|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 13:55:05   
dunja RR
Ok, javite nam ako nekog komisija odbije, pa će ih Lesica opet kontaktirati.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 18:00:55   
bubulence
ne radi se o komisiji, oni verovatno nece nikoga odbiti. nego doktori vise ne mogu svakom da daju bolovanje kao do sada tako da trudnica ni ne dodje do komisije. zato se oni lepo i ograde i kazu da nista nisu menjali jer i nisu...
misilm, shvatila sam da komisija moze da zatrazi proveru tacnosti podataka i bolesti ali to nece raditi ukoliko je poodmakla trudnoca...
a na jednom drugom forumu sam citala da je dr zeni u cetvrtom- petom mesecu zakljucio bolovanje i vratio je na posao. tako je bar ona napisala da se pozali...
e sada, nista necu da garantujem dok ponovo ne odem kod mog dr a posto imamo odlican odnos bas cu ga detaljno ispitati i onda napisati

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 19:45:46   
dunja RR
Meni je trudničko, već sam pisal,a država smanjila na minimalac, sa nekim obrazloženjem o usklađivanju zarada (inače imam ok platu). Ja sam uveliko na porodiljskom, Sada sam dobila dopis (na kuću) da im vratim nekih 1.800 dinara koje su mi više isplatili u martu. Znači nije mi dovoljno što su mi isplaćivali 3 puta manju platu već sada traže i nekih 1.800 dinara. Možete mislit tek tu nebulozu. Jbt zar im toliko fale pare da više ne biraju gde da hapaju.

A obrazloženje je - da je došlo do smanjivanja plata u javnom sektoru, a obzirom da sam primala pare od države za trudničko (iako radim u privatnoj firmi), moja plata se smatra platom iz javnog sektora, te je umanjena.

Jel to znači da se sve isplate trudničkog i porodiljskog smatraju platama u javnom sektoru, i biće umanjene sa novim merama umanjena, ne kapiram?

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 19:48:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:06:46   
wivern
Dunja ja sam sokirana. Ja ne znam ni sta da napisem koliko se nadjoh u cudu. Pa ne primaju svi u javnom sektoru minimalac?!? Sad barem znam koliko para mogu da ocekujem za porodiljsko, kakav uzas i sramota.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:12:13   
dunja RR
Wiv, i ja sam totalno šokirana, čekam sutra knjigovođu da mi se javi, da vidimo šta je sada ovo.

Poenta je da du oni smanjili zarade u javnom sektoru, ja sam čula to u vestima ali nisam ni pratila šta i kako jer ne radim u državnoj firmi.
Ali mi oni sada pišu da se moja naknada za trudničko smatra zaradom u javnom sektoru jer je isplaćena iz budžeta, nebitno gde radim (tj. nebitno što radim u privatnoj firmi). To je meni šok?
Znači da sve naknade za trudničko i porodiljsko smatraju zaradama u javnom sektoru (po toj logici) i da će sve biti smanjene??

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 20:15:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:17:23   
wivern
Da i ja sam tvoj komentar tako shvatila tj ako je tvoje porodiljsko iz javnog sektora bice i moje. Ali kako mogu da nam smanje minimalac i ako je tebi bilo uskladjivanje zasto ti onda nisu dali prosek nego bas minimalac?
Sve u svemu stoka ce da se najede bas od tih para i napuni budzet. Pardon na izrazu.
Onda nam svima od novembra sledi umanjenje user posted image bede.

< Poruku je uredio wivern -- 19.10.2014 20:18:11 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:20:46   
dunja RR
Wiv, išla i žalila se, pitala zašto nij bio prosek (lesica je tada baš bila samnom), ma ni da čuju. I sada od tog minimalca traže 1.800 dinara.

Porodiljsko su mi isplatili za jun i jul, u celosti (znači ne minimalac nego moja normalna plata). Sada ću da vidim za dalje, kasne već uveliko za avgust. Ne znam kada je usledilo smanjene ovo novo, da li od septembra? Baš čekam sada da vidim koliko će isplatiti tu septembrasku. Koji lopovi ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 20:24:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:24:04   
bubulence
i onda ce da nas ubedjuju da treba da budemo srecni sto bilo sta dobijamo jer je drzava u krizi ali da i dlaje treba da radjamo decu user posted image ... Dunja a jel ti dobijas ispod minimalca?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:26:50   
dunja RR
Bubo, moja plata je dobra, ni blizu minimalca, onaj prosek za trudničko je bio odličan, jer sam tih meseci imala baš dobru platu (moja plata zavisi od obima posla), potrefilo se da je prosek baš bio super. I oni su mi dva meseca isplatili ok, a zatim spustili na minimalac, i tako isplaćivali, od februara čini mi se. Uopšte se ne sećam koliko, znam da su mi javili telefonom da će biti minimalac i da se ne začudim.



< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 20:27:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:28:25   
wivern
Dunja novo umanjenje ide od novembra, do tada je bio solidarni porez na iznose preko 60 000.
Jos grdji su mu komentari tipa "ne treba da pravite decu ako mislite da vam drzava izdrzava istu". Ne mislim da mi drzava izdrzava nego da mi da samo ono sto je moje, na vreme, bez smanjenja. Ovako nas bas stimulisu da imamo decu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:31:38   
bubulence
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bubo, moja plata je dobra, ni blizu minimalca, onaj prosek za trudničko je bio odličan, jer sam tih meseci imala baš dobru platu (moja plata zavisi od obima posla), potrefilo se da je prosek baš bio super. I oni su mi dva meseca isplatili ok, a zatim spustili na minimalac, i tako isplaćivali, od februara čini mi se. Uopšte se ne sećam koliko, znam da su mi javili telefonom da će biti minimalac i da se ne začudim.




na ovo sam i mislila, ne mogu da verujem...
ne znam sta ja da ocekujem ...
ako racunam prosek za onih 6 meseci ispada mi oko 28000 din jer sam u prethodnoj firmi bila prijavljena na minimalac a ostatak primala na ruke... ja cu biti presrecna ako na kraju dobijem i minimalac...

< Poruku je uredio bubulence -- 19.10.2014 20:32:16 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 20:36:14   
dunja RR
mene za ima da li se taj solidarni porez obračunavao odmah (pa automatski smanjivanj neto zarade) ili je svima stizalo ovako naknadno da nešto plaćaju?
Zna li neko?

I čitam ovde, da je od maja ukinut solidarni porez a uvedeno linearno smanjene? KLIK Jel to tačno?

Najviše me zanima ovaj deo - da li je to odmah obračunavano, iLI svima stizalo naknadNo, da praktično sami uplate taj porez (kao što je meni stiglo)? videću sutra sa knjigovođom šta se dešava ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 20:37:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 11:14:27   
wivern
Da li neka od vas zna koliki je zakonski rok za poslodavca da preda doznake i resenja u rfzo?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 12:53:10   
Klarita
Wiv, izgleda da nema zakonskog rokauser posted image moji predali pre mesec dana otprilike, a na porodiljskom sam odsustvu od 05.03. na trudnickom od 20.01.

Dunja, ja isla u poresku da se raspitam zabog "mog slucaja". Ne znaju ni oni sta ce biti i kako. Meni nista nisu uplacivali, evo juce tek prva 100% uplata (ne znam da li da se radujem ili placem). I mene zanima da li ce i kako biti obracunavano, da li ce se taj solidarni porez koji se je l'te ukida od 01. placati za zakasnele uplate, kao sto je slucaj kod mene ili ce to smanjenje ici na uplate koje su zastareleuser posted image Mislim, ako me razumete sta pisem. Ne znaju ni oni, rekli mi da cekamuser posted image a, skola dobila novac za celokupnu uplatu. Jedino sto znam sigurno je da nema povracaj novca za taj porez i to je definitivnouser posted image I da, Dunja, stize posebno, kao tebi sto je stiglouser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 12:58:19   
wivern
Klarita pa to je strasno, bas si bahata sto ocekujes svoje pare od Januara a ne radis. I jos se zalis sto ce da ti skinu i solidarni porez ili linearno snizenje kako god.
Ja ne mogu da se nacudim gde mi zivimo i sta se sve radi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:04:33   
Klarita

IZVORNA PORUKA: wivern

Klarita pa to je strasno, bas si bahata sto ocekujes svoje pare od Januara a ne radis. I jos se zalis sto ce da ti skinu i solidarni porez ili linearno snizenje kako god.
Ja ne mogu da se nacudim gde mi zivimo i sta se sve radi.

