|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:22:47   
Peace*
Moji naseckaju, i kao super, napravili su, i to je to. Ne pojedu.
Narandžu jedu jedino ako presečem na pola, pa u krug skinem malo kore, izgleda kao sladoled u fišeku (recimo user posted image ), i tako pojedu.
Mandarine jedu obojica kao blesavi.
Luku, kao i mene, od kivija svrbi jezik.
Banane jedu, ali je Marko recimo pre koji dan tražio "hladnu babanu, sa nalepnicom i da nema crne tačke na kori" user posted image , rekla sam mu "Ništa onda", pa je pojeo i bez svega toga.
Jabuke kako kad...
Maline, kupine, borovnice - ne jedu.
Jagode jedu bez zamerki.
Kruške - retko.
Šljive - kako kad. Luka voli kad su kisele.
Kajsije i breskve isto zavisno od raspoloženja.
Šta je još ostalo? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:26:33   
Didy
Limun. user posted image
Pitam ja neki dan - Ko će šta od voća? Sofija viče - Meni daj sve što ima osim limuna. user posted image Mislim, nikad im nisam limun sekla, znam da neki deci daju limun sa šećerom.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:42:10   
Peace*
Da, moji jedu limun, ali bez šećera.
Vole deca kiselo, pa to ti je. user posted image Ali i ja sam volela kao mala, i nije mi bilo jasno zašto me mama gleda skupljenih usta (sad shvatam user posted image ).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:46:25   
Didy
Wow, Tash, svaka čast! Onda tvoji bukvalnosvo voće jedu.
Moji hoće skoro sve. Najviše vole bobičasto - jagode, maline, u tome se dave, kupine, ribizle...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:51:50   
QueenJ
Dobro jutro!
Srećan nam Badnji dan!
Sad mi se jede voćna salata... user posted image
Kod nas sinoć padao sneg kao lud. Nisam izlazila još, nadam se da nije mnogo hladno, da izađemo malo porodično.
Ona je juče bila strašno nervozna, imala temp. oko 37,3, slabo jela, slabo spavala. Teško je i uveče zaspala. A ja se bacila na torte (pravila za svekijevce i za moje). Mislim da sam 1000 puta uključila/isključila mikser da bih je obišla, pokrila, dala dudu... user posted image Presela mi i torta i sve.
Od jutros kao da ništa nije bilo. Evo je, trtlja, svađa se sa zvečkom. user posted image
Ja pijem user posted image nes sa mlekom u prahu u čast Sanjchezze i Elene user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 10:53:46   
Peace*
A ja stičem utisak da ne jedu. user posted image Ah, mama, mama. user posted image

U vrtiću imaju voćnu užinu, a u školi učiteljica zahteva da se donosi voćna užina. Tako da to sigurno pojedu.
Kod svekijevaca jedu voće stalno, uopšte ne kapiram, ne pitaju, ne biraju, samo trpaju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 11:05:28   
mali_mis
Vratili se.
Za divno cudo, A. je jako malo plakao. Vise se svadjao sa mnom user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 12:51:35   
mirkam
Srecan Badnji dan mame.
Kad već pričate o voću da se nadovezem.M u poslednjih možda dva mjeseca nikako neće bananu ,a baš je obozavao ranije.Pojede po nekad po pola i to na silu.Čak i kad mu umiješan sa voćem koje voli,slabije jede.Ali dobro,zato u glavnom voli sve ostalo od voća.
Nisam vam pričala ovo,a sad me podsjetiste.
Od prije mjesec dana,ne znam možda i vise,nekih sat vremena posle doručka,cijedila sam mu sok od 3-4 mandarine ( to bude skoro puna ona veća solja za kafu) i on je to u slast pio i tražio još ali mu naravno nisam davala.E onda sam primijetila da,čini mi se baš od mandarine ima redni stolicu,i počela da mu dajem svakog drugog dana.Posle nekog vremena pojavi se njemu kao neki plih na,kako da vam objasnim,stidnoj kosti,iznad piše,a tačno ispod oziljka od operacije bruha.I to se svakog dana po malo širilo.Mi odemo kod dr,a ona čim je vidjela pita " mama jel mu dajete citruse",ja naravno klimnem glavom,a ona mi kaze " e pa malo ste pretjerali,odreagovao je malo,nije strasno,ali nikako citrusi neko vrijeme".Dala nam je nistatin da mazemo.To je bilo prije desetak dana,i mažem mu dva puta dnevno kako mi je i rekla,i to se ne širi,al se baš slabo povlači user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 15:50:44   
Anoniman
wow, pa vasa deca bas jedu voce!!!! sad tek vidim da moje zapravo nista ne jedu. ksenija jede bananu, pecenu bundevu, jabuku ponekad, kompot ponekad i to je to. nista vise. user posted image
a beka je jela kasice do skoro, ali sada vise ne blendam nista, pa cemo videti sta ce prihvatiti da jede.

