|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 16:20:05   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: New Mom

Dunja, kakve ti imas veze sa javnim.sektorom? Ja bih ih momentalno tuzila!


NM, pa nikakve, ali oni tvrde da je moje trudničko plata koja se isplaćuje tj. isplaćivala iz javnog sektora (budžeta).
Sada čekam da vidim da li će i porodiljsko od novembra da mi smanje jer i njega isplaćuju iz budžeta.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 16:21:46   
bubulence

IZVORNA PORUKA: dunja RR


NM, pa nikakve, ali oni tvrde da je moje trudničko plata koja se isplaćuje tj. isplaćivala iz javnog sektora (budžeta).
Sada čekam da vidim da li će i porodiljsko od novembra da mi smanje jer i njega isplaćuju iz budžeta.



ovako je i meni receno, posto se isplacuje iz budzeta RS...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 17:17:38   
Klarita
user posted image ne mogu da verujem da vam nisam javnula, majmun mi uplatio jednu platu, cekamo ponedeljak da vidimo kako i sta dalje. Tih 35% od januarske plate sto mi fali jos nisam primilauser posted image a, za februar sam primila 100%...od onda tek sada ovih 100% sto ne znam kako i gde da racunam, valjda je to martovska plata.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.10.2014 18:15:36   
bubulence
jbt ti ces prvu penziju i poslednju isplatu za porodiljsko primiti istovremenouser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:17:04   
ITamara
Moze li mi neko pomoci? Da li celo trudnicko bolovanje ide preko racuna poslodavca ili ima onih 35% koji se uplacuju direktno na racun trudnice?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:18:51   
branki*
koliko ja znam tih 35 ne ide na racun poslodavca,nego uplacuje republika direktno na tvoj racun.neka me isprave devojke ako gresim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:25:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ITamara

Moze li mi neko pomoci? Da li celo trudnicko bolovanje ide preko racuna poslodavca ili ima onih 35% koji se uplacuju direktno na racun trudnice?


Tako bi trebalo.
Meni su tih 35% ukinuli od 4. meseca bolovanja, i više ih nsam dobijala na svoj račun.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:45:01   
ITamara
Dunja na osnovu cega ukinuli?
Meni je poslodavac rekao da cu svih 100% primati preko racuna firme. Al s obzirom da nisam jos ni pocela da primam nista, a kad sam otisla u socijalno da pitam sta se desava i rekli mi da poslodavac nije ni predao papire koje je trebao, onda ne znam i kad preda dal cu primati sve preko njegovog racuna il treba da ga pritegnem da nosi te papire jos negde.. Nista ne znam. To bi sve on trebao da zavrsi a koliko vidim ne zavrsava nista..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:48:36   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ITamara

Dunja na osnovu cega ukinuli?


Obrazloženje RFZO-a je bilo da mi ukidaju 35% zbog usklađivanja plata, i da zbog toga imam pravo samo na minimalac. Tako da mi od 4. meseca, ili možda čak i od 3. meseca bolovanja, ne sećam se tačno, nisu isplaćivali 35%.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 10:49:47   
dunja RR
A sada mi čak traže da im vratim 1.800 dinara koje su mi navodno isplatili više u ta prva dva meseca dok sam dobijala 35%. Šta reći ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 11:02:48   
ITamara
Oh strasne li drzave.. Ti verovatno nisi prijavljena na minimalac pa su ti zbog toga odbili. Koliko sam se ja informisala sigurno bi trebalo da prima 100% trudnice koje su na minimalac prijavljene. Trudnice koje imaju vecu platu mislim da im se prihvata 65% u slucaju da to nije ispod minimalca.. Mozda to nije tako al sam nasla na par sajtova tako nesto.. Mozda zavisi i od grada..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 11:25:54   
ITamara

IZVORNA PORUKA: branki RR

koliko ja znam tih 35 ne ide na racun poslodavca,nego uplacuje republika direktno na tvoj racun.neka me isprave devojke ako gresim.


U tom slucaju poslodavac bi trebao da dostavi moj ziro racun i verovatno jos nesto od papira republickom fondu ili kome vec?? A ne samo socijalnom..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 11:32:58   
bubulence
meni su trazili ziro racun. a kao i kod Dunje, zvali su (ali ne mene nego knjigovodju) i rekli da cu primati minimalac i da budem zadovoljna. mene zvala knjigovodja da pita da li pristajem ili da se ganjamo. pristala sam samo da vise nesto dobijem... to je bilo prosle nedelje i opet mi nista nije uplaveno...

