|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:17:39   
daca77
Von, rekla ja njima da se od januara placa 100% trudnicama i detalje nisam iznosila, jer mi ne idu u prilog. Blagajnik me je pozvao i rekao da se lepo raspitao u RZZO oko isplate i slanja papira...da li ovi u nasoj filijali RZZO nisu znali da pojasne ili blagajnik nije shvatio, ne znam...meni ovo savrseno odgovarauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:18:51   
vonavoj
Savrseno,i boli te uvo..ali je smesnouser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:31:08   
Klarita
pitala me drugarica, a ja cu vas jer ne znam user posted image pa da joj javim.

ostala je neplanirano trudna i skroz neocekivano (38 god, jedna jedva iznesena trudnoca pre 7god, pre toga dva spontana pobacajauser posted image , ima devojcicu sad je predskolac) elem, radi u skoli ali ima 47% radnog vremena, u medjuvremenu jedan kolega uzeo neplaceno i njoj pripali njegovi casovi, sada ima 100% ali od septembra. planirala je da otvori trudnicko decembra, ako Boze zdravlje sve bude u redu, a bice, dace Bog.
E sad kako ce njoj obracunavati trudnicko i porodiljsko? Hvala unapred user posted image


By the way, gospodin retardirani (iz racunovodstva, nije sekretar, Branki) tek je poslao zahtev sa mojim resenjem prosle ili predprosle nedelje RZZZ ili kome god, pa sad koliko cu da cekam na pare nemam pojma user posted image user posted image A, juce mi stigle dve uplate od po 3000 i kusur iz apoteke, kazu neka razlikauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:34:43   
vonavoj
Bem li ga klarita,vidis da u drzavnim i privatnim firmama nije isto...
Trebalo bi da ima 100%,ako misli da krene od decembra..jer ce raditi septembar,oktobar,novembar..cela 3 meseca 100%..

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:42:23   
wivern
Prosle nedelje poslala mail u firmu sa pitanjem kad misle moju papirologiju da proslede u rfzo. Danas me zovu da im hitno dostavim skeniranu karticu sa tekucim koju sam posla u maju mesecu?!? Grrr odoh u negativnu da se istresem

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:45:39   
Klarita

IZVORNA PORUKA: wivern

Prosle nedelje poslala mail u firmu sa pitanjem kad misle moju papirologiju da proslede u rfzo. Danas me zovu da im hitno dostavim skeniranu karticu sa tekucim koju sam posla u maju mesecu?!? Grrr odoh u negativnu da se istresem



Wiv i ja uredno sve dostavila, i juce mi trazila knjigovodja iz apoteke isto tekuci, popuser posted image sam, ali posle mi uplatila tu neku razliku, pa sam se smirilauser posted image
Ja stvarno ne znam sta ti ljudi rade.
Von, znaci trebalo bi 100%ako radi vezano 3 meseca? Ne treba 6 meseci? user posted image Daj Boze.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:47:02   
anita
Daco blago tebi. Primas 100% jos kad i ostali zaposleni. user posted image
Ja 65% primam u periodu od 10. do 20. u mesecu.

Wiv strasno. Nemam komentar. Traze nesto sto su vec dobili.user posted image

Ja sam bar sto se tog dela tice imala srece. Moji iz firme su predali dokumentaciju na vreme.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:49:18   
Klarita

IZVORNA PORUKA: anita

Daco blago tebi. Primas 100% jos kad i ostali zaposleni. user posted image
Ja 65% primam u periodu od 10. do 20. u mesecu.

Wiv strasno. Nemam komentar. Traze nesto sto su vec dobili.user posted image

Ja sam bar sto se tog dela tice imala srece. Moji iz firme su predali dokumentaciju na vreme.

Moj bre i doznake bio izgubio user posted image pa izvode iz maticne knjige rodjenih user posted image ma idiot...jao, mauser posted image mu njegovu. Ne smem vise da pisem, odmah popuser posted image zato sam slabo ovde zalazila, tj u ovu temu

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:57:12   
branki*
ja hteedoh da pisem u negativnoj,ali ajde bolje ovde..jeza me hvata od ove teme,kad citam..mene sve to isto ceka,bas cu da vidim kako ce biti..mogu misliti.user posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 14:59:49   
wivern
Ma traze nesto sto su mi vec sami trazili u maju mesecu?!? Meni je to neopevani bezobrazluk. Da se ni ne secas da si trazio, eeeeeejjjj pa na cemu je ta osoba. da je trudna pa da i shvatim da zaboravlja..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 15:37:39   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Klarita

Wiv i ja uredno sve dostavila, i juce mi trazila knjigovodja iz apoteke isto tekuci, popuser posted image sam, ali posle mi uplatila tu neku razliku, pa sam se smirilauser posted image
Ja stvarno ne znam sta ti ljudi rade.
Von, znaci trebalo bi 100%ako radi vezano 3 meseca? Ne treba 6 meseci? user posted image Daj Boze.

