|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.9.2014 22:53:23   
dunja RR
Naša korisnica pita:

"Molim Vas za pomoć,ako nešto znate da me uputite...Naime,na porodiljskom sam bolovanju od januara ove godine sa trećim detetom(što podrazumeva dve godine bolovanja). Sada moja beba ima osam meseci,a ja sam saznala da sam u drugom stanju(). Šta sada? Koja je procedura? Ako znate bilo šta,recite mi..."

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.9.2014 23:04:42   
Sanjalica1980
Meni su prvi mesec bolovanja isplatili 100% a sada 65%. Uplate su uvek oko 27. tekuceg meseca.
Onih 35% jos nema ali sam sigurna da ce biti skoro. Firma je velika i bilo je puno trudnica u kratkom vremenu i sve su dobile ali sa solidnim kasnjenjem.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
13.9.2014 23:09:16   
Ipokrisia
I meni tako rekose da kasni, oko dva meseca otprilike...kazu mi zenicenjos se oset_is kao da ti palo s neba, da ti neko poklonio a ne da je deo tvoje plate user posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2014 9:16:47   
gale77
Ja sam tek od septembra na bolovanju preko fonda, odrzavanje trudnoce. Da li firmi jos nesto osim doznaka treba da dostavim (neke dodatne papire, molbe i sl.). Do sad nisam bila na bolovanju a na salteru posle komisije nesto su promrmljali nisam razumela od papira sto su mi dali koji je za gde.?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2014 10:18:48   
wivern
Firmi predajes kopiju resenja komisije zajedno sa bolovanjem. Original resenje komisije ostaje kod tebe. I molis boga da su u firmi revnosni i da ce poslati tvoju dokumentaciju na vreme user posted image
Malo se sada salim user posted image mada za mene firma nije poslala dokumentaciju u rfzo od maja meseca user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2014 14:33:43   
anita

IZVORNA PORUKA: gale77

Ja sam tek od septembra na bolovanju preko fonda, odrzavanje trudnoce. Da li firmi jos nesto osim doznaka treba da dostavim (neke dodatne papire, molbe i sl.). Do sad nisam bila na bolovanju a na salteru posle komisije nesto su promrmljali nisam razumela od papira sto su mi dali koji je za gde.?



Ja u firmu nosim ocenu lekarske komisije i doznake koje mi moj doktor da na osnovu te ocene komisije, drugo nista. Dodatno sam firmi dostavila broj tekuceg racuna tj.kopiju platne kartice zbog isplate 35% koje idu preko rzzo.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2014 17:39:28   
Houp N
Jel neko primio porodiljsko ovog meseca?

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.9.2014 17:45:38   
Mala Elena
Jesam ja, 15-og... normalno kao i do sada...

(odgovor članu Houp N)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 7:59:49   
gale77
Hvala na odgovorima.
Videcu kakva je procedura oko isplate u nasem fondu. Za porodiljsko znam da firma isplacuje kad i plate pa posle vrsi refundiranje od fonda.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:26:45   
Sanjalica1980
Ja sam se sada iznervirala. Javili mi iz firme da mi ni doznake ni papiri od komisije nisu dobri.
Vratili su ih ovi iz RZFO Novi Sad.

Pogresan datum pocetka bolovanja i moj ginekolog je stavio pecat na kojem pise dr medicine.

Da poludis. Sada moram da trazim da sve isprave.user posted image

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:30:46   
wivern
Sanjalice join the club. To sam radila za 6 doznaka user posted image i odlepila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:36:14   
17 joka
Sanjalice, sredices to samo se nemoj nervirati

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:42:09   
Sanjalica1980
Vise se ne nerviram user posted image

Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi user posted image

Kod nas je to uvek tako. Zasto da bude jednostavno kada moze da se i zakomplikuje

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:44:56   
17 joka
bas tako, ipak smo u Srbiji i ovde je sve moguce zato samo polako sredice se sve.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:49:09   
anita
Sanjalice bez nervoze. Mazi tvoje bebice sredice se i to.
Samo neka ti kazu sta tacno treba da se ispravi da ti ne bi vratili ponovo sve.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:49:39   
mati
Sanjalice prosto bi bilo neverovatno da kod nas zavrsis sve odma i kad ti treba. Mora i popravni. Nazalost tako je za sve... Bar kod mene, ako se nesto ne zakomplikuje nije ni dobro.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:54:12   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980


Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi user posted image



moj dr zna ali knjigovodja jos ne zna sta treba od papira, gde se predaje itd... na bolovanju sam od 18.06. jos nista nije predala...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 17:59:30   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980


Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi user posted image



moj dr zna ali knjigovodja jos ne zna sta treba od papira, gde se predaje itd... na bolovanju sam od 18.06. jos nista nije predala...

