|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.10.2012 21:14:42   
Mariandjela
Mashka, tvoje knjigovodstvo treba da spremi tvoje papire odmah po uplati doprinosa i plata ostalim zaposlenima i da ih preda ispostavi fonda na kojoj se nalazi tvoja firma. Negde oko 15 dana se čeka, ako sve predaju na vreme, a za grad, za to nisam potpuno sigurna, ali mislim da ako iz rzzo njima pošalju papire do 10. grad ti uplati do kraja tog istog meseca pare. Ako im ne pošalju na vreme, onda krajem sledećeg meseca. Nažalost.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.10.2012 21:39:33   
Olga75

IZVORNA PORUKA: mica0

Zene, da li je tacno da ne mora da se ide na porodiljsko 28 dana najkasnije pred termin, nego mozes da radis ako zelis jos?


IZVORNA PORUKA: n i n a

A što bi radila još??? user posted image Moja drugarica je radila do kraja, ali se i tri nedelje ranije porodila



IZVORNA PORUKA: mica0

Ma to mi svi govore, ja necu da radim do kraja. Hocu da uzivam u pripremi. Nego svi me kao nesto ubedjuju u skoli


IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja sam pravo sa posla otisla u porodiliste a porodila sam se nedelju dana pre termina :) ali porodiljsko po zakonu moras da otvoris najmanje 28 dana pre termina. Da li ces ti odlaziti na posao dok si na porodiljskom to je tvoja dobra volja :)



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariandjela)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.10.2012 21:57:29   
MASHKA
hvala Mariandjela, znači čeka se neke 2 nedelje, samo ne znam kako misliš za grad?user posted image ja živim u Vrnjačkoj Banji

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.10.2012 8:56:58   
Anoniman
Evo malo informacija za mame koje su u mojoj situaciji:

Dakle, meni se novčana naknada završava deset dana pre nego što bi mi mogli otvoriti porodiljsko. Da bi ostvarila automatsko pravo na porodiljsku naknadu, treba da mi moj lekar otvori bolovanje nekoliko dana pre isteka novčane naknade i to sa naglaskom na privremenu sprečenost za rad, na 30 dana, a porodiljsko potom da mi otvore par dana pre isteka bolovanja. Tako NSZ nastavlja naknadu u narednih 12 meseci.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 904
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.10.2012 12:20:54   
Mariandjela
Mashka, nema na čemu, no, nažalost, dotacija od 35% važi samo za Beograd i Novi Sad (što znam sigurno) i valjda za Jagodinu. Izvini, nisam videla odakle si.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.10.2012 19:15:03   
Anoniman
Moram pohvaliti našu opštinu. U roku od 10 dana od podnošenja zahteva za jednokratnu naknadu legla je i uplata user posted image

(odgovor članu Mariandjela)
  Direktna veza do poruke: 906
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.10.2012 21:01:19   
Mariandjela
Nina, a sta je potrebno za tu jednokratnu pomoc?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2012 8:49:53   
Anoniman
Pa ovo se odnosi na našu opštinu-Subotica. Ne znam da li je tako i u Beogradu. Nama je bitno da trudnica uđe u 28. nedelju trudnoće i priloži potvrdu od lekara o tome, izvod iz matične knjige za sebe i već rođenu decu(ako ih iimaš) i mislim da je to to. Popuniš zahtev i dobiješ 20.000 dinara

(odgovor članu Mariandjela)
  Direktna veza do poruke: 908
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.10.2012 13:43:02   
mimma
ok, mame, potrebna mi je mala pomoc. na porodiljskom sam od februara a trudna opet user posted image i sad me zanima ovako-pre neki dan je u moju firmu stiglo resenje iz ministarstva rada ili slicno, po kojem je obracunat bruto toliko i toliko, da skratim pricu maximalno, legla mi je manja plata (jer po resenju, u godinu dana trudnickog su usle 2-3 minimalne plate na koje sam bila prijavljena u prethodnoj firmi). ispade da je knjigovodja po inerciji, a bez osnova, uplacivala pun iznos, bez obracuna 12omesecnog proseka. Dakle, kako se vodi sada nova trudnoca?? da li postoji mogucnost da se odmah prijavim na novo trudnicko gde ce se uzeti 6omesecni prosek (u koji ce onda uci te 'redovne' plate i ova jedna smanjena) ili moram da cekam da se zavrsi ovo porodiljsko u februaru?? (i dotle primam umanjenu platu)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.10.2012 12:05:23   
Sanchy
Kako bih mogla da proverim da li mi je nesto uplaceno?Firma cuti a od juna sam na porodiljskom,resenje sam dobila pre dva meseca prosto neverujem da mi jos nista nije uplaceno?!Inace sam iz Beograda

