|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilogram...
14.11.2014 16:00:35   
lesica
Pišite nam u ovoj temi kako se borite sa suvišnim kilogramima, na koji način se hranite, da li vežbate, koje vežbe su vam se pokazale najdelotvornijim, delite nam recepte, i sve ostale savete koje smatrate bitnim za zdravo skidanje kilograma.
Od 5.12. ćemo u okviru ove teme organizovati glasanje, tako da će svaki glas predstavljati bod (svaki korisnik glasa jednom), a takođe i svaki savet će biti nagrađen sa po jednim bodom (svaki poseban post /savet - 1 bod). Na kraju, 3 autora saveta sa najviše bodova osvajaju po Herbafast. Glasanje traje do 14.12.2014. (zaključno sa 14.12.). 15.12.2014. ćemo proglasiti dobitnike.



user posted image

user posted image

user posted image



Zašto Herbafast?



Savremena ishrana se karakteriše smanjenim unosom biljnih vlakana, sto ima za posledicu ishranu visoke energetske gustine, koja uzrokuje gojaznost i mnoge hronične bolesti.
Herbafast Fiber je prirodni preparat koji sadrži dve vrste biljnih vlakana: Nutriose i Glukomanan, vitamine D3 i C, i mikronutrijent Zn.

Herbafast Fiber je bez glutena i bez GMO (Genetski modifikovanih organizama) koji:


Povećava lučenje pljuvačke i želudačne kiseline, čime se ubrzava i olakšava varenje hrane
U želucu vezuje velike količine vode, puni želudac, rasteže zidove želuca, i preko nerava koji se nalaze u zidu želuca, šalje informaciju mozgu da smo jeli, smanjuje kapacitet želuca i stvara osećaj sitosti
Usporava pražnjenje želuca i omogućava varenje hrane
Pun želudac smanjeno liči hormone (GRELIN) koji je zadužen za osećaj gladi i povećan unos hrane
Optimizira brzinu kretanja hrane kroz GIT
Smanjuje kalorijski – energetski unos( vlakna su niskokalorijska namirnica)
Smanjuje resorpciju – iskorišćavanje glukoze
Smanjuje oscilacije (skokove i padove) nivoa šećera u krvi
Optimizira resorpciju šećera
Smanjuje lučenje insulina
Smanjuje iskorišćavanje – resorpciju masti
Smanjeno stvaranje holesterola (smanjuje ponovno preuzimanje ž.kiselina iz creva)
Smanjuje taloženje i deponovanje masnog tkiva
Pomaže rast i kolonizaciju dobrih crevnih bakterija
Smanjuje mikrozapaljenske procese u crevima. Mikrozapaljenski procesi su odgovorni za nastanak mnogih bolesti (šecerna bolest, insulinska rezistencija, arterioskleroza, karcinom)
Stimuliše lokalni imunitet
Smanjuje vreme zadržavanja hrane u crevima
Povećava pokretljivost creva
Smanjuje procese truljenja koji su posledica predugog zadržavanja hrane u crevima
Smanjuje koncentraciju toksičnih materija i njihov prelazak u krv
Reguliše pražnjenje creva

Više o Herbafastu pročitajte OVDE





Podelite vaša iskustva, uspešna/neuspešna, sve savete koje imate za druge koji skidaju višak kilograma i osvojite Herbafast!!!


< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2014 22:55:48 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:02:27   
Klarita
Jao, sto je mene sramotaaaaaauser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:28:11   
dunja RR
Ma kakva sramota user posted image pišiteee, da i ja pohvatam savete, nikako da skinem šlauf user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:31:04   
vikiveki
Koliko saveta može da se podeli i da li u okviru jednog posta treba i može da se podeli više saveta?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:32:46   
dunja RR
Možete da podelite koliko želite saveta, što više to bolje, jer svaki savet donosi po jedan bod. Može i u jednom postu može i u više postova, po vašoj volji :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:37:54   
Klarita
Ja pocinjem user posted image

Izbacite gazirane napitke i grickaliceuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:39:31   
Kata90
Hocu reci,posto mojoj prijateljici nije pomoglo Herba Fast......i nazvali ih da pita zasto nije skinula ni jedan kilogram....rekli su da se onda zena mora proveriti sa zenske strane i da ima neki problem.....