6 meseci treba za porodiljsko,ne za odrzavanje!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 17:19:00   
Mala Elena
Karita , ako pitas za porodiljsko, ako si se vodila kao zaposlena 3+ meseca, a - 6 m. , dobija se 65% od polovine tog nekog republickog proseka. Ako si bila zaposlena 6m. + onda 100%.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 17:23:57   
Klarita
Koliko puta treba covek da te opomene da pre nego nesto napises prvo procitas pitanjeuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.9.2014 17:31:11   
dunja RR
Inače, pre tri dana su plaćali porodijsko (mislim na refundaciju na račune firmi), da znate, legle im verovatno neke pare u budžet. Tačno su u sito vreme platili i porodiljsko i roditeljski.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.9.2014 11:31:08   
reve84
Cao drugari...
Da li neko zna kakva je procedura da ja prekinem ranije porodiljsko a muz da nastavi?
Hvala!

Pozz

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.9.2014 11:35:21   
New Mom

IZVORNA PORUKA: branki RR

ja hteedoh da pisem u negativnoj,ali ajde bolje ovde..jeza me hvata od ove teme,kad citam..mene sve to isto ceka,bas cu da vidim kako ce biti..mogu misliti.user posted image user posted image

Nemoj odmah da budes negativna. Mozda i ne bude lose.
Mojoj firmi su pre 2-3 dana refundovali redovno prethodni mesec, meni odmah uplaceno dalje. Za sada sljaka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.9.2014 11:54:08   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Klarita

Koliko puta treba covek da te opomene da pre nego nesto napises prvo procitas pitanjeuser posted image

user posted image user posted image sto se stresiras!user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 13:05:50   
Sanjalica1980
Vratila sam se iz dz i nisam nista uradila.

Rfzo je trazio da se izmene datumi privremene sprecenosti za rad i ovaj kreten nije hteo to da uradi vec me salje na komisiju pa da vidim sa njima.

Inace meni je bolovanje otvoreno pod sifrom bolest kada sam krenula sa vto i to 02.06.
Doznaka za jun je ok ali je trebalo da doznaka za 01.07.-01.07. isto bude bolest i da se sa tim datumom zatvori taj deo i otvori trudnicko koje je nastupilo 02.07.
On je na svakoj doznaci za trudnicko stavljao datum 02.06. i naravno komisija je to prepisala.

Ja nisam znala kako treba da bude. Pogresno sam mislila da oni znaju svoj posao.

Sada moram da vijam vezu na komisiji da mi izmene se dokumente kako bi i gospodin dr u dz to isto uradio sa doznakama.

Ne budem li uspela na komisiji ima da se vratim i da ga bijem ovako trudna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:13:35   
branki*
o,sanjalice,svastauser posted image a,racunas oni znaju sta treba i kako,stvarno svastauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:37:45   
bubulence
sanjalice a kod kog dr ides?
ni ja ne mogu da verujem da ljudi rade nesto sto ne znaju...
moj knjogovodja je konacno predao papire ali su sada u socijalnom nesto zeznuli, zaveli me kao vlasnika firme i nesto zeznuli. sada moramo da im nosimo nove papire.
a koliko se ceka na isplatu kada se predaju papiri?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:50:59   
anita
Devojke ja sam prvu uplatu od RZZO primila sa dva meseca zakasnjenja.

A da nemaju pojma sta treba da rade nemaju. Negde u prethodnim postovima sam napisala da mi je gospodja koja radi tamo za avgustovsku isplatu rekla: Pa polako, gde zurite, avgust je tek prosao. Sta reci ....

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:52:38   
bubulence
ma da, taman legnu uplate kada ih budemo spremali za skolu user posted image

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:56:32   
Sanjalica1980
Bubi, ja sam kod dr Rodica na Novom Naselju. Kod njega sam otvorila karton jer nije u velikoj guzvi i trebao mi je samo za bolovanje.

Nasla sam vezu u komisiji cisto da mi bude lakse pa mi je rekla ta dr da je Rodic kreten i da sa njim stalno imaju problema jer ne odradjuje dobro doznake.
Rekla mi je da se ne nerviram i da ce mi u ponedeljak sve pripremiti i da ce mi on morati promeniti sve doznake.

Da li znate sta vama pise na pecatu na doznakama? Da li dr medicine ili specijalista ginekolog ili akuser?

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 14:58:28   
bubulence
e sada cu da pogledam, imam kopije

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.10.2014 15:00:12   
serpica
Aj kad se vec tu da vas pitam,ako boze zdravlje s ovom mojom trudnocom bude sve ok,ja nista ne podnosim od doznaka jer sam jos uvek na porodiljskom?
Ili ipak treba nesto? Porodiljsko mi istice sledece godine 29 jula.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

ime za djecaka
jabudic

svako mi se svidja, s tim sto mom muzu vise prva dva, a meni ostatak :)

Stefan (14%)

Lazar (18%)

Marko (21%)

Matej (20%)

Jovan (21%)


Ukupan broj glasova: 271

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here