|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.8.2012 12:42:45   
MASHKA
Drugarice treba mi pomoć: na bolovanju sam i prva trudnička plata treba da mi se isplati za jun mesec. E sad, moj poslodavac kasni sa doprinosima( isplatio je poslednje tek za april) a rekli su mi da čim on uplati za jun mesec meni soc. isplaćuje novac u roku od 15dana. da li je to istina? mislim , da ne kasne i oni iz socijalnog? samo bi mi falilo da prvo kasni on sa doprinosima a onda i država? user posted image da napomenem da sam iz Vrnjačke banje

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.8.2012 18:54:10   
MASHKA
zar nema nikoga da mi odgovori? user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.8.2012 19:03:20   
marince1
Oni iplate vrlo brzo od kam se predaju dokumenta za refundaciju.

E sad, poslodavci znaju cesto da kasne sa doprinosima,a i sa predajom tih dokumenata.
Nadam se da tvoj nece...

Meni se desilo za jednu radnicu i da je zena koja radi bolovanja u rzzo bila na bolovanju mesc dana ,pa je predmet cekao da se ona vratoi.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.8.2012 20:02:04   
MASHKA
marince hvala i pošto vidim da se razumeš da te pitam još nešto:
moj poslodavac je poslednje isplatio doprinose za mart a neko mi reče da do decembra mora sve da isplati za tekuću godinu( znači ja bi do kraja godine dobila sve) . Da li znaš jel to istina?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.8.2012 0:11:53   
marince1
Ako je tek isplatio mart,onda ces na zalost da se nacekas user posted image
Tek ka plati doprinose za jun mozes da ocekujes uplatu.
Ako toliko kasni i nema problema zbog toga zasto bi morao da isplati sve do decebra ?user posted image
Mozda ima neki razlog,ali ja stvarno neznam.U principu i sa ovolim kasnjenjem bi trebao da ima problema...



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2012 14:36:16   
miraml
Drage dame,imam jedno pitanje. Radim u skoli vec 12mes na odredjeno vreme na zameni i sada sam trudna 3mes. Koleginica je podnela za produzenje bolovanja jos 3mes.sto znaci da se zajedno sa porodiljskim i produzetkom vraca krajem dec. Ja sam mislila da otvorim bolovanje od septembra,pa me interesuje da li imam pravo na to i da li mogu da koristim bolovanje sve dok ona ne dodje sa svog bolovanja? Takodje me interesuje da li ona mora da prekine bolovanje 1dan pa da nastavi produzetak bolovanja za negu deteta i da li to mene remeti? Takodje sam mislila da nakon toga sklopim ugovor kod nekog privatnika i sama placam doprinose da bi povezala staz i onda otvorila bolovanje pocetkom februara jer mi je termin 2.3.2013.. Da li je to izvodljivo i da li bi mi eventualni njen prekid na 1 dan pravio problem?
Neznam da li sam mnogo zakomplikovala ali bas neznam sta da radim?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.8.2012 12:20:54   
jacagoga
Jel zna neko za koji mesec je isplaceno onih 35% sto placa grad Beograd? Ja sam na bolovanju od 14.05 i jos mi nista nisu platili, Ili nna koji br mogu da se raspitam

(odgovor članu miraml)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.8.2012 21:46:21   
jacagoga
Bas niko? user posted image

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.8.2012 21:56:57   
New Mom
Ovo pomaže?
IZVORNA PORUKA: IRJ82

to sve cockic zavisi od firme. ja sam imala isti problem, moja firma nije htela da uplacuje dok im grad ne uplati tih 35%, a ovih 65% sam uredno dobijala kad i oni platu.
a inace to kasni jer je ispao neki problem oko tih uplata, najbolje ti je njih direktno da pozoves, to je finansijska sluzba Grada Beograda 3232-568.
a ako te upute na RZZO onda zovi 2646-022 i trazi lokal 2122 (to je pravna pomoc).
Na oba broja su svi neverovatno ljubazni i hoce da ti odgovore



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.8.2012 10:43:52   
jacagoga
Hvala draga user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.8.2012 20:19:56   
biljana1982
Jel bila uplata od grada 35%?

