|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 14:26:56   
Vanda
Meni je svaki mesec bila druga dijagnoza, naravno sa ponavljanjima, i dobila sam tih 35% tako da..................

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 14:33:08   
dunja RR
Nema veze tih 35% sa dijagnozom nego sa visinom plate i usklađivanjima. Menije je redovna plata ok, relativno dobra, ali su mi zbog glupog usklađivanja isplaćivali samo minimalac /država, a iz socijalnog su mi javili da se kod minimalca nema pravo na 35% na moj račun, već se minimalac isplaćuje ceo na firmin račun.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 15:17:42   
wivern

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Daco onda je to po novom nesto, nama je bivsa firma uvek isplacivala 100% a cekala refundaciju.


Wiv, da i si ti dobila i jednom tih 35% na svoj račun?
Da li si uopšte predavala firmi podatke o svom računu u banci? SAmo ako to ejsi može dobiti 35%, mada već bi trebala dobiti bar nešto na svoj račun, odavno isplaćuju u ovoj godini ..

Dunja u ponedeljak ce mi reci sta se desava sa tih 35% iz rzzo-a. A predala sam odavno moj broj racuna firmi, tj skeniranu karticu sa tekucim racunom.
Sad si me sokirala, pa ako nemam vise nista da primim odlepicu. Tacno cu da odem u nemanjinu i nekoga odrobijam. Jeftinije mi je da budem u zatvoru i tamo se porodim nego kuci.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 15:22:38   
dunja RR
Wiv, jel tebi firma sada isplaćuje 100%?
Ako su ti tražili scaniranu karticu onda su svesni da bi trebala dobijati tih 35%.

Kažem, mene je zeznulo to neko usklađivanje, što ne verujem da je kod tebe, ali ko zna šta sve mute oni ..

Mene samo čudi što još ništa nisi dobila, jer oni obično svima isplaćuju odjednom, kada imaju pare.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 15:26:07   
wivern

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Wiv, jel tebi firma sada isplaćuje 100%?
Ako su ti tražili scaniranu karticu onda su svesni da bi trebala dobijati tih 35%.

Kažem, mene je zeznulo to neko usklađivanje, što ne verujem da je kod tebe, ali ko zna šta sve mute oni ..

Mene samo čudi što još ništa nisi dobila, jer oni obično svima isplaćuju odjednom, kada imaju pare.



Ne, nova firma koja nas je preuzela od maja mi ne isplacuje 100% vec samo 65%. A to ko tamo sedi u obracunu zarada ja ne bih komentarisala jer oni blage veze sa zivotom nemaju. Zvala sam u cetvrtak rzzo, ostavila podatke i rekli su mi da se javim u ponedeljak . Tako da cu videti za dva dana. Ne bi me cudilo da ne primam nista vise osim ovih 20 000..


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2014 17:02:28   
Mala Elena
Vanda, sada jeste to regulisano tj ispravljeno ali tada na pocetku godine je bio problem i nisu svi imali pravo. Mnogi su se zalili , zato i jeste regulisano u korist tih trudnica. MM se raspravljao sa njima 5 puta, majke im se da izvinete.....a meni neka guska iz rzzo kaze: Pa ja vas ne razumem, sta vi hocete!? Nemate pravo i to je to. To vam je ginekolog napisao i ja nemam nista sa tim.
I do sefa smo dosli da raspravljamo.user posted image
Kasnije sam primala uplate 100% zbirno od poslodavca.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.9.2014 1:51:49   
Vanda
Sve je moguce............ user posted image ( ja sam na trudnickom bila od januara do sredine jula).

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.9.2014 12:38:09   
wivern
Ja opet zvala, i dobila info da jos uvek nisu dobili ne jedan odgovor od cetvrtka. Sva sreca zena je bila jako ljubazna inace bih odlepila.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.9.2014 13:15:46   
Ipokrisia
Ja sad slala mail mojima u firmi koji rade na obracunu za trudnice, da proverim kako ide sad, d ali oi isplacuju 100% pa se ganjaju sa RZZO ili ipak smao 65% pa se ceka sto godina dok ovi uplate :) bas da vidim sta ce reci :) a ako nista drugo da znam odmah da ne racunam na te parice, mora onda drugacija organizacija ;)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
8.9.2014 14:03:38   
anita
Ja od kad sam otvorila trudnicko bolovanje od firme primam 65% u periodu od 10. do 20. u mesecu a onih 35% od rzzo jos nisam primila ni jednom. Ne znam ni kad cu.
Ovog meseca kada budem isla na komisiju svraticu da pitam sta se desava i kada ce biti isplata.
Na poslu sam slala podatke tipa broj racuna i skeniranu karticu.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 14:37:24   
wivern
Grrrrrrrrr...nema me uopste u evidenciji u rzzo, sad moram da jurim stari grad pio da vidim da li mi je firma uopste predala moje papire...Odlepicu

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 17:45:51   
anita
Wiv samo nerviranje i nista drugo. A sto ne proveris u firmi da li su poslali dokumentaciju?

