|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 0:14:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bubulence

marej za BG ne znam. zapravo nema nista 100% jer oni od tog iznosa oduzimaju topli obrok i prevoz pa ispadne nesto manje ali to je njima 100%....


Što Bubi reče, oni kažu 100%, ali nije 100%, odbijaju prevoz, topli obrok i još neke stavke, a nko ne može da pohvata koje, tako da to ispadne manje od 100%,

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 0:33:55   
bubulence
da, mislim da je Wiv spominjala da je bila prijavljena na 40000 i da je dobijala 100% ali kada se oduzmu ove stavke, njenih 100% je bilo oko 30000... zalosno...
Isi, ovako, uzima se prosek za 12 meseci. tako da ako se prijavis dva meseca na 25000, oni ti onih 10 meseci racunaju kao da si bila na minimalcu i onda ti uzimaju prosek. sto bi ti izaslo za 200 vise od minimalca. tako da mislim da je jednostavnije prijaviti se na najmanji iznos i gotovo... al sam objasnila user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 8:38:08   
vonavoj
evo ga SAJT gde mozete da vidite koliki su doprinosi za neto platu..
Pazite,devojke,jedno je cisto neto plata,a drugo je sto po firmama u tu neto platu ulazi topli obrok,regres,putni troskovi i onda kad se to sve oduzme bude manje kad ste na bolovanju..AKo vi hocete da uplacujete doprinose za neto 30000 niko ne moze da vam vrati manje,poenta je kako firma vrsi obracun i posle predaje papire za refundaciju..
Konkretno,na mom programu za platu sve pise taksativno...i ne mogu da mi vrate manje para...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 9:25:13   
Valerie

IZVORNA PORUKA: bubulence


ja sam bila prijavljena na 40 hiljada, zvali su iz socijalnog i rekli da pristanem na minimalac inace cemo morati na sud, cisto da dokazemo zasto na mom radnom mestu nema nikoga ako sam vec ja kao radnik bila potrebna. pristala sam na minimalac... cisto da se dir ne bi cimao a i razvlacilo bi se mesecima...




auu ne mogu da verujem... ima li to negde u zakonu? kako sud moze da odredjuje poslodavcu koliko ce imati zaposlenih na kojim radnim mestima. kao da zaposleni ne mogu da podele posao trudnice. svasta. u redu da proveravaju bas veeelike iznose, ali ovo user posted image .


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 9:31:38   
wivern
beograd.obracunnaknadazarada@rfzo.rs
Ovo je email za proveru isplate 35%za grad beograd.
U mailu posaljete ime i prezime, lbo, naziv firme i pib firme.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 10:04:49   
Mala Elena
Zene, ima li u nekoj ili ovoj temi navedeno sta je od dokumenata potrebno za produzetak porodiljskog bolovanja ???

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 10:30:36   
wivern
ME ja ne nadjoh, ali ce nam neko sigurno reci. Valjda user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 10:59:27   
bojanka
Wivern, da li neko odgovara na ovaj mail? Ja kad sam ih zvala telefonom da proverim za mojih 35% otkacili su me vrlo brzo i nisam dobila nikakvu info a rekla sam im da mi je firma sve predala sredinom decembra i provereno je sve predato a nista od 35%. Jel nekome kasnilo vise od mesec dana, znam da je rok bio nekih mesec...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:07:32   
wivern
Odgovara, par dana cekas odgovor.
Mozda ti je bolje da odes u filijalu gde pripadas i licno pitas sta se desava.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:09:20   
bojanka
Hvala, pisacu im mail. Ne mogu da idem, spora sam bas, treba u deveti mesec da udjem uskoro.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:12:05   
gale77
meni je tih 35% za prvi mesec kasnilo, mislim da su mi u novembru isplatili za septembar, a sledece uplate su oko 15. za prosli mesec. A onih 65% dobijam sa oko dva i po meseca kasnjenja.