(odgovor članu mirkam)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 16:43:51   
Mala Elena
Mirkam , moguce da zavisi od vrste banane ..recimo, E jede Bonita a nece ove sto trenutno imam Excelban , ma sto kazes na silu par kasicica ! Ali stvarno su ruzne i bezukusne i same spadaju sa peteljke .
Ostalo voce jede, osim citrusa osim sto povremeno cucka sok iz mandarine , kad je slatka.. user posted image

Sta radite sa Badnjakom od prosle godine? Srecno badnje vece !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 19:24:34   
Sanjica26 RR
I moji vole mandarine. Sofija pojede tri komada. T manje, ali ipak pojede. Sokove S nece da pije, ali zato vodu pije vise od mene.
Srecno Badnje vece. Mi smo vecerali. Odoh da spremam rucak za sutra.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 20:14:55   
Torbica
Srecno Badnje vece onima koji slave!
Mi bili u Crkvi na Povecerju, otisli posle po prase za sutra, tajo ga uneo u kucu sa sinovima a mi zene smo ih posipali sa psenicom i ispozdravljali se po obicajima, i taako. Lepo! Sad cu da filujem moju omiljenu Kapucino tortu, okacicu je ovih dana, i jos ponesto da obavim pa da se onesvestim. Ujutro cemo na Liturgiju pa onda uzivanjeee! Poljubac svima

Voce? Sve odreda i od starta sveze, ne biraju. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 6.1.2015 20:15:43 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 21:22:55   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Torbica
Voce? Sve odreda i od starta sveze, ne biraju. user posted image


Srecno Badnje vece mame.

e ovo bih ja napisala za svoju D do pre nekog vremena kad se samo strogo prebacila na banane i jabuke. i to vise jabuke nego banane, al ajd kao banana moze da prodje. Nema voca koje nije jela, naravno sve sveze iz baste sa drveta, ma nije birala a sad...Valjda zato sto nije sezona i nista aman nista nece. Proletos izadjemo napolje posle rucka a ona se nakaci na dvo tresnje ili visnje ili kasnije kajsije breskve nebitno i jede i jede i jede. moje dete je ocito sezonac i bolje bi mi bilo da to prihvatim. Nije to lose. Valjda.

Dobro vece mame. Moji se tek sad uspavljuju jer smo malo okasnili zbog vecere kod mojih i svih cudesa. Pijukali su malci, jako su bili smesni. moja naravno skupljala novciceuser posted image (ima kasicu prasicu i obozava da ubacuje novcice u nju pa je ajd da kazem opsednuta novicicima u poslednje vreme, kasica prepuna moram joj kupiti drugu a ova nema opciju vadjenja novcica vec mora da se razbijeuser posted image ).

Bilo lepo u svakom slucaju. D je sve vreme pokusavala da oduva svecu (valjda kapira da je nekom rodjendanuser posted image ko ce ga znati sta je u njenoj glavi)

I tako svasta nesto, stomaci prepuni. Svi umorni. A ja dezuram za lozenje. klasika.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 6.1.2015 21:24:18 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 22:02:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Peace*
Banane jedu, ali je Marko recimo pre koji dan tražio "hladnu babanu, sa nalepnicom i da nema crne tačke na kori" user posted image , rekla sam mu "Ništa onda", pa je pojeo i bez svega toga.


nsita onda. user posted image luda si skroz!

mi dosli od mojih, mama naspremala hrane za ceo bataljon. a tek za sutra ga preterala nacisto. moji uvek preteraju sa kolicinama. posle mi salje da nosim kuci, a ni ja ne znam sta cu sa tim.

sanjice, kako sifija jede mandarine? da li joj samo otvoris i das ili nesto seckas isl? pitam jer je malo starija od M pa da i ja tako probam. ona inace hoce sve da proba, place kad vidi da mi jedemo ali hoce sama da jede, pa napravi haos i vise bude po kuhinji nego sto pojede. ona hoce, a K nece da jede sama. apsurd. user posted image sto rece didy regresija totalna.

