|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:34:40   
wivern
Dunja ja cekam da mi firma posalje nesto na mail sto ja treba da ispotpisujem, verovatno je to ovo sto Daca spominje. Cim mi posalju reci cu vam tacno o cemu se radi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:37:42   
dunja RR
Ja sam sve to ispotpisivala ranije, ali baš rešenje o pravu na porodiljsko izdaje država. Firma može pripremiti zahtev, obračun OZ obrasce itd. A u obavezi je da isplaćuje porodiljsko i pre donošenja rešenja.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.10.2014 14:39:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:39:37   
daca77
Dunja, ne znam proceduru nakon donosenja resenja o porodiljskom odsustvu od strane poslodavca, ali 100% poslodavac donosi to resenje i prosledjuje dalje.
Znam, jer sam menjala kolegu prosle godine, pa sam radila to resenje i prosledila racunovodstvu, a sta su oni dalje radili-ne znamuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:42:20   
dunja RR
Ja vam kažem, rešenje mi stiglo od države, sa sve njihovim pečatom sekretarijata. Nema veze sa firmom. Firmi (knjigovodstvu) ću tek da javim da je stiglo, upravo sam skenirala.
Za firmu sve papire sama pripremam jer sam zastupnik i radim papirologiju, znam da ništa slično nisam pravila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.10.2014 14:44:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:50:56   
daca77
Dunjice, da bi stiglo resenje Sekretarijata, poslodavac mora uz zahtev za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme porodiljskog ods.da podnese original doznake, kopiju ugovora o radu, kopiju pomenutog resenja o prodiljskom i jos neka dokumenta.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:52:58   
dunja RR
Daco, sve sam podnosila ja lično sekretarijatu, osim rešenja, ali stvarno user posted image
Pravnik u sekretarijatu mi je rekao da rešenje on donosi tek kada sve isproverava. I tako je i bilo.
P.S. možda ima neke veze što se ja vodim kao osnivač, a ne kao zaposleni?


< Poruku je uredio dunja RR -- 7.10.2014 14:55:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 14:58:35   
daca77
Dunja, to ima logike, ali samo ako si ti sama...znaci, nema drugih zaposlenih.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 15:01:08   
dunja RR
Moguće da je to, dođe mi da pobrišem sve ove poruke da ne unosimo zabunu user posted image

Ja samo htedoh reći da je refundacija u mom slučaju bila povezana sa rešenjem. Ali to je bitno firmi, ne zaposlenom, tako da zaboravite user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 15:04:04   
daca77
Dunjice, evo i na sajtu grada Beograda stoji da poslodavac donosi ovo resenje:
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3897
Sve ovo su nas ucili i na pravnom fakultetu...nemoj da me ubijes u pojam, sadauser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 15:35:00   
dunja RR
I ja završih pravni fax ali toga se ne sećam, a i davno je bilo user posted image
Ma ja, obzirom da sve potpisujem za firmu, potpisivah svašta, al tog rešenja se ne sećam, samo se iznenadih kada je stiglo juče.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 21:23:21   
gale77
Ja sam u prosloj trudnoci pored doznake morala i da dostavim zahtev za izdavanje resenja za porodiljsko odsustvo sa rada i odsustvo sa rada radi nege detete (posle sam i ostalim koleginica pisala zahteve,umesto pravnika i zato se secam ovog detalja), na osnovu kog su mi iz firme izdali resenje. Jedini problem mi je bio sto su mi odmah po otvaranju bolovanja (oko mesec dana pre termina porodjaja) trazili da dostavim doznaku, koju su mi posle porodjaja vratili da mi overe u porodilistu. Mucno mi je bilo sto je racunovodstvo u jednom gradu , a ja u drugom. A za svo to vreme platu sam redovno primala (nisam otvarala porodiljko bolovanje).
Sada sam na bolovanju radi odrzavanja druge trudnoce, u medjuvremenu sam jednu trudnocu izgubilaam krvarila, a i na pocetku ove sam malo krvarila pa mi je dr predlozila da je bolje da mirujem.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.10.2014 21:27:39   
gale77
Mislila sam na trudnicko bolovanje-odrzavanje trudnoce. Izvinjavam se.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.10.2014 10:25:11   
Sanjalica1980
Ja samo da javim da mi je seja uspela sve papire izmeniti.

