|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
23.1.2015 12:27:46   
*boka*
Jabude super ti je double. user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Double test II deo
23.1.2015 12:44:20   
jabudic
Hvala Boko user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Double test II deo
23.1.2015 13:12:00   
*boka*
Moj je puno lošiji od tvog, a opet Dr. Kaže da je dobar. Tako da opušteno user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Double test II deo
23.1.2015 13:13:54   
jabudic
Ja se stvarno ne razumijem u te cifre, vidim samo ovaj rizik da je mali po bilo kojoj stavki, a ovo PaPP- Mom itd, to su za mene španka sela.user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Double test II deo
24.1.2015 17:16:13   
Klarisa
Jabudicu odlican ti je dabl.
Ja sam nosila rezultate svog dabl 19.jan (okacila sam ih ovde) i kaze da je odlican, osim statistike za godine, ali to je samo statistika i nista vise i ocekivano s'obzirom na moje godine. Sve ostale stavke su OK sto je najvaznije. Bitan je taj nuhalni nabor da je mali i da je prisutna nosna kost i da su ekstremiteti u redu i da su OK parametri iz krvi. Mene zbog godina ceka AC, ali sam znatno mirnija posle ovog testa. Tebi ostaje da uzivas! :)

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Double test II deo
24.1.2015 17:18:14   
jabudic
Hvala Klarisa!
Moraš li na Ac, s obzirom da je ovo ostalo OK?
Nekad zaista mislim da pretjeruju sa analizama!

(odgovor članu Klarisa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Double test II deo
24.1.2015 17:22:23   
serpica

IZVORNA PORUKA: jabudic

Hvala Klarisa!
Moraš li na Ac, s obzirom da je ovo ostalo OK?
Nekad zaista mislim da pretjeruju sa analizama!




I ja sam imala rizik po godinama i odbila AC, sve ostalo je bilo ok i verujem da cu docekati zdravu devojcicu. Mnogo sam se sekirala ali sad sam mirnauser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Double test II deo
9.2.2015 18:27:34   
adulence
hej,hej Bepogradjanke hajde malo saveta gde raditi dabl test,treba prekosutra da trazim doktoru uput ali ne znam gde,u prvoj me je slao privatno ali moram da priznam da nisam bas nesto bila zadovoljna,pa reko,iz iskustva da mi kazete...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Double test II deo
9.2.2015 21:51:29   
*boka*
Adulence, uradi u Misovicu UZ za double kad si vec zakazala, a krv mozes u privatnoj laboratoriji da vadis, oko 2.000 dinara kosta to za double.
A ako zelis sve besplatno, institut za majku i dete radi besplatno na uput. Mislim da i u N. Frontu i u Gradskoj bolnici rade.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Double test II deo
10.2.2015 10:00:00   
adulence
pa ja sam prvo tako i mislila medjutim kada si mi rekla da oni to ne rade prosto postadoh sumnjicava,jer da me niko ne shvati pogresno nisu svi za sve strucni,pa me to malo brine....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:06:54   
*boka*
Pa ja pitala moju Dr. Puric, jer sam bas taj dan kad si ti pisala o double testu isla na pregled kod nje i pitam da li ga rade u Misovicu, ona kaze ne radimo ni double ni triple test, ali mi je nabrojala gde moze da se odradi na uput. E sad, mozda mozes UZ da uradis, ali oni ne rade laboratoriju. Pa pozovi jos jednom da pitas. Mozda ona nije ni mislila na UZ nego je rekla da ne rade ukupan double sa laboratorijom. Ja sam ga i prvi i drugi put radila privatno.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:14:42   
adulence
eh draga hvala ti,ma znam da si pitala i da si me se setila,sutra cu da idem kod mog dr u dom zdravlja,pa cu da ga pitam,jao ne znam zasto mozda gresim ali tako mi se ne ide po institutu,frontu itd.....e jesam razmazena...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:38:32   
*boka*
Nisi razmazena, nisam ni ja htela tamo da radim. Imam utisak da mi ne bi dobro ni izmerili sve sto treba, jer je tamo kao na traci, sve se na brzaka radi. Juce mi se bas drugarica javila, kaze bila u frontu na EUZ, sve ukupno se u ordinaciji zadrzala 6-7 minuta, a UZ trajao manje od 5 minuta. Pitam se kakav je to onda EUZ, ako je moj trajao skoro pola sata. Sta uopste uspeju da vide za samo 5 minuta, jer barem polovinu tog vremena treba bebu da jure da se namesti kako treba da uslikaju sve sto treba user posted image
Mozda da odes negde privatno ipak da odradis ili da pozoves jos jednom Misovic i da pitas makar UZ da ti urade za double test, a krv izvadi privatno.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:41:13   
adulence
pa da tako sam i mislila ja se prosli put nisam brinula jer sam imala svog doktora u misovicu ,ali sad mi je sve mnogo drugacije,ako ti nije problem napisi mi gde si privatno isla na dabl test,mozes i u privatnoj poruci ako ovde ne sme...hvala ti puno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:48:30   
*boka*
Ma i ja imam svoju Dr. tamo ali problem je sto su se kod njih izdesavale promene poslednjih par meseci. Nacelnik ginekologije vise nije Dr. Antic, dosao je neko drugi na njegovo mesto i citava politika bolnice se menja. Rekla mi je da se vise od polovine lekara pobunilo i da im je haos tamo. Kaze da su ukinuli mnoge stvari, pa zato najbolje da pitas da se ne desi da odes zbog toga, a oni urade obican UZ.
Ja sam radila prvi put na jednom mestu, a sad na drugom. Razlika u ceni je bila velika, poslacu ti sada na P/P gde sam isla.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Double test II deo
10.2.2015 11:50:25   
adulence
cekam tvoju poruku i hvala ti jos jednom...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Double test II deo
10.2.2015 22:40:28   
zdravic
Moj rezultat dabl testa je:
Fb Hcg 1.82 MoM
Papp-a 3.81 MoM
NT 1.7mm (crl of 63.8mm):1.04 MoM
Svi rizici su low,osim za godine sto i ne cudi 33.sam.Ono sto mene brine iako dr kaze da je to ok jeste ovaj povisen papp.Retko koja cura ima papp preko 2.5 a vece vrednosti da ne pominjem sto me i plasi da sa trudnocom nesto nije ok.Kao sto rece jedna clanica, skoro nigde nema nista da pise o ovoj temi i zato sam zabrinuta.Radicu tripl ali i dalje ce me brinuti ovaj povisen papp.Moze li neko pomoci,recimo clanica koja je lepo i kao jedna od retkih pisala o tome,malo da mi poobjasni ovu tematiku,u pitanju je tatjana 1.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Double test II deo
10.2.2015 22:43:38   
Misha i Ljisha
zdravic nemoj da radis nista vise osim amniocenteze. Mislim to je moj savet. Trosis vreme i novac a amniocenteza ce te smiriti za sekundu cim ugledas rezultate. Nema greske sa amnio niti bilo kakve statistike koje treba da iscitavas i da mislis koje su sanse da je sve ok ili nije ok. Ja bih preporucila amniocentezu kao redovan pregled tokom trudnoce. Ne brini javice se neko naravno strucniji od mene al eto moj dabl isto nije bio sjajan, i dr me odmah poslao na amnio, nisam radila tripl niti bilo kakve dalje analize