< Poruku je uredio Kata90 -- 14.11.2014 16:40:13 >


_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 16:40:00   
mali_mis
Ja cu da skupljam savete kako da se ugojim, znaci sve kontra od saveta za skidanje kg user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 17:11:06   
Torbica
Hrono ishrana - pravilno kombinovanje namirnica!

< Poruku je uredio Torbica -- 14.11.2014 17:12:04 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 17:29:28   
Bibilib
Evo i meneee jer imam problem sa kilazom i nikako da skinem bar 5kg...
Slatko treba izbegavati i treba jesti redovno u manjim kolicinama...



_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 18:47:27   
vikiveki
Moj prvi savet koji je osnova za svaki pokušaj skidanja kilaže: što više fizičke aktivnosti koja uključuje pored rekreacije(aerobik,fitnes,trčanje...) i obavljanje uobičajenih kućnih poslova:pranje prozora,ribanje,usisavanje i ostalo.Nekada se više preznojim ribajući kuću nego da sam trčala 500muser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 21:10:47   
dijana1*
Ja sam svoje kiligrame skinula ali mm je poceo da skida svoje. Nazalost ima ih mnogo.
Meni je pomogla ishrana kombinacija namirnica plus fizicka aktivnost, trcanje na traci, vezbe, sauna ali najvise mi je pomoglo plivanje. Plivam 50-60 min bez prestanka i uradim po koju vezbicu u bazenu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 21:50:55   
isidora88
treba izbaciti hleb, slatkise, sokove, obavezna fizicka aktivnostuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 21:53:46   
snezap
Evo mog saveta: smanjiti unos testenina ili najbolje izbaciti, ako je moguce. Hleb ograniciti na dve tanje kriske dnevno. Slatkise, sokove i grickalice IZBACITI iz ishrane. Malo vezbanja, ne jesti posle 18:00 i kilice same idu user posted image

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:01:39   
Misha i Ljisha
kao neko ko ima insulinsku rezistenciju i kilice ne idu nikakouser posted image imam sjajne savete. Bejah na bolnickoj dijeti C pola (ko je lezao na endokrinologiji zna o cemu pricam) i grama jednog smrsala nisam, bejah na dijeti od 1200cal dnevno (cini mi se da nisam pogresila brojku) i ni grama smrsala nisam (ovu dijetu dva meseca drzala jela na satnicu umesto dorucka i vecere imala neke bljak suplemente ili sta je vec) i td. Moj jedini savet za mrsavljenje je opustite se, jurite za detetom, budite napolju sto vise (basta pomaze punouser posted image ),ne brojte kalorije niti unos vode niti koliko ste dugo na traci trcale (jer sam godinama svaki drugi dan kardio trening bar odradjivala) ili bicikla vozile. dojenje ne pomaze ako vam nadolazi mleko samo ako jedete, tako da ni dojenjem smrsala nisam. Nisam ni probusila kasiku. Nista pod milim Bogom. A od porodjaja sam smrsala preko 20kg. I dalje sam debelauser posted image i dalje imam insulinsku rezistenciju ali se vala vise ne nerviram zbog kg.user posted image

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:27:30   
lanajelena
E za ovo cu da se rukatam da dobijemuser posted image user posted image ...sve sam probala...proteinska dijeta mi je najvise pomogla,najbrze sam skinula kg i nikad mi se nisu vracali,da je zdrava nije,hrono deluje skroz ok ali sam primetila da se kg brzo vracaju ako ne nastavis sa ovim do kraja zivota...ono sto ja praktikujem svako jutro je limun i topla voda,riba 2x nedeljno,ponekad caj od djumbira,persuna,puno setnje i malo probusena kasika,sve praktikujem sem kasike ali bice i to,nisam neko ko bi mogao da se zauvek odrekne kaloricne hrane ali cu da se trudim da je menjam...svima zelim puno srece a meni herbafast user posted image user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:29:26   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Možete da podelite koliko želite saveta, što više to bolje, jer svaki savet donosi po jedan bod. Može i u jednom postu može i u više postova, po vašoj volji :)