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:18:01   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Valerie


IZVORNA PORUKA: bubulence


ja sam bila prijavljena na 40 hiljada, zvali su iz socijalnog i rekli da pristanem na minimalac inace cemo morati na sud, cisto da dokazemo zasto na mom radnom mestu nema nikoga ako sam vec ja kao radnik bila potrebna. pristala sam na minimalac... cisto da se dir ne bi cimao a i razvlacilo bi se mesecima...




auu ne mogu da verujem... ima li to negde u zakonu? kako sud moze da odredjuje poslodavcu koliko ce imati zaposlenih na kojim radnim mestima. kao da zaposleni ne mogu da podele posao trudnice. svasta. u redu da proveravaju bas veeelike iznose, ali ovo user posted image .



Von zna moj slucaj. Iz soc. uprave donesu resenje crno na belo da je porodiljsko 40000, a revizija tom referentu ne pusti resenje i vrati na proveru. Jer „ja radim kod privatnika i nije realno da je kod privatnika plata visa od 25000". Iako sami kazu da su svi papiri regularni. Al ja nisam popustila i dobila sam taj puni iznos i toliko i refundiraju firmi.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:20:52   
bojanka
Upravo sam im poslala mail pa da vidimo da li ce i kad odogovoriti :)
Ja uskoro otvaram porodiljsko a jos nisam nista od 35% dobila, doduse moja firma je kasnila sa predajom ali bar mi 65% uplacuju na vreme i ne mogu da se bunim mnogo.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:21:41   
jabudic
Ima li neko info za CG?
Po zakonu se za trudničko bolovanje isplaćuje 100%.
Ja sam dogovorila sa direktorom nastavim da radim, a bolovanje sam otvorila 13/01. E sad, prijavljena sam na 600€. Kolege su juče primile platu, a ja nisam user posted image Naravno, uvjek primamo istog dana.
Pošto sam mu prva u firmi na trudničkom, vjerujem da gleda kako sve to funkcioniše. Po mojoj računici bi trebao da mi uplati normalno platu jer radim, i još toliko od socijalnog, pa da čeka da mu refundiraju. Jesam li realna u očekivanjima? user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 3.2.2015 11:24:03 >

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 11:58:47   
Valerie

IZVORNA PORUKA: New Mom


Von zna moj slucaj. Iz soc. uprave donesu resenje crno na belo da je porodiljsko 40000, a revizija tom referentu ne pusti resenje i vrati na proveru. Jer „ja radim kod privatnika i nije realno da je kod privatnika plata visa od 25000". Iako sami kazu da su svi papiri regularni. Al ja nisam popustila i dobila sam taj puni iznos i toliko i refundiraju firmi.




vrlo cudne stvari se desavaju. meni se cini da su tim raznim sluzbama dali nalog da kojesta izmisljaju, pa sta prodje-prodje. racunaju da ljudi ne znaju, da se plase poslodavca, poreskog.
krajem prosle godine sam se tako naganjala sa poreskim jer su u dva nevezana slucaja pokusali da mi uzmu neke pare, i to ne male. da nemam druga advokata ko zna kako bih prosla. pisala zalbu jednom, drugi put on zvao i objasnjavao poreznici zakon i oslobodili me oba puta. ko god ima osnova mora da se zali. nema pravde, to je ocigledno.
kad ti kazu "moracete da platite", a to nije tacno user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 12:34:20   
jess021
Posto meni moej direktor duguje jos novembarsku i decembarsku platu, pa tek od 15.01. krece bolovanje, lepo mi nije dobro samo kad pomislim koliko cu se natezati sa njim. A jos kad sam procitala da ce nekog morati zaposliti na moje mesto, jer moja plata nije minimalac..katastrofa.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 12:59:49   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Valerie


IZVORNA PORUKA: New Mom


Von zna moj slucaj. Iz soc. uprave donesu resenje crno na belo da je porodiljsko 40000, a revizija tom referentu ne pusti resenje i vrati na proveru. Jer „ja radim kod privatnika i nije realno da je kod privatnika plata visa od 25000". Iako sami kazu da su svi papiri regularni. Al ja nisam popustila i dobila sam taj puni iznos i toliko i refundiraju firmi.





vrlo cudne stvari se desavaju. meni se cini da su tim raznim sluzbama dali nalog da kojesta izmisljaju, pa sta prodje-prodje. racunaju da ljudi ne znaju, da se plase poslodavca, poreskog.
krajem prosle godine sam se tako naganjala sa poreskim jer su u dva nevezana slucaja pokusali da mi uzmu neke pare, i to ne male. da nemam druga advokata ko zna kako bih prosla. pisala zalbu jednom, drugi put on zvao i objasnjavao poreznici zakon i oslobodili me oba puta. ko god ima osnova mora da se zali. nema pravde, to je ocigledno.
kad ti kazu "moracete da platite", a to nije tacno user posted image



Ovo ako prosje - prodje je sigurno!!!