Zamisliuser posted image

Jedva cekam epilog svoje price. Duguju mi samo tek malo vise od 250000user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:07:04   
wivern
To je ono sto ti do sada duguju...a koliko ce da ti ukupno uzmu ja ne smem ni da pomislim.
Moji jos nisu ni predali papire za mene, tek ih sortiraju...danas sam odlepila..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:11:28   
Klarita
Pa recimo da mi je taj solidarni porez (koji ne znam da li ce i kako da se obracunava) 53000 i nestouser posted image u tom slucaju tuzicu skolu i racunovodju, jer mi je to plata i pouser posted image
Ukoliko mi na tu sumu obracunaju smanjenje od 10% opet imam skoro platu smanjenje, i onda cu tuzitiuser posted image

Znaci, ako bude nilo kog smanjenja na pare koje mi duguju, pa makar i 1000 din, tuzicu skolu i gospodina.

prihvatam (mislim ne prihvatam, ali "Hitleru" priznajem da kazem) smanjenje tek od novembarske plate.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:16:57   
wivern
I treba, sto nisu na vreme dostavljali papirologiju, neces ti da placas tudje greske.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:21:31   
Peace*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

mene za ima da li se taj solidarni porez obračunavao odmah (pa automatski smanjivanj neto zarade) ili je svima stizalo ovako naknadno da nešto plaćaju?
Zna li neko?

I čitam ovde, da je od maja ukinut solidarni porez a uvedeno linearno smanjene? KLIK Jel to tačno?

Najviše me zanima ovaj deo - da li je to odmah obračunavano, iLI svima stizalo naknadNo, da praktično sami uplate taj porez (kao što je meni stiglo)? videću sutra sa knjigovođom šta se dešava ...


sKIDANO ODMAH DRAGA.
nA LISTIĆU JE STAJAO ODBITAK.
Sorry, caps.

Ja sam računala da će mi OTPRILIKE isto skidati i umanjenjem i solidarnim porezom. Razlika je tipa 1.000 din, ne kažem da je to malo, mislim, ja za 1000din platim pola meseca francuskog detetu, ali nije da će me ubiti.
Ja sam mislila da su već počeli sa ovim novim umanjenjem, mislim, meni je plata umanjena. Zašto je umanjena ako umanjenje ne postoji i tek će da je umanje za 10%??? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 13:28:15   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam računala da će mi OTPRILIKE isto skidati i umanjenjem i solidarnim porezom. Razlika je tipa 1.000 din, ne kažem da je to malo, mislim, ja za 1000din platim pola meseca francuskog detetu, ali nije da će me ubiti.
Ja sam mislila da su već počeli sa ovim novim umanjenjem, mislim, meni je plata umanjena. Zašto je umanjena ako umanjenje ne postoji i tek će da je umanje za 10%??? user posted image

Blago tebi. Mm solidarni umanjivao oko 3500, sad vec umanjena pa plus tih 10%, bice oko 14000 manja. Off.

Dunja, kakve ti imas veze sa javnim.sektorom? Ja bih ih momentalno tuzila!

< Poruku je uredio New Mom -- 24.10.2014 13:29:20 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 14:01:07   
anita
Ja danas bila u socijalnom da produzim bolovanje. Zavrsila sam za 2 minuta a onda sam otisla do sluzbe za bolovanja da vidim kada ce isplata 35% za mesec avgust.
Gospodin koji radi u toj kancelariji me je pitao za koji mesec me interesuje kada ce uplata i u kojoj firmi radim. Ukucao je podatke koje je trazio i rekao mi je: "Zapisnik je zavrsen". I to je bio njegov odgovor na moje pitanje kada ce biti uplata. user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.10.2014 14:57:22   
Peace*
Blago tebi. Mm solidarni umanjivao oko 3500, sad vec umanjena pa plus tih 10%, bice oko 14000 manja. Off.


Pa to ti kažem, kanda ja nešto nisam propratila. user posted image
Jer ovako već umanjena (za btw ne znam šta) pa još 10%, onda neće biti isto. Sad umanjena mi dođe kao sa onim solidarnim.

De, nažvrljaj mi na WA zašto je sad umanjena, kad stigneš. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 16:16:09   
anita
Meni je danas bila uplata onih 35% iz rzzo-a za mesec avgust

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 16:18:21   
bubulence
super anita user posted image .
Klarita, Wiv jeste li vi nesto dobijale?
ja jos uvek nista...

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here