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Double test II deo
10.2.2015 22:52:28   
zdravic
Hvala na savetu...iskreno,mene sada ne brine rezultat dabl testa nego me brine da ovaj povisen papp ukaze na nesto sto amnio ne ukljucuje...a kako saznati kada ni dr ne znaju mnogo o ovoj temi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Double test II deo
10.2.2015 22:56:04   
Misha i Ljisha
We conclude that women with high PAPP-A can be reassured that there is no reason to suppose that the outcome of pregnancy will differ from those with normal levels, provided other markers are normal. If, as more centres move their Down syndrome screening practice to the first trimester, additional cases emerge with Noonan's syndrome or gastroschisis and raised PAPP-A, this advice will need to be modified.

Nasla ovo. Ako ti nesto znaci da se umiris

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Double test II deo
10.2.2015 23:16:16   
zdravic
Hvala mnogo na interesovanju i brzom odgovoru.Ne razumem najbolje ovu drugu recenicu,ali samo povezivanje ovog problema sa ovim bolestima me nikako ne umiruje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Double test II deo
10.2.2015 23:33:13   
zdravic
Mozes li mi poslati sajt sa kojeg si mi izvukla ovaj pasus?

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Double test II deo
11.2.2015 8:44:33   
Tanjica81
Pozdrav...

Molim za pomoc ko se razume... Stigli su mi rezultati :
Biohemijski i UZ markeri skrininga
Free ßhCG 150,6 mIU/ml na dan 10.2.2015 : 4,2 MoM. - ovo me brine
PAPP-A 5248 mIU/l na dan 10.2.2015 : 1,32 MoM.
NT 1,3 mm ( CRL of 65,8 mm ) : 0,78 MoM. (zaokruzen na 0,78 MoM u preracunu rizika T21).
(zaokruzen na 0,78 MoM u preracunu rizika T18-13).
Ultrazvucno merenje izvrsio: dr Varbai .
Vrednost markera korigovana , telesna masa (60,9 kg).
Rizik Daunovog sindroma 1 : 725 izracunat kao rizik na dan porodjaja. NIZAK RIZIK.Rizik od pojave
Daunovog sindroma na osnovu starosti majke je 1: 463 .
Rizik Edward i Patau sindroma manji od 1 : 100000 izracunat kao rizik na dan porodjaja. NIZAK
RIZIK.

Hvala

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Double test II deo
11.2.2015 8:49:36   
New Mom

IZVORNA PORUKA: zdravic

Moj rezultat dabl testa je:
Fb Hcg 1.82 MoM
Papp-a 3.81 MoM
NT 1.7mm (crl of 63.8mm):1.04 MoM
Svi rizici su low,osim za godine sto i ne cudi 33.sam.Ono sto mene brine iako dr kaze da je to ok jeste ovaj povisen papp.Retko koja cura ima papp preko 2.5 a vece vrednosti da ne pominjem sto me i plasi da sa trudnocom nesto nije ok.Kao sto rece jedna clanica, skoro nigde nema nista da pise o ovoj temi i zato sam zabrinuta.Radicu tripl ali i dalje ce me brinuti ovaj povisen papp.Moze li neko pomoci,recimo clanica koja je lepo i kao jedna od retkih pisala o tome,malo da mi poobjasni ovu tematiku,u pitanju je tatjana 1.

Imala sam ja u drugoj i trećoj trudnoći povišen papp. Moja genetičarka je rekla da nema nekog posebnog značaja po anomalije. Češće se javlja kod žena gde u porodici može da se nađu visoke masnoće u krvi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zdravic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Double test II deo
11.2.2015 9:29:25   
choopa choops
Tanjice, ne znam...Nma to dr isto pogleda, a ja mogu samo da tražim po netu i čitam šta i kako. Mada mislimda je sve uredu, ali javiće se možda neko ko zna...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here