|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
28.9.2017 16:30:25   
krin 40
Nagadjam..javiće se neko valjda ko zna

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Double test II deo
28.9.2017 17:02:32   
degu
Rosi javice se Maslacak vec! Ne znam da li tu idu i kilaza i to da li si pusac, sve to pitaju, al opet ti s kilazim nemas problem.
Ja na svojim nalazima taj age risk nisam ni gledala, samo da su ovi MoM-ovi blizu 1 i nt da je manji od 2, kod tebe je sve to super. Meni je s T bio losiji dabl, predlagana mi je AC medjutim ja sam u 16.n otisla na dobar Euz kod dr-Novakov koja je bebu pregledala uzduz i popreko, sve te soft markere i sve je bilo super. Ja stvarno ne mislim da si ti kandidat za neke dalje pretrage.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Double test II deo
28.9.2017 17:40:27   
Zemunka85
Rosi ja sam sve to shvatila kao i ti. Nisam nikad dovodila to u pitanje i bas me zanima sta ce Maslacak reci.
Vrv si radila na IMD, i ja sam, moj background je za T21 551, a prosli put je bio oko 900 i ja sam sve isto shvatila kao i ti.
Sada je ovaj izvestaj na engleskom, a tadad nije bio, pa su ga preveli - pocetni, tako smo sve isto razumele a videcemo sta je istina.

Ako ti ista znaci ja sam imala tj imam31god, radila sam u 13+3, crl 71,1/NT 1,9.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Double test II deo
28.9.2017 18:13:27   
Maslacak15
Background risk su samo godine!!!

Krin nesto si pobrkala ili ti u interpretaciji ili oni. Moj bakcground risk je 1:85 a napunila sam 40 u avgustu. Risk sa 42 godine je 1:55.

evo i tabele.

http://www.wolfson.qmul.ac.uk/service-1/antenatal-screening/screening-tests/calculating-the-risk-of-down-s-syndrome

Tako da za 33 (ili za 34 posto oni uvek gledaju koliko ces imati kad se porodis!) to je to 1:400. Test je odlican Rosita i zato je jako smanjio statisticku verovatnocu. Nema to veze sto si sad starija eto rezultati hormona su "bolji" i zato ti je rizik manji nego prosli put. To je sve naravno statistika ali tako.


zato se kaze ADJUSTED ili ti korigovana procena rizika posto se rizik od godina ubaci u racunicu sa hormonima i rezultatima ekspertskog.


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Double test II deo
28.9.2017 18:36:41   
Rosita
Hvala puno , puno , maslacak.

E, to sto sam navela za prosli put rizik 1:750 je isto bio age risk, ne konacni, ali pusti to, sad nije tema.

Sve lepo pise, za ovo sam laik, ali brate umem da prevedem a i statistiku sam imala na faxu i znam kad je nesto adjusted.

Didy, to pusac, tezina, visina su parametri koji se kalkulisu u racunanje biohem.markera. Tako pise : all biochem.markers are corrected as necessary acording to several maternal characteristics.. Pa ide to- rasa, pusenje, bla, bla.

Maslackonja, znaci dobar je. E sad me pitaj sta je to meni onda pricala profesor dr. Zasto da razmisljam o neinvazivnoj dijagnostici.

Davati pare za to necu. Mozda neki dobar ultrazvuk, to cu vas jos pitati za preporuku, kad i gde u Bg, to bi i ovako uradila.

Hvala i svima drugima.
Hvala i milicicak koja mi je isto sto i maslacak rekla preko vibera!

Mozda i ovde da mi preporucite kad bi valjalo da uradim dobar ultrazvuk i kod koga, ovog kalibra kao sto kaze didy. Ne zbog ovoga jer od starta nemam osecaj da treba da se nerviram.

< Poruku je uredio Rosita -- 28.9.2017 18:43:52 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Double test II deo
29.9.2017 13:49:44   
IvanaSK RR
Rosita, dobar je nalaz, sigurno. Jesi li pronasla neki ultrazvuk?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Double test II deo
29.9.2017 15:19:41   
Rosita
Jesam ovaj sto se radi u 16. nedelji. Preporucila mi milicicak nekog ko je bas strucan. Zvala, kosta 15 000. Ako se odlucim, zakazacu u ponedeljak.
Bila u DZ da pokazem dabl. Nista nisam pricala o ovom sto ovde pisah. Vidim ona u karton upisuje 1:413. Mislim se, pa sto radite dabl ako gledate tu brojku iz tabela??? No, ona je cutljiva i ne vredi puno pricati. Nas razgovor :Ja- da li je to u redu? Dr: u redu je? , Ja: treba li da radim nesto dalje? ,dr: Ne treba. Eto.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Double test II deo
29.9.2017 16:52:10   
IvanaSK RR
Uf, bre, bas je recita user posted image
Lepa je cena ultrazvuka, nadam se da ce i ultrazvuk biti dobar, ako odes user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Double test II deo
29.9.2017 19:57:35   
Rosita
Verujem, jer cena jeste krasna. Napisacu jer vidim da se pisalo po forumu- ultramedica, Tika Mihajlovic. Ne znam da li jos neko radi na tom nivou i koja je cena.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.9.2017 19:59:34 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Double test II deo
29.9.2017 20:18:19   
Maslacak15
on je sjajan strucnjak. Ja sam kod njega bila da proveravam provodljivost jajovoda ultrazvucnom metodom ( ovde se radi samo laparoskopija, nisam htela pod noz) i ostavio je na mene odlican utisak. Preporucila sam ga kumi i ona je u obe trudnoce radila oba ekspertska kod njega, isto je bila prezadovoljna. Izvestaji su mu detaljni i vrlo je temeljan. Jes malo blesav ( u pozitivnom smislu) ali to ga cini zabavnim. :):):)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Double test II deo
29.9.2017 22:37:20   
Rosita
Kad ste vas dve- ti i milicicak- njega odabrale, dalje mi rasputivanje ne treba. Verovatno cu zakazati, mislim hocu kad sam vec zagrizla iako sam juce htela da stavim tacku na ovo. Kad sam zvala receno mi je u 16. Nedelji, a ja ne pitah da li da gledam po amenoreji ili po uz, jer je razlika nedelju dana u korist ultrazvuka.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Double test II deo
29.9.2017 23:31:40   
milicicak
Rosi, draga, double ti je dobar, nema potrebe da se brines.
Kod Tike mozes da uradis ekspertski, zaboravila sam kad se radi, cisto da budes mirna. Samo budi spremna da je on malo hmmm specifican, dobro ga je maslacak opisala.
I opet, ako ti je frka trazi uput za geneticko savetovaliste (mada ne verujen da ce ti ga dati jer su ti rezultati odlicni) cisto da porazgovaras sa jos nekim. Ponasanje prof dr i ordinirajuceg doktora iz dz necu da komentarisem.
Ljubi nam drugara i mazi stomak

