|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rodbinske veze i odnosi
24.11.2014 19:52:29   
Bibilib
Kod mene boga mi dolaze i dalje svi a sto se davanja tice tek cu videti,jer tek sledi krsenje pa rodjendani za Adrijana....user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Bibilib -- 24.11.2014 19:55:29 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Rodbinske veze i odnosi
24.11.2014 20:11:18   
soni
bice para bice para user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Rodbinske veze i odnosi
24.11.2014 22:12:37   
isidora88
kod mene ima svakave rodbine i sa moje i muzeve strane. muzevi roditelji su posebna prica, stalno obecavaju kule i gradove, svekrva je mateju videla 4 puta i to samo zato sto smo isli na more i tuda prolazili, pa svratimo, inace nije dolazila kod nas, svekar je bio par puta kad ima obaveza oko posla, pa svrati na pra sati ili da prespava. vec godinama mateji obecavaju auto na akumulator, jos mu nisu kupili, nikad nemaju para, a stalno kupuju novi tv, novi sporet (koji ne koriste), ma izludjuje me to, mene dete napada kada ce mu doneti poklon, a oni se prave mutavi, a kad im spomenes to, samo vicu kupice baba tebi sve, ali kad na vrbi rodi grozdje.user posted image
mm brat nema nikakv odnos ni sa mm, ni sa svojim rodjenim detetom, pa tako ni sa nama.
sto se moje familije tice, tek ih tu ima, jako bliska rodbina je u pitanju, isto nas nisu zvali na prvi rodjendan, iako su obecali da ce zvati, nisu nas zvali na svadbu, veridbu, rodjenje deteta, oni su tipicni materijalisti, znaju da necemo doneti 500, 1000 eura pa im ne vredimo, a znali su kod nas da zive da bi se skolovali u gradu...
sta da pricam kad je moj brat od tetke ziveo kod nas i donosio hranu od svoje kuce ali samo za sebe, i onda sedne da jede sam, nikog ne zove (moji se tad razveli, tata u fin.krizi, samo sam ja radila, frizider prazan i on uzme i sam jede, a ne ponudi nikog od nas, muka i sad kad se setim, olos od ljudi, a i moja tetka koja je znala za nasu situaciju, a imala je makar hrane, i ne seti se da posalje svom bratu)
uf samo se iznerviram, ima jos njih koji su isti kao i oni i muka mi je, a nikako da presecem i da ih sve posaljem tamo gde treba.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Rodbinske veze i odnosi
2.12.2014 13:02:35   
ivaMark
Ne znam da li je za ovu temu, jer je rec o mami mm, a nije ni za temu o slaganju sa svekrvama (tamo nemam sta da pisem.....prazan papir)

Mama mm, Jovanina i Lukina baba...nije dosla dve nedelje da vidi unucice (Jovanu je videla u marketu kao slucajno se mm sreo sa njom) a Luku nije dosla da vidi, a zivi na 6km od nas..... pa kakvo srce ima ta zena user posted image

Koliko god da se trudim ne mogu da shvatim, eto....

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Rodbinske veze i odnosi
2.12.2014 13:07:52   
veselicaa
Ivamark samo je ona na gubitku.Nemoj ni da pokusavas da shvatis takvi ljudi su neshvatljivi.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Rodbinske veze i odnosi
2.12.2014 19:09:43   
Anck Su Nmaun
Uhhh draga moja po tom pitanju bih ti odgovorila da mama mm nije vidjala decu mesecima... eto toliko..uvek ima gore! Niti Jedan rodjendan se nije pojavila! Tacka

