|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
25.11.2015 15:45:55   
Bibilib
Stigao mi test a rezultati su sledeci:
PAPP-A 2.2 mlU/ml 0,82
fb-hCG 67,6ng/ml 1,76
Double test 1:854
Age risk 1:805
Risk for trisomy 13/18 1:10000

Mislim da je dobar rezultat user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Double test II deo
21.1.2016 9:44:24   
beba8519
Devojke molim za pomoc... juce sam radila dabl test i ovo su vrednosti:
free bhcg 14.45mIU 0.51 mom
PAPP-A 1320 mIU 0.93 Mom
NT 1.2 MM 0.88 mOm
DOWN SINDROM RISK LESS THAN 1.:10000 LOW RISK
EDWARDS AND PATAUS SINDROM RISK LESS THAN 1:10000 LOW RISK
AGE RISK 1:492 i dobila sam od doktrorke da se konsultujem sa geneticarem... user posted image treba li da brinem\??????????

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Double test II deo
21.1.2016 16:38:30   
serpica
Po meni ovo su dobri rezultati,mozda samo rizik po godinama,ali i on je ok,meni je bio veci i opet je sve bilo ok.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu beba8519)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Double test II deo
21.1.2016 17:34:51   
beba8519
hvala ti draga.. izgleda da postaje praksa odlazak kod geneticara pa vadjenje plodove vode..igraju se sa nama user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Double test II deo
31.3.2016 18:08:42   
Olja28
Pozdrav cure!
Danas sam išla na ultrazvuk, sutra idem vaditi krv. Danas je doktor samo rekao da je beba dobro. Vidim da je nuhalni nabor 0,11 ali me brine sto nista nije napisao ni rekao za nosnu kost... Na slici se lose vidi pa ne mogu ni sama da pretpostavimuser posted image
Da li se još nekom desilo slično?

(odgovor članu beba8519)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Double test II deo
31.3.2016 19:40:27   
IvanaSK RR
Ako je doktor rekao da je sve u redu ne vidim razlog zašto se brines.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Double test II deo
3.4.2016 17:11:50   
Olja28
Zato što se na slici stvarno ne vidi jasno nos :(
A na nalazu ima opcija za nosnu kost da se zaokruzi "prisutna" "ne postoji" i "nepoznato", a on tu nije zaokruzio nista :(
Ne znam moze li se ovdje postaviti slika

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Double test II deo
3.4.2016 17:29:40   
IvanaSK RR
Zašto nisi otišla kod drugog lekara?

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Double test II deo
3.4.2016 17:31:27   
Olja28
Sutra ujutru trebam uzeti nalaze krvi pa cu sa njima otici privatno.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Double test II deo
3.4.2016 17:55:28   
IvanaSK RR
Javi sta ti je rečeno. U takvim situacijama treba potražiti mišljenje vise lekara.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Double test II deo
3.4.2016 18:34:35   
Olja28
Vazi, javicu. Postavila sam dvije slike u album...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Double test II deo
3.4.2016 18:47:45   
IvanaSK RR
Ja tamo bas slabo nesto primecujem. Iskreno se nadam da je sve to ok i da dzabe brines.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Double test II deo
4.4.2016 10:36:44   
Olja28
Uzela sam nalaze, otići ću poslije posla kod doktora da ih pročita i da ga pitam za nosnu kost. A svakako ću otići i još nekom doktoru.

Rezultati su sledeći:

Free bhCG 78,09 mlU/ml 2,07 MoM
PAPP-A 780,7 mlU/l 0,45 MoM
NT 1,1mm (CRL na 45,6mm) : 0,88 MoM

