitivnim rezultatom - kako na to da gledam, kao na blagu alergiju ili ipak jacu?

Ukratko, moja beba reaguje (je reagovala) na moje mleko stolicama sa sluzi i povremeno tackicama krvi pa sam ja na dijeti bz mlecnog, jaja, soje i nekih jos alergena od ranije, a sad sam smanjila na ove tri grupe namirnica (iako test nista za to nije pokazao) plus riba i kvasac koliko mogu. Kazein smo radili kao poseban igE i ocitala se vrednost 0.16 sto je u granicama normale.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 8:13:14   
Peace*
U petak 16.10. smo bili da vadimo krv za UniCap. Reč nije rekao bubica mala. Izašli napolje, kaže "Mama, ako nisam alergičan, moći ću da pijem mleko, i jedem sir. i moći ću da ostajem sa drugarima u vrtiću da ručam! I da ostajem do kraja kao moji drugari!" user posted image

Sad čekamo... držite fige.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 8:17:58   
Modessty
jao srce maloooo pametno!!! Držimo palčeve da može da bude kao drugari! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 8:22:22   
Peace*
Chrisabel,

mom Marku je paleta Spec IgE rađena sa oko 4,5 meseca. Samo kazein je bio klasa 1, ostalo 0.
Tada je dermatolog rekao "Nije to ništa, jedite sve normalno", ali se alergolog-imunolog nije složio, i stavio me na dijetu (kao ti). Kada su mu kasnije (jbg, više ne pamtim koliki je bio) rađen PRICK (bockanje), utvrđeno je da ima anafilaktičku reakciju na mleko, i još uvek ne jede mlečno, jer su i testovi iz krvi i PRICKovi pokazivali jaku alergiju.

Kako mi je naknadno objašnjeno, pojedinačni IgE na određenu namirnicu su mnogo precizniji od Panela od 20ak namirnica. Paneli služe da te upute na koju stranu posle da testiraš detaljnije.

Na tvom mestu, tražila bih da se uradi PRICK na soju.

Nepouzdani testovi kod dece... ja nemam to iskustvo. Od rođenja na ovamo svaki put su pozitivni kazein / mleko, a ostalo ne.
U kom smislu su nepouzdani? Objašnjeno mi je ovako: deca imaju šetajuće alergije. Npr, sad je soja, ti je izbaciš, ali npr pojačaš pirinač (lupetam), i time senzitivišeš organizam na pirinač. Beba prestaje da bude alergična na soju, ali se pojavljue alergija na pirinač. Tako se zatvaraš u začaran krug. Moje iskustvo nalaže da kod dece sa bilo kojom alergijom treba držati osnovnih načela eliminacione dijete bar do 1 rođendana.
Znači sve domaće. Voće, povrće, od mesa su hipoalergena jagnjetina i svinjetina, ne davati gotove one instant cerealije... prosto, TI moraš znati sastav. U većini industrijskih proizvoda imaš soje. Ja sam sama pravila paštete i namaze. Dugo je jeo palentu a ne griz (više se ne sećam, jel palenta bez glutena? - sorry ako sam lupila, ne sećam se više zašto je tako savetovano).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 8:28:51   
Modessty
Tash reci mi molim te , kad se radi taj PRICK test, da li dete treba da pravi neko vreme pauzu sa tom namirnicom na koju se testira?
Evo na šta mislim. Nikola je reagovao na belanac, pa smo mu ga bili izbacili sasvim na neko duže vreme, više se i ne sećam koliko dugo. Onda mu je moja mama slučajno dala pitu u kojoj je bilo celo jaje i njemu se ništ aniejd esilo. Tako smo malo po malo krenuli sa celim jajetom u jelu. Skoro je jeo i kajganu od celog jajeta i ništa mu nije bilo. Sada dr kaže da bi bilo dobro ipak mu uraditi test na belanac, a ja bi dodala i mleko. da li on treba da pravi pauzu sa korišćenjem belanca na neko vreme pre testa, ili da se ponašamo normalno - u smislu da sve jede kao i inače i da samo odemo na test?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 8:32:04   
Peace*
Iskreno - ne znam. Marko je prosto od rođenja bez mleka.

No, razmišljam, mislim da ne. Bitno je samo da se ne uzima antihistaminik 10 dana.

S druge strane... bila sam kod zubara, primila anestieziju, posle toga se osula po rukama, ne znam dal je od anestezije ili od vrućine (taj dan je bio pakao), ipak, odlučila sam da se testiram, i dr je rekla da mora da prođe bar 6 nedelja od reakcije.