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.8.2012 21:02:17   
nink
bila je uplata juce,barem je meni legla

(odgovor članu biljana1982)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.8.2012 15:36:35   
makimish
meni je bila uplata danas, samo ja nikako ne kapiram za koji je to mesec i koji je to postotak jer se u moju racunicu uopste ne uklapa.
molim nekoga da mi odgovori ZA KOJI JE MESEC UPLATA i da li vi dobijate 35procenata.
hvala :))))

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.8.2012 19:51:29   
Shishica
Ako tacno 6. meseci radim, mozda koji dan plus jos, da li onda na porodiljskom primam 100% plate?

(odgovor članu makimish)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.9.2012 11:36:10   
Shishica
Zna li neko, da li je dovoljno 6. meseci plus jos koji dan radnog odnosa ili se za 100% plate to ne recuna kao preko 6. meseci vec samo ako je 7. meseci i vise?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.9.2012 11:41:22   
Ana RR
Dovoljno je, samo ne znam da li se još negde sem u Beogradu isplaćuje puna plata (bilo je priče ali ne znam da li je to usvojeno).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.9.2012 11:50:34   
Sanjica26 RR
Ja sam cula da je usvojeno. I da ce od oktobrsa svim trudnicama da placaju 100%

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.9.2012 11:55:30   
Shishica
Jao hvala vam sestre moje.. nadam se da ste upravu za to da je dosta 6. meseci plus koji dan..
Puno vam hvala user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.9.2012 22:00:03   
Any86
Meni kasni uplata ,od 17tog- jula nisam primila .Kazu da je problem zbog nove vlade .Redovno uplacujemo doprinose cim primim uplatu imam i refundaciju i odmah sve uplatim (posto je privatna firma u pitanju) DA li ima jos neko ovaj problem ??

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2012 8:20:21   
miraml
Moze li neko da mi odgovoriuser posted image
IZVORNA PORUKA: miraml

Drage dame,imam jedno pitanje. Radim u skoli vec 12mes na odredjeno vreme na zameni i sada sam trudna 3mes. Koleginica je podnela za produzenje bolovanja jos 3mes.sto znaci da se zajedno sa porodiljskim i produzetkom vraca krajem dec. Ja sam mislila da otvorim bolovanje od septembra,pa me interesuje da li imam pravo na to i da li mogu da koristim bolovanje sve dok ona ne dodje sa svog bolovanja? Takodje me interesuje da li ona mora da prekine bolovanje 1dan pa da nastavi produzetak bolovanja za negu deteta i da li to mene remeti? Takodje sam mislila da nakon toga sklopim ugovor kod nekog privatnika i sama placam doprinose da bi povezala staz i onda otvorila bolovanje pocetkom februara jer mi je termin 2.3.2013.. Da li je to izvodljivo i da li bi mi eventualni njen prekid na 1 dan pravio problem?
Neznam da li sam mnogo zakomplikovala ali bas neznam sta da radim?


(odgovor članu miraml)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2012 14:46:33   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Shishica

Ako tacno 6. meseci radim, mozda koji dan plus jos, da li onda na porodiljskom primam 100% plate?

Da.Bar je u mom slucaju tako.Danas sam dobila resenje.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.9.2012 23:00:24   
Alexis79
Imam pitanje.
Porodiljsko bolovanje u slucaju rada duze od 6 meseci je 100 % plate.Tako sam razumela ?
E sad to isplacuje drzava direktno  ili poslodavac pa mu drzava refundira?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.9.2012 12:40:53   
lampica
Porodiljsko bi trebalo da poslodsvac isplacuje direktno, mislim da je obavezan po zakonu za mesec koji uplacije svim zaposlenim, a za trudnicko ne mora, na zalost...
Inace, meni poslodavac toliko kasni sa uplatama, da jos od grada nisam dobila nista, a moja beba ima vec tri meseca user posted image user posted image . Tako, da izgleda za ovo nema pravila.
Zna li neko da li ove isplate od grada zastarevaju mozda, obzirom da sam ja na trudnickom bila od 2011?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.9.2012 23:01:36   
Sanchy
Jel bila neka uplata za jun?Na porodiljskom sam od juna nista jos nisam dobila a dobila sam pre desetak dana resenje o porodiljskom na kucnu adresu,kad oni to pocinju da isplacuju?I jos nesto da l drzava poslodavcu refundira i platu i doprinose ili kako ,nisam se bas upustala u ovu problematiku a interesuje me user posted image

(odgovor članu lampica)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2012 12:42:03   
Sanchy
user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here