Rizik sindroma Down 1:574 - nizak rizik
Dobni rizik za sindrom Down 1:646

Rizik sindroma Edwards-Patau 1:54 071 - nizak rizik

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Double test II deo
4.4.2016 10:53:59   
IvanaSK RR
Koliko vidim, rezultati su ok. Napisi posle sta dr kaze.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Double test II deo
4.4.2016 11:20:38   
Olja28
Malo mi je panika jer koliko sam pročitala, ako su u kombinaciji povišen bhCG (valjda iznad 1,8) i snižen PAPP-A (ispod 0,5), to nije dobro. Još mi to za nosić ništa nisu rekli user posted image
Sutra u 18:30 zakazano u privatnoj klinici. Daće Bog da bude sve dobro.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Double test II deo
7.4.2016 10:35:33   
Olja28
E ovako... Otišla sam privatno, i ispričala doktorici sve šta me muči user posted image
Tri puta je gledala, nosna kost je prisutna. Imam nedostatak bjelančevina ali kaže da je to loše samo u kombinaciji sa ostalim parametrima. Ali pošto je sve ostalo ok, kaže da nemam zašto da se brinem. Dala mi je uputnicu za genetsko savjetovalište, čisto da još sa njima porazgovaram, da sam onda mirna 100%. Kaže da joj nije jasno kako onaj doktor nije napisao ništa za nosić.
Pregledala me na dva aparata, vidjela sam svog nemirnog bebana na 3D ultrazvuku user posted image Toliko se vrtilo da sam uspjela svee da vidimuser posted image
Mnogo me smirila, pregled je trajao pola sata, nisam se osjećala kao na traci, a dok je onaj doktor završio sve za 3min...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Double test II deo
7.4.2016 11:03:01   
IvanaSK RR
Drago mi je da je sve u redu i da si sada smirena!Cestitam ti na trudnoci i zelim sve najlepse.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Double test II deo
17.8.2016 16:04:55   
Mariya
Uh, ovde se bas ne pise...
Ja uradila pregled, NT 0,9, nosna kost prisutna, po dr. sve u redu. Rezultati krvi se salju za Suboticu u genetsko savetovaliste i necu ih dobiti na ruke dok ne odem do geneticarke... A ona na GO, dobila sam termin za 05.09. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Double test II deo
5.9.2016 20:51:49   
Mariya
Ja danas bila kod genetičarke. Uh, kako mi je digla šećeruser posted image
rezultati su mi:
PAPP-A 1,5mlU/ml 0,54Corr MoM
fbHCG 38,6 ng/ml 1,00Corr MoM
Korelacija CRL/NT 0,63 MoM
Žena kaže kako je PAPP-a jako nizak i odnos između njih nepovoljan. Nemam rizik da beba genetski nije u redu nego da je manja, zaostaje u razvoju i da je slabija nego posteljica i tako to. Pa kao ne zna da li da me šalje na amniocentezu. I onda joj kažem da je i sa L bilo isto i rodila sam zdravo dete. I ona će opet, pa da, jeste, ali tada sam bila mlađa, a sada, Bože moj, imam 34 godine!!!! Rekoh nemam još 34, imam 33,5, ako ćemo tačno i ja na amnio neću ići. Može da me pošalje na neki neinvazivni test ali amnio odbijam.
I dođem kući i pogledam rezultate, sa L su bili još niži papp-a i bhcg a odnos isti i evo je, moje 5godišnje dete živo i zdravo, nije zaostajala niti zaostaje u razvoju, rođena u terminu, sve u redu. Jao, kako sam besna još uvek, glava me boli. I tako sad idem u četvrtak da radim tripleuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Double test II deo
5.9.2016 22:21:37   
degu
Pa ne znam Mariya, nt je odlican, nosna kost prisutna, to je sve odlicno. U 1.trudnoci mi je dabl bio losiji, nisam bila spremna na ac,jedan dr me je pitao da li bi bila spremna da prekinem trudnocu ako nesto nije ok,nisam bila spremna. Otisla sam kod dr Novakov u 16.n na predivan,detaljan pregled i zena me je umirila. Verovala sam vise njenom uz nego u bilo sta i bila je u pravu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Double test II deo
5.9.2016 22:41:08   
choopa choops
Mariya a što ne pođeš na triple, odnosno ekspertski UZ kod nekoga ko ima baš dobar aparat i ko je dobar doktor. Čini mi se da bi tako lakše. Ja mislim da je to sve OK user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Double test II deo
6.9.2016 0:35:13   
yelly
Mariya samo mirno, iako znam da je tesko kad neko sa strane kaze...
uh 33.5 i nisu neke 'godine', zaista su nekad neverovatni ljudi... verujem da je sve dobro..
Ajde taj tripl pa da si mirna, i slazem se sa choopa choops ako imas prilike odradi i ekspertni ultrazvuk kod nekog dobrog lekara samo da se umiris da sve ide po redu.
ja na amnio tesko da bi otisla, prosto mi se cini da je tu dosta rizika...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Double test II deo
6.9.2016 8:25:22   
vocicana
Ne znam da li si isla kod iste geneticarke i sa prethodnom trudnocom, nemoj me pogresno shvatiti, moj double je samo pogledan, odnos je u redu, cao.
Ne branim doktorku, ali njeno je da kaze ako vidi nesto sto nije ok, a ti si i sama posle videla da je sa pretodnom trudnocom bilo i losije a dete zdravo. To je iskljucivo samo statistika,jedina i prava stavr je amnio na koju ni ja ne bi pristala, na osnovu double testova se radi statistika! Uradi ekspertski i opusteno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Double test II deo
6.9.2016 15:06:45   
Mariya
Voci,kod iste idem,nema drugog genetičara u opštini.
Tako sam i mislila,odradiću triple, pa ću,ako on ne bude ok konsultovati svog dr,ako on ne zna,da me pošalje kod dr koji zna da pogleda da li je beba ok.
Njoj su problem "kao" moje godine, a meni je problem što ona lobira za određene klinike i laboratorije. Pa ja moram da idem isključivo u tu koju mi ona kaže. Na ekspertni isto moram samo i isključivo u kliniku koju ona preporučuje. Garant ima neke koristi,pa me šalje na svoju vodenicu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Double test II deo
7.9.2016 8:43:50   
vocicana
To je onda stvarno cist bezobrazluk! E znas sta, nisam je branila, ali mi je poznat taj sistem.
Meni brate mili niko nije pogledao taj rezultat, ama niko, ja sam ga sama pogledala i videla da je sve ok. Mi geneticara i nemamo. Zelim ti mnogo srece, a sa bebom je sve ok, naravno, pa nemas ti 50 godina aman boze dragi. Mi smo isto godiste. Strasno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here