Nisam pametna.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.10.2015 9:44:00   
Modessty
e daaa! Da se ne uzima nikakv lek protiv alergije! Jesteee! Hvala. Znam da su mi nešto rekli al nisam mogla da se setim šta. To je to! Mora da prođe neko vreme nakon antihistaminika.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 1:47:05   
Christabel
Hvala ti, Tash, na odgovoru. Razumem to za setajuce alergije, ali kad beba pocne da jede, ako alergije setaju, u svakom momentu moze u igri da bude i to sto beba jede, a ne samo majcina ishrana. Sto je jos veci zacarani krug ako beba ne reaguje na nacin koji brzo i jasno ukazuje na odredjenu namirnicu (sto je kod moje slucaj). Za nepouzdanost sam mislila na onu pricu pojedinih lekara da se kod beba vrlo cesto alergija nece ocitati na testu cak i ako postoji (razloga se ne secam, ali znam da mi je logicno delovalo to sto sam procitala).

Kod nas u gradu ne postoji alerglog, samim tim ni prick test. Mi smo bili upuceni na gastroenterologa zbog crevnih problema, ali i po njima je tu svasta ok i dozvoljeno. Njegoa dijeta je spram moje bila maciji kasalj, a i kod mene se svasta jos moglo popraviti. Dalje, razumeli mo se da oni alergotestove nece raditi, kod bebe posebno, ni na veci broj namirnica. Po njima jedini validan pokazatelj (zbog lazno negativnih rezultata) je reakcija bebe. I tu se delimicno slazem, ali se tu lako moze desiti da se upadne u zacarani krug, sto se nama ocigledno desava / desavalo. Ne znam ni d li je uopste pametno da trazim uput za alergologa ili da nadjm nekog dobrog privatno. Ovo drugo zato sto sam bilo sta sto sam zakazivala za bebu u NSu ili Bgu cekala za pregled bar 1.5-2 meseca a i sumnjam da bi bilo koji doktor radio prick kad ja zelim i na ono sto mi je sumnjivo.

K.vise ne reaguje stolicama, vec neko vreme. Ali, ima ekcem. Pojavio se sa malo vise od 7 punih meseci, par dana nakon druge doze pentaxima. Ne znam od cega je, ali sumnjam na neku od ove tri stvari: 1. ili je na nesto iz vakcine (ali ekcem se prosiruje, ima ga na par mesta po malo), 2.organizam je tako reagovao zbog pada imuniteta narocito sto je dve nedelje od vakcine dobila visoku temperaturu i virusnu infekciju, pa je do danas (mesec i nesto od tog virusa) sa pauzama od po maksimalno sedam dana konstantno bolesna ili prehladjena i uglavnom pod antibioticima, ili 3.reaguje na nesto od hrane sto ona sama jede a jedine stvari koje jede svaki dan su piletina (mada moram pogledati u tefter da li se ekcem javio pre uvodjenja supice ili posle) i Milupa nemlecne riza / riza kukuruz pahuljice (nvodno ciste zitarice i samo to i vitamin b1) koje jede s mojim mlekom (kutije zato sto joj je klasican pirinac bio tesko svarljiv).

Mogla bih na dve tri nedelje da ne dajem te Milupe i zamenim ih nekim drugim nemlecnim pahuljicama, ili pirincanim i kukuruznim brasnom ili da u potpunosti izbacim te dve zitarice (jedine zitarice koje smo uveli). Ali to nije prica za ovu temu... I dalje mi treba preporuka za dobog alergologa, privatno, ali nek bude i drzavno.

A vama Tash drzim fige da bude onako kako Marko zeli, jer ste stvarno i ti i on zasluzili!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 8:57:10   
Modessty
Tash kad stižu rezultati?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:10:00   
Peace*
Oh, Mod, ko to zna? prošli put smo čekali od novembra do marta jer nije bilo reagensa. Sad ih ima, pa valjda neće toliko trajati.

Chris, sve te kapiram. Moja mama se bavila alergologijom, i kaže da je mrzela taj deo posla (bila je alergolog - pulmolog). Kaže da je užasno nezahvalna oblast jer ništa ne znaš sa sigurnošću i sve nagađaš a pacijenti te gledaju kao ludu.

Inače, i Marko je dobio ekcem ali posle prvogPentaxima, tada je i počelo naše celo putešestvije po alergolozima... Poljulja se imunitet.

Glavu gore, gledaj bebu, nađi nekog dr (ja predlažem državnog, ako ćeš u NS, traži dr Andreu Đuretić - radi i privatno, potraži na Google, možda ćeš tako brže doći do rešenja... da kreneš privatno pa nek te prebaci državno), i radi po svom osećaju, držeći se osnovnih načela oko ishrane. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 28.10.2015 9:11:30 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:13:14   
mama krava
Chirs....