ljiso, mi ispraznili pre neki dan kasicu. bilo 1500 din. jos i ostalo, nismo sve ukrupnili.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 22:58:35   
bubulence
jao kada vec pricate o vocu da se i ja opet zalim ili hvalim. Ema i dalje preteruje sa vocem. mislim da je zbog voca i testa ovolika buca.
samo danas je pojela 4 mandarine, 2 kivija, krusku i bar jednu jabuku. to je ono sto ja znam... jede sve, bukvalno sve osim banane. to nije nikada prihvatila (na mene je, mrzim sam miris banane). limun isto jede, retko ali ako uzmem da pravim limunadu i ona vidi onda trazi i gricka ga kao i svako drugo voce. mnogo voli i suvo voce... ma jede sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:07:03   
Sanjica26 RR
Macaki samo joj oljustim i ocistim ono belo. Onda joj stavim u tanjiric odvojeno sve i ona stavlja usta sama. Pritom ima pet zubica. Ma slatko porucka.
Apsurd jeste da ove starije traze da ih neko hrani. Ali ja T ne hranim uvek. Samo ponekad.
Oribala sam celu kucu posle vecere. Skuvala sve za sutra i mirna sam.
Opet dezuram sto kaze Ljisa.user posted image user posted image Spavam kod T jer joj je opet temperatura kao sinoc 37,1. Bas se unervozila zbog boginja.
Bubi Zbog testa hoce da bude buca, a zbog voca hm...
Ja vec vidim Sofi kao bucu. Vec se sad ubucila. Sve jede.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 6.1.2015 23:11:26 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:17:49   
Didy
Bubi, moji isto jedu puno voća. Sofija zna da pojede 4-5 mandarina odjednom i to sama uzme tanjirić, očisti ih sama i jede, nekad ni ne primetim, samo vidim pun tanjir kora. Onda moram da sakrijem jer bi jela do iznemoglosti. Moji pojedu dnevno 3-4 mandarine svako, 2-3 jabuke i bar jednu bananu u proseku. I koštunjavo voće rado jedu, suvo slabije.
Jednom ja došla po decu u vrtić i kaže Sofija složivši tužnu facu - Sad sam jela mandarine i vaspitačica mi je rekla da ostavim malo i drugoj deci. user posted image Pomislila sam - Zemljo, otvori se. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:20:33   
bubulence
Sanjuce veruj da i voce moze da goji. posebno kada dodje grozdje za koje Ema nema granicu, breskve (5-6 pojede kao iz sale), lubenice... svo voce sadrzi i secere...
voce je jako dobro ali ne treba ni tu preterivati. i ponekad joj sklanjam a onda kada cujem kako se drugi muce sa vocem i povrcem (koje isto tako voli), dozvolim joj da jede pa se nadam da ce izrasti jednog dana i nece biti bucka user posted image .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:21:41   
mamin mish
Dobro vece svima! Ja zavrsila svoj deo pripreme za sutra.
Sto se tice voca moja T je kao i Ljisina D svo voce direktno sa drveta jede

user posted image

A sada banane i jabuke, mandarina ponekad prodje zato kivi ni da vidi.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:23:40   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Didy
Sad sam jela mandarine i vaspitačica mi je rekla da ostavim malo i drugoj deci. user posted image Pomislila sam - Zemljo, otvori se. user posted image


duuusaaa malena! Ema je bas cesto spomene...
kako ste se proveli?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:29:48   
Didy
Bilo je super! Baš smo se lepo proveli i odmorili i opustili i družili. I deca su bila baš dobra, pogotovo na putu u autu, super su izdržali. Ipak je to 1300 km u jednom pravcu.
Moraćemo doći jedno popodne, možda ponedeljak, utorak ako vama odgovara, dogovorićemo se.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:35:14   
bubulence
mislim da nam odgovara. samo cekam da vidim kada ce mi dr javiti da idem za NS... ali jedva cekamo da se druzimo!
odoh sada, danima nisam spavala a znam da ce Ema ustati ranom zorom jer ceka deda mraza

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:39:05   
Didy
Hajde. Moji su kod babe i dede, pa mogu da kuliram do sitnih sati. Čujemo se još, draga. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
6.1.2015 23:46:59   
Torbica
Svasta napravih. Zavrsila tortu, praline, kukuruz/prepecena slaninica/pavlaka salata, cak sam ispekla Cesnicu za ujutru, ali ne onu sa korama nego onu kao pogacu, umesto hleba. Sad sam mirna. Pogrickam jos jednu narandzu i begam.
Kolicine voca koje pojedu moji, paaaa, velike. Njima kilo banana, kilo mandarina, nekoliko jabuka i kivija za dan dodje normalno. vi su dosta aktivni i u pokretu pa valjda potrose. user posted image
Ljubim vas drage

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori mama 01/15 [chat]
7.1.2015 0:03:31   
Didy
Torbi, vrednice. user posted image Mi sutra idemo kod svekijevaca tako da ništa nisam pravila. A danas  smo bili kod mojih na večeri, pa posle palili badnjak na ulici, bilo je baš lepo.
Hristos se rodi! Srećno vam Badnje veče i Božić! user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here