|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:23:51   
bubulence
pre prvog porodjaja sam razmisljala ovako: da je stvarno tako kako pricaju ni jedna zena se ne bi poradjala drugi put. i dalje tako mislim.
sa ili bez epija beba mora napolje, tako da sada nemojte da razmisljate o tome user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:28:11   
choopa choops
Jabudicu jesam 25-og :)

Ma po svim pričama mi bi ovu treću bebu trebale bukvalno kući da rodimo user posted image Ja da sam M nisam otišla da mi izazovu porođaj 11 dana ranije, najvjerovatnije bih ga u hodu rodila user posted image Iovako je izletio pola sata od prvih bolova i od kad su mi dali indukciju.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:29:14   
jabudic
Meni je druga trudnoća potrajala, punih 9 mjeseci + 9 dana :)
Mada akoveć biramo datume ja bih 15/07, umjesto 24/07, tada mi je i J rodjen.
A jutros otvarah natalne karte, pa nikako da nadjem dan i sat koji mi se svidja.
Mislim da je 22/07 u 8h bio najpovoljniji user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 13.1.2015 13:30:15 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:35:26   
choopa choops
Meni je ćera rođena 16,09 a sa njim mi je bio termin 13.09. I ja isto ovako sve računala kako se dječaci često prenesu i kako će se rodit na isti datum. Kad ono požurismo zbog glupog šećera i pl.vode user posted image Sad kad je rođendan muka. Nit da im zajedno pravim, a kad je odovojeno bude mi haos...

Kakve karte? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:45:01   
branki*
eco,kakav krojacki metar spominjesuser posted image ja ne ukapirah...
cetvrtko,je l se zavrsilo ono sa sluznim cepom,je li ispa ili jos traje to?
anita,je l to znaci da te nece ove nedelje planirati?
ja bila na ctg-u,sve ok,beba se dosta mrdala,ali je ok.sutra opet.smara me malo taj ctg,sa jednog krajauser posted image grada na drugi.danas me muz vozio,pa bilo lako.nos mi i dalje zapusen i slinimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:49:16   
Modessty

IZVORNA PORUKA: anita

Evo mene opet.
Serpi dr ne radi cele nedelje. Ja sam u sobi koju vodi dr Vera Dimic. Sada cekam uz.


lele pa gde te staviše u njenu sobu!!! Auuuu! A ko te beše vodi?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:50:41   
choopa choops
branki bravo za dobar CTG user posted image A dobro jeste da zna biti zeznuto, ako ti je daleko, ali šta ćeš...sigurnija si tako user posted image

Ja sad kako sam pisala osjetim nešto mokro, prestravih se, odem u WC kad ono sekreta koliko hoćeš user posted image Sad sam se istuširala.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:56:23   
eca89

IZVORNA PORUKA: branki RR

eco,kakav krojacki metar spominjesuser posted image ja ne ukapirah...



Branki, to ti je glavna aparutara mog doktora, krojacki metar, nekakav drveni lijevak, tako nesto i ruka naravno. Pa, sa metrom mi mjeri obim stomaka i koliko mi je se stomak spustio i nesto rukama mlati. Psihicki se spremam za cetvrtakuser posted image .

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 13:59:25   
branki*
eco,ja se naglas nasmejah na ovu aparaturu tvog druser posted image i jos se smejemuser posted image tacno ga zamisljam sa metrom i levkom,atebe kako kolutas ocima!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:02:42   
eca89
Ma, samo cuti, haos jeuser posted image !!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:06:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: eca89


Branki, to ti je glavna aparutara mog doktora, krojacki metar, nekakav drveni lijevak, tako nesto i ruka naravno. Pa, sa metrom mi mjeri obim stomaka i koliko mi je se stomak spustio i nesto rukama mlati. Psihicki se spremam za cetvrtakuser posted image .