Pih tek sad ovo vidim...pa ja sve rekla u jednom user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:39:10   
bubulence
uh, meni ne treba herbafast (trenutno)ali saveta imam.
prvo, nece niko smrsati ako se izgladnjuje.
ja sam bas imala problema sa kg, tacnije bila sam gojazna. pila sam sve i svasta a pored toga jela kao mecava. pa se onda izlgadnjujem mesec dana, skinem 5kg pa nabacim 10.
prvo sam shvatila da moram biti aktivnija fizicki. to je znacilo da ne idem u najblizu prodavnocu nego u onu dalju, da ne izbacujem dve vrece smeca od jednom nego jednu, pa se po drugu vratim itd, nisam tip za teretane.
jela sam normalno, tacnije svu hranu, samo sam obratila paznju na kombinaciju namirnica, mada sam znala i da pogresim. ali npr imam pasulj za rucak, sipam jedan tanjir, uzmem pola parceta hleba, pojedem i ustajem od stola. nema dosipanja ni sedenja da drugima pravim drustvo.
jela sam i slatko ali npr kupim jednu bananicu i pojedem je posle rucka. ili onaj rafaelo ali 1kom itd... ako kupim cokoaldu pojescu bar pola...
uvece ako mi se nesto gricka uzmem sargarepu, ili cornflakes par komada pa gricnem, brzo me zasiti..
uglavnom, ovim nacinom ishrane sam za 4 meseca skinula oko 12kg... i to mi je bilo najlakse..
skidala sam i vise kg ali su se i vracali. od ove ‘dijete‘ mi se nisu vratili...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:46:06   
dijana1*
Evo jedan recept za rucak ko zeli da skida kg.
Na ulju izdinstati crveni luk i praziluk, dodati pecurke i kukuruz ( smrznuti ili iz konzerve)
Posebno skuvati pirinac i pomesati ga sa pecurkama i kukuruzom.
Zaciniti sa malo vegete.
Uz ovo moze i salata po zelji.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:53:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: vikiveki

Koliko saveta može da se podeli i da li u okviru jednog posta treba i može da se podeli više saveta?

Update, bolje da bude jedan savet jedan post -raspisale ste se što je super, pa ćemo vas teško pohvatati ako bude više u postu. Znači svaki post savet - 1 bod.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2014 23:05:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 22:58:27   
branki*
izbaciti sve sokove,gazirane i negazirane,puni su secera i kalorija.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 23:03:56   
dijana1*
umesto slatkisauser posted image

6 jabuka
suve kajsije
suve smokve
suvo grozdje
orasi
Izmesati seckane orahe, suvo grozdje, suve smokve i kajsije.
Izdubiti jabuke i staviti ih u posudu za pecenje i sipati casu vode.
Jabuke napuniti pripremljenim vocem i prekriti aluminijumskom folijom.
Peci u rerni oko 30 minuta na 180C. Skinuti foliju i peci jos 15 minuta.



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
14.11.2014 23:54:29   
isidora88
izbaciti krompir, pirinac, jesti vise svezeg povrca

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
15.11.2014 0:04:59   
mati
Jao Dijo pogodi me sa crveni lukac(obozavam ga) a i sa ove jabuke. Super recept. Meni je sve sto ima pirinac i pecurke rizoto i lepse mi je hladno.
Ja nemam neki savet. Ali sam izgubila 3kg jureci za decom, zaboravim sebe da nahranim dok njima spremim, postavim, raspremim.

< Poruku je uredio mati -- 15.11.2014 0:11:01 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Napiši svoj savet za zdravo skidanje kilo...
15.11.2014 0:06:31   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: mali_mis

Ja cu da skupljam savete kako da se ugojim, znaci sve kontra od saveta za skidanje kg user posted image



Evo i ja ovo potpisujem user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here