Komisija je poludela sto se sve mora stornirati i raditi ponovo a u dz su bili super jer su oni sve zeznuli.
Sto nisu tako fini uvek user posted image

Inace dr iz dz me slao na komisiju u julu kada nisam ni trebala da idem. Mentol.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.10.2014 10:29:34   
vonavoj
user posted image sanjalice,to su lepe vesti! a stvarno ima kretena!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.10.2014 11:22:23   
bubulence
sanjalice odlicno!!!
da li neko zna br u Novom Sadu na koji mogu da se raspitam za trudnicko? na bolovanju sam od 18.06. a jos nisam nista dobila...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.10.2014 23:38:13   
Klarita
Znaci danas sam popuser posted image
Kako jos nista nisam primila, pod pretnjom tuzbe i nasilja dobih obecanje da ce pare biti 20.X i ja cekam strpljivo. Ni dinara nisam primila od februara, tj zadnji put u martu. Od 5.marta sam na porodiljskom odsustvu. Elem, danas me zove drugarica sa kojom sam trebala na kafu (isto porodilja, ali sudija u opstinskom sudu kojoj su kasnile 4 isplate) ali zbog kise ne popismo kafu, no mi rece da brzo idem i raspitam se oko uplate jer njoj skinuli podosta sto joj odjednom uplatili tih 4 plata, te je naucili da se ulozi prigovor, ona ulozila, ali cvrc milojka, nijedan se ne usvaja...i tako otrcim bukvalno sa mm i N u poresku, ljudi se krstise i rukama i nogama od kretena i kretenskih rabota, ali mi rekose da se strpim i da ne uzimam odjednom taj novac (trebam da primim oko 270 000) jer imaju zvanicni dopis da se sve zalbe odbijajuuser posted image i da mi nece vratiti nista ukoliko mi ovaj kreten pusti sav novac a, oni odbiju solidarni porezuser posted image i jedino sto mogu je da zamolim govedo da mi uplacuje po 59900 svaki mesec...do daljnjeg jer bi trebalo taj solidarni da se ukine od 01.11. ali sta ce biti obda ako se ide retroaktivno??? sta ako onda umanjenje koje ce stupiti na snagu 01.11. bude vazilo i za te moje pare??? Moracu da tuzim skolu i njega onda...sto mi je zadnja solucija, je l' te...ali ja ne znam vise sta da radimuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.10.2014 23:57:42   
wivern
Jao Klarita ja ne znam sta bih radila. To je strasno. Mislim da bih ga tuzila majke mi. Koji bezobrazluk da zbog tudjeg nemara gubis novac. Strasno ...strasno