user posted image user posted image pa hahahahahahahahahahaha crna ti gde ga nađe?!?!?!?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:10:54   
eca89
Samo se vi smijte mojoj muciuser posted image , ajd valjda ce i to proci, jos malo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:15:00   
jabudic
Zene, vi kad zaredjate sad januar i februar neće nas 5 ostati user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:24:17   
choopa choops
Eco to zvuči kao iz praistorije user posted image Mada ja sam te tube vidjala 2007 u Kotoru, s njima su babice slušale bebe. Mnogo se ovi danas oslanjaju na tehniku, to je prava stvar, metar i tuba user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:34:11   
Ipokrisia
IZVORNA PORUKA: bubulence

pre prvog porodjaja sam razmisljala ovako: da je stvarno tako kako pricaju ni jedna zena se ne bi poradjala drugi put. i dalje tako mislim.
sa ili bez epija beba mora napolje, tako da sada nemojte da razmisljate o tome user posted image


meni rece jedna drugarica iz nemacke i pored disanja koje je savladala na pripremama i nekih djakuzija za opustanje koje imaju tamo u Nemackim bolnicama, kaze da je bol bio i njeno vristanje kao kad svinji deru kozu user posted image mislim razumem da nam je svima prag boli drugacije, ali kaze njeno iskustvo je uzasno i kaze drugo dete nece bez epija user posted image e sad nemam pojma, meni je vise sto ne znas koja ce biti situacija, da li ces imati bol 15 sat neki nesnosni ili svega pola sata, tako da koliko god da kosta, sve zlatnike dajem za to user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:44:14   
lesica
Trudničice, tema vezana za EPIDURAL Brzo user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:46:58   
eca89
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Eco to zvuči kao iz praistorije user posted image Mada ja sam te tube vidjala 2007 u Kotoru, s njima su babice slušale bebe. Mnogo se ovi danas oslanjaju na tehniku, to je prava stvar, metar i tuba user posted image


Ma, problem je sto on radi vec 35god.prije je bio i akuser, a sad samo privatno radi, ja sam otisla po preporuci, jer ga stvarno svi hvale, da je bas strucnjak i sigurno posto je star ne vjeruje puno tehnici nego vise sebi. Jedna trudnica mi prica dok smo cekale, kako joj je on u prvoj trudnoci sa metrom i rukom rekao da je beba teska oko 3200g, a ovi na UZ kao velika je beba 3600g i ona rodi bebu 3240g, kao ona je sa njim odusevljena. Ja bas i nisam, radije bih da mi radi UZ sta znam, ali eto prvi put nemam iskustva, sta sam znala kako radi.

< Poruku je uredio eca89 -- 13.1.2015 14:49:12 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:51:22   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Trudničice, tema vezana za EPIDURAL Brzo user posted image

pomahnitale trudnicice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:52:06   
serpica

IZVORNA PORUKA: jabudic

Zene, vi kad zaredjate sad januar i februar neće nas 5 ostati user posted image




Jabudic a meni milo sto nisam poslednja na spisku user posted image
Bili smo u setnju bas je lep dan,sad da se vratim unazad da iscitam polako ako mi dete dozvoli.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:53:31   
choopa choops
Eco, ali upravu je ta cura. Nekim doktorima ni najnoviji UZV aparat ne bi pomogao, kad ne znaju. Mi smo ovdje imali ginekologa koji ne da je bio odličan doktor, nego maltene vidovit user posted image Koliko je samo žena spasio, kakve je on dijagnoze postavljao to ne bi danas mnogi ni sa ne znam kakvom tehnikom user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 13.1.2015 14:56:27 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 14:54:34   
Maslacak15
moja doktorka stalno koristi metar. Tj metrom meri uvek visinu fundusa, koliko je porasla materica. I to se unosi u tzv Mutterpass. Mislim da to radi vecina ginekologa u nemackoj. A sto se tice klinickog iskustva i ultrazvuka ko sto sam vec rekla x puta ovo prvo moze biti mnogo korisnije. Meni je za mladjeg sina 20 sati pred porodjaj u bolnici nacelnica merila ultrazvucno samo 3200. I sama je rekla "Nema teorije, ultrazvuk laze, na osnovu mog iskustva beba ima najmanje 3800-3900". Cak je tako zapisala u izvestaj ultrazvucno 3200, klinicki 3800-3900. Porodjaj je pokazao da je njeno iskustvo mnogo blize bilo realnosti ( 4065gr) sto mislim da je OK procena.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:08:21   
eca89
Jao Maslacak15 smiri me malo, da nisam jedina ja u praistoriji, ma vjerovatno da zna, ne bi ga hvalili toliko. Svaka cas_t onim majkama koje cekaju da saznaju pol na rodjenju, ja ne znam koliko je teska otprilike beba, pa se pojedoh ziva. Jos ovde imam neku komsinicu baksuza, kao kako sam mala nisam se udebljala, a i stomak mi je malen, sigurno mi je i beba mala, ma more MRŠ krmacauser posted image user posted image user posted image !!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio eca89 -- 13.1.2015 15:09:14 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:16:34   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: bubulence

