|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 12:38:49   
Klarita
Meni danas legla plata prvi deo za februar i pun iznos...ne smem da se radujem da od drugog dela ne bude ni D. miko, kako je kod tebe? Mi smo u "istoj firmi"user posted image ?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 12:49:27   
Vanda
Klarita da li Vam to firma uplatila pa ceka refundaciju ili.....?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 13:27:39   
Klarita
Ma, nemam pojma, papirologija i ja se nikad nismo upoznaleuser posted image U prvoj trudnoci sam radila kod privatnika i nisam imala trudnicko bolovanje, vec sam isla odmah na prodiljsko. Sad radim u prosveti 83,5% i 16,5% u apoteci. Od apoteke nista dobila jos nisam. A, ovo od skole...nemam ti ja pojma.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 13:31:51   
Vanda
Verovatno je od firme user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 14:20:40   
mika79

IZVORNA PORUKA: Klarita

Meni danas legla plata prvi deo za februar i pun iznos...ne smem da se radujem da od drugog dela ne bude ni D. miko, kako je kod tebe? Mi smo u "istoj firmi"user posted image ?

Izvini ja zaspala pa ti tek sad odgovaram, pošto sam ja od 15 januara na trudničkom, meni je prva uplata koju sam dobila bila 5. februara i tada sam dobila odprilike pun iznos polovine dela a drugi deo koji sam dobila 22. februara su mi smanjili.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.3.2014 10:05:48   
mika79
Klarita ja sam juče dobila 10.007,00user posted image kojom matematikom su oni došli do ovog iznosa pojama nemam.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.3.2014 13:50:56   
Klarita
Mikooooooooo, user posted image ? Odmah zovi idi sta god...reaguj. Mislim premalo si dobila u svakom slucaju. lele, ja bih se uslogiralauser posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.3.2014 7:58:40   
pari
kako rešavate godišnji odmor?
ja sam otišla na bolovanje još u novembru i biću do termina+porodiljsko...a imam celogodišnji odmor...kako ga iskoristiti ili da li postoji mogućnost refundacije?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.3.2014 19:52:18   
QueenJ
Na žalost, bila sam u pravu... Danas mi je prvi radni u novoj radnji, posle zatvaranja stare. I evo me radim od 17-21h. user posted image Ovako ne mogu da ispinim nikako stavku iz ugovora o 40 radnih sati sedmično. Mislim da mi je vreme da "bežim" na trudničko.
Radim malo više od 4 meseca, termin mi je 29. jula, tako da ću do porodiljskog imati više od 6 meseci staža. user posted image
Saveti?
Hvala!
Pozdrav!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.3.2014 12:35:24   
sanja1982
Molim vas da li je bilo nekih uplata trudnickog ovih dana? Konkretno interesuje me 65% za januar od RFZO..

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.3.2014 12:40:02   
dunja RR
Sanja, meni su rekli da očekujemo svi kašnjenje jer je poreska uprava napravila grešku u sistemu. Ja sam sve regularno predala na vreme (i za januar i za februar), ništa još firmi nije leglo od uplata za ova dva meseca.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.3.2014 7:38:29   
Vanda
Ovisi i od grada. Novi Sad je isplatio januar krajem februara.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.3.2014 19:39:49   
Mariya

IZVORNA PORUKA: pari

kako rešavate godišnji odmor?
ja sam otišla na bolovanje još u novembru i biću do termina+porodiljsko...a imam celogodišnji odmor...kako ga iskoristiti ili da li postoji mogućnost refundacije?



Koliko ja znam, GO iz jedne godine mozes iskoristiti do 01.06. sledece godine. Ako ga ne iskoristis propada, a koliko znam, nema refundacije. Ali se ti raspitaj. A mozes da ga iskoristis ako zakljucis bolovanje, odes na GO a zatim ponovo otvoris trudnicko. Mislim.user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.3.2014 20:42:08   
dunja RR
Leglo bolovanje za januar user posted image (juče sam ih zvala u zdravstveno da se žalim što kasne user posted image ).
Mislim da je 65% tačno, proveriću sa knjigovođom, ali deluje da jeste.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 8:22:44   
pari

IZVORNA PORUKA: Mariya
Koliko ja znam, GO iz jedne godine mozes iskoristiti do 01.06. sledece godine. Ako ga ne iskoristis propada, a koliko znam, nema refundacije. Ali se ti raspitaj. A mozes da ga iskoristis ako zakljucis bolovanje, odes na GO a zatim ponovo otvoris trudnicko. Mislim.user posted image


Hvala!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 9:24:46   
Vanda
Procitah po ostalim forumima da je jucer krenulo 35% od RFZO za januar. Bg je u pitanju. Bitno je da su krenuli user posted image . Sto se tice mene pouzdano znam da moj ziro racun za januar nisu dostavili, ali se nadam da za februar jesu user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 9:43:20   
dunja RR
Eeeej, neka je krenulo!

Ali koji su to gmazovi, čekali dva dana pred izbore, mrššš. Ko zna kada je sve moglo isplaćeno, ali neee, baš sada, dva dana pred ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 10:02:19   
mika79
user posted image user posted image samo nek je krenulo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 11:27:01   
sanja1982
Jao super, blago vama.. Kod mene jos nista, iz Bg-a sam..Moji iz firme su navodno predali papire oko 10. februara za januar, pa ako se sledi ona logika od mesec dana cekanja trebalo bi uskoro da mi legnu parice, ali eto jos uvek nista.. user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 11:29:20   
sanja1982
Vanda koje to forume jos citas, ja znam za ovaj i za onaj na bebcu sa ovim temama.. Koje ti jos citas?

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 11:29:28   
dunja RR
Sanja i ja sam tada predala (tada je i bio prvi dan - 10.2., pre toga nisu hteli da mi prime) i legle su nam juče pare.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 12:45:56   
Vanda
Sanja to sam procitala konkretno na 'bebcu". Nisam clan ni jednog drugog foruma vec guglam user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 12:52:31   
QueenJ
SOS.
Čitala sam dosta unazad, ali ne mogu baš najbolje da shvatim papirologiju, pa ako neko može da izdvoji vremena da mi objasni, molim vas. Na svog poslodavca ne mogu da se oslonim, pošto bi rođenu majku prevarili zbog 10 din.
Bukvalno sam pobegla na trudničko bolovanje da bih se sklonila od svakodnevne psihičke torture i pritiskanja da potpišem aneks ugovora na pola radnog vremena (čitaj:pola plate). Lekar mi je juče izdao potvrdu o bolovanju od 17. marta, koju sam poslala u firmu (ja u Va, oni u Bg). Za doznake mi rekao da dođem krajem meseca.
Uputstvo dalje? Kada i kome šaljem kopije kartice, žiro računa? Ništa ne shvatam! user posted image
Hvala na pomoći! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 12:57:16   
Vanda
Sve se salje poslodavcu user posted image . Takodjer prvi mesec bolovanja placa poslodavac i to 65%. Tek od drugog meseca ide na teret RFZO i onda je 65% + 35% .

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 13:04:34   
Vanda
Sanja zavisi i od firme kada ce da ti legnu pare. Moja firma nikad prije 23. u mesecu ne prosledjuje pare trudnicama nevezano kada su njima legle. Tako mi bar rekose user posted image , malo veca firma, a ima nas od svuda pa valjda da se otprilike sakupi za sve........user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here