Žene ne daj te da vas vozaju!

Evo Dunja I ja sam živ primer da su MENI vratili pare iz poreske!!!

Doduše, drugi je bio osnov, ali nisam dala da me prave budalom. Nama je regularno stiglo Rešenje sa sve tačnom matematikom, za plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava, kada smo kupovali stan, sa sve zakonskim osnovom, ali....

Lepo ukucam ja sve to na Google, kad u Zakonu postoji I nastavak tog obrazloženja, koji je nama dao osnov da nam obračunaju manji porez na kupovinu prvog stana itd...da vas ne davim.

Ja lepo uplatim po rešenju, ali odkucam I Žalbu sa sve obrazloženjem I odem kod poreskog referenta I kažem da je nisam sisala vesla...baš tim rečima... I on kao samo da pozovem šeficu I posle 2 minuta mi odštampa drugo Rešenje po kome treba da platimo 10xmanje novca. Ionda su mi posle 7 dana vratili razliku odpredhodno uplaćenog iznosa.

Eto I ja sam primer da mi je Poresko vratilo pareuser posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:12:21   
Anarunika
Mojoj knjigovođi vratili celokupnu dokumentaciju za trudničko, zbog nekih novih papira koji fale a koji ranije nisu trebali. Pitam se da li će da kada im pošalje dopunjenu dok. opet imati rok mesec dana da je obrađuju ili napokon moraju da završe sa tim. Da li neko zna?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:31:29   
jabudic
Hajde pogledajte moje pitanje, nemam pojma kako ovo funkcioniše...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:39:44   
isidora88
ja imam jos jedno pitanje, da li poslodava uplacuje trudnicko i porodiljsko, pa onda ceka od drzave da mu refundira, ili drzava meni direktno uplacuje, tj.poslodavac nema troskove dok sam ja na bolovanjuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:42:41   
jabudic
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja imam jos jedno pitanje, da li poslodava uplacuje trudnicko i porodiljsko, pa onda ceka od drzave da mu refundira, ili drzava meni direktno uplacuje, tj.poslodavac nema troskove dok sam ja na bolovanjuuser posted image


Koliko sam ja upućena, država uplaćuje poslodavcu, a on tebi.
Isto tako, može ti plaćati kad bi ti redovno bila plata, a da država njemu refundira, tj.da ne čekaš ti nego on.
Poslodavca ti ništa ne koštaš, u svakom slučaju mu je nadoknadjeno, prije ili kasnije.

< Poruku je uredio jabudic -- 3.2.2015 13:43:04 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:58:25   
jess021
Isidora, kao sto ti je Jabudic rekla, u pricipu cekaju da im drzava refundira, pa onda isplacuju, a ako su korektni puste ti pare kad i ostalima radnicima platu, pa onda cekaju. To je sto se tice porodiljskog, sto se tice bolovanja, mislim da 65% isplacuju poslodavcu, pa on tebi, a onih 35% direktno na tvoj racun.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 13:58:52   
serpica
E moj poslodavac ne da mi ne isplacuje redovno nego se sluzi mojim parama a ja cekam da se smiluje i uplati mi porodiljsko,inace sav normalan svet porodiljama i trudnicama daje bolovanje kad i zaposlenima platu,pa ceka refundiranje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 14:02:58   
Modessty
Šerpi a šta će biti sa tobom na dalje?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 14:20:34   
jess021
Joj serpi, imam i ja istog takvog. Kao sto sam napisala, vec mi je sad muka, a nisam jos ni pocela sa isplatama za bolovanje.

< Poruku je uredio jess021 -- 3.2.2015 14:21:05 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here