pre prvog porodjaja sam razmisljala ovako: da je stvarno tako kako pricaju ni jedna zena se ne bi poradjala drugi put. i dalje tako mislim.
sa ili bez epija beba mora napolje, tako da sada nemojte da razmisljate o tome user posted image


meni rece jedna drugarica iz nemacke i pored disanja koje je savladala na pripremama i nekih djakuzija za opustanje koje imaju tamo u Nemackim bolnicama, kaze da je bol bio i njeno vristanje kao kad svinji deru kozu user posted image mislim razumem da nam je svima prag boli drugacije, ali kaze njeno iskustvo je uzasno i kaze drugo dete nece bez epija user posted image e sad nemam pojma, meni je vise sto ne znas koja ce biti situacija, da li ces imati bol 15 sat neki nesnosni ili svega pola sata, tako da koliko god da kosta, sve zlatnike dajem za to user posted image


evo sada cu ti napisati dva primera.
prvi: ja u predporodjajnoj sali, do mene zena koja toliko jauce i vrusti da to ne moze da se zamisli. lezim i skoro pocinjem da placem jer mislim da fo i mene ceka. on je vristala kao da joj neko u najmanju ruku sece delove tela na zivo. dolazi babica, gleda u nesto pa u nju, ja taman da je zamolim da joj nesto daju, da je vode na cr samo da joj pomognu, kad kaze babica ‘mama zasto toliko vristite pa vi trenutno nemate bolove‘ a ona kaze (u sekundi prestaje da jauce ) ‘ pa proslo je xy minuta sasa ce poceti da me boli‘ . ja sam bila u soku, znaci toliko je vristala samo zato sto ocekuje da pocne da je boli, doslo mi je da je ubijem.
drugi: moja snaja je ugledala sluzni cep na vesu, ja kod njih. pocinje da olace, da dise duboko, ne zna od soka sta da radi. zove mog brata da dodje da je vozi u porodiliste koje je na 4-5 min od njih. vec tu pocinje da jauce, ne jako ali onako jauce, ne sme da se istusira da joj ne ispadne beba user posted image . jedva nekako je smirujemo tek toliko da ne padne u nesvest. i nista otisla je u porodiliste, dobila epidural za koji kaze da nista nije pomogao, da je imala nepodnosljive bolove i da je jedva prezivela.
i zamisli ti kada na primer njih dve nekom ispricaju svoje porodjaje. pa to je da covek ne pomisli na onu musku stvar a ne na trudnocu i porodjaj...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:21:22   
bubulence
izvinite zbog gresaka, kucam sa tel.
porodjaj boli, jako, ali se da podneti.
opet ponavljam nisam protiv epija. ali ne bih ga placala, mozda 10e user posted image , iako sam sve samo nisam cicija...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:34:03   
Ipokrisia
verujem ti Bubi, ima svakakvih zena user posted image stvarno zamisli taj hit, one su stvarno razmazene,mislim jaukati pre nego sto te boli hahah user posted image zato sam i citala tvoj porodjaj jer je skroz pozitiva a bio je bez epija user posted image ma meni cak i nije frka od tih kontrakcija nego generalno frka mi od samog cina porodjaja, jer ne znam sta me ceka, pa mi deluje prestrasno,sa boli ili bez nje, stalno s epitam, kako beba moze da izadje a da se ne zaglavi user posted image i da pri tome se ti sam ne raspadnes... onda se uvek setim da su sve zene radjale i prosle to i nisam ja sad tu neki izuzetak,i da treba da budem pozitivna.Ma ja sam generalno uvek takva, panicim be zpotrebe unapred i brinem se, a posle kad dodje to nesto sto sam iscekivala budem hrabrica vise nego moja porodica..Valjda cu tako i ovaj put.Hvala ti puno na recima podrske!!user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here