|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 14:24:34   
wivern
Bojanka ako ti ne odgovore za dva dana forvarduj opet, ja sam tako uradila i dobila odgovor.

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Mojoj knjigovođi vratili celokupnu dokumentaciju za trudničko, zbog nekih novih papira koji fale a koji ranije nisu trebali. Pitam se da li će da kada im pošalje dopunjenu dok. opet imati rok mesec dana da je obrađuju ili napokon moraju da završe sa tim. Da li neko zna?

Isto ovo je i meni moja firma rekla. Dostavili su im sve u petak i sad cekaju da li ce opet nesto trebati. Uzas koji debilizam. A koga briga sto mi cekamo pare kao ozebao sunce..

< Poruku je uredio wivern -- 3.2.2015 14:26:58 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 14:43:45   
bojanka
Wivern, hvala ti na onom mailu. Odgovorili su mi odmah i kazu da je dokumentacija vracena poslodavcu jos 13.01 na ispravku. A ovi moji kad sam se cula rekose sve su zavrsili. Jao izgleda da cu ja te pare dobiti odjednom tamo negde na leto kako stvari stoje sto i nije tako lose mozda ha :)

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 17:21:05   
QueenJ
Šerpi, beba napunila 6 meseci, a poslodavac još papire nije predao za moje porodiljsko. Kao da je retardiran! Neka se zahvali Bogu što je firma u Bg-u, pa nisam u mogućnosti da odem direktno u firmu i zadavim ga. Prijavila sam ga inspekciji. Čekam njihov odgovor. Ako i njih "kupi", tužiću ga. Inače, prema zakonu, poslodaac MORA da isplati porodilji platu kada i ostalim radnicima, pa da čeka refundaciju.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 18:28:49   
Maraj
Da li u obracun plata za porodiljsko ulaze samo tri meseca? (U ovoj firmi sam 4,5 godina)
U novembru sam rafila vto bila ceo mesec na bolovanju. U decembru radila. U januaru radila pola meseca. Kako ce meni sad obracunati to? Da li ce gledati moju punu platu ili cu imati umanjenje zbog umanjene plate kada sam bila na bolovanju?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 21:48:01   
jess021
Maraj jel pitas za bolovanje ili porodiljsko? Znam da za porodiljsko ide prosek poslednjih 12 meseci, a za bolovanje nisam sigurna.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.2.2015 21:55:27   
vonavoj
Za porodiljsko se gleda puna plata,ne bolovanje.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.2.2015 11:25:25   
Maraj
Ne drage za trudnicko pogrešila sam u prethodnom postu a da nisam primetilauser posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 4.2.2015 11:26:55 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.2.2015 12:27:25   
Modessty

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Šerpi, beba napunila 6 meseci, a poslodavac još papire nije predao za moje porodiljsko. Kao da je retardiran! Neka se zahvali Bogu što je firma u Bg-u, pa nisam u mogućnosti da odem direktno u firmu i zadavim ga. Prijavila sam ga inspekciji. Čekam njihov odgovor. Ako i njih "kupi", tužiću ga. Inače, prema zakonu, poslodaac MORA da isplati porodilji platu kada i ostalim radnicima, pa da čeka refundaciju.


ne moraju da ispalte platu kad i ostalima. Mogu da čekaju refundaciju pa onda. Bilo je ranije da moraju da ispalate porodiljsko kad i platu zaposlenima, ali sada je to samo preporuka države, nije obaveza

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.2.2015 19:31:57   
QueenJ
Meni ovde ženice rekle da za porodiljsko mora, a i u opštini mi teta rekla, kad sam išla da proverim da li su papiri predati... user posted image Ne znam sad. Ovo je sve tako komlikovano. user posted image Obrni, okreni, ja ne primam nikako...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 9:00:31   
vonavoj
sve zavisi od poslodavca,moj poslodavac isplacuje pa refundira..u drzavnim firmama cekaju da dobiju pare pa isplacuju..

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 11:54:07   
QueenJ
IZVORNA PORUKA: dunja RR
IZVORNA PORUKA: QueenJ
Kako stoje stvari, ja ću u inspekciju.
Koristan članak KLIK

Queen, poslodovaca MORA tebi da isplati platu kada i ostalim zaposlenima, tebe ne zanima da li je on predao, kada je predao i ostalo, to samo njega treba da zanima jer njemu država refundira, on tebi MORA da isplati pre refundacije.
Vidim da si ti stavila link za inspekciju rada, ja bih im pisala na tvom mestu.
Jbg. kada smo banana država, pa moramo da se borimo za svoja prava koja su u drugim državama podrazumevaju i poštuju.