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Rodbinske veze i odnosi
2.12.2014 20:51:24   
NadaR
Sto se tice moje rodbine jedini keg priznajem,jedini koji mi se nasao I u dobru I u zlu je moj ujak. Za njega nema sto ne bih ucinila . Sa tatine strane imam 3 rodjene tetke . Volim ja njih moje su ali ne podnosim cinjenicu sto su najpametnije . Cijeli zivot rostiljaju moju mamu -pa znaaas, Nada bi trebala to ovako ,kazi ti njoj to ili S (moj brat) bi trebao ovo ili ono.
Sve sto se desavalo u njihovim kucama je za nas velika nepoznanica. Naravno ,nikada se o tome nije polemisalo. Bitno je to da se zna sta kod nas ne stima. Bracu I sestre vidjam samo u prilikama kad moj tata pece gicu ili jagnje, tad se svi okupe.
Sto se tice muzeve rodbine, imamo ih nekoliko jako dragih ,s njima se druzimo . Ostale srecemo uglavnom po slavama. :D
Ako sa svojima kuburim, sa njegovima vala ne moram.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Rodbinske veze i odnosi
10.12.2014 9:26:46   
Gangan
roditelji mm su ok, zivimo s njima. postuju dete, vole ga, daju sve od sebe koliko mogu, moja majka takodje. moj otac ne. Video ga 2 puta za 4 godine. vise sam okruzena rodbinom mog muza, mojih jedva da ima ponekad, s vremena na vreme. nekad mi to smeta, zasto su ovi moji tako nakrivo postavljeni

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Rodbinske veze i odnosi
15.1.2015 18:20:48   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Klarita

Postoji tema "Rodbinske veze i odnosi" neko od moderatora ce vec prekopirati i srediti...upravo sam je ja otvorilauser posted image

Nemam ti sta pametno reci, sem da ja nisam neki vernik veliki, te sam lako otpisla sveuser posted image i otpisivacu redom, jer kako si vec sam rekla, najbitniji su nam deca i muz...a, i jedva sam ukapirala, tetka, zaova, mladja, starija, srednjauser posted image na spratu, dole, iznad user posted image no shvatih poentu...porukama se nikad ne bih svadjala, vec samo licem u lice



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Rodbinske veze i odnosi
15.1.2015 18:22:17   
Klarita
Jao, Oldzi, pa ti si zena zmaj, potvrdila po 1000.put user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 10:42:33   
Peace*
Mislila sam da pratim priču sve do momenta kada si rekla da neki dečak treba da spava sa vašom ćerkom u krevetu - tu sam se pogubila, jer sam mislila da postoje samo dve devojčice i vaše dve. user posted image

U svakom slučaju, i mm potiče iz velike porodice. Kada sam došla u porodicu, ubrzo sam shvatila da sveki i njena mama pričaju svaki dan i da sve što kažem sveki, onda ispriča svojoj mami, ova prevrne priču (namerno ili ne, nebitno) i to onda cirkuliše po ostatku familije. Prestala sam da govorim stvari svekrvi, i na kraju se završilo ozbiljnim razgovorom da ja znam sve i da ću je staviti na test i da ako mi se vrati još jedna priča sa druge strane, da od mene više nikada ništa neće čuti. Mislim da je to štrecnulo jer nikada više se to nije desilo, sve ostaje među nama, skoro pa imam isto poverenje u nju kao u moju mamu. Jbg, mama je ipak mama, a sveki je sveki, i jednostavno, mislim da ne možeš imati u sveki veće poverenje nego što već imam.
Bilo je tu raznih konflikata, sa raznim drugima, ali ja sam učena da uz osmeh jednostavno stavim ljude dalje od mene, odgovaram kad me pitaju, i ne pitam ništa. Ljudima ubrzo bude kristalno jasno da su sklonjeni, al ostali ne vide. A ako se neko požali da se taj "stavljeni po strani" žalio, ja kažem "Jao Bože svašta!". Nemam nameru da se svađam sa ikim. Nemam ni vremena ni živaca. Imam neke svoje stavove, i oni koji su slični meni to razumeju, oni koji ne razumeju - ni ne treba da razumeju, ja to na finjaka odradim, uhvatim frku i bude kako sam ja htela. Mnogi misle da preterujem oko dece, ali se ne usuđuju da kažu glasno, jer kad su neki to pokušali ja imam dosta argumenata da im dokažem da oni greše (iako to možda i nije istina).