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 18:02:09   
wivern
Anita sad sam bila do fonda zbog zdravstvene i pitala ujedno i za doznake. Naravno da firma nije poslala nista od papira za mene. Sutra cu da im se user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 18:30:16   
anita
Wiv ne mogu da verujem da do sada nisu dostavili dokumentaciju. Stvarno strasno. A kada budu dostavili dokumentaciju jel ce ti isplatiti sve od jednom ili svaki mesec po 35%?
Ko zna sta mene ceka kada budem isla u rzzo.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 18:35:07   
wivern
Anita od maja meseca nisu dostavili nikakvu dokumentaciju, i to je po meni stvarno strasno. Zena sa saltera me tesi kako je to u stvari super, jer je bolje da te pare dobijem kad se porodim posto ce mi kasniti porodiljsko. Doslo mi je da joj kazem sve i svasta ali je ipak zelela samo da bude fina. Pa ne verujem da ce mi isplatiti sve od jednom, nego koliko budu umali para toliko i muzike. I posle svuda isticu kako su zene razmazene i nece da radjaju, pa od cega da zive kad ni ono sto treba da primaju ne prime kad treba i kako treba. Uzas, ja sam zgrozena.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 18:41:43   
anita
Nemam komentar. Pa to je nasa zemlja Srbija. Katastrofa

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 18:50:36   
bubulence
wiv da li je moguce da su ljudi toliko bezobrazni??? jer to nije nista drugo osim bezobrazluka, da ne posalju papire a znaju koliko kosta jedna trudnoca i opremanje bebe i koliko su te pare potrebne

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 19:13:14   
wivern
Bubi izgleda da smo mi razmazene sto hocemo svoje pare. Ja sam pre bolovanja primala 40 000, i kad mi poskidaju prevoz, i ostalo tralala svasta nesto, ostane mi 30 000, od kojih primam na racun 20 000 jer mi je skinuto i onih 35%. A gde su zene sa manjim primanjima i od cega tacno one da zive. I jos kao treba da budes zadovoljan, samo ne znam cime. Time sto moram da molim za moje pare?


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 22:07:06   
branki*
strasno,strasnouser posted image ova tema mu dodje nazalost kao ona za negativnu energiju..nista dobro da procitam...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 22:13:17   
New Mom
Ne kontam to oko kasnjenja porodiljskog.
Jeste da postoji luft od oko 2 i po, 3 meseca od otvaranja porodiljskog do prve uplate (firma ceka resenje te uprave il sta je vec, oni cekaju da napravite i predate izvod za bebu), a i to ne mora da bude toliko, al posle toga drzava refundira svaki mesec ako odmah po uplati vama vas poslodavac preda papire da je uplaceno i da trazi refundaciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 23:52:40   
plačljiva
Užas,stvarno su Wiv kreteni tvoji na poslu,majku im user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 23:57:35   
wivern
NM ja se jos uvek jurim sa 35% od trudnickog bolovanja, a sta ce biti sa porodiljskim to ne smem ni da pomislim.
Placljiva ko sedi nama u finansijama i obracunu zarada dobro je da primam i onih 65%

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.9.2014 23:59:00   
Klarita

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ne kontam to oko kasnjenja porodiljskog.
Jeste da postoji luft od oko 2 i po, 3 meseca od otvaranja porodiljskog do prve uplate (firma ceka resenje te uprave il sta je vec, oni cekaju da napravite i predate izvod za bebu), a i to ne mora da bude toliko, al posle toga drzava refundira svaki mesec ako odmah po uplati vama vas poslodavac preda papire da je uplaceno i da trazi refundaciju.

Cisto da znate, ja jos ni dinara nisam primila, a beba mi je napunila 5 meseci. Inace sam uposljenik prosvete. Gospodin retard je tek u cetvrtak predao moje papire decijoj zastiti, oni otkucali resenje, sad cekam da se retard smiluje da trebuje novac...i cekacu tako jos malo, a onda cu lepo da tuzim skolu i jeuser posted image user posted image user posted image user posted image znaci strah me i da udjem u ovu temu evo vec koliko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.9.2014 8:16:32   
branki*
gospodin retard je verovatno sekretaruser posted image da ja zovem odmah ovog mog da mu kazem sta da radi,on jadan veze nema sa zivotom,nije ni pravnikuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.9.2014 8:25:02   
bubulence
mas knjigovodja jos uvek ne zna sta mi treba od papira... a na bolovanju sam od 18.06. sta reci... zvala sam da pitam da li su papiri gotovi ona kaze bice cim vidim sta mi treba...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here