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.10.2014 0:16:48   
Klarita
Wiv, ja jedino ne bih tuzila iz ljudskih razloga jer tek trebam da radim tamo,a i on je mlad covek, ne znam stvarno ne znam. Zvala sam danas i pravnicu i direktoricu ali one su pa sa maturantima na ekskurziju, (da se upuca covek ovde na jug Srbije) i onda ga zvao mm koji je siktao od besa, kad je cuo debilski glas, smeksao covek, da ne poverujesuser posted image dogovorise se kao da mi uplati u ponedeljak 60000, pa posle 01.11.da vidimo sta kad i koliko i kakouser posted image i da ove dve dodju pa da ih posetim i zvanicno, jer mislim stvarno vise. Ako mi daju zeleno svetlo za tuzbu (ne ide iz njohovog dzepa svakako) tuzicu...na sve to, po izlasku iz poreske sretnemo advokata mm i ispricamo mu na brzinu i ocovek poludi i rece sta sve mogu, znaci da tuzim skolu za nanosenje materijalne stete, gubitka dokumentacije bla bla bla, tri ne ke tuzbe, pa plus njega licno krivicno da gonimo, kaze ima osnoveuser posted image ali ja treba da radim s tim ljudima, kako, kako??? Videcu kako ce se odvijati situacija...necu bas tako rigorozno po svim osnovama, advokat mm je malo user posted image ali skine li mi se i 1000din od do sada neisplacenih zarada tuzicu sigurno, ali samo skolu. Ovog treba srecem svaki dan do penzije, ne mogu ja tako, nisam takav covek...ma, videcu vec. Da ne lupam sad. Jos sam pod utiscima.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.10.2014 10:02:25   
wivern
Klarita razumem ja tebe, razmisljas ljudski kao covek...da ne naneses drugome stetu. Ali je taj neko tebi vec naneo toliko stete da bi trebalo debelo da se zapita sta on uopste radi. A i ti koji ga drze da radi na tom mestu bi to isto trebalo da se zapitaju. Muka mi je sto moramo da molimo za svoje pare, da ih vecito vuces za rukav i proveravas. Pa da li bi se tako ponasali da su njihove pare u pitanju ili bi odmah udarili kukom i motikom. Meni firma i dalje nije poslala ni jedan papir od maja meseca za 35%, od ovog meseca sam na porodiljskom i nemam vise ni to malo sto sam primala. A odgovor im je "nasli smo novu firmu koja nam to radi pa ce valjda ici brze sada?!?"

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.10.2014 10:24:59   
bubulence
Klarita slazem se sa Wiv, ti gledas da ispadnes civek a da li je taj lik gledao da ispadne covek prema tebi...
nema smisla stvarno.
ja i dalje nisam dobila ni dinara... ali ajde, na bolovanju sam tek od juna user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.10.2014 15:31:34   
gale77
Ovo mi do sad nije ni palo na pamet, i kod nas je obicaja da se preko fonda ispalacuju po dve tri plate odjednom. I na taj nacin dodatno nas oporezuju user posted image . Strasno. Ne mogu da verujem...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 13:37:18   
dunja RR

Republički fond za zdravstveno osiguranje je portalu Ringeraja.rs potvrdio da su svi uslovi za ostvarivanje trudničkog bolovanja ostali isti kao i do sada.

PROČITAJ VIŠE ------->>>>>


IZVORNA PORUKA: bubulence
IZVORNA PORUKA: vonavoj

ne verujem u ovo sta citam CLANAK O TRUDNICKOM


ja u ovo ne verujem, a ako je slucajno istina i ako se trudnice ne pobune onda treba da nam ukinu i porodiljsko i sve moguce.


< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 13:38:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 13:41:44   
bubulence
mislim da vecina nije shvatila sustinu.
nije da ce se ukinuti trudnicko bolovanje nego ce se poostriti uslovi za odlazak na trudnicko. ustvari vec je poostreno i to mnogo. pricala sam sa mojim dr prosle nedelje o tome.
mada nikako nema logike. npr krvarenje na pocetku trudnoce nije uslov da neko u petom mesecu bude na bolovanju... itd...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 13:46:29   
dunja RR
Bubo, shvatili smo, to je jedno te isto, samo bi se radilo o tihom, nezvaničnom ukidanju bolovanja. Nama potvrdiše da ništa od toga nema.

Ako neko slučajno bude imao drugačije iskustvo, neka nam javi ovde, pa ćemo opet kontaktirati RFZO.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.10.2014 13:47:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.10.2014 13:52:20   
bubulence
mozda nece javno da kazu.
prosle nedelje na kontroli pitam dr kada da dodjem po bolovanje jer imam komisiju sled ned i on kaze kada da dodjem i onda provuce kroz pricu da su dobili obavestenja i da ne moze vise toliko trudnica da ide na bolovanje jer se br trudnica na bolovanju povecao za neznamkoliko %, rekao je ali da ne lupam.
isti dan me zove drugarica i kaze da je bila po papire za bolovanje i da joj je njena dr pokazala obavestenje od ministarstva, da su uslovi za bolovanje daleko ozbiljniji ali kao njoj nista ne smeta jer ona jos ovaj mesec ide na komisiju pa otvara pordiljsko, sigurno je nece dirati...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here