Savet tebi? Nemam savet. Ja sam 99% sigurna da ne bih tetkama branila da vide dete, niti bih branila svekrvi da pusti dete kod njene sestre kad su već pod istim krovom. Kako bi to sveki mogla reći svojoj sestri sem "Ej, oni ne daju da dete ide kod tebe"? Ja puštam decu, često mi nije pravo, ali progutam go*no, žderem se u sebi i svaki put pomislim "Ne drami, ne ostaju tamo zauvek, niti ostaju dugo". Tajne... deca treba da imaju tajne sa babama i dedama. Ja mislim da je to slatko, i da decu uči da čuvaju tajne. Većina dece ne ume da čuva taje i istrtljaju roditeljima, ako postavite prava pitanja.

Glavu gore.

Btw, ni ja nisam vernik, tako da te segmente tvoje priče ne razumem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:20:29   
Peace*
Jesi ti shvatila ko je dečak?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:22:23   
Misha i Ljisha
decak je valjda sin od ove tetke koja se vratila kod njih u kucu jos trudnauser posted image zaovino dete

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.1.2015 13:24:36 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:24:51   
Peace*
Pa čekaj, to je onda veliki dečak, jer, tetka je sestra njene svekrve? I njenom detetu ustvari dođe stric (recimo)?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:26:07   
Misha i Ljisha
ne ne sestra od njenog muza ima dete to je taj decak i sestra zivi sa njenim detetom u jednom delu kuce. Ja sam skapirala da je to taj decak

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:26:52   
Peace*
Au,,, sad sam sve pomešala, a mislila sam da pratim priču. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:26:59   
Misha i Ljisha



ji svekar, svekrva, zaova i njeno dete.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:28:39   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Peace*

Au,,, sad sam sve pomešala, a mislila sam da pratim priču. user posted image

nisi pazila na casu ccccc... citanje s razumevanjem treba da vezbas user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 13:49:46   
Maslacak15
nije mi najjasniji deo o tome kako svekrva nece nista da pomaze nego se ponasa kao gost. Pa sta ako nece, to je njeno legitimno pravo. Ona i dolazi da vidi svoje unuce. Mislim u redu ako bi samoinicijativno htela, lepo bi bilo sa njene strane, ali ne vidim sta ima da joj zameras sto nece. Ocigledno ste distancirane....Mozda sam ja predugo na zapadu, pa mi te finese srpske svakodnevnice bodu oci, ali mislim da se mnoge stvari uzimaju previse zdravo za gotovo, sta neko mora ili ne mora za vas da uradi. I prirodno je da svekrva i zaova pricaju sa muzem pre nego sa tobom on im je sin i brat, tako da je utopija ocekivati drugacije.
A sto se zdravlja tice i price o pritisku i seceru tu bih toplo preporucila doktora a ne duhovnika, on moze mnogo pre da pomogne.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 14:26:24   
jabudic
Maro, koliko ja shvatih iz tvoje priiče, ne živite sa njima?
To je najvažnije! Ne znam zašto se opterećuješ. Imaš svoj krov nad glavom, svog muža i djecu, i ne moraš uopšte da ih vidiš, niti da ti dolaze ako ti to smeta. Jednostavno se distanciraj.