Pa ja više ne znam... user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 12:29:57   
Modessty
ja radim u državnoj firmi. Porodiljsko mi je isplaćivano dan ili dva nakon što isplate drugi deo plate. Onda su prošlog proleća, negde oko uskrsa rešili da čekaju refundaciju od države pa tek onda da isplate porodiljsko.. Kolegenica ija se naravno bunile. Rečeno je da po novim propisima ne moraju da nas isplate kad isplate platu već mogu da čekaju refundaciju. Nakon nekoliko dana rasprave javili su da će samo ta isplata da kasni a na dalje će nam isplaćivai kao i do tada - čim isplate punu platu za taj mesec. I tako je i bilo.
Mislim da su mi naknadno rekli da imaju samo preporuku države da isplaćuju porodiljsko kad i platu, ali mogu da odluče da porodiljsko ide kad i obično bolovanje - nakon refundacije od strane države.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 12:38:23   
daca77
Mod, meni isplacuju kad i ostalim zaposlenima, a Zakon o finansijsk.podrsci porodicama sa decom kaze:
"Član 13

Obračun i isplatu naknade zarade vrši poslodavac istovremeno sa obračunom i isplatom zarada zaposlenima."
Dalje, u Zakonu stoji "Poslodavcu iz stava 1. ovog člana prenos sredstava vrši se po dostavljanju dokaza da je isplatio naknadu zarade zaposlenom. "

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 12:40:19   
Modessty
To samo znači da su hteli da nas prevare! AL ja se baš bunila i tražila da vidim propis po kome oni sad ne moraju da isplate porodiljsko kad i svima platu!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 12:42:55   
daca77
Da, Mod...nista se nije menjalo...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 13:02:48   
mika79
Ja radim u školi i meni isplaćuju kad im legnu pare, srećna sam da mi i tad isplate pošto je bilo svakakvih slučajeva tako da se ja ne bunim, obično je isplata par dana nakon što isplate platu ostalima.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 14:05:25   
QueenJ
Znam da trudničko mogu da biraju kako hoće da isplate, ali sam info o porodiljskom dobila od stručnog lica iz opštine. Isto mi je rekla, da bi država refundirala poslodacu sredsta, on mora da priloži dokaz da je ista uplatio.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 14:06:10   
Pilikica
Pozdrav svima. Moram da izlozim svoj problem jer koliko vidim nisam jedina. Naime, radim u skoli, na trudnickom bolovanju sam od 1.9.2014. Zadnju uplatu sam imala krajem oktobra i od tada nista!!! Pomaziteuser posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 14:17:56   
QueenJ
Pilikice, pretpostavljam da je i ta jedna uplata bila na račun poslodaca, jedina koju on mora da izvrši o svom trošku, kao i kod bilo kog bolovanja.
Prvo što bih ti ja savetovala je da proveriš da li su uopšte predali tvoja dokumenta za trudničko bolovanje.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Pilikica)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 19:11:50   
Maraj
A gde se to proverava, to da li je poslodavac predao dokumenta za trudnicko?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 19:18:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Znam da trudničko mogu da biraju kako hoće da isplate, ali sam info o porodiljskom dobila od stručnog lica iz opštine. Isto mi je rekla, da bi država refundirala poslodacu sredsta, on mora da priloži dokaz da je ista uplatio.


U pravu si, takva je procedura. Poslodavac mora da isplati prvo pkatu-porodijsko, zatim predaje dokaz da je isplatio neto platu i doprinose, a zatim država na osnovu tog dokaza refundira. Ja nosim te papire početkom svakog meseca, tako je sigurno tako kako si rekla.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.2.2015 19:46:28   
QueenJ
IZVORNA PORUKA: Maraj
A gde se to proverava, to da li je poslodavac predao dokumenta za trudnicko?


Može kod knjigovođe ili ko je već zadužen u firmi za taj posao. E sad, pošto je moja firma u Bg-u, a ja u Va, i lagali su me mesecima, prvo sam išla direktno u rfzo i tamo su mi jako ljubazni službenici rekli da niko nije ni pokušao da preda moja papire (često se dešava da nešto nije u redu, da nešto nedostaje itd, pa moraju da vrate) i dali su mi br. tel. na koji sam mogla da proverim da li je došlo do promene mog statusa, da ne moram da dolazim.
Vidim da si ti iz Bg-a. Ideš u rfzo zadužen za tvoju opštinu.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.2.2015 14:52:04   
Kata90
Zene,jel je vec uveden taj zakon ili ce biti......da si na porodiljskom bolovanju samo 6meseci?posto je prvo dete....zna li nekouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.2.2015 14:58:29   
dunja RR
Kato, ja nisam čula za to. U stvari porodiljsko valjda traje 3 meseca, posle je bolovanje radi nege deteta, tako nešto.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.2.2015 15:14:47   
QueenJ
Ni ja nisam čula za to. Ne, najbolje neka pokušaju i trajanje trudnoće da skrate nekako... user posted image user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here