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Double test II deo
30.9.2017 15:45:37   
Citrin
Pozdrav dame,
Pridružujem se temi sa možda malo glupim pitanjem...izvinjavam se unapred.
9ta sam nedelja, ginić mi je zbog godina 35+ zakazao genetsko savetovalište u Institutu za majku i dete za početak 11te nedelje. Rekao je (a pitala sam u 2 navrata) da ne treba da zovem i zakazujem dabl- već će oni tamo dalje da zakažu dabl, (i ostalo). Ne znam jel to ok? Na sajtu piše da se zove oko 12 i zakazuje...verujem da je gužva.
Jel može neko da mi kaže šta da očekujem na tom prvom sastanku, i da li se kad zakažu za dabl test daje krv kao za kks ili može doručak. Nemam druge trudnice oko sebe koje se sećaju procedure ili su ih imale a gugl nije bio mnogo od pomoći.

Hvala unapred!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Double test II deo
30.9.2017 16:11:03   
IvanaSK RR
Ne znam za Institut i zakazivanje, ali sto se tice dorucka to nema veze. Ja sam doruckovala normalno. Prvo su mi uradili uz, odmah zatim izvadili krv.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Double test II deo
30.9.2017 20:50:24   
Rosita
Ako je ginekolog zakazao savetovaliste i rekao da je to procedura, on verovatno zna. Ako zelis da budes sigurna, nazovi i kazi da ti je zakazano i proveri da li to podrazumeva sve. Ili jos bolje- otidji i licno pitaj. Jesti mozes.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Double test II deo
2.10.2017 13:17:22   
Citrin
Hvala na odgovorima!
Zvala sam ih i ja imam zakazano "genetsko savetovalište" što se odnosi samo na amniocintezu i nema veze sa dabl testom...koji sam zakazala telefonom upravo. Tako da ako neko naleti na odgovor da zna user posted image mora da se zvrcne Institut.

Potreban je uput od ginekologa i potvrdili su to da se jede normalno.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Double test II deo
2.10.2017 13:25:08   
IvanaSK RR
Super, Citrin. Pridruzi nam se i u ostalim trudnickim temamauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Double test II deo
10.10.2017 19:36:05   
Pufnicas_ta
Stigli su mi rezultati amino. Hvala Bogu posle mesec dana stresa i ne spavanja rezultat je odlican i nosim decaka:))) hvala vam svima na savetu, sad mogu da se opustim inuzivam u trudnoci.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Double test II deo
10.10.2017 23:25:49   
degu
Divne vesti, mogu misliti samo kako si se nasekirala. Sad mazi tibu i uzivaj!!!user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pufnicas_ta)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Double test II deo
29.10.2017 11:49:53   
Cvetic17
Supruga i ja smo mnogo zivaca pogubili zbog loseg dabl testa, radjena je i AC i na kraju dobar zenski kariotip, hvala Bogu. Treba uraditi sve sto predlazu lekari, ne treba se plasiti, puno zena uradi tu AC i posle bude mirno do kraja trudnoce. Mi bismo uvek sumnjali da nismo i to odradili.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Double test II deo
1.11.2017 13:31:25   
MamaNecaVo
Generalno dabl test prikazuje statistiku.

(odgovor članu Cvetic17)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Double test II deo
24.11.2017 9:23:35   
vonavoj
Stigao je i moj dabl.mislim da je okuser posted image
Ko se razume.neka pogleda..ovi rizici su ok.ali u ove gore parametre se ne razumem..DABl

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Double test II deo
24.11.2017 15:03:15   
vonavoj
Niko ne zna?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Double test II deo
24.11.2017 15:46:48   
Rosita
Vidim da je sve ok. Mada slabo se vidi. Ni ja ne znam optimalne mere hormona, vidim da su rizici dobri.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Double test II deo
24.11.2017 15:54:29   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here