(odgovor članu mamica.mara)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 14:28:16   
Modessty
desio ti se stres. Imam utisak da toliko besa i mržnje držiš u sebi da ćeš pući. Nema potrebe da se bilo kome pravdaš. AKo ne želiš kontakt sa tim ljudima o kojima pišeš onda tako i uradi. Nema potrebe da se pravdaš bilo kome p ani svom mužu. Isto tako ne možeš mužu zabraniti da viđa svoju majku niti deci da vide babu. Nema ni potrebe za tim. Moraš naći neku sredinu. U stvari naći način da funkcionišete zajedno u trenutku kada ste u istoj prostoriji. To prepucavanje porukama je totalno bezveze. Lepo glasno i jasno iznesi šta imaš i ćao.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mamica.mara)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 14:32:04   
caca81
Draga, poštedi sebe stresa, besa i prepucavanja. Htela si korektan odnos sa njima i nije uspelo, s obzirom da je to muževljeva rodbina ne treba ti sada da budeš sa njima toliko prisna ako ne ide, ne ide. Tvoj muž neka decu odveda na sat vremena kod rodbine, neka se svi poigraju i dođu kući. Vi možete 2-3x godišnje na neki ručak povodom Slave, Božića, Nove godine, Uskrsa i to je to. Živi svoj život, a vidim da te i muž podržava, tako da ti nemaš neki veliki problem.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 14:38:16   
Peace*
A kako to postignes da uz osmeh ljude udalljis od sebe zauvek?


Tako. Kad priđu, ja zapalim, razvučem osmeh (ili zabrinuto lice, zavisi od teme), izbečene oči uz velike treptaj (koji bi trebao oslikavati zainteresovanost), klimam glavom dok pričaju, i kad završe ja kažem "Mhm", i okrenem se prema nekome drugom. Sigurna sam da to boli mnogo više nego direktno svađanje koje daje materijala za dalje prepričavanje.


Inače, crveno grlo i sladoled idu zajedno. user posted image Šalu na stranu, ja bih otišla i rekla dotičnoj da sada neko vreme neće videti decu jer nije ispoštovala dogovor. I rekla bih da znam da ih je vodila na sladoled. Kao što sam onomad svekrvi rekla da znam da je ispričala neke stvari svojoj mami.


Npr. kada hoce da dodje ona zove uvece, trazi mene na telefon da me pita da li mi odgovara da dodje (u prevodu da moja mama onda ne dodje).


Mislim da ti pogrešno tumačiš njen poziv. Ja bih to recimo cenila, jer bih smatrala da ona ceni moje vreme, raspoloženje i obaveze. Jeste tvoja mama i ti pokušale da je zadržite kada pokuša da ode kući 5min nakon što tvoja mama dođe? Da je ubedite da popije kafu? Da se šalite? Da se oseća prijatno. Ne kritikujem, ne poznajem ni tebe ni tvoju mamu, samo pitam.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mamica.mara)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 14:53:48   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Peace*

A kako to postignes da uz osmeh ljude udalljis od sebe zauvek?

Tako. Kad priđu, ja zapalim, razvučem osmeh (ili zabrinuto lice, zavisi od teme), izbečene oči uz velike treptaj (koji bi trebao oslikavati zainteresovanost), klimam glavom dok pričaju, i kad završe ja kažem "Mhm", i okrenem se prema nekome drugom. Sigurna sam da to boli mnogo više nego direktno svađanje koje daje materijala za dalje prepričavanje.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Rodbinske veze i odnosi
16.1.2015 15:35:22   
Olga75
ja sad da rezimiram , da vidim da li sam dobro shvatila : zivite u stanu koji je vlasnistvo s&s i koji ce dobiti zaova sa jos nekim manjim stanom a vama ce da dospe taj deo kuce ( u kojoj zive neke tri porodice , dve svekrvine sestre i mama ) ?
vi idete u posete s&s i onda ne posecujete ostale nego oni dolaze i po nekad odvedu decu u svoje delove kuce ?
nekad im krisom kupe sladoled ili tako nesto ?
decak ( nije mi jasno da li je to sin rodjene zaove ) hoce da sestra podigne suknju ? to je do vaspitanja i rodbinskih odnosa i sazrevanja j tako mislim ali mozda i nije jer mi dosta nije jasno
e sad , da vera uci oprastanju i trpljenju ali mi nije jasno sto se sad percipira kao problem ateista vs. vernik jer svako ima pravo da bude sta hoce
i tako , nije mi bas najjasniji problem
pa nemam ni savet sem onog hriscanskog : postuj majku i oca da ti bude dobro na zemlji

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here