Bubi moji nisu predali od maja meseca, sva sreca pa sam se do maja vodila na drugu firmu koja mi je isplacivala 100%.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 18:02:22   
bubulence
wiv znaci moja nije najgora... ona nije znala da mora prvo da mi pusti platu. to sam joj ja rekla juce (ali ce pustiti na njihov racuna pa cekati refundaciju) . e sada je valjda to-to, uradice tako u ponedeljak pa cu nadam se, odneti papire sama u utorak...(do sada nije znala da mi treba ista od komisije, da reba da joj donosim dozake od dr, i da ne pricam dalje, sva sreca radila sam u administraciji pa se malo ali samo malo razumem u te stvari)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 18:03:56   
wivern
Ipak je tvoja gora, moji barem znaju sta treba da ima donesem. Jedino sto ih mrzi da oni to odnesu dalje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.9.2014 18:37:43   
bubulence
ja sam njoj sada rekla da mi sve spremi i da cu ja odneti u socijalno jer sve nesto mislim i da je mrzi... videcemo sada sta ce biti ...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 11:23:18   
anita
Ja jutros bila u socijalnom da produzim bolovanje. I naravno krenuli su da rade od 7:30 a vec sat vremena nakon toga pauza ( pa dugo su ljudi radili, moraju da malo odmore ). A ovo sto sam napisala krenuli da rade tako pise tj. od 7:30 im je radno vreme.

Posle cekanja i cekanja u masi ljudi zavrsim produzenje i odem u kancelariju gde se radi obracun bolovanja da vidim kada ce biti isplata onih cuvenih 35%.
Bez obzira sto je na svim vratima istaknuto da trudnice imaju prednost to se ne postuje user posted image . Teta rece cekajte ispred. Sedim ja u cekaonici i cekam i posle pola sata me pozove unutra.
Dala sam zdravstvenu knjizicu zbog podataka, ukucala je ona sve i kaze:
Vi se vodite kod nas od 27.jula i za jul mesec imate da primite negde oko 2000 i nesto dinara za 4 dana koliko ima do kraja jula. A za avgust cemo videti... Pa polako gde zurite tek je prosao avgust, moracete da sacekate neko vreme.

I tako dobila sam divne odgovore.
Kuda vodi sve ovo. Kakva nam je ovo drzava user posted image
user posted image

Sva sreca pa je firma predala svu potrebnu dokumentaciju.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:01:32   
anita

IZVORNA PORUKA: anita

Ja jutros bila u socijalnom da produzim bolovanje. I naravno krenuli su da rade od 7:30 a vec sat vremena nakon toga pauza ( pa dugo su ljudi radili, moraju da malo odmore ). A ovo sto sam napisala krenuli da rade tako pise tj. od 7:30 im je radno vreme.

Posle cekanja i cekanja u masi ljudi zavrsim produzenje i odem u kancelariju gde se radi obracun bolovanja da vidim kada ce biti isplata onih cuvenih 35%.
Bez obzira sto je na svim vratima istaknuto da trudnice imaju prednost to se ne postuje user posted image . Teta rece cekajte ispred. Sedim ja u cekaonici i cekam i posle pola sata me pozove unutra.
Dala sam zdravstvenu knjizicu zbog podataka, ukucala je ona sve i kaze:
Vi se vodite kod nas od 27.jula i za jul mesec imate da primite negde oko 2000 i nesto dinara za 4 dana koliko ima do kraja jula. A za avgust cemo videti... Pa polako gde zurite tek je prosao avgust, moracete da sacekate neko vreme.

I tako dobila sam divne odgovore.
Kuda vodi sve ovo. Kakva nam je ovo drzava user posted image
user posted image

Sva sreca pa je firma predala svu potrebnu dokumentaciju.


Pre 10 min.mi uplatili 2.184,52 iz socijalnog

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:04:35   
daca77
Sreca moja te sam u drzavnom organu, a pri tome ne poznaju bas najj propise i uplacuju mi 100% svakog 1.u mesecu, kad i ostalim zaposlenima.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:06:08   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: daca77

Sreca moja te sam u drzavnom organu, a pri tome ne poznaju bas najj propise i uplacuju mi 100% svakog 1.u mesecu, kad i ostalim zaposlenima.

ovo mi je genijalno!
bem ti drzavnu firmu,ni zakone ne znaju..mislim,dobro za tebe i porodilje,ali da umres od smehauser posted image user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here