Ne bih da smaram i mračim, ali moje dete je baš posle Pentaxima reagovalo...još uvek nas drži alergija. Nikada nismo radili testove. Ekcem ima od prvog Pentaxima. On je primio samo dva Pentaxima i više ga ne vakcinišem.

Čitala sam neke studije, tj naučna istraživanja, doduše na engleskom, pa nisam baš potkovana da prepričavam, ali navodno je DiTePer komponenta, tj vakcina u ne znam koliko % slučajeva kriva, odnosno isprovocirala nutritivne alergije!

Pozz

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:20:14   
Peace*
Per (Pertusis) je taj koji kod osetljive dece izaziva ekcem. To mi je otvoreno rekla još stara dr kojoj dugujem spomenik.
Zbog toga je Marko nakon prve vakcine (nakon je nastao haos) imao odloženu vakcinaciju u bolničkim uslovima, uvek je dobijao Aerius od dana vakcinacije pa još par dana - malu dozu, ali je uvek dobijao, i stvar je bila pod kontrolom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:23:37   
Modessty
ja se još nećkam da raidmo alergotest na belnace. odlažem dok god mogu.
Da li dajete deci neki probiotik? Koji i koliko dugo?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:27:46   
Peace*
Samo kad ima proliv, tada dajem BioGaia kapi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:32:03   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja se još nećkam da raidmo alergotest na belnace. odlažem dok god mogu.
Da li dajete deci neki probiotik? Koji i koliko dugo?



Mod, ja dajem Latopic koji je prilično skup, ali je stvarno dobar i namenjen osobama sa nutritivnim alergijama.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:34:50   
Modessty
bio gaiu sam davačla nikoli kad je bio beba jer je imao probleme sa stolicom. Pitah dr za Latopic i ona kaže nema potrebe jer mu je sad dobro. Dovoljno je Linex s vremena na vreme. I evo pije Linex nekoliko dana i odmah je redovna stolica, nema grčeve u stomaku i tako to. Bez toga ima stolicu na dva eventualno tri dana. Nije to loše, ali čim ne kaki dva dana noću ne može lepo da spava, plače i budi se jer ima grčeve u stomaku. Malo mi je bezveze da stalno bude na probiotiku pa zato pitam da li postoji vremenski preiod koliko može da se daje u kontinuitetu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:37:48   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

bio gaiu sam davačla nikoli kad je bio beba jer je imao probleme sa stolicom. Pitah dr za Latopic i ona kaže nema potrebe jer mu je sad dobro. Dovoljno je Linex s vremena na vreme. I evo pije Linex nekoliko dana i odmah je redovna stolica, nema grčeve u stomaku i tako to. Bez toga ima stolicu na dva eventualno tri dana. Nije to loše, ali čim ne kaki dva dana noću ne može lepo da spava, plače i budi se jer ima grčeve u stomaku. Malo mi je bezveze da stalno bude na probiotiku pa zato pitam da li postoji vremenski preiod koliko može da se daje u kontinuitetu.


Naša dr kaže da može da se pije svakoga dana do kraja života i da ne može da škodi, naprotiv!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.10.2015 9:43:33   
Modessty
hvala!! user posted image
malo smo otišle off ali hvala puno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.10.2015 23:46:13   
Christabel
Ja dajem Multilac Baby kad pije neki antibiotik. On sme da se daje deci lergicnoj na mleko, bas pise za kazein. Ali ne pise na kojoj podlozi se uzgajaju te bakterije, dok recimo na Probiodrops pise da se na soji. Moracu definitivno da proucim taj Latopic, narocito sad zbog ekcema.

Tash, hvala ti na preporuci. Secam se vase price sto si pisala pre 3-4 godine, tad sam zapamtila da si mesala elokom i galsanu za ekcem. Ja za sad necu elokom, koristim emolijentne kreme pa cu videti, valjda ce nesto pomoci. Znam da si pisala i za vasu staru dr alergologa i sta vam je dozvoljavala da uvedete od namirnica a sta ne, a svidja mi se sto pises i da ti je otvoreno sve govorila i za vakcine, sta mozes da ocekujes, reakcije, a ne kao vecina lekara sto kaze od vakcine ne moze da joj bude nista, nema kontraindikacija, ma da, kao da smo mi svi bez mozga... Secam se i price od yule, zille, macaki...

Mama krava, ne mracis uopste, stavise, znaci mi to sto si napisala, iz razloga sto samo potvrdjujem neke moje sumnje. Napiscu ti pp da te nesto pitam, da ne idem u off ovde.

Sto se testova tice, ovo je bila moja zelja, prventveno da vidim sta ce pokazati za jaja i mleko. Za soju sam najmanje ocekivala, a za kvasac iskreno nisam ni znala da je alergen

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here