< Poruku je uredio Sanchy -- 26.10.2012 12:08:48 >

(odgovor članu Mariandjela)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2012 11:37:01   
lakiaki
Cao drage moje,zelela bih da mi pomognete,saznala sam da sam trudna i srecna sam,e sad radim u skoli a do tamo menjam 2 prevoza i put traje 2 sata u jednom pravcu. Ustajem u 5. sta mi vi savetujete da odem na trudnicko ili da ostanem da radim,a nisam rekla da su mi deca u skoli cesto prehladjena a i pojavile se boginje. A i ja sam se sada prehladila kako i necu ujutru kad krenem 2 stepena kad se vracam 20.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2012 11:50:05   
makimish
bila sam u identicnoj situaciji! htela da budem dobar profesor i sacekam kraj sk.god. ali krajem treceg meseca trudnoce od dece dobijem nekakav virus pa sam morala da pijem antibiotike, smrkcem, kijem, kasljem i naravno odlucim da odmah odem na trudnicko. e sad - ako nemas finansijskih problema, tj.ne zavisis toliko od svoje plate,ne razmisljaj i odmah idi na bolovanje. ako ne, bice cupavo ...user posted image

(odgovor članu lakiaki)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2012 13:03:04   
lakiaki
Hvala Makimish.Pa prezivecu ali ako bude redovno isplacivanje.Neko kaze kasne po 3,4 meseca pa je tek onda redovno svaki mesec.

(odgovor članu makimish)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2012 7:39:45   
Ljubiška
Ljudi, jel' bila nekome uplata 65% za septembar? user posted image

(odgovor članu lakiaki)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2012 8:02:21   
Biserce
Xaxaxaxauser posted image mi jos uvek cekamn avgust porodiljskouser posted image

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Ljubiška)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.11.2012 8:09:56   
Ljubiška
Zao mi je sto to cujem. Ipak,kako ocanicko vreme trazi ocajnicke mere, ne preostaje mi nista drugo nego da pitam, dosadjujem...

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.11.2012 12:06:12   
Ljubiška
Legla plata za septembar!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ljubiška)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.11.2012 15:14:43   
coka11
Zna li neko šta se dešava sa porodiljskim bolovanjem u slučaju kada se zatvori firma? A trudničkim? Nešto sam čitala da se trudničko prebacuje na Zavod pa se isplaćuje minimalac. Zaova mi je tek trudna, a u firmi haos. Pa da saznamo na vreme šta je čeka. Pišite ako znate.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Ljubiška)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2012 22:11:01   
lakiaki
Za koji mesec treba da uplate trudnicko bolovanje?

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.11.2012 22:57:16   
nink
Ja cekam za septembar uplatu...

(odgovor članu lakiaki)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.11.2012 8:53:48   
Vida
Ja cekam uplatu za avgust i od drzave i od grada :(

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.11.2012 14:02:59   
Libra22
Cao mame, zanima me da li je neka primila 65% za septembar?

(odgovor članu Vida)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.11.2012 14:15:47   
Leana
meni je danas socijalno uplatilo 65 % za septembar user posted image

(odgovor članu Libra22)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.11.2012 17:08:43   
Libra22
Hvala, Leana, znaci mozda mogu da se nadam... Ja sam prosle nedelje zvala rzzo, i rekose mi bice u ponedeljak-utorak, ali nista se nije desilo...user posted image

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.11.2012 17:50:35   
Sanchy
Ja nista nisam primila a od juna sam na porodiljskom..knjigovodja tvrdi da je predala sve papire jos pre dva meseca pri tom sam dobila i resenje tako nesto...zasto mi se nista ne uplacuje user posted image ...i ako mozete da mi date broj telefona na koji mogu da zovemm da pitam sta se vise desava

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.11.2012 17:51:27 >

(odgovor članu Mariandjela)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here