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 11:41:32   
anita
Devojke kod mene je situacija sledeca:
65% mi isplacuje poslodavac, a 35% isplacuje rfzzo.
Iz firme su mi trazili broj ziro racuna kako bi rfzzo uplacivao direktno na racun.
Oni mi isplacuju oko 25. u mesecu sa 2 meseca zakasnjenja. Juce sam primila za avgust.
Ja sam prvi put bila u rfzzo u septembru da vidim da li je firma dostavila dokumentaciju i kada ce biti isplata.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 12:06:20   
ITamara
Mene konkretno interesuje da li za tih 35% mora posebno da se nose papiri i da se prijavljuje nesto ili je dovoljno predati u socijalnom sve sto treba a oni to dele kako vec???

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 12:26:20   
wivern
Firma rfzo-u dostavlja tvoje doznake, resenja komisije i broj tvog tekuceg racuna (obicno traze da se dostavi skenirana kartica sa brojem tr) I to dostavljaju za svaki mesec posebno.
Moja firma za mene nije od maja meseca dostavila ni jedan jedini papir, i jos uvek se ganjam sa njima.
Imas u ovoj temi, na prethodnim stranicama, brojeve telefona na koje mozes da se raspitas da li je firma ista za tebe dostavila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 12:35:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ITamara

Mene konkretno interesuje da li za tih 35% mora posebno da se nose papiri i da se prijavljuje nesto ili je dovoljno predati u socijalnom sve sto treba a oni to dele kako vec???


Ti ništa ne nosiš u RFZO, sve firma završava, a za tih 35% ti moraš dostaviti firmi broj računa, i naravno doznake, izveštaje od komisije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 12:36:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ITamara

Oh strasne li drzave.. Ti verovatno nisi prijavljena na minimalac pa su ti zbog toga odbili.


Nisam, nisam, daleko od minimalca. I redovno plaćani doprinosi na celu platu a RFZO eto, isplati samo minimalac.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 12:53:12   
branki*

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Wivern ja sam zvala da se raspitujem za 65% na broj 2646-022 soba 7 ,a za 35% 3229678 i tu mi je navek neka neljubazna žena pričala da nema pojma kada će i koliko da mi uplati,ali sam baš bila dosadna i često zvala.I uplatiše mi za jun tih 35% user posted image

evo ga taj broj na koji valjda zoves da vidis za tih 35 posto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.10.2014 13:58:40   
ITamara
Ahaa.. Ja zapravo nisam informisana. Sta god u firmi pitam oni nista ne znaju. Ja sam inace prijavljena na minimalac i poslodavac mi je rekao da cu celu platu primati preko firminog racuna od jednom. Koliko sad kontam minimalac se i prima od jednom???
Znam da sve firma treba da dostavi al oni ne dostavljaju. Meni kazu da je sve dostavljeno gde treba i da treba da cekam samo kad ce uplata. A prvi mesec bolovanja mi nisu ni uplatili, rekli su mi da ne treba oni to da mi uplate. Juce sam bila u socijalnom da pitam za taj prvi mesec i receno mi je da nista nije ni predato za mene. Ja u firmu nosim doznake a oni izgleda svoj deo posla ne obavljaju. Isto za ocenu od komisije su mi rekli da to ostaje kod mene, ako je i to tacno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.10.2014 15:30:35   
Ipokrisia
ja da javim, leglo mi danas 35% za septembar mesec (to je bio prvi mesec trudnickog preko komisije)... ne mogu d akaze bili su brzi i moji iz firme i RFZO user posted image

(odgovor članu ITamara)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.10.2014 15:32:32   
Ipokrisia
a neverovatno koliko se covek obraduje, kao da su mi bonus dali a ne deo moje regularne plate user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.10.2014 16:13:21   
branki*
ipo,pa kako se tesko dolazi do tih 35 %,tacno se covek obraduje kao da je dobio bingouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.11.2014 22:26:03   
bubulence
da li ce meni drzava uopste isplatiti nesto ako mi prvo poslodavac nije uplatio plate?
znaci on bi trebao da mi uplati pa da mu oni refundiraju, ali smo se dogovorili da on to uplati na svoj racun a kada njemu uplati drzava on ce meni prebaciti. medjutim danas sam cula da on to nije uradio a predali su papire u socijalnouser posted image ... jos uvek nisam nista dobila...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.11.2014 22:34:13   
dunja RR
Bubi, ja koiko se sećam kod trudničkog može ali ne mora da ti isplati pre nego dobije pare od države. Kod porodiljskog mora kada i ostale plate